Cim krmite devitku?

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Čím nejvíc střílíte z devítky na střelnici? (trénink)

SB Safe range
8
9%
SB policejní (výhodné balení po 250 KS)
11
12%
SB jiné
19
20%
Magech
12
13%
CCI
1
1%
MFS
0
Žádná hlasování
AGUILA
0
Žádná hlasování
LAPUA
3
3%
doma přebíjené
25
27%
továrně přebíjené
7
8%
RWS
0
Žádná hlasování
LIBRA
2
2%
něco jiného (napište prosím co)
5
5%
 
Celkem hlasů: 93
Lada
Příspěvky: 295
Registrován: 06 říj 2005 13:10
Bydliště: Near Brno

Příspěvek od Lada » 26 led 2008 14:34

tak já střílím policejníma SB bo mám výhodné zdroje a šlapou dobře, na nošení subsoniky od SB a musím potvrdit to co říká golf že nelítají nijak moc přesně, ale zas taková hrůza to není jen na terčovou střelbu to není no


Uživatelský avatar
predator
Příspěvky: 1041
Registrován: 07 říj 2007 13:14

Příspěvek od predator » 26 led 2008 22:59

Tak já používám SB policejní taky, mám to za standartní 4 kč/ks. Lada, za kolik je máš ty? Resp. co to jsou "výhodné zdroje"?
"Dokud žiju, ani jedna fašistická kurva přes nás neprojde."
V.I.Čujkov
Lada
Příspěvky: 295
Registrován: 06 říj 2005 13:10
Bydliště: Near Brno

Příspěvek od Lada » 27 led 2008 00:08

predator píše:Jeden prodejce mi vyprávěl, jak s tím brokovým nábojem blbli chlapy v nějaký hospodě. Měli už silně pod kůží, a vsadili se, že zásah člověku nic neudělá. Tak ten majitel střelil toho druhýho z bezprostřední vzdálenosti do zad. Jeden je doživotní mrzák, páč mu to nasračky přerazilo páteř, a druhej to má na pěkně dlouho v krimu.

proto se ptám na vaše zkušenosti, uvažoval jsem o tom na nošení.
Stejně se obrana děje nablízko. Je jasný, že na deset metrů je to dobrý tak akorát proti hejnu much...
To bylo i v TV ten jeden ožralej debil tvrdil tomu druhému že ten vatak(bunda) co ma ty broky zastavi a nic se mu nestane bo tak nejak.. pak mu dal kvér a že prej na nej má vystřelit...páteř mu to tuším nepřerazilo to bude nějakej blud ale bročky pronikly celekm hluboko co si vzpomínám měl zasažené plíce a jiné orgány....

jinak máš sz :wink:
Uživatelský avatar
predator
Příspěvky: 1041
Registrován: 07 říj 2007 13:14

Příspěvek od predator » 27 led 2008 21:26

Ok, díky za příspěvky, zatím hlasovalo jedenapadesát lidí, ale jsem si jistej, že "devítku" nás tu má víc. Tak jen hlasujte dál...
"Dokud žiju, ani jedna fašistická kurva přes nás neprojde."
V.I.Čujkov
Uživatelský avatar
predator
Příspěvky: 1041
Registrován: 07 říj 2007 13:14

Příspěvek od predator » 19 úno 2008 16:49

Ještě jedna otázka pro ty zasvěcené: Může mi někdo stručně vysvětlit, co to je +P munice? Resp. v čem spočívá ten větší výkon? A asi s nima nejde střílet třeba z CZ 75, že? Mohla by se zkurvit, nemám pravdu?
"Dokud žiju, ani jedna fašistická kurva přes nás neprojde."
V.I.Čujkov
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 19 úno 2008 17:56

+P neznamená větší výkon, ale vyšší tlaky.

Některé náboje +P nedosahují ani takové energie, jako jiné náboje stejné ráže, ale od jiného výrobce, které ale toto označení nemají.

