chci utratit 20 tisic za vzduchovku

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

dykmore
Příspěvky: 1065
Registrován: 09 led 2008 12:58
Bydliště: Ostrava - Hrušov

Re: chci utratit 20 tisíc za vzduchovku

Příspěvek od dykmore » 07 dub 2014 22:33

nevím, co je to EZP, ale tazatel se táže na možnost dovozu vzduchovky nad limit 16J ze zahraničí a doufá, že ho nikdo na chatě ani v lese nechytí... Z čehož vyvozuju, že zbrojní průkaz nemá.


Pořádná bouchačka je z plastu a oceli, a nosí se v kydexovém pouzdru.
Uživatelský avatar
Warthog
Příspěvky: 1638
Registrován: 20 bře 2010 23:59
Bydliště: Rijnland (NL), Sudetenland (CZ)

Re: chci utratit 20 tisíc za vzduchovku

Příspěvek od Warthog » 07 dub 2014 23:29

Není to nesmysl. Mezi písmeny v paragrafu je vždy vztah NEBO. A uplatňuje se vždy nejkonkrétnější ustanovení. Tj. i kulomet, jinak na základě §4 jednoznačně kat. A, bude kat. D, je-li vyroben před rokem 1890. Vztah A by nutně vedl k tomu, že by žádné zbraně kat. D existovat nemohly, protože by musely být zároveň historickými, perkusními, na vzduchovou kartuši apod. Podobně písmeno d) §7 „přebíjí“ §6 písm c)

Pokud jsou někde dvě nutné podmínky, vyjadřuje se to v rámci jednoho písmene paragrafu spojkou „a“ (příklad: § 7 písm. c )

Ale tahle diskuse tu už mnohokrát byla a já ji nebudu znovu rozdmýchávat.

Laßt uns fest zusammenhalten - In der Eintracht liegt die Macht - Mit vereinter Kräfte Walten - Wird das Schwere leicht vollbracht
Uživatelský avatar
Warthog
Příspěvky: 1638
Registrován: 20 bře 2010 23:59
Bydliště: Rijnland (NL), Sudetenland (CZ)

Re: chci utratit 20 tisíc za vzduchovku

Příspěvek od Warthog » 07 dub 2014 23:34

dykmore píše:nevím, co je to EZP, ale tazatel se táže na možnost dovozu vzduchovky nad limit 16J ze zahraničí a doufá, že ho nikdo na chatě ani v lese nechytí... Z čehož vyvozuju, že zbrojní průkaz nemá.
EZP je Evropský Zbrojní Pas - nenahrazuje klasický ZP, ale je to dokument pro pohyb se zbraní přes hranice. S ním můžu dokonce i přes Říši v klidu tahat stojoulové větrovky.

Pokud ho někdo chytí při dělání bordelu, na výkonu větrovky záležet nebude. Pokud bude střílet bezpečně, nikdo výkon řešit nebude.

Já osobně mám poněkud specifickou „větrovku“ ráže 37 mm a o výkonu srovnatelném (zatím jen) se slabšími laboracemi 9 mm Luger :-D

Laßt uns fest zusammenhalten - In der Eintracht liegt die Macht - Mit vereinter Kräfte Walten - Wird das Schwere leicht vollbracht
strelec3751
Příspěvky: 610
Registrován: 30 bře 2012 18:55
Bydliště: východní okolí Prahy

Re: chci utratit 20 tisíc za vzduchovku

Příspěvek od strelec3751 » 08 dub 2014 14:03

Není to nesmysl. ..................

