casova narocnost ZP

Otázky týkající se zbrojního průkazu, držení a zařazení jednotlivých zbraní atd.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

the.marek
Příspěvky: 37
Registrován: 16 bře 2013 13:57

časová náročnost ZP

Příspěvek od the.marek » 16 bře 2013 14:02

Dobrý den,
Měl bych dotaz ohledně časové náročnosti ZP. Bydlím a žiji v Praze, trvalé bydliště mám ale ve východních čechách.
Poté co jsem si přečetl, co je to za pakárnu žádat o vyjímku ohledně dělání ZP jinde, než v místě trv. bydliště.
Proto mě zajímá, jak je to s časovou náročností? Kolikrát bych cca musel jet domů? A na jak dlouho?
Další otázka: zajímalo by mě, jestli ZP nijak omezuje počet zbraní, které budu mít doma, zda nikoliv?
Děkuji


Uživatelský avatar
Artifex
Moderátor
Příspěvky: 1848
Registrován: 21 lis 2006 00:47
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: časová náročnost ZP

Příspěvek od Artifex » 17 bře 2013 21:19

Zákon na všechno odpovídá,

Kolikrát bych cca musel jet domů?
Musíš na zkoušku. Podání žádosti o ZP, vyzvednutí ZP, nahození nákupky jsem donedávna pravidelně dělal přes jiné lidi s plnou mocí, jedině vykonání zkoušky a registrace zbraně musíš fyzicky udělat ty.

A na jak dlouho?
Na zkoušku a na registraci zbraně, zkouška půl dne, registrace zbraně dle toho, jaká je tam zrovna fronta.

zajímalo by mě, jestli ZP nijak omezuje počet zbraní, které budu mít doma
To přesně určuje zákon, který se stejně musíš na zkoušku naučit.
Glock 43, HK USP, CZ 27, 45, 50, 52, 75B, 44/81, 82, Derringer GG .45+9mm,
SVD 63, AKS74u, Brno mod. 4, Optima B12, M870
Sa vz. 26, 58, 61, UK 59, UZI, CQ-A1
Slavia 631, Slavia 634+Nikko Stirling 6x40AO, Crossman 1377
Matěj
Příspěvky: 307
Registrován: 27 úno 2008 20:51

Re: časová náročnost ZP

Příspěvek od Matěj » 27 bře 2013 18:44

Jakou pakárnu máš na mysli ?
Normálně zažádáš a přijde ti vyjádření.
Časově náročné to je cca na 5 minut.

Mně vyšli na PČR maximálně vstříc.
Nejvíc času zabralo České poště doručit mi to vyjádření.
Uživatelský avatar
Queeg 512
Příspěvky: 695
Registrován: 04 dub 2012 20:59
Bydliště: Cajzlov

Re: časová náročnost ZP

Příspěvek od Queeg 512 » 27 bře 2013 19:41

Já loni řešil podobnou situaci, přihlášku ke zkoušce jsem posílal poštou přímo na PČR (s ověřeným podpisem, aby to vypadalo důležitě, říkali ale že ověření není třeba ani u zaslání poštou), žádosti o vydání ZP a žádosti o povolení jsem pak poslal poštou s plnou mocí zmocněnci a ten je tam přinesl (opět nejsou třeba ověřené podpisy). Takže do místa papírového bydliště jsem musel jen kvůli zkoušce, vyzvednutí ZP a povolení a pak registrovat zbraň. U registrace zbraně je trošku problém že ze zákona můžeš dostat PZ až za 30 dní, na druhou stranu ale PĆR umí vyjít vstříc a někde se s nima jde domluvit, že to bude do druhého dne nebo i na počkání (já posílal kopie papírůk kvéru poštou předem a PZ pak už byl připravený). Takže celkový počet cest domů je 3, z toho první dvě (zkouška a vyzvednutí ZP a případného povolení) se dají vyřídit v jediném dnu, u registrace a vyzvedávání PZ se to ale podařit nemusí.

Co se týká celkového trvání tak od přihlášky ke zkoušce to trvá 10 dní až několik měsíců (o zkoušce se dozvíš alespoň těch 10 dnů předem), až uděláš zkoušku, můžeš skáknout k doktorovi, což je zhruba tak na 5 minut až na dva měsíce (možná dostaneš štempl hned a možná tě napřed označí za poloslepého, a když mu za měsíc po prvním volném termínu u očaře přineseš lejstro že je to OK, tak ti možná ještě řekne že mu přijdeš i jako pološílenec a máš se objednat i u cvokaře....což může vést ke změně praktického lékaře a dalším průtahům), no a pak konečně můžeš požádat o ZP a čekat na jeho vydání, což je zhruba další měsíc.
Alci
Příspěvky: 124
Registrován: 30 črc 2009 21:39
Bydliště: Jihlava

Re: časová náročnost ZP

Příspěvek od Alci » 27 bře 2013 23:28

a počet zbraní neomezuje, ale čím víc jich budeš mít, tím větší (a dražší) bedýnku na ně musíš mít.
Uživatelský avatar
the.marek
Příspěvky: 37
Registrován: 16 bře 2013 13:57

