Bushnell 4200 Elite

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Bushnell 4200 Elite

Příspěvek od Kubajzz » 29 dub 2008 13:54

Mám ho krátce a střílel jsem přes to pořádně zatím jenom jednou na srazu, takže aspoň první dojmy. Konkrétně jde o 6-24x50 Bushnell 4200 Elite Tactical.
Je to kus pořádný kus železa, tedy slitiny hliníku a titanu, váží to 623g. Prostě těžký je jak kráva, takže se nijak nezmenšilo mé nadšení pro lehké optiky, spíš naopak. Na druhou stranu je to daň za verzi Tactical, která by měla být určena pro extrémní podmínky, takže všechno je na něm takové hrubé a masívní, o jeho odolnosti nemám pochyb, klidně si umím představit jeho použití místo kyje. :lol: V testech to prý vydrží 10 000 ran z tropické ráže .375H&H.
Tubus je z kovaného materiálu a samozřejmě jednodílný. Zespoda je na něm vyraženo made in Japan.
Točítka cvakají tak, že jdou slyšet snad deset metrů daleko. No to přeháním, ale když je ticho tak jo. Chtěl jsem říct, že to kliká přesně a hlasitě, proti 4-16x42 Deltě Titanium, která přitom má taky dobré točítka je to velký rozdíl. Jeden klik je 0,25MOA.
Kříž je Mildot, tlustý je bych řek stejně jako na té Deltě. Někomu se to zdá moc, mi to ale připadá akorát, aspoň ten kříž dobře vidím, přitom do 100 metrů na největší zvětšení pořád zakryje míň než je průměr diabolky.
Doty jsou v poměru na zvětšení 12x. Tohle se mi zdá vzhledem k rozsahu zvětšení jako jedna z nejlepších vychytávek, protože na zvětšení 6x je všechno při počítání děleno dvěma a na 24x je to krát dvě. Žádné nepravidelnosti na osnově jsem nenašel.
Paralaxa se šteluje na boku a je stavitelná od 25 yardů (22m), blíž stejně nestřílím, protože to nemá cenu, to je stejná zábava, jako propichovat dírky tužkou. :wink: Ale na nejmenší zvětšení 6x se dá střílet tak od těch 10-12 metrů.
Co se týká obrazu ohledně čistoty a pravidelnosti, tak ve dne se mi to zdá úplně stejné jako Titanium, já tam prostě nevidím rozdíl. Jakmile se začne smrákat, tak pak je ten Bushnell o třídu lepší. Ale to mi je prakticky jedno, protože když je tma tak nestřílím.
Bushnell má na čočkách všechny povlaky plus nějakou jejich patentovanou vrstvu Rainguard proti dešti. To je mi taky jedno, protože když prší, tak sedím doma a nestřílím.
Dodává se k tomu šroubovací sluneční clona. Tu tam dávat nebudu, protože jednak proti slunku nestřílím, druhak už tak se mi ta optika zdá velká, třeťak mám tak nízkou montáž (nechce mi tam pořádně ani projít krytka :wink: ), že se mi tam kvůli objímce na hlavni ta clona nevejde a čtvrťak se nebojím, že mě odlesk od skla prozradí nepříteli. :lol:
Celkově si zatím myslím, že za ty prachy, v téhle kvalitě a podle těch mých požadavků (ne-čína, sidefocus, ostření od 20m, mildot atd.) nic podobného není, aspoň jsem nic nenašel.
Cena u nás je 24 980,-Kč viz. http://www.dalekohledy.cz/webmagazine/p ... sp?idk=258 ceník na odkazu http://www.dalekohledy.cz/data/articles/down_36.xls
Ten můj je přivezený z Ameriky, tak si to spočítejte sami. :wink:
Takhle to vypadá:
Obrázek


http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
TURBIAK
Příspěvky: 185
Registrován: 29 lis 2007 23:23
Bydliště: Bar pod bocianom :)

Příspěvek od TURBIAK » 29 dub 2008 14:28

Cau kubajzz, nemas tam pri silnom svetle take fialove odlesky ??? hlavne pri velkom zvatseni ??
Optimisti sa učia po anglicky.....pesimisti po čínsky....My realisti sa učíme strieľať
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 29 dub 2008 14:31

Ničeho jsem si nevšim.
Jako proti světlu? Zkusím to, dneska se chystám na pár ran. :wink:
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
TURBIAK
Příspěvky: 185
Registrován: 29 lis 2007 23:23
Bydliště: Bar pod bocianom :)

Příspěvek od TURBIAK » 29 dub 2008 17:32

pri silnom slnku ...proste sa tam take fialove odlesky ...vidno to aj na fotke dokonca ,,ked odfotis osnovu napr.
Optimisti sa učia po anglicky.....pesimisti po čínsky....My realisti sa učíme strieľať
Kubo 630
Příspěvky: 400
Registrován: 09 bře 2006 21:57
Bydliště: Slovensko-Bardejov

Příspěvek od Kubo 630 » 30 dub 2008 20:25

Paradna optika hodna riadnej gulovnice. Bol som na jednej vystave, mal som ho v ruke a pytal som sa predajcu na kvalitu. Vychvalil mi okular, objektiv a vsetko okolo okrem tubusu. Tak sa pytam kde sa robi tubus. Ze v Cine ale ze vraj to odtial beru vsetci svetovi vyrobcovia. Nehovorim ze to nejako znizuje urcite vynikajucu kvalitu tohto puskohladu, len chcem podotknut ze aj v tejto cenovej hladine sa vyrobca snazi usetrit na dieloch. Neviem ci to je pravda, ten dealer mi to takto povedal, dovod klamat mi nemal, musel som to z neho pacit.
Antonio Zoli 1900 Pro S Battue 9,3x62 + Bushnell 4200 Elite 2,5-10x50 RD + Weaver
Hemmerli 16/16x70
Hatsan 55 S + Nikko Stirling Gold Crown 6x42
Slavia 630
Poľovníctvo nieje koníček, je to spôsob života.
Uživatelský avatar
TURBIAK
Příspěvky: 185
Registrován: 29 lis 2007 23:23
Bydliště: Bar pod bocianom :)

Příspěvek od TURBIAK » 01 kvě 2008 18:17

kubajzz tieto odlesky myslim ,,pozri foto
Přílohy
P5010059.jpg
Optimisti sa učia po anglicky.....pesimisti po čínsky....My realisti sa učíme strieľať
Kubo 630
Příspěvky: 400
Registrován: 09 bře 2006 21:57
Bydliště: Slovensko-Bardejov

Příspěvek od Kubo 630 » 01 kvě 2008 18:52

Ta fotka musi strasne skreslovat, v skutocnosti to nemoze mat taky mliecny obraz, alebo hej :?:
Antonio Zoli 1900 Pro S Battue 9,3x62 + Bushnell 4200 Elite 2,5-10x50 RD + Weaver
Hemmerli 16/16