chci utratit 20 tisic za vzduchovku

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

kentan
Příspěvky: 618
Registrován: 13 bře 2013 21:47
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: chci utratit 20 tisíc za vzduchovku

Příspěvek od kentan » 08 dub 2014 21:30

Co si pamatuju, tak jim ještě vyčítali i to, že kvéry měli v normálních měkkých obalech (dasta pouzdra) v kufru, proč maj v křesadlech kameny nějaký další hovadiny, včetně toho, že tvrdili, že nerozuměj těm českejm zápisům do EZP, že zkušební značky jsou nějaký divný a že nevěří tomu, že to co vezou maj zapsaný. Auto byla dodávka s 6 ti lidma a 4 kvéry na člověka.


http://www.kk8lir.com
Pořádná bouchačka je z oceli, dřeva a maximálně trocha mosazi.
Uživatelský avatar
Warthog
Příspěvky: 1638
Registrován: 20 bře 2010 23:59
Bydliště: Rijnland (NL), Sudetenland (CZ)

Re: chci utratit 20 tisíc za vzduchovku

Příspěvek od Warthog » 08 dub 2014 21:35

Hm, takže tam toho přece jen bylo víc... Dokázal bys sehnat k nahlédnutí dokumenty? Docela by mě to zajímalo. A nevíš, který spolkový stát to byl?

Je pravda že na tu připravenost k použití si někdy vykládají všelijak a znám lidi, co pro jistotu vozí zbraně s oddělanými pažbami a kartušemi. Já to vozím zkompletované v pevném kufru bez zámku, jen tišítko vždycky sundám a u Huntingu 5 se ujistím, že ve zbrani není zásobník, byť by byl třeba i prázdný.

Ad „české zápisy do EZP“ - vždyť to má číslované kolonky a všechny zápisy jsou kódvané tak, aby byly absolutně jazykově indiferentní. :-O

Laßt uns fest zusammenhalten - In der Eintracht liegt die Macht - Mit vereinter Kräfte Walten - Wird das Schwere leicht vollbracht
Uživatelský avatar
kentan
Příspěvky: 618
Registrován: 13 bře 2013 21:47
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: chci utratit 20 tisíc za vzduchovku

Příspěvek od kentan » 08 dub 2014 21:41

Vono je to už dýl (ca 4 roky), a navíc jsem přestal sportovně střílet, takže se s tou bandou už nevídám, byla to milá spolková země Bavorsko, vyhmátli si je hned za hranicema. Kvéry normálně italská a česká tormentace.
http://www.kk8lir.com
Pořádná bouchačka je z oceli, dřeva a maximálně trocha mosazi.
strelec3751
Příspěvky: 610
Registrován: 30 bře 2012 18:55
Bydliště: východní okolí Prahy

Re: chci utratit 20 tisíc za vzduchovku

Příspěvek od strelec3751 » 08 dub 2014 22:37

Já nejsem právník, beru to vše spíš selským rozumem. Ale podíval jsem na základě zdejší polemiky do platného Platného znění Zákona o zbraních a střelivu č.119/2002 Sb ve znění dalších zákonů, jak bude platit od 1.7.2014. Bez vysvětlivek zainteresovaných věrozvěstů, kteří se cítí být povoláni určovat "co tím chtěl zákonodárce říci". Ale on zákonodárce řekl co je napsáno v zákoně a žádné další vysvětlování není třeba.

I já jsem to dříve bral za jasné a srozumitelné. Prostě 16J a přes to nejede vlak.

Ale podle toho co uvádí Warthog je mi to zase jasné trochu jinak.

Jsem rád, že jsou lidé jako Warthog, kteří se takovými věcmi zabývají a ukazují že se nemáme dát obalamutit, byť se jedná o statní orgány.
Runner
Příspěvky: 190
Registrován: 22 říj 2013 20:27
Bydliště: BRQ-MUC

Re: chci utratit 20 tisíc za vzduchovku

Příspěvek od Runner » 10 dub 2014 15:46

Tak trochu vim o co jde, ZP v nemecku na nic neni, EZP tam plati i v Bavorsku. S EZP
jezdi do a nebo prez Nemecko vsichni strelci z Ceska, nechapu proc jste meli problemy s
policajtama. Nechci nikoho napadat, navim jak to bylo ale nekdy plati, jak se do lesa vola tak se z lesa ozyva a obzvlast policajti ti byvaji nekdy neobycejne citlivy
fazy
Příspěvky: 6
Registrován: 11 srp 2012 15:48

Re: chci utratit 20 tisíc za vzduchovku

Příspěvek od fazy » 12 dub 2014 11:24

takže pokud tomu rozumím, můžu si pořídit jakoukoliv vzduchovku libovolné energie a nechat si ji přivézt sem do česka..
pak už záleží jestli někoho potkám kdo mě bude kontrolovat.. ale za předpokladu že budu střílet slušně a nikoho nebudu ohrožovat je pravděpodobnost kontroly téměř nulová... chápu to správně?
Uživatelský avatar
FlyBear
Příspěvky: 120
Registrován: 09 led 2014 17:55
Bydliště: Varberg

Re: chci utratit 20 tisíc za vzduchovku

Příspěvek od FlyBear » 12 dub 2014 11:37

Téměř nulovou pravděpodobnost kontroly máš pouze tam, kde tě nikdo nikdy neuvidí.
Pokud budeš střílet na místě, na které může někdo vidět, pak dříve či později kontrolu očekávej, a to bez ohledu na to, jak slušně a bezpečně se chováš. Takže buď vždycky připravený své počínání úspěšně obhájit...
Odpovědět