Re: časová náročnost ZP

Příspěvek od the.marek » 09 dub 2013 21:50

Děkuji za vyčerpávající odpovědi.
Co se těch problémů s vyjímkou týče, to jsem četl na fóru, že to trvá měsíce a nemusí to schválit a že chtějí různé kopie najemních smluv a kdoví co všechno.
Jinak trvalé bydliště mám na Orlicko Ústecku, ale žiji a studuji v Praze. Dále, když vyjímku dostanu, tak si mohu vybrat střelnici jakou chci na provádění ZP? A je vyjímka nijak časově omezena?
Uživatelský avatar
Queeg 512
Příspěvky: 695
Registrován: 04 dub 2012 20:59
Bydliště: Cajzlov

Re: časová náročnost ZP

Příspěvek od Queeg 512 » 09 dub 2013 22:11

S vyjímkou neporadím ale pokud bys řešil jestli je jednodušší/lepší si ji shánět nebo si prostě na zkoušku zajet domů, nemuselo by být od věci k tomu i zjistit, jaký je rozdíl v ceně zkoušky v Praze vs. v O. Ústecko - např. mě ta cesta přinesla i zkoušku za krásných 500 Kč (+300 Kč komisaři), v Praze jsem v této souvislosti zaslechl několikanásobné cifry (tuto cenu určuje střelnice, kterou nevybíráš ty, ale příslušné oddělení PČR, a obávám se, že sám se ji nevybereš ani s vyjímkou, musí tam být zkušební komisař a PČR, a ty asi jen tak nepřesvědčíš ať přijedou kvůli jednomu člověku - komisař dostává 300 Kč za kus).
Uživatelský avatar
Artifex
Moderátor
Příspěvky: 1848
Registrován: 21 lis 2006 00:47
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: časová náročnost ZP

Příspěvek od Artifex » 09 dub 2013 22:41

Nemusíš se ani snažit, v ústí to automaticky zamítají, zkoušel jsem to do Brna a bez šance.
Glock 43, HK USP, CZ 27, 45, 50, 52, 75B, 44/81, 82, Derringer GG .45+9mm,
SVD 63, AKS74u, Brno mod. 4, Optima B12, M870
Sa vz. 26, 58, 61, UK 59, UZI, CQ-A1
Slavia 631, Slavia 634+Nikko Stirling 6x40AO, Crossman 1377
Uživatelský avatar
the.marek
Příspěvky: 37
Registrován: 16 bře 2013 13:57

Re: časová náročnost ZP

Příspěvek od the.marek » 09 dub 2013 22:50

Hmm, to je prima, asi mě nic jiného nezbude, jsem z Chocně a slyšel jsem, že u nás se jezdí na střelnici buď Moravská Třebová, nebo Pardubice tuším... Navíc bych si chtěl zaplatit i ten kurz, protože jsem neměl pistoli v ruce, takže to bude časově náročnější. Jinak zbraně mě zajímají již delší dobu, co se děje je čímdál horší a nikdy nevíte, jestli to příště nebudete vy a co se politiky a našeho státu týče, si nemůžete být jisti vůbec ničeho, proto si chci udělat zbrojní průkaz, než to chytré hlavy v parlamentu zakáží, jako za totality. byli by totiž nejrači, abychom neměli právo ani na klacek v ruce, natož se bránit... :-D
Uživatelský avatar
Artifex
Moderátor
Příspěvky: 1848
Registrován: 21 lis 2006 00:47
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: časová náročnost ZP

Příspěvek od Artifex » 10 dub 2013 00:36

Já byl v té době z Lanškrouna a zkoušky jsem dělal v Lukové. Zkouška tam byla tuším za 600 nebo 800, pistole CZ50, snad už teď prý i CZ83, malorážka obyč 451/2 a brokovnici jsem nepotkal, nějakou dvojku jsem tam před těmi lety viděl.
Na kurs dlab, napiš Tazatorovi z Lanškrouna přes zbranekvalitne.cz a až budeš mít o víkendě čas tak se potkáte.
Glock 43, HK USP, CZ 27, 45, 50, 52, 75B, 44/81, 82, Derringer GG .45+9mm,
SVD 63, AKS74u, Brno mod. 4, Optima B12, M870
Sa vz. 26, 58, 61, UK 59, UZI, CQ-A1
Slavia 631, Slavia 634+Nikko Stirling 6x40AO, Crossman 1377
Uživatelský avatar
Queeg 512
Příspěvky: 695
Registrován: 04 dub 2012 20:59
Bydliště: Cajzlov