Já se s tebou v žádném případě nepřu, konckonců nemám na to ano ptřebnou právní eruduci. Navíc mně takové vysvětlení vyhovuje. I když vysoce výkonné vzduchovky nejsou moje parketa, tak jsem rád, že mně nikdo nemůže nijak vážně šikanovat za případných pár joulů přes 16.
A když se nad tím tak v této souvislosti zamýšlím tak třeba na výkonné vzduchovky změním názor.
vladav
Příspěvky: 162
Registrován: 20 srp 2012 11:35
Bydliště: Strašice

Re: chci utratit 20 tisíc za vzduchovku

Příspěvek od vladav » 08 dub 2014 15:05

Čus taky si zjisti dostupnost náhradních dílů než něco koupíš 8) .
CZ 200 nebude špatná koukni co sní dokáže např. Piku :lol: Jinak nad 16 buď velmi velmi opatrný osobně my policajti vyháněj z brd dost často ale líp nebejt vidět a hlavně slyšet :wink:
Neni důležitý vyhrát ale nasrat toho kdo vás porazil :-))








Evanix Rainstorm .22
MTC Viper 10*44 SCB
Uživatelský avatar
dykmore
Příspěvky: 1065
Registrován: 09 led 2008 12:58
Bydliště: Ostrava - Hrušov

Re: chci utratit 20 tisíc za vzduchovku

Příspěvek od dykmore » 08 dub 2014 18:23

Warthog píše:EZP je Evropský Zbrojní Pas - nenahrazuje klasický ZP, ale je to dokument pro pohyb se zbraní přes hranice. S ním můžu dokonce i přes Říši v klidu tahat stojoulové větrovky.
Promiň že se na to furt ptám, ale nějak mi uniká pointa diskuze a přitom mě to zajímá. Já neznám právnické kličky a zákon o zbraních ti taky zpaměti neodříkám, ale co snad vím jistě je, že do 16J není nutný ZP, nad 16J je nutný ZP a k tomu pravděpodobně vydají průkaz zbraně. Taky netuším, na základě čeho se vydává EZP, ale snad asi bude podmínkou mít ZP nebo nějakou zbrojní licenci, ne? A s tím EZP možná můžeš zbraň držet po dobu přepravy nebo já nevím čeho , ale těžko bude mít jakoukoliv vazbu na použití vzduchovky u nás (existují pojmy "držet" a "nosit" zbraň, které mají docela odlišný význam). Chytit někoho při dělání bordelu je zcela irelevantní pojem, prostě vzduchovka nad 16J bez ZP a průkazu zbraně v našem právním systému je trestný čin nedovoleného ozbrojování, nehledě na to, že bych vsadil kilo, že se s takovou smí střílet pouze na místech k tomu určených, tj. střelnice.

Ber to prosím čistě jako technickou otázku, žádné rýpání, prostě vůbec nechápu o čem tady píšeš.
Pořádná bouchačka je z plastu a oceli, a nosí se v kydexovém pouzdru.
Uživatelský avatar
kentan
Příspěvky: 618
Registrován: 13 bře 2013 21:47
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: chci utratit 20 tisíc za vzduchovku

Příspěvek od kentan » 08 dub 2014 18:50

Warthog píše: EZP je Evropský Zbrojní Pas - nenahrazuje klasický ZP, ale je to dokument pro pohyb se zbraní přes hranice. S ním můžu dokonce i přes Říši v klidu tahat stojoulové větrovky.
Ale prdlačky milý Watsone. V Německu spadá povolení transportu jakékoli zbraně do kompetence jednotlivých spolkových zemí a žádá se u každé zvlášť a každá jedna ti to může zatrhnout. EZP je jen jedno z lejster, které potřebuješ. Dále půl roku dopředu žádáš o povolení ke kterému přikládáš seznam členů výpravy se všemi nacionáliemi a u vůdce výpravy (fakt nekecám, tak se to jmenuje) přikládáš opis trestního rejstříku. Pokud to neuděláš a vyhmátnou tě jejich cajti, bude ti velmi veselo. Takhle to platí asi 4 roky od změny (zpřísnění ) jejich zákona. Problémy dělají dokonce i s předovkama....
Sem chtěl ject přes Germánii s kvérama do Itálie.. když jsem si na velvyslanectví zašel pro lejstra vybalili to na mě, tak jsem usoudil, že jinudy se pojede lépe.
http://www.kk8lir.com
Pořádná bouchačka je z oceli, dřeva a maximálně trocha mosazi.
Uživatelský avatar
dykmore
Příspěvky: 1065
Registrován: 09 led 2008 12:58
Bydliště: Ostrava - Hrušov

