Chytak policie cr!!

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4299
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Chyták policie čr!!

Příspěvek od edelweiss » 26 črc 2006 20:18

Takže kdo s právním povědomím,dokáže uspokojivě zodpovědět můj dotaz?Jisté oddělení PČR.úsek zbraně a střelivo,dalo upozornění že kdo si bude prodlužovat zbrojní průkaz a má v něm skupinu C a nepředloží lovecký lístek bude o tuto skupinu připraven.Tak se ptám má to právní oporu,nebo je to zvůle úředníka?Jestli se nepletu tak vydání ani zaplacení této skupiny,nebylo ničím podmiňováno,tak proč se nechat ,,okrádat´´


cybernetic

Příspěvek od cybernetic » 26 črc 2006 20:36

u nás/SK/ je vydanie ZP pre poľovné účely podmienené preukázaním poľovníckého lístka.
To len tak na okraj,už som ticho.
Flare
Příspěvky: 11
Registrován: 25 led 2006 19:50
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Chyták policie čr!!

Příspěvek od Flare » 26 črc 2006 20:39

edelweiss píše:Takže kdo s právním povědomím,dokáže uspokojivě zodpovědět můj dotaz?Jisté oddělení PČR.úsek zbraně a střelivo,dalo upozornění že kdo si bude prodlužovat zbrojní průkaz a má v něm skupinu C a nepředloží lovecký lístek bude o tuto skupinu připraven.Tak se ptám má to právní oporu,nebo je to zvůle úředníka?Jestli se nepletu tak vydání ani zaplacení této skupiny,nebylo ničím podmiňováno,tak proč se nechat ,,okrádat´´
Podle zakona o zbranich a strelivu, paragraf 17, odstavec 2) jmenujici nalezitosti vydani zbrojniho prukazu

d)
jde-li o žádost o vydání zbrojního průkazu skupiny C, též ověřenou kopii platného loveckého lístku; ověření může provést i příslušný útvar policie při předložení žádosti.
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4299
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

to-Flare

Příspěvek od edelweiss » 26 črc 2006 22:38

Ale to dřív nebylo to je zas nějak znovelizované?
Eladrin

Příspěvek od Eladrin » 26 črc 2006 23:11

AFAIK je to v "novém" zákonu z roku 2002.
vito
Příspěvky: 586
Registrován: 28 lis 2005 13:48

Chyták polici čr!!!

Příspěvek od vito » 27 črc 2006 07:10

Dokonce si troufám tvrdit, s jistou mírou pravděpodobnosti, že to bylo upraveno novelou i ve starém znění. V úplně původním znění to nebylo.
nohavica stanislav
Příspěvky: 147
Registrován: 01 dub 2006 21:30
Bydliště: dolni lutyně

Příspěvek od nohavica stanislav » 27 črc 2006 09:18

při obnovování zp. sk. c. je opravdu nutno přinést lovecký lístek. ověřování se ze zákona u loveckých lístků a občanek neprovádí.oni si ho tam ofotí. takže to co píší naspodu té žádosti je nesmysl. na matrice kde jsem toto chtěl se tomu smáli a vypsali mi tam i paragraf podle kterého je toto nepřípustné. :D
tombr.a
Příspěvky: 160
Registrován: 03 úno 2006 17:07
Bydliště: Brno

Re: Chyták policie čr!!

