Cestovani po evrope se zbrani

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Avax
Příspěvky: 185
Registrován: 08 lis 2008 00:31
Bydliště: Susice / Plzen
Kontaktovat uživatele:

Cestovani po evrope se zbrani

Příspěvek od Avax » 10 led 2009 23:23

Ahoj, neexistuje nejaky mezinarodni zbrojni prukaz, abych mohl cestovat alespon po nekterych statech evropy se zbrani a nemusel pokazde zadat o povoleni ?


Ares
Příspěvky: 1552
Registrován: 24 srp 2005 10:46
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ares » 11 led 2009 00:03

Evropský Zbrojní Průkaz. Na nošení rovnou zapomeň, držení musíš oznámit každému ze států přes které budeš byť jen projíždět. A mám pocit že oznamovací povinnost o dočasném vývozu/dovozu zbraně platí tak či onak. O důvodu (pozvánce) ani nemluvě
open
Příspěvky: 195
Registrován: 13 pro 2008 10:17

Příspěvek od open » 11 led 2009 08:46

Jak uvádí ,,ares". Evropský zbroják ti vydá policie. Do něho si necháš zapsat zbraně se kterými uvažuješ cestovat. Před odjezdem /vývozem/ nahlásíš na policii vývoz /vyplníš formulář/.
Na cestu je třeba být vybaven pozvánkou na akci jíž se chceš účastnit
/vydává pořadatel na základě tvé přihlášky/ např. http://2009.extremeeuroopen.eu/media/invitation.jpg
Přepravu přez jednotlivé státy to sem nezaznamenal, že by někdo řešil. Na hranicích nikdo neni komu by se to dalo nahlásit. I tak doporučuji
nastudovat směrnice jednotl. států. Jelikož např. přes Rakousko se nesmělo tuším s brokovnicí /pumpou/ atd.
golfkiller
Příspěvky: 2737
Registrován: 05 bře 2006 18:31
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od golfkiller » 11 led 2009 08:48

jo je to naprd,mohli by udělat průkaz EU na který by se dalo i nosit.Ale ted jsem slyšel že snad chtějí registrovat i znehodnocenky tak si myslím že brzou nám seberou i vše na ZP :?
Na světě připadá jedna zbraň na každého dvanáctého člověka, otázkou je... Jak ozbrojit těch jedenáct ostatních?

[img]http://www.my-smileys.de/smileys3/axis-li-kill.gif[/img]
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 11 led 2009 10:38

Průkaz EU na který by se dalo i nosit? Jako popravdě řečeno, já bych asi nechtěl aby mi tady lítali ozbrojení Rumuni a stejně tak asi Němci nebo Španělé by nebyli moc nadšeni kdyby se jim u nich promenádovala ozbrojená česká verbež.

Fakt radši buďme rádi za to co máme a že nám ještě ty zbraně nechali...
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 11 led 2009 10:41

Hmmm, to by bylo krásné, ale bohužel to není realistické. Vem si jen, kolik národních legislativ by muselo být uvedeno v soulad. Je to smutné, ale v Evropě je to běžné. Budeme zavírat oči před nebezpečím, které nám hrozí a nic proti němu neuděláme.
Nakonec nás zaplaví hordy Arabů, Číňanů, Indů a černochů.
Dobře vám radím, začněte své děti učit arabštinu!
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Avax
Příspěvky: 185
Registrován: 08 lis 2008 00:31
Bydliště: Susice / Plzen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Avax » 11 led 2009 11:03

co sem chodim (tak 3-4 mesice), tak se mi z vasich prispevku zda, jakoby se stat snazil zbrane nejlepezakazat, sebrat a znicit. To je to vazne tak, ze se snazi zneprijemnovat zivot drzitelum ZP co to jde ?
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 11 led 2009 12:12

Jen pro pořádek: následující text je jen mým osobním názorem. Mnohokrát jsem byl nařčen z toho, že jsem paranoický, protože si myslím, že proti držitelům zbraní je stát (a Evropská unie, která svými neustálými humanitními ideály, které ale mnohdy s humanitou nemají co společného) zaujatý a snaží se je omezit. Má to svou logiku. S neozbrojenými, hloupými a poníženými lidmi můžete manipulovat podstatně lépe než s těmi vzdělanými, inteligentními a svobodnými, kteří jsou navíc ochotni svou svobodu bránit.

To šikanování a naschvály má většinou své projevy. Od poznámek policistů na odděleních zbraní PČR, neustálých narážek na zbraně ve sdělovacích prostředcích, záměrné znepřesnění statistik o trestných činech ve statistikách policie, neustálému přituhování v zákonech bez reálného důvodu.

