Ceska zbrojovka

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Avax
Příspěvky: 185
Registrován: 08 lis 2008 00:31
Bydliště: Susice / Plzen
Kontaktovat uživatele:

Ceska zbrojovka

Příspěvek od Avax » 22 led 2009 00:49

Ahoj, vsude se pise o "nekvalite" pistoli ze zbrojovky z uherskeho brodu. Je to tak, nebo to bylo jen nejake prechodne obdobi ? Libi se mi CZ 75D v kompaktu, ale to co se o CZ pise me odrazuje. Je ta kvalita a reklamace u nich opravdu tak bidna ?


BALISTIK
Příspěvky: 114
Registrován: 20 úno 2008 17:55
Bydliště: SVK

Příspěvek od BALISTIK » 22 led 2009 07:33

CZ su relatívne kvalitne,len kvalita kolíše kus od kusu.CZ- životnost hlaven-mal som s mojej 25tis ran a bola ako brokovnica hladka.ND.moc drahe.Kvalita spracovania ...Jednoznačne za tu cenu sa daju kupit nehovorím ,že lepšie ale kvalitnejšie zbrane.Ta cena aspon u nas v SR,je hrozne prehnana.Príklad CZ 75sp-01SHADOW 30000ti-1000eur,Klasika SP-01-23500-24500,.U nas novy SIG 226-25TIS,HK-od 22000-25000,GLOCK 16000,K-100 Podobne.Nechcel som kritizovat ale len pre porovnanie,ale vyber je na tebe.Najlepšie je kupit si ti po čom ti srdce baží :lol:
Mam-GP-X-Calibur,CZ-45,CZ-82,Glock 23.Mal som-CZ 75B,Shadow,CZ100,CZ 83,CZ50,CZ 122 Sport,CZ 97B,Revolvery Taurus 689,85,Rossi,Holek 38,Holek 22LR,SA-858,malorazky Norinco,SM-2,Makarov PM,Sig Sauer Mosquito,Glock17,K-100MK6 Silver.
Flash
Příspěvky: 28
Registrován: 20 kvě 2008 15:27
Bydliště: Hradec Králové / Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Flash » 22 led 2009 08:00

Já bych si asi novou CZ nekoupil. Právě kvůli ceně, i když jak koukám, kolegové ze Slovenska mají ještě dražší než tady.
Před dvěma lety jsem kupoval CZ 75B s hromadou příslušenství za 10500,- Kč. Vystřílel jsem z ní myslím tak 10000 nábojů a je na tom stejně jako, když jsem ji já koupil. Je pravda, že přebíjím a jsou to čajíčky.
Pokud se Ti líbí, tak to už je pro mne 60% :) a když budeš mít někoho, kdo CZ rozumí a pomůže Ti vybrat novou, nebo nějakou komisní tak určitě budeš spokojený.
BALISTIK
Příspěvky: 114
Registrován: 20 úno 2008 17:55
Bydliště: SVK

Příspěvek od BALISTIK » 22 led 2009 08:18

Staršia CZ ano.Ja som prvych 10000vystrelov buchal s novymi celoplaštami,až potom prisli na rad olovaky,poplastovane a ako píšes čajíčky len take aby to malo spolahlivu funkciu :lol: Pri používaní slbych a olovenych a im podobnymi by mala vydržat omnoho viac :wink:
Mam-GP-X-Calibur,CZ-45,CZ-82,Glock 23.Mal som-CZ 75B,Shadow,CZ100,CZ 83,CZ50,CZ 122 Sport,CZ 97B,Revolvery Taurus 689,85,Rossi,Holek 38,Holek 22LR,SA-858,malorazky Norinco,SM-2,Makarov PM,Sig Sauer Mosquito,Glock17,K-100MK6 Silver.
tomas001

Příspěvek od tomas001 » 22 led 2009 12:15

Každý má svou zkušenost, někdo dobrou, někdo špatnou.
Měl jsem 5 let CZ75. Tehdy jsem z ní až tak moc nestřílel, měla za sebou cca 5000 ran, když se začala sekat. Buď se zapříčil náboj při podávání do komory, nebo vytahovač vůbec nevytáhl nábojnici z komory. Přišel jsem na to, že příčina je ve vymačkané komoře. Nábojnice vycházely se znatelnou boulí na boku. Prodal jsem ji a koupil jsem sį Glocka. Je hnusnej :) , hůř mi padne do ruky, ale střílím s ním líp a především má za sebou dnes už podstatně víc než jen 5000 ran a je jak novej a hlavně nemá poruchy...
Mohl bych říct - ČZ jsou šmejdy, ale kolem sebe mám hodně vynikajících střelců, kteří na ně nedají dopustit.
Ale souhlasím s tou mírně kolísavou kvalitou kus od kusu.
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 22 led 2009 12:21