Příspěvek od tombr.a » 27 črc 2006 12:07

edelweiss píše:Takže kdo s právním povědomím,dokáže uspokojivě zodpovědět můj dotaz?Jisté oddělení PČR.úsek zbraně a střelivo,dalo upozornění že kdo si bude prodlužovat zbrojní průkaz a má v něm skupinu C a nepředloží lovecký lístek bude o tuto skupinu připraven.Tak se ptám má to právní oporu,nebo je to zvůle úředníka?Jestli se nepletu tak vydání ani zaplacení této skupiny,nebylo ničím podmiňováno,tak proč se nechat ,,okrádat´´

Ja nechci nejak rejpat ale nezasapal jsi tak trochu :twisted:

Prostě nemaš cečko tak smula no, sem překvapen že vubec se obtěžovali vydat to upozorněni :!:
cmk
Odborník na zbraně
Příspěvky: 624
Registrován: 17 srp 2005 09:56
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cmk » 27 črc 2006 13:22

No, kdo na PCR oddeleni zbrani a streliva chodi casteji, urcite uz se setkal s vetsinou postarsimi pany, kteri se chodi ptat: "poslete mi novej zbrojak automaticky, nebo musim zadat?", "Jak mam tu zadost vyplnit? Kdy?"...
Nevim no, podle me - kdo ma zbrojak a zbrane, mel by znat perfektne zakon. Netvrdim, ze by mel z fleku kdykoli o pulnoci udelat test, ale zakladni prehled by mel mit a hlavne - mel by si bud zakon v knizni podobe koupit, nebo vedet, kde ho sehnat ci pujcit a paklize neco ohledne zbrani potrebuje, tak si to tam umet najit. Zrovna pasaze tykajici se platnosti, prodluzovani a odebirani zbrojaku jsou v zakone napsany velice srozumitelne a jednoznacne.
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4299
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 27 črc 2006 18:22

Jo tak sem asi zaspal no,sem to prověřoval a fakt to chtěj.Asi budu potřebovat aktuální vydání mám pořád to první.Tak mně ukřižujte a bude. :lol:
cmk
Odborník na zbraně
Příspěvky: 624
Registrován: 17 srp 2005 09:56
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cmk » 27 črc 2006 21:25

To nebylo mysleno osobne :-)
Kazdopadne loveckej listek plati uz od roku 2003
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 28 črc 2006 09:12

Stejně je to zbytečná buzerace.
Kromě toho nechápu ten důvod, proč bych nemoh mít ZP skupiny C a přitom nevlastnit lovecký lístek?
To je jako by nemoh mít řidičák na autobus ten, kdo není majitelem autobusu.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Flare
Příspěvky: 11
Registrován: 25 led 2006 19:50
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Flare » 28 črc 2006 16:20

Kubajzz píše:Stejně je to zbytečná buzerace.
Kromě toho nechápu ten důvod, proč bych nemoh mít ZP skupiny C a přitom nevlastnit lovecký lístek?
To je jako by nemoh mít řidičák na autobus ten, kdo není majitelem autobusu.
IMHO Ti pak staci kategorie B, samozrejme az na najake drobnosti jako je noseni dlouhe zbrane ... Uprimne, na co je nekomu lovecka brokovnice kdyz ne na lov, max. na sportovni strelbu a na to staci B.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 31 črc 2006 08:44

To je mi jasné, ale já jsem myslel spíš případ, že někdo třeba nemá lovecký lístek dočasně.
A nebo třeba případ, kdy si člověk udělá všechny skupiny a s tím, že až pak (za pár let) se chce dát k myslivcům. To už teď nejde a ten člověk musí dělat zbroják podruhé. :evil:
Prostě zbytečná buzerace...
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
nohavica stanislav
Příspěvky: 147
Registrován: 01 dub 2006 21:30
Bydliště: dolni lutyně

Příspěvek od nohavica stanislav » 31 črc 2006 09:53

kubajzi,první musíš absolvovat kurz uchazečů o první lovecký lístek ,složit uspěšně zkoušku z myslivosti a potom teprvemůžeš žádot o lovecký lístek. kurz trvá cca.1.rok, a zde se musíš osvědčit a přiložit ruku k dílu aby jsi dostal doporučení na připuštění ke zkoušce.tento rok strávíš někde v mysliveckém sdružení činorodou prací ve prospěch přírody a v ní žijících zvířátek. :roll:
Odpovědět