Re: chci utratit 20 tisíc za vzduchovku

Příspěvek od dykmore » 08 dub 2014 19:59

Warthog: ještě jeden poznatek bych rád zmínil. Nevím, jestli jsi špičkový právník nebo jen hloubavý člověk, já nejsem ani jedno. Vytáhnul jsem proto knihu Zákon č.119/2002 Sb., o zbraních, s komentářem. Ofotil jsem ti z něj odstavec vztahující se k písmenu d) paragrafu 7. Jen ať víš, o co se taky třeba může opírat obžaloba v případě nedovoleného ozbrojování.

Obrázek
Pořádná bouchačka je z plastu a oceli, a nosí se v kydexovém pouzdru.
Uživatelský avatar
cannis
Příspěvky: 2000
Registrován: 12 bře 2012 12:28
Bydliště: 49.1547706N, 16.8744911E

Re: chci utratit 20 tisíc za vzduchovku

Příspěvek od cannis » 08 dub 2014 20:01

Nemáte pocit, že vlákno bylo založeno k něčemu úplně jinému?
Ev2 MkIV + Vortex Viper HS LR 2.5-10x32 FFP XLR MOA
Teď už se můžu vymlouvat maximálně na špatnou serii diabolek
https://img33.rajce.idnes.cz/d3301/18/1 ... .jpg?ver=0
Uživatelský avatar
Warthog
Příspěvky: 1638
Registrován: 20 bře 2010 23:59
Bydliště: Rijnland (NL), Sudetenland (CZ)

Re: chci utratit 20 tisíc za vzduchovku

Příspěvek od Warthog » 08 dub 2014 20:11

kentan píše: Ale prdlačky milý Watsone. V Německu spadá povolení transportu jakékoli zbraně do kompetence jednotlivých spolkových zemí a žádá se u každé zvlášť a každá jedna ti to může zatrhnout.
Nikolivěk. Nepovyšuj tu prosím svoji neschopnost na standard a nechovaj se jako #censored.. Podívej se raději třeba sem: http://www.zoll.de/DE/Privatpersonen/Re ... _node.html

Bei Jägern, Sportschützen und Brauchtumsschützen mit gewöhnlichem Aufenthalt in einem anderen EU-Mitgliedstaat ist für die Mitnahme von Waffen und Munition in einen anderen EU-Mitgliedstaat ein Europäischer Feuerwaffenpass ausreichend. Der Mitnahmegrund, z.B. Einladung oder Teilnehmerkarte am Wettkampf, ist nachzuweisen.

Dovolím si přeložit:
Pro lovce, sportovní střelce a střelce účastnící se rekonstrukcí historických událostí* s místem bydliště v jiném státě EU postačuje pro převoz zbraní a střeliva do jiného členského státu Evropský Zbrojní Pas. je třeba prokázat důvod převozu, např. pozvánku či účastnickou kartu účastníka soutěže
___
* velmi volný překlad, pro naše účely ale nepodstatné


Při cestě na lov nebo soutěž EZP naprosto postačuje. Teoreticky by se asi někdo mohl cukat, pokud bys jel do Německa na návštěvu a zbraň si bral „jen tak“. Ale v praxi to nikdo neřeší. Tahám arsenál přes Říši skoro každý měsíc, kontrolován jsem byl několikrát a bez problémů.

Ten režim, který popisuješ, se používá pro neobčany EU nebo pro ty, kterým jejich domácí stát nevystaví EZP na vzduchovku (např. NL, PL).
Naposledy upravil(a) Warthog dne 08 dub 2014 20:30, celkem upraveno 1 x.

