cekaci doba na vydani ZP Brno ?

Otázky týkající se zbrojního průkazu, držení a zařazení jednotlivých zbraní atd.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Tokrus
Příspěvky: 10
Registrován: 18 úno 2013 01:33

čekací doba na vydání ZP Brno ?

Příspěvek od Tokrus » 22 srp 2013 21:52

Zdarec,

dneska jsem uspesne slozil zkousky a mam i vyrizene potvrzeni od doktora a v pondeli hodlam jit na policii se zadosti o vydani ZP. Jsem z Brna takze bych se chtel zeptat jake mate zkusenosti s policii jak rychle jsou schopni to vyridit. Potrebuji totiz asi za dva az tri tydny odjet do zahranici na dobu cca 3 mesice a pokud by to nestihli tak se nechci zbytecne vract abych si vyzvednul zbrojak a zase odjel. Predpokladam ze zbrojak za me nikdo jiny vyzvednout nemuze. Nejake rady jak postupovat? koho urgovat, koho poprosit, koho uplatit slivovici...?


Beran
Příspěvky: 156
Registrován: 28 srp 2012 22:16

Re: čekací doba na vydání ZP Brno ?

Příspěvek od Beran » 26 srp 2013 00:45

Doporučuju nevyhrožovat a neuplácet :D
Pokud si dobře pamatuju, tak za cca tejden sem ho měl v kapse.
Průkaz zbraně je pak na počkání...
Tokrus
Příspěvky: 10
Registrován: 18 úno 2013 01:33

Re: čekací doba na vydání ZP Brno ?

Příspěvek od Tokrus » 26 srp 2013 13:58

dnes jsem tam byl, prej to bude trvat minimalne mesic a pul a pak jeste budu znovu vyrizovat opravneni k noseni zbrane protoze dneska mi to zaras nechteli vyridit, zda se ze to hodne zalezi na nalade urednika.. cekal jsem teda lepsi pristup, cos e da delat
Uživatelský avatar
Artifex
Moderátor
Příspěvky: 1848
Registrován: 21 lis 2006 00:47
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: čekací doba na vydání ZP Brno ?

Příspěvek od Artifex » 27 srp 2013 02:09

A co třeba plná moc? Na tu mi v začátcích 4 roky vyzvedávali různí lidé zbroják i průkazy zbraní, podávali žádost o konání zkoušky, podávali nákupní povolení a vlastně jen vždy na ukázání zbraně při registraci jsem musel osobně... Teď už to není třeba, protože nemám inspektorát 100km od reálného bydliště.
Glock 43, HK USP, CZ 27, 45, 50, 52, 75B, 44/81, 82, Derringer GG .45+9mm,
SVD 63, AKS74u, Brno mod. 4, Optima B12, M870
Sa vz. 26, 58, 61, UK 59, UZI, CQ-A1
Slavia 631, Slavia 634+Nikko Stirling 6x40AO, Crossman 1377
Tokrus
Příspěvky: 10
Registrován: 18 úno 2013 01:33

Re: čekací doba na vydání ZP Brno ?

Příspěvek od Tokrus » 27 srp 2013 14:51

O plne moci jsem prave take premyslel ale pani na policii vypadala celkem neustupne ze to neni mozne a at si nevymyslim. To cekani bych teda jeste prekousnul, spis me stve ze az se vratim a pujdu si po ctvrt roce konecne pro zbrojak tak si ho hned zase vezmou zpatky na vyrizeni opravneni k noseni a jeste pak chcou z nejakeho duvodu dalsi dve fotky.
HonzaLBC
Příspěvky: 31
Registrován: 17 pro 2011 16:43

Re: čekací doba na vydání ZP Brno ?

Příspěvek od HonzaLBC » 27 srp 2013 23:29

První chyba byla se nechat odmítnout s tím současným zažádáním o nošení. Přijít, podat žádost o zbroják a nákupku, s tím, že žádáš o současné vydání podle § 12 (7) a jestli to podle nich nejde, tak písemné zamítnutí se zdůvodněním. Případně dodat, aby si dali na zdůvodnění záležet, aby si měl nadřízený co přečíst, až budeš podávat stížnost. A takhle nějak se připravit i s tou plnou mocí a určitě to najednou půjde :-)


Ta chyba by se vlastně dala napravit, teď si tam ještě skočit s nákupkou a že to chceš vydat současně se zbrojákem podle popisu výše.
Tokrus
Příspěvky: 10
Registrován: 18 úno 2013 01:33

Re: čekací doba na vydání ZP Brno ?

Příspěvek od Tokrus » 03 zář 2013 13:43

Já už na ně kašlu, mám spoustu jiných starostí se školou, prací a odjezdem a nemám náladu se ještě hádat s nějakým civilním zaměstnancem policie co to snad dělá naschvál...
Odpovědět