Cerny prach

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Fandaks
Odborník na zbraně
Příspěvky: 380
Registrován: 18 bře 2006 21:07

Příspěvek od Fandaks » 22 bře 2007 12:08

Licí otvor
Přílohy
Lyman 005(2).jpg


Život je příliš krátký na to, abychom ho sdíleli s nějakou ošklivou zbraní.
John Taffin
Uživatelský avatar
Jim
Příspěvky: 738
Registrován: 05 bře 2007 20:30

Příspěvek od Jim » 22 bře 2007 13:23

Ahoj Fando, díky moc za fotky, teď už mám jasno. Ten licí otvor je tam zřejmě kvůli tomu, aby se do formy nedostala okysličená hladina olova.
DOKTOR

Příspěvek od DOKTOR » 23 bře 2007 19:15

Jen pár poznámek:
k výdutím u černého prachu skutečně dochází a to i při "slepé" střelbě. Nedoražení střely ale není nebezpečné, pokud se to nepřežene. Při běžné dávce prachu může být volný prostor klidně stejně velký jako vyplněný prachem. EXTRÉMNĚ ale skutečně EXTRÉMNĚ nebezpečné jsou střely uvízlé někde v půlce hlavně a pečlivě zatemované pokusy dostat je dolů ke komoře. V tomto případě je šance vydutí tak 1:1. Na vině zřejmě budou nepravidelné tlakové špičky pro které jsou v hlavni zasr.... zbhytky černého prachu ideální podmínky.
Na lití olova stačí obyčejná lžíce s madlem izolovaným proti teplu. Okysličování lázně nemá na střelu ve smyslu její přesnosti v terči žádný praktický vliv. (alespoň ne do doby než pravidelně střílíte 100 ze sta )
Černý prach NENÍ chemická ale MECHANICKÁ směs. Při výrobě nedochází k žádným chemickým reakcím ! Jeho stálost je závislá na skladovacích podmínkách- pokud je v suchu (velmi důležité!) za přibližně stejné teploty a není s ním hýbáno (není li s ním "třeseno") tak vydrží třeba sto let. S tak starým prachem bych sice nestřílel, protože neznám jeho výkon a nevím jak byl skladován a jestli tedy během skladování nezměnil hrubost zrna (což může mít dost závažné následky) , ale jestli mám prach doma v ložnici ve skříni rok nebo deset let nemá sebemenší vliv.
epetr2008

URBANSKY

Příspěvek od epetr2008 » 23 bře 2007 20:55

Ahoj,

nemáte někdo toho Urbanského v elektronické podobě?
Moc bych o to stál a na webu se to už nená najít.

Moc Dík.
peggy
Příspěvky: 198
Registrován: 25 dub 2006 20:58
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od peggy » 23 bře 2007 22:17

tady je:

http://megaupload.cz/iyurf38AAAEAAAvcEr ... i.pdf.html

(teda samozřejmě jen část o černém prachu)
"Aux armes, citoyens !"
vlčák

Příspěvek od vlčák » 23 bře 2007 22:26

jo, to mám taky, je to jen černý prach, je to pdf - 5 Mb a bacha jestli to budeš tisknout, je to 30 stránek.
doktor - máš pravdu, taky mám ve skříni, asi 15 let pixlu prachu a funguje dobře :D (s černým prachem střílím jen příležitostně)
bufallo
Příspěvky: 344
Registrován: 14 srp 2007 14:21
Bydliště: BB

pdf k ciernemu prachu

Příspěvek od bufallo » 21 srp 2007 12:04

Zdar...
pocujte, to pdf o ciernom prachu sa uz neda stiahnut, dajte link kde to este je, pripadne neposlete na mail??? co tam vlastne je? ake udaje?
maldigola
Příspěvky: 905
Registrován: 06 srp 2007 13:00

Příspěvek od maldigola » 21 srp 2007 15:29

v mládí jsem udělal mnoho černého prachu,a proto vám můžu říct-nepouštějte se do jeho výroby,černý prach je umělecké dílo,není to jen směs,má to ještě vlastní vnitřní strukturu,takže ať už tam Urbi píše cokoliv,úplně zapomeňte na nějaké patlání.
Odpovědět