Laßt uns fest zusammenhalten - In der Eintracht liegt die Macht - Mit vereinter Kräfte Walten - Wird das Schwere leicht vollbracht
Uživatelský avatar
Warthog
Příspěvky: 1638
Registrován: 20 bře 2010 23:59
Bydliště: Rijnland (NL), Sudetenland (CZ)

Re: chci utratit 20 tisíc za vzduchovku

Příspěvek od Warthog » 08 dub 2014 20:20

dykmore píše:Promiň že se na to furt ptám, ale nějak mi uniká pointa diskuze a přitom mě to zajímá. Já neznám právnické kličky a zákon o zbraních ti taky zpaměti neodříkám,
„O zákonu skoro nic nevím“ by byla daleko přesnější formulace.
ale co snad vím jistě je, že do 16J není nutný ZP, nad 16J je nutný ZP a k tomu pravděpodobně vydají průkaz zbraně.
§7 písmeno d) Srovnej obdobné písm. a) pro historické a naopak písm c) pro flobertky.
Taky netuším, na základě čeho se vydává EZP, ale snad asi bude podmínkou mít ZP nebo nějakou zbrojní licenci, ne?
Ne. Zákon explicitně uvádí, že pro vydání EZP je potřeba: bydliště na území ČR a oprávněné držení zbraně (t.j. u D-čka věk nad 18 a způsobilost k právním úkonům). Dokonce se tam výslovně připouští existence EZP na kterém budou samotná D-čka. Je to §49 ZoZS
A s tím EZP možná můžeš zbraň držet po dobu přepravy nebo já nevím čeho , ale těžko bude mít jakoukoliv vazbu na použití vzduchovky u nás (existují pojmy "držet" a "nosit" zbraň, které mají docela odlišný význam). Chytit někoho při dělání bordelu je zcela irelevantní pojem, prostě vzduchovka nad 16J bez ZP a průkazu zbraně v našem právním systému je trestný čin nedovoleného ozbrojování, nehledě na to, že bych vsadil kilo, že se s takovou smí střílet pouze na místech k tomu určených, tj. střelnice.
Děkuji za poučení o tom, co je držení a nošení. EZP jsem uvedl jako jasný příklad toho, že i PČR (někde) jasně uznává výše zmíněný §7 písm. d) a větrovky(!) nad 16 J řadí do kategorie D. Že imbecilní komunistický plk. K**** na to bude mít jiný názor je mi docela jasné.
Ber to prosím čistě jako technickou otázku, žádné rýpání, prostě vůbec nechápu o čem tady píšeš.
To jsem si všiml :-D

Laßt uns fest zusammenhalten - In der Eintracht liegt die Macht - Mit vereinter Kräfte Walten - Wird das Schwere leicht vollbracht
Uživatelský avatar
Warthog
Příspěvky: 1638
Registrován: 20 bře 2010 23:59
Bydliště: Rijnland (NL), Sudetenland (CZ)

Re: chci utratit 20 tisíc za vzduchovku

Příspěvek od Warthog » 08 dub 2014 20:23

Evangelium dle Matouše, kapitola 7, verš 6.

Dělejte si, co chcete.

Laßt uns fest zusammenhalten - In der Eintracht liegt die Macht - Mit vereinter Kräfte Walten - Wird das Schwere leicht vollbracht
Uživatelský avatar
Warthog
Příspěvky: 1638
Registrován: 20 bře 2010 23:59
Bydliště: Rijnland (NL), Sudetenland (CZ)

Re: chci utratit 20 tisíc za vzduchovku

Příspěvek od Warthog » 08 dub 2014 20:51

No dobře, nebudu svině až taková. Zde je německý zbrojní zákon:

http://www.gesetze-im-internet.de/bunde ... gesamt.pdf

Relevantní je §32, který v odstavci (1) definuje tu proceduru s povoleními a v odstavci (3) říká, kdy není potřeba a stačí EZP. Zkráceně: max 3 dlouhé zbraně na lov, nebo max 6 zbraní na sport nebo max 3 dlouhé jednoranné nebo opakovačky na rekonstrukci bitvy, divadelní představení a podobné účely.