CZ si obvykle chválí sváteční střelci - lidi co z ní moc nestříleli....
tomas001

Příspěvek od tomas001 » 22 led 2009 19:07

Spíš bych řekl, že výběr je otázka patriotismu. Objektivně, zbraně CZ nemusí patřit ve všech případech ke špičce, ale taky nelze obecně tvrdit, že jsou to šmejdy. Hodně střelců k nim sáhne prostě jen proto, že je berou jako "starou dobrou českou klasiku".

To Alfonss: Tvrdit, že CZ si obvykle chválí sváteční střelci, je fakt hodně odvážné. Existuje spousta klubů, jejichž členové mají v drtivé většině CZ a jsou to střelci s velkou zkušeností a s velkým množstvím vystřílené munice. Například v našem loňském celoročním klubovém poháru jsou na prvních pěti místech dva střelci s Glockem, dva s CZ 75 Tactical a jeden s CZ 75...
Kolega pracuje jako střelecký instruktor u PČR. V práci používá různé krátké i dlouhé zbraně různých značek. Beretta, H&K, Glock, CZ. Žádný sváteční střelec. Sám soukromě má už několikátou CZ 75...

Jak jsem psal ve svém předchozím příspěvku, kdysi jsem měl CZ75, dnes mám G17 a jsem s ním spokojen více a mám možná trochu lepší výsledky. Ale kolik je tady takových střelců, kteří mají stejnou jasně dokumentovatelnou zkušenost s přechodem z CZ na jinou značku? Asi jich až tak moc nebude.
Ať je to jakkoliv, určitě bych se bál zobecnit jakoukoliv jednotlivou zkušenost a vydávat ji za obecný ukazatel, ať už ve prospěch nebo v neprospěch CZ nebo jakékoliv jiné značky.
Smazaný uživatel 93

Příspěvek od Smazaný uživatel 93 » 22 led 2009 19:09

Alfonss píše:CZ si obvykle chválí sváteční střelci - lidi co z ní moc nestříleli....
Nemyslím si, že 75 střílí pouze sváteční střelci, stejně jako nesdílím názor, že GLOCK používají pouze frajeři... Moje CZ z r. 1993 má už hodně za sebou, ale stále střílí spolehlivě, i když už má za sebou mnoho tisíc výstřelů, nejen v mířence.
Tolik za "sváteční" střelce. :D
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4312
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 22 led 2009 19:13

To- tomas001
Já už teho prostřídal a CZUB leda do šuplíku jako nouzovku,za ty peripetie co sem měl s CZ75 mi to nestojí,podobně mně naštval snad jen Ruger 89.Bo mi zgrib zahaltnoval na šponu v zápalníku při střelbě!!!!
Tak si koupím cokoli jen ne CZUB,mně neberou pistole co na místo puškaře kompletuje tělnatá paní kladivem.O materiálu z bláta jež má šetřit výdrž strojů nemluvě.
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 22 led 2009 19:21

Svaťa píše:
Alfonss píše:CZ si obvykle chválí sváteční střelci - lidi co z ní moc nestříleli....
Nemyslím si, že 75 střílí pouze sváteční střelci, stejně jako nesdílím názor, že GLOCK používají pouze frajeři... Moje CZ z r. 1993 má už hodně za sebou, ale stále střílí spolehlivě, i když už má za sebou mnoho tisíc výstřelů, nejen v mířence.
Tolik za "sváteční" střelce. :D
mnoho tisíc nebo mnoho desítek tisíc? To je trochu rozdíl a z hlediska životnosti a spolehlivosti zbraně velice podstatnej rozdíl. 20 000 je "mnoho tisíc" , ale o kvalitách zbraně je to téměř nic nevypovídající cifra....
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 22 led 2009 19:22

tomas001 píše: Sám soukromě má už několikátou CZ 75...
A proč má už několikátou CZ? Obměňoval to jak milenky, nebo proto ,že prostě nevydržela pořádnej záhul?
Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 1099
Registrován: 09 črc 2008 00:28
Bydliště: LKPR

Příspěvek od Biggles » 23 led 2009 01:21

I já bych se přidal k otázce Alfonsse:"Proč několikátou 75?" I to o kvalitě leccos vypovídá............ :wink:
tomas001

Příspěvek od tomas001 » 23 led 2009 08:18

:) Sakra, to je diskuze jak u mezinárodního soudu...

