Cim krmite devitku?

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Čím nejvíc střílíte z devítky na střelnici? (trénink)

SB Safe range
8
9%
SB policejní (výhodné balení po 250 KS)
11
12%
SB jiné
19
20%
Magech
12
13%
CCI
1
1%
MFS
0
Žádná hlasování
AGUILA
0
Žádná hlasování
LAPUA
3
3%
doma přebíjené
25
27%
továrně přebíjené
7
8%
RWS
0
Žádná hlasování
LIBRA
2
2%
něco jiného (napište prosím co)
5
5%
 
Celkem hlasů: 93
Zapy
Příspěvky: 354
Registrován: 14 kvě 2006 12:23

Příspěvek od Zapy » 19 úno 2008 22:15

Petin00 píše:Jo no,ale každopádně bych to nepoužíval furt,pokud totiž budeš mít zbran "neudělanou" na zvýšenej tlak,tak si myslím,že si pěkně zkrátíš životnost zbraně
Alfonss píše:Jak se "dělají" zbraně na zvýšenej tlak?
No jak asi, nejspíš mé petin00 čarovnej proutek, a když zamává a vyřkne zaklínadlo, tak má zbraň udělanou na vyšší tlak.. Možná když ho pěkně poprosíš tak ti jí půjčí... :twisted:


-- Life is pain --
Uživatelský avatar
Petin00
Příspěvky: 682
Registrován: 28 srp 2007 15:23
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petin00 » 20 úno 2008 06:43

Já jako nevím proč se pořád do mě navážíš a co tě štve :twisted:Když už sem píšeš tak nebut tak agresivní,nic se ti neděje a ještě k tomu jsi OT :wink: .Jen sem říkal to co jsem četl,že když klasicka zbran,která nebude odzkoušena a označená,tak že bych s tím radši nestřílel,že si zkrátí životnost zbraně....
golfkiller
Příspěvky: 2737
Registrován: 05 bře 2006 18:31
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od golfkiller » 20 úno 2008 08:17

na štábu maj obyč CZ75B a střílí se výhradně +P
Na světě připadá jedna zbraň na každého dvanáctého člověka, otázkou je... Jak ozbrojit těch jedenáct ostatních?

[img]http://www.my-smileys.de/smileys3/axis-li-kill.gif[/img]
JirkaS
Příspěvky: 435
Registrován: 20 zář 2006 12:28
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JirkaS » 20 úno 2008 09:04

+P zvýšený tlak v nábojové komoře a hlavni o 10% (úsťová rychlost o cca 20% větší)

+P+ zvýšený tlak o 20%

tormentační náboje mají zvýšený tlak o 30%

Pokud u zbraně výrobce garantuje bezproblémové použití nábojů s laborací +P, tak je můžeš použít. Pokud to (většinou v manuálu ke zbrani) není napsaný, tak riskuješ nižší životnost zbraně. Pokud to tam napsaný není, zkus se zeptat přímo u výrobce. Hlaveň ti to určitě neroztrhne, ale při dlouhodobým používání může dojít k vyššímu opotřebení ostatních částí (dorazy, prasklý čepy, závěr, atd.).

Např. u 9mm Luger je standartní tlak 255 MPa, +P kolem 280 MPa, tormentační tlak (používá se pro zkoušení zbraní u výrobců a zkušebny) je 335 MPa.

Hlavně a nábojové komory většiny tzv. "služebních pistolí" jsou konstruovaný na minimálně dvojnásobné tlaky než standartní. Ale i výjimky potvrzují pravidlo, třeba "kopyto" vz. 52, i když ona vlastně na Tokarevy původně konstruovaná nebyla ...
Uživatelský avatar
predator
Příspěvky: 1041
Registrován: 07 říj 2007 13:14

Příspěvek od predator » 20 úno 2008 13:14

Ok, děkuji za odpovědi. Už je mi to jasné.
"Dokud žiju, ani jedna fašistická kurva přes nás neprojde."
V.I.Čujkov
Zapy
Příspěvky: 354
Registrován: 14 kvě 2006 12:23

Příspěvek od Zapy » 20 úno 2008 16:06

Petin00 píše:Jen sem říkal to co jsem četl,že když klasicka zbran,která nebude odzkoušena a označená,tak že bych s tím radši nestřílel,že si zkrátí životnost zbraně....
No jestli sem tě nepochopil tak se omlouvám... Tys myslel zbraň, že se dělají ná různé typy nábojů? Jako na 9mmL a 9mmL +P? Neco jako ČZ 75 a ČZ 75 +P ?? Nebo já to něk nechápu jak si tu udělanou zbraň myslel.... Jo jinak o neodskoušených a neoznačených se nemluvilo.. Tak mi to prosím vysvětli děkuju.. Omlouvám se za OT..
Jinak do 9mmL cpu přebíjený, mám chlápka co je dělá a nechává mi je za 2.5kc / kus
-- Life is pain --
Uživatelský avatar
Petin00
Příspěvky: 682
Registrován: 28 srp 2007 15:23
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petin00 » 20 úno 2008 18:11

Samozřejmě,že se takové zbraně nedělají,ale pokud chceš mít jistotu,že ti to tvoje zbran vydrží,tak bych si to nejdříve někde ověřil (nevím kde).
Protože co kdyby někdo chtěl dávat +P do třeba několik let staré zbraně ve špatném stavu?No a když už to používáš v nových tak ty si myslíš,že se bude méně nebo stejně ničit než u normálních nábojů?Je jasné,že více...Víš jak to myslím? :wink:
Uživatelský avatar
predator
Příspěvky: 1041
Registrován: 07 říj 2007 13:14

