Cesti vojaci v Afghanistanu uz se kvuli malym platum bouri

Vše co se událo v souvislosti se zbraněmi

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4312
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Čeští vojáci v Afghánistánu už se kvůli malým platům bouří

Příspěvek od edelweiss » 06 bře 2008 08:33

Čeští vojáci v Afghánistánu už se kvůli malým platům bouří

Obrázek

Čeští vojáci, sloužící ve válkou zmítaném Afghánistánu, se bouří. Vadí jim, že ministerstvo stále nesplnilo sliby ohledně zvýšení jejich platu v nebezpečných misích. Ten jim vinou padajícího kurzu amerického dolaru stále klesá a nic se podle nich neděje. Navíc se začíná šetřit i na tom nejjednodušším vybavení.

6. 3. 2008 06:13 - PRAHA/KÁBUL
Například vojáci nyní před odletem nedostali ani tak nezbytné vybavení pro pobyt v afghánských podmínkách, jako jsou svítilny a termosky.

"Věci se mají asi tak, že termosky a baterky dostala první skupina která letěla do Logaru. Vojáci v dalších rotacích už nedostali nic. To samé nedostali ani vojáci v polní nemocnici v Kábulu. Bereme to jako jeden z dalších podrazů na nás,“ uvedli vojáci, kteří Právu své výhrady dokonce přímo z Asie zavolali a pak ještě situaci popsali v mailu.

Ministerstvo: svítilny a termosky? Nadstandard!
Podle mluvčího ministerstva obrany (MO) Petra Sýkory je ale prý všechno v pořádku. "Uvedené předměty skutečně dostala pouze první skupina vojáků, která do mise v Logaru odlétala, a to při příležitosti jejich rozloučení před odletem do mise. V žádném případě to ale neznamenalo a neznamená, že nyní vojáci v misích budou standardně tyto předměty dostávat,“ řekl Právu Sýkora.

Proč je ale v Afghánistánu dostali jen někteří a zbylá většina už ne, nesdělil.

O platech možná už v březnu
Vojákům sloužícím v bojových zónách Střední Asie také vadí, že MO začalo rychle mluvit o zvýšení jejich platu poté, co se sami ozvali, ale dál už se prý nic nestalo.

"Je to výsměch nám, co tu nasazujeme životy, a oni si tam rozdělují tučné odměny. Chtěl bych vidět, jestli by sem z generálního štábu jeli nasazovat život za takovou almužnu,“ sdělil Právu přímo z Afghánistánu mluvčí nespokojených vojáků, který se představil jen jako Abaf.

V současné době je výše příplatku stanovena v rozmezí 700–4000 amerických dolarů. Podle mluvčího Sýkory resort obrany v současné době připravuje návrh nového nařízení vlády o platových poměrech vojáků. V něm by bylo uvedeno, že ministr obrany by mohl navýšit horní hranici příplatku za službu v zahraničí až na 10 tisíc dolarů měsíčně (asi 170 tisíc korun)

"To je ale absolutní strop. Reálně lze však očekávat zvýšení ve výši zhruba 2- až 2,5násobku současné částky,“ upozornil Sýkora.

Podle něj chce MO zvýšit platy vojákům nejen kvůli stále padajícímu kurzu dolaru ke koruně, ale také proto, že se výrazně změnil charakter jejich nasazení.

"Vojáci se ve stále větší míře zapojují do náročných operací ve složitém bezpečnostním prostředí a ve velmi náročných klimatických a dalších podmínkách. Dochází tak k výraznému zvýšení rizika ohrožení jejich života a zdraví,“ uvedl Sýkora.

Kdy se otázka zvýšení jejich platu dostane na stoly politikům, nedovedl Sýkora přesně odhadnout. "Vláda bude o návrhu pravděpodobně jednat v březnu či v dubnu,“ dodal.


Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4312
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 06 bře 2008 08:36

Co si budeme nalhávat,daleko lepší je si na vojáka a válku zahrát ve filmu a bez rizik.Zkasírovat pár mega a ne žrát písek pouště,hlídat Amíkům zdroje a být placený jako šlapka.Další důvod proč naše občany nikam do válek neposílat,no a náš genštáb tak to je téma samo pro sebe!!!
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
maldigola
Příspěvky: 905
Registrován: 06 srp 2007 13:00

Příspěvek od maldigola » 06 bře 2008 09:08

já jsem ve válce nikdy nebyl a jako vojákovi mi to vadí.Proto i když na válku lidi nadávají,je pro ně lepší,když jsou v ní.Armáda,která nemá bojové zkušenosti je trapná takže z tohoto hlediska je válka naprosto nezbytná.Pověst armády ve společnosti je taky od doby,co naše vojáky nasazují v misích nesrovnatelně lepší než dřív.Co se vzpoury nebo remcání kvůli penězům týká,dokazuje,že system není dobrý,něco takového dříve vojákům tolerováno nebylo.Taky nám EU vytýká,že máme málo padlých,takže i s tím by se mělo něco udělat.Máme třeba přebytek generálů,někteří jsou dokonce zkorumpovaní,tak by měli dostat příležitost nabýt ztracenou čest.
Oheň!Oheň přišel jsem vrhnout na svět a jak si přeji aby se vzňal!
Ježíš,Luk.12,49.
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4312
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 06 bře 2008 09:47

To- maldigola
:twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Ztracenou čest nenabudou v zázemí za vojáky ve válce,to chce před každého generála položit cz.vz 82 + 1ks 9mmMakarov a kdo to nezvládne přejet tankem.
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Nikdo

Příspěvek od Nikdo » 06 bře 2008 10:27

Tywoe, 170 tyček na odměnách, strava a ubytování zdarma a ještě mu tu předpokládám běží státní (= jistý) plat. Z našich společných peněz. Já snad budu volit komunisty, aby je stáhli :evil:
Pro srovnání doktor s tříletou praxí 18 prutů základ. A to ten doktor denně životy zachraňuje, je ohrožen stykem s kontaminovanou krví kdejaký smažky, co mu policajti přitáhnou ve dvě ráno ke kontrolnímu vyšetření, potýká se s bandou simulantů a napjatým rozpočtem svého oddělení, jednou nohou přinejmenším před soudem.
O užitečnosti a přiměřenosti platu si každý udělá názor sám.
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4312
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 06 bře 2008 11:02

To- Nikdo
Doktor to je jiná věc,to sem netahej.Vojáka buď zaplatíš a de s tebou,nebo ho zaplatí druzí a de proti tobě,o tom to je.Po mých zkušenostech s AČR bych řekl že tento stát si vojenskou ochranu nezaslouží,protože raději jak vojákovy nacpe vše generálům.Jestliže dříve NATO platilo paušál na kus (plácnu) 1000UDS tak v česku to naši šikulové upravily,voják 700 a 300 velitelům v čr.Takže potom měl generál třeba i 5000uds to je česko a jeho politikaření vší u koryt.

:wink:
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
maldigola
Příspěvky: 905
Registrován: 06 srp 2007 13:00

Příspěvek od maldigola » 06 bře 2008 11:08

doktorů si nevážím,jsou zadarmo a povinni dělat to co dělají.Přísahali přece..takže nebudou-li chtít to dělat,jednoduše se jim to přikáže.Nemocnice,to musí být sexuální ráj,co služba,to soulož se sestřičkou,to vím přesně,protože to bylo v těch seriálech od Dietla.
V poměru k historii jsou úplně bezvýznamní.V Římě třeba nebyli vůbec a šlo to i bez nich.
A dávat jim peníze?Leda by se opili,viděl jsem to v televizi.Takže s armádou je vůbec nesrovnávej,na to nemají.
Oheň!Oheň přišel jsem vrhnout na svět a jak si přeji aby se vzňal!
Ježíš,Luk.12,49.
Uživatelský avatar
Sidewinder
Příspěvky: 1463
Registrován: 31 srp 2004 20:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sidewinder » 06 bře 2008 12:10

Co je tohle za nazory? .. Jakypak "to vim presne, videl jsem to v serialu"? Jestli to nebylo mineno jen jako vtip, tak bych rekl, ze takovy clovek muze byt opravdu leda tak blbej vojak ..