Re: časová náročnost ZP

Příspěvek od Queeg 512 » 10 dub 2013 01:33

Já ten kurs řešil na kamarádově pistoli a před zkouškou jsem si za 600 Kč v http://magnumpraha.cz/ koupil hodinovou průpravu v brokovnici a malorážce, které kamarád neměl. Instruktor stihl prozkoušet i z té pistole, hodně času se ale ušetřilo na střelbách (5 ran z malorážky, 2 z brokovnice, lítalo to správně takže to stačilo). Nejvíc času i peněz mě pak zabral trénink pistole (a u zkoušky o 300 km dál se pak samozřejmě řešila jen malorážka a brokovnice :roll:), jestli máš možnost doma pilovat soustřel na nějakém CO2 plivátku (nejléoe s hodně tvrdou spouští), nemusí to být od věci, je to určitě rychlejší a levnější než dostávat soustřel z 60 na 20cm v 9x19 s placeným dozorem za (_!_), pronajatou zbraní a střelivem za ceny střelnice. Co ušetříš, můžeš pozděj vrazit do střeliva za normální ceny :wink:
Uživatelský avatar
the.marek
Příspěvky: 37
Registrován: 16 bře 2013 13:57

Re: časová náročnost ZP

Příspěvek od the.marek » 17 srp 2013 16:56

Tak už je všechno vyřízený... Příští týden jedu na zkoušky do Lukové, tak snad všechno dobře dopadne a komisař nebude k...a :-D. Průpravu mi udělal kamarád na Walthru P99, PPK, G17, Kel-tecu a TT33. Akorát ty dlouhý se mě do pracky nedostaly, tak snad nevadí...:-/. Snad nijak rozmontuju i tu CZ83, nebo 70 co si psal, že tam mají v Lukové...:-D
Uživatelský avatar
Artifex
Moderátor
Příspěvky: 1848
Registrován: 21 lis 2006 00:47
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: časová náročnost ZP

Příspěvek od Artifex » 17 srp 2013 17:22

83 se rozebírá stejně jako PPK, akorát musíš víc zabrat za lučík, 70tka také obdobně, jen místo sklápění lučíku držíš na pravé straně (ze střelcova pohledu) čudlík nad lučíkem. Jinak je teda kamarád pěkné jelito, jestli tě připravoval zrovna na těchto zbraních...
W-P99 SA/DA s přímoběžným zápalníkem,
G17: SfA
KelTec: DA
TT33: SA
asi jen ten PPK bude tak nejblíž jak ráží tak systémem tomu, co budeš používat.
Co malorážka? Co tak vím ze zkušenosti z lidí, které učím, s tou mívali největší potíž na těch 25m do malého terče s pevnými mířidly.
V Lukové na mne zkoušeli svého času finty:
Tak si vemte dlouhou kulovou zbraň (na stole pistole a brokovnice, chacha, hrozná sranda)
Tak pokračujte v rozborce, tohle má být jako všechno? (závěr u malorážky venku, chtěl slyšet definici ze zákona, že je třeba rozebrat zbraň pouze k vyčištění)
Tak jak byste tu zbraň teda vyčistil (no, když mám vyndaný závěr tak asi od komory po směru výstřelu, proto snad vyndáváme ten závěr a proto fakt stačí vyndat jen ten závěr a nic víc)
Glock 43, HK USP, CZ 27, 45, 50, 52, 75B, 44/81, 82, Derringer GG .45+9mm,
SVD 63, AKS74u, Brno mod. 4, Optima B12, M870
Sa vz. 26, 58, 61, UK 59, UZI, CQ-A1
Slavia 631, Slavia 634+Nikko Stirling 6x40AO, Crossman 1377
Uživatelský avatar
the.marek
Příspěvky: 37
Registrován: 16 bře 2013 13:57

Re: časová náročnost ZP

Příspěvek od the.marek » 17 srp 2013 18:23

Tak šlo o to, že já sem držel v životě jen vzduchovku Slavii..:-D. Takže průprava do pistolového světa za 1, i zkouška střelby ze všeho možného a rozborek a zborek. Takže spokojenost :-). Jiné zbraně neměl, takže tak :-D. No uvidíme, mám z toho celkem strach, nechce se mě čekat další 3 měsíce... Snad nezblbnu test a nějakou nevědomost, nebo chyták... Ze střlby na terč strach moc nemám. A pistolí tam taky mávat kolem dokola nebudu :-D. Hlavně ty testy, rozebrat to a znát nějaké ty ustní otázky od něho :-)
Uživatelský avatar
the.marek
Příspěvky: 37
Registrován: 16 bře 2013 13:57

Re: časová náročnost ZP

Příspěvek od the.marek » 27 srp 2013 14:07

Tak zkouška odborné způsobilosti v Lukové nedopadla... Testy jsem udělal na plnej, ale vylil mě na manipulaci... Při sborce zbraně jsem dal zásobník do zbraně před vypuštěním závěru, jako kdybych přebíjel... Blbá chyba, jsem si toho vědom... Hold nervozita dělá svoje... Komisař nic moc, hned se slovy, tak nashledanou a cestou ven se domluvte s pány policajty na opravném termínu... ovšem ty co si na téhle střelnici zaplatili kurz, tak po nich u praktické pomalu nic nechtěl a dal jim to... Docela nefér...Takže za měsíc na opravu do Moravské třebové, kde budou zase jiné zbraně a jiný komisař, prostě super... Uvítám všechny možné postřehy a informace o Moravské třebové ;-) (a nemyslím tím počet obyvatel, rozlohu apod...:-D).
Odpovědět