Příspěvek od predator » 20 úno 2008 18:55

Samozřejmě že se takové zbraně dělají. Napadaj mě třeba taurusáci, co maj jako ráži speciálně uvedenou .38 SP +P.
Pro méně chápavé:

To jsou buďto obyčejné zbraně náležitě odzkoušeny pro střelbu +P, anebo, zbraně z těch "obyčejných" vycházející, pouze s robustnější kontrukcí nebo vyrobené z kvalitnějších materiálů, a poté náležitě odzkoušeny. Tak se "dělají" +P zbraně. :wink:

PS:Petine, to že je zbraň několik let stará, nevadí. Moje číza je vyrobená 2004, a přesto se z ní nebojím střílet. :lol:
Na druhou stranu, je-li zbraň ve špatném stavu, může ji rozhodit i silně podlaborovanej subsonik...
Nic ve zlým, já vím jak to myslíš, jen se snažím bejt vtipnej.
"Dokud žiju, ani jedna fašistická kurva přes nás neprojde."
V.I.Čujkov
Uživatelský avatar
Petin00
Příspěvky: 682
Registrován: 28 srp 2007 15:23
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petin00 » 20 úno 2008 19:31

predator píše:Samozřejmě že se takové zbraně dělají. Napadaj mě třeba taurusáci, co maj jako ráži speciálně uvedenou .38 SP +P.
Vidíš to,to zase nevím,ale je to vlastně logický.

Jinak díky,že jsi to trochu více vysvětlil jak to s těma +P zbraněma je,já už nevěděl jak to napsat :wink:
Uživatelský avatar
predator
Příspěvky: 1041
Registrován: 07 říj 2007 13:14

Příspěvek od predator » 25 úno 2008 17:10

Chci se na něco zeptat, ale nebudu kůli tomu zakládat nový téma: Jaký jsou vaše zkušenosti s podzvukovou municí?

Já sem si totiž nedávno pořídil subsonický náboje,viz můj příspěvek na předcházející stránce, jako na nošení, ale když jsem je teď o víkendu testoval, výsledek mě dost negativně překvapil. Nejsem vůbec dobrej střelec, tentokrát se mi ale úplně poprvé na 25 m stalo, že sem párkrát netrefil terč :oops: . Ať už jsem použil SB nebo Magtechy, pokaždý terč vypadal jako zasažený brokovnicí. A to jsem před tímhle katastrofálním testem i po něm se standardní mojí oblíbenou policejní SB municí nastřílel svůj obvyklej "normální" výsledek (většina v černým, to mi ke spokojenosti s mojí P 01 zatím stačí).

Zdá se, že se subsonickou municí se prostě nechytám, ale čím to?
Má někdo podobnou zkušenost?
Samozřejmě, pro potřebu skrytého nošení i takový mizerný výsledek na 25m stačí...

PS: pro nošení jsem se nakonec rozhodl pro Magtechy (v katalogu označené "9G"), protože jsou levnější než ty vlašimské a výsledek byl nepatrně méně katastrofální...
"Dokud žiju, ani jedna fašistická kurva přes nás neprojde."
V.I.Čujkov
Lada
Příspěvky: 295
Registrován: 06 říj 2005 13:10
Bydliště: Near Brno

Příspěvek od Lada » 25 úno 2008 17:24

já se na těch 25m v terči se subsonikama od SB udržel, ale taky to bylo všude možně, sice ruky taky nic moc..ale s normální municí je to o dost lepší. I další to tady psaly že to lítá všude možně, ale na nošení je to v poho.
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 25 úno 2008 17:25

Já jsem továrníma SB nestřílel ani nepamatuju, ale vím že subsonicy se vždy řadily k těm přesnějším.
golfkiller
Příspěvky: 2737
Registrován: 05 bře 2006 18:31
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od golfkiller » 25 úno 2008 17:48

alfonss : asi jak v čem ,koupil jsem krabku subsoniku a takovej hegeš jsem nezažil . Už jsem to někde tady psal :? Dokonce mi něco ulítlo mimo terč což se nestává :lol: Na obranu ale gut pro to jsou taky určené
Na světě připadá jedna zbraň na každého dvanáctého člověka, otázkou je... Jak ozbrojit těch jedenáct ostatních?

[img]http://www.my-smileys.de/smileys3/axis-li-kill.gif[/img]
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 25 úno 2008 17:51

Ale já se nepřu, nejsi jedinej kdo si na vlašimský subsoniky poslední dobou stěžuje že si to lítá kam chce. Jen jsem řekl že to bývalo poměrně přesný střelivo ve srovnání s ostatní vlašimskou produkcí.
Asi v SB udělali zase nějakej (po)krok vzad.....
Uživatelský avatar
predator
Příspěvky: 1041
Registrován: 07 říj 2007 13:14

Příspěvek od predator » 27 úno 2008 19:00

OK, děkuji za reakce.

A mám další otázku, zejména pro kolegy, kteří v tomto hlasování vybrali SB Range Safe ammo: Už se vám někdy někomu dělo, že by ty železné hilzny opravdu nadměrně opotřebovávali zbraň?

Nejde mi o to, zda zbraň funguje spolehlivě, ale jestli je něco pravdy na tom, že dlouhodobé používání této levné munice zbrani nesvědčí.

Třeba pětasedmy s nimy nemají co se spolehlivosti týče problém, a tak si říkám, proč platit o korunu víc za náboj, když nemusím...
"Dokud žiju, ani jedna fašistická kurva přes nás neprojde."
V.I.Čujkov
Odpovědět