Možná si řeknete, že jsem magor, ale myslím si, že právo držet palnou zbraň pro svou ochranu by měl mít kterýkoliv pokojný občan (dokonce i pachatelé nezávažných nenásilných trestných činů). Zbraň totiž není nic, než předmět, který vám pomůže zachránit život, stejně jako někomu jinému pomůže váš život vzít. Dokud budou zbraně mezi zločinci, musí být i mezi občany.

Jediné, co snad pomůže je silná občanská organizace, která by se dokázala silou svých členů něčeho domoci. Ale nevím, zda současný GunLex je něčeho schopný. Podle mne nemá masovou podporu a jeho hlas je příliš slabý.
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Uživatelský avatar
ALKAJ
Příspěvky: 1603
Registrován: 08 úno 2007 15:40
Bydliště: Banskobystrický kraj (VK)

Příspěvek od ALKAJ » 11 led 2009 12:16

Bohužiaľ je to tak v celom "civilizovanom" svete.
Jak nazýváš lidi, kteří když jsou ohroženi, tak se nebrání, jen utečou a schovávají se?
Civilizovaní?
Avax
Příspěvky: 185
Registrován: 08 lis 2008 00:31
Bydliště: Susice / Plzen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Avax » 11 led 2009 12:20

Cetl sem, ze nekde (myslim si ze to je amerika, ale nejsem si jist) je zakazane skryte noseni zbrane, protoze to je zakerne, takze kdyz ma obcan zbran, nosi ji normalne, vyditelne.
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 11 led 2009 12:37

Víte, v Americe jsou věci poněkud jinak. Dokonce na místě A, pár mil od místa B, jsou věci jinak. S jejich systémem práva, kdy právo federální má přednost před právem státním, co má přednost před nařízeními lokálního soudce, to aby se v tom čert vyznal.

Ale všeobecně: nošení zbraní na veřejnosti je zakázáno. Viditelné nošení zbraní je povoleno jen policii a federálním službám. Skryté nošení v nabitém stavu, je povoleno na základě tzv. concealed carry permit (tedy povolení ke skrytému nošení), které vydává místní soudce, nebo šerif.

Ostatně i střelba na vetřelce na vlastním pozemku už dávno není tak jednoduchá, jako to bylo dřív...
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Avax
Příspěvky: 185
Registrován: 08 lis 2008 00:31
Bydliště: Susice / Plzen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Avax » 11 led 2009 12:49

Dobre, takze podle vas to vede k tomu, ze nam zbrane zabavi, slisujou a roztavi, a ZP rozstrihaji a spali ? To nemam radost :-( Proc sem si ten zbrojak delal a zbran kupoval :-( Takova citova ztrata, mi ted hrozi...
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 11 led 2009 13:38

Víte, pokud se lidstvo nezmagoří a nějaký dement nezačne další válku, tak Evropa nakonec zbraně zakáže. Je jedno, jestli to bude znamenat zvýšení kriminality. Prostě, agilní zastánci odzbrojení toho pro dosažení svého cíle dělají podstatně víc, než my ozbrojení - my svůj čas trávíme na střelnici.

Vezměte si pro příklad Německo a Anglii. V obou státech byly zbraně zakázány v okamžiku, kdy nevědomé obyvatelstvo začalo v důsledku nějaké nešťastné události se zbraněmi volat po zakázání ručních zbraní. Přitom původce oné nešťastné události už podle tehdejších zákonů neměli zbraně nosit ani vlastnit.

Přitom za to můžeme my: "ozbrojení". Stejnou propagandu, jakou vedou proti nám, bychom měli vést i my. Jenže to my neuděláme, protože se za svou zálibu většinou stydíme. Jaky bychom byli nějací uchylové.
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Avax
Příspěvky: 185
Registrován: 08 lis 2008 00:31
Bydliště: Susice / Plzen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Avax » 11 led 2009 13:42

vubec jste mne nepotesili :-(
To teda ani nema cenu do toho jeste nejak investovat a uvazovat snad nad mnohozbranstvim... Ale tak v nejhorsim zbrane na Sport (B) zrusit nemuzou... je to sport
glock69
Příspěvky: 386
Registrován: 07 dub 2006 22:05
Bydliště: UH

Příspěvek od glock69 » 11 led 2009 15:10

Nechci provokovat a opravdu nechci flame, ale myslím, že už jsme zažili, že zakázat a prosadit jde všechno, co ti naši slavní mocipáni chtějí..
Odpovědět