A co se placeni tyka - platy by mely byt primerene riziku, odbornosti atd .. ale hlavne pomerum v danem state .. kdyz tady dela doktor s 3-letou praxi za 18tis .. tak nevim, proc by mel mit vojak vic?
Nikdo

Příspěvek od Nikdo » 06 bře 2008 13:20

edel: Co je zvykem v nato je mi ukradené. Trotla co umí běhat a mačkat spoušť platit 170.000 za měsíc mi přijde nepřiměřené. Když to srovnám s obdobnými profesemi (hasiči, záchranáři, doktoři, policajti), tak za přiměřenou bych považoval částku kolem 30-50 tisíc včetně všech náhrad a diet. Jestli se to někomu nelíbí, může jít třeba prodávat Nový prostor, to jsou aspoň poctivě vydělané peníze. :evil:
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 06 bře 2008 13:28

Kdybychom byli jak v Rusku, tak by tam šli jako záklaďáci zadarmo, stejně jako do Čečenska nebo do Afghanistánu. Tak si myslím, že můžou být ještě rádi.
Tímto se omlouvám místním obdivovatelům ruské armády. :wink:
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4312
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 06 bře 2008 13:45

Jiná doba Avganistán.
Jinak úkol armády je dobývat území a zdroje (Američanům to funguje) Příkladem je třeba ropa,to že ji cucají za pakatel není zásluha hasiče či doktora.Problém těchto sektorů je zcela jinde.mmj.pokud se tu zvesela podniká se zdravím a smrti,nedivte se že jdou ceny nahoru.Cena zlatého šroubku u zlatníka dle váhy 1000,.Kč cena u renomované značkové firmy 10000,- a dělá jim to ten zlatník.Co chcete,když přístroj s elektronikou v ceně 5000,- se prodá nemocnici za půl miliónu a všichni jsou spokojení.To asi na platy nezbude.A hasiči na tom o moc lépe nebudou,na ty se tu prdí už léta,nebýt jejich nadšení tak nevím nevím.Takže nemíchejme hrušky z jablky,nakonec ženská co nám sbírá na poli jídlo má 8000,-měsíčně a bez ní bychom asi v marketu nic nekoupily.Přesto nestávkuje a mimo sezónu drží hubu,vzorně registrovaná na pracovním úřadě.
:wink:
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Uživatelský avatar
Nakadah
Příspěvky: 281
Registrován: 26 pro 2006 22:12
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nakadah » 06 bře 2008 13:46

maldigola píše:doktorů si nevážím,jsou zadarmo a povinni dělat to co dělají.Přísahali přece...
Jste blazen, nic jineho si o Vas ani myslet nemuzu. Nak
CZ 634 .177
Komentáře, rady a postřehy autora, uveřejněné v diskuzích jsou vyjádřením jeho subjektivních názorů a autor při jejich uplatnění třetí osobou nenese žádnou právní ani odbornou odpovědnost.
maldigola
Příspěvky: 905
Registrován: 06 srp 2007 13:00

Příspěvek od maldigola » 06 bře 2008 13:51

nejsem blbej voják,jsem důstojník-politruk!A vím zcela přesně,že ty doktoři vystudovali za dělnický peníze.Občas se taky stalo,že k nám nějakého takového študovaného mazánka poslali,z vojenských kateder sice jen na rok,ale o to větší práci jsem si s nimi dal, abych z nich tu "medecínu" řádně vyběhal.
..peníze vojákům přímo do rukou nepatří,peníze mají být především pro důstojníky,protože položit život za vlast je pro vojína nejčestnější povinnost a peníze ho od toho jen odvádějí .
Oheň!Oheň přišel jsem vrhnout na svět a jak si přeji aby se vzňal!
Ježíš,Luk.12,49.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 06 bře 2008 13:52

Američani cucají ropu za pakatel? A kde?
Já jsem myslel, že ji nakupují na burze. :oops:
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Nikdo

Příspěvek od Nikdo » 06 bře 2008 13:57

maldigola: Zkus používat smajlíky, u prvního Tvého příspěvku mi to taky došlo až ve druhém čtení :oops:
Odpovědět