Sám nevím, jak to u toho mého kolegy je. Má toho víc a já se v jeho zbraních až tak neorientuji. Viděl jsem u něj kromě služebních zbraní nějaké jeho soukromé CZ. Část z nich obměnil kvůli stáří a opotřebení (není divu...), část má prostě navíc. Uvedl jsem ho jen jako ilustraci spokojeného profesionálního uživatele, který se i přes široký výběr a velké možnosti vrací stále ke stejné značce, i když samozřejmě dobře ví, že může mít i své mouchy, a má zkušenosti s mnoha jinými, třeba snad i kvalitnějšími značkami.

Vzpomněl jsem si ještě na jednu zkušenost, která pěkně ilustruje, jak individuální může být pohled na konkrétní zbraň.
Dělám úsekového rozhodčího na soutěžích, kde se ve třech ročnících střílelo z deseti ČZ TT 9, vypůjčených přímo od výrobce. Z každé z nich se během dvoudenní soutěže vystřelilo cca 600 ran. Problémy, které jsem viděl, by se daly shrnout takto:
- problematické zpracování zbraně (špony v prostoru vratné pružiny, nerovnosti apod.)
- pochybná stabilita při výstřelu, extrémní citlivost na pevné držení zbraně při spouštění (lehké držení znamenalo nepřesnost a hlavně poruchy)
- citlivost na zanesení mechanismu splodinami již po cca 200 výstřelech v kuse
- problematický odhled - zkušený střelec pozná, kam mu "šel" konkrétní zásah. Tady jste to taky přesně cítili, ovšem jen do doby, než jste v dalekohledu zjistili, že to šlo úplně jinam...

Přesto s těmi pistolemi byla spousta lidí velmi spokojena a na základě své vlastní vynikající zkušenosti při soutěži si pistoli dokonce koupili. Nikdy bych si netroufl říct, že jsou to blbci, kteří nepoznají kvalitní zbraň. Je to prostě do značné míry subjektivní. Každý má jiné priority, jiný styl, jiný vkus. Například já bych si nikdy nedovolil cpát své zbraně někomu jako vzor. To, že vyhovují mně, neznamená, že musí vyhovovat i ostatním.
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 23 led 2009 09:27

co se týče těch TT, tak zpracování je bez debat, ale "problematický odhled" a "citlivost na pevné držení" bych nebral jako vadu zbraně, prostě každýmu sedne do tuky něco jinýho, tohle jso čistě subjektivní záležitosti. Myslím že u zbraně jde spíš o to jak často se sere a kolik toho vydrží.

I když já jsem s CZ už taky spokojenej. Po více než 20tisících ranách plnotučnými .40 SW drží, a nic se na ní už neposralo. Jestli to nebude tím že už 2 roky leží v trezoru, nebo se mnou cestuje po závodech, ale nevystřelila se z ní ani rána :)
Uživatelský avatar
andreapipo
Příspěvky: 255
Registrován: 13 led 2009 09:18
Kontaktovat uživatele:

CZUB

Příspěvek od andreapipo » 23 led 2009 09:46

Vážení, dovolte abych také přispěl svým názorem. Zajisté si vzpomenete na kdysi uveřejněný článek ve SR od nějakého čechoameričana, který tam vedl nějakou zvláštní jednotku, ve kterém popisoval mimo jiné i jejich problémy s výběrem zbraní pro potřeby této jednotky. Uváděl, že denně vystřílí každý příslušník si 3000 ks nábojů a že už vyzkoušeli všechny možné zbraně a žádné toto zatížení nevydržely. Nakonec zůstali ve výběru dva výrobci, CZUB a Bereta. Vybrali si Beretu protože byla ochotná jim vyrobit speciální sérii z extra materiálu a s extra úpravami, což CZUB prý ochotná nebyla. Ale už to, že se CZUB dostala do takto úzkého výběru svědčí o tom, že to s kvalitou jejich zbraní nebude zas tak špatné, jak se zde neustále uvádí.
Odpovědět