QED

Laßt uns fest zusammenhalten - In der Eintracht liegt die Macht - Mit vereinter Kräfte Walten - Wird das Schwere leicht vollbracht
Uživatelský avatar
kentan
Příspěvky: 618
Registrován: 13 bře 2013 21:47
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: chci utratit 20 tisíc za vzduchovku

Příspěvek od kentan » 08 dub 2014 21:02

S timhle se ti zoufalci co je v Germánii vyhmátli, kvéry zabavili, je do cely uvrhli a po každém 1000 Euro požadovali taky pokoušeli operovat. Cajty nic nezajímalo. Nemáte povolení zemské vlády k převozu.. zaplaťte, odevzdejte a můžete si stěžovat. EZP a pozvánkou si mohli akorát vytapetovat.
Mě na německým velvyslanectví mě zasypali hromadou lejster, co musíme vyplnit a předložit a orazítkovaný mít sebou.... Rakušáci se zeptali co si povezem, na informaci, že opakovačky se zasmáli, že je to v podstatě nezajímá, že pokud budem mít EZP a pozvánku v nějaký řeči EU, tak OK...
Vím, že kamarádi skrz Německo jezdí s jehlovkama do Francie, nebo s křesačkama na napoleoniku, ale já tam po výše uvedené zkušenosti střelců z předovek (pozvánku na závody měli, EZP taky) prostě nepojedu, dohadovat se s tamníma polišema nemíním a zařizovat nesmyslná lejstra tuplem ne.
Naposledy upravil(a) kentan dne 08 dub 2014 21:19, celkem upraveno 1 x.
http://www.kk8lir.com
Pořádná bouchačka je z oceli, dřeva a maximálně trocha mosazi.
Uživatelský avatar
Warthog
Příspěvky: 1638
Registrován: 20 bře 2010 23:59
Bydliště: Rijnland (NL), Sudetenland (CZ)

Re: chci utratit 20 tisíc za vzduchovku

Příspěvek od Warthog » 08 dub 2014 21:13

kentan píše:S timhle se ti zoufalci co je v Germánii vyhmátli, kvéry zabavili, je do cely uvrhli a po každém 1000 Euro požadovali taky pokoušeli operovat. Cajty nic nezajímalo. Nemáte povolení zemské vlády k převozu.. zaplaťte, odevzdejte a můžete si stěžovat. EZP a pozvánkou si mohli akorát vytapetovat.
Mě kdysi setkání s policajty stálo 3.000 Euro (a to byla 7,5 J CO2 zbraň, jen bez německé značky), takže jsem si něco dostudoval. Každopádně od té doby jsem byl stavěn několikrát a to jak (federálními) celníky, tak (zemskou) policií a EZP stačil. Kamarádi z Belgie, kteří jezdi do Dorstenu střílet jsou na tom stejně. (Tam se na střelnici taky občas objeví zelení panáčci a kontrolují.) Česká výprava na MS také jezdí jen s EZP...

Mimochodem s tou celou a vyžadováním 1.000 Euro je to poněkud zvláštní - o těchto pokutách rozhoduje správní soud (Amtsgericht), ne policie. Pokud nejsou pochyby o totožnosti, neprovádí se ani zadržení, prostě se zajistí zbraně, sepíše protokol a jede se. Nebyla tam náhodou nějaká další skutečnost, která způsobila, že §32 odst. (3) nešel uplatnit? Například více zbraní než ten odstavec povoluje, neprokázaný účel, nesprávné převážení střeliva apod?

Laßt uns fest zusammenhalten - In der Eintracht liegt die Macht - Mit vereinter Kräfte Walten - Wird das Schwere leicht vollbracht
Odpovědět