Už to tu bylo zmíněno několikrát, je to v podstatě marketingový tah výrobců munice a není vždy pravidlo že ty náboje budou extra nadupaný.
Uživatelský avatar
predator
Příspěvky: 1041
Registrován: 07 říj 2007 13:14

Příspěvek od predator » 19 úno 2008 18:08

Tlaky čeho? Plynů při výstřelu v hlavni? Nebo tlak na dno nábojnice?
"Dokud žiju, ani jedna fašistická kurva přes nás neprojde."
V.I.Čujkov
Uživatelský avatar
Petin00
Příspěvky: 682
Registrován: 28 srp 2007 15:23
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petin00 » 19 úno 2008 18:15

Alfonss:Tak,tak.+P znamená po anglicky pressure.Náboje je možné používat jen ve zbraních na tento zvýšený tlak odzkoušených a označených :wink:
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 19 úno 2008 18:24

Nejsu fyzik, ale předpokládám že když je vyšší tlak v hlavni, tak bude i vyšší tlak na dno nábojnice...

Ale jak říkám, nijak bych se tím neznepokojoval a pokud je zbraň ve slušným stavu a není to poddimenzovaná sračka, tak bych se nebál to do ní nacpat. Ale je to pouze můj názor, možná s ním někdo souhlasit nebude.
Uživatelský avatar
Petin00
Příspěvky: 682
Registrován: 28 srp 2007 15:23
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petin00 » 19 úno 2008 18:28

Jo no,ale každopádně bych to nepoužíval furt,pokud totiž budeš mít zbran "neudělanou" na zvýšenej tlak,tak si myslím,že si pěkně zkrátíš životnost zbraně :wink:
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 19 úno 2008 18:46

Jak se "dělají" zbraně na zvýšenej tlak?
Uživatelský avatar
predator
Příspěvky: 1041
Registrován: 07 říj 2007 13:14

Příspěvek od predator » 19 úno 2008 19:41

:wink: Tlak na dno nábojnice je to co umožňuje pistoli samonabíjecí funkci, jinak se tahle funkce pistolí nazývá "princip zpětného rázu", jak jistě víš.
Tlak v hlavni závisí na tlaku na dno nábojnice, z konstrukčního hlediska ale nejde o totéž. Tlak v hlavni působí do všech směrů (projektil, stěny hlavně, dno nábojnice) , jak a na co působí ten druhý tlak, je zřejmé už z jeho názvu. V podstatě se jedná i o jinou fyzikální veličinu, takže, tlak v hlavni je vyjádřen jinými fyzikálními jednotkami (Pa) než tlak na dno nábojnice(N). Přesnější by bylo tedy tlak na dno nábojnice nazývat "síla působící na dno nábojnice".

Proč sem se teda znovu ptal? Šlo mi o to,jak se ten vyšší tlak projeví na životnosti: Jestli hrozí spíš deformace hlavně nebo stržení uzamykacích ozubů resp. prasknutí tyčky záchytu závěru? Prve sem se asi nevyjádřil dost srozumitelně, za což se omlouvám.

Já sem totiž nedávno v obchodě přemýšlel nad koupí 9 L +P od magtechu, ty JHP s tou stříbrnou hilznou pro nošení v mojí číze.
Nakonec jsem ale šel do 9,5 g subsoniku též firmy a 9 g sub SB, teď vyzkouším se kterejma nastřílím líp a lepší pak budu nosit v zásobníku.
"Dokud žiju, ani jedna fašistická kurva přes nás neprojde."
V.I.Čujkov
Nikdo

Příspěvek od Nikdo » 19 úno 2008 21:05

predator píše:tlak v hlavni je vyjádřen jinými fyzikálními jednotkami (Pa) než tlak na dno nábojnice(N). Přesnější by bylo tedy tlak na dno nábojnice nazývat "síla působící na dno nábojnice".
:shock:
To úplně bolelo, když jsem to četl...
Uživatelský avatar
predator
Příspěvky: 1041
Registrován: 07 říj 2007 13:14

Příspěvek od predator » 19 úno 2008 21:23

??? Něco je špatně? Nejsem fyzik...kdyžtak mě pouč :roll:
"Dokud žiju, ani jedna fašistická kurva přes nás neprojde."
V.I.Čujkov
Nikdo

Příspěvek od Nikdo » 19 úno 2008 21:54

Fpoho, já ti rozumím, ale ta záměna síly a tlaku mi připomněla pozitivní energii mé aury způsobenou všeprostupující kosmickou silou :lol:
Tlak je tlak a síla je síla, nazývat tlak (působící na dno nábojnice) silou by rozhodně nebylo přesnější :P
Naposledy upravil(a) Nikdo dne 20 úno 2008 11:36, celkem upraveno 1 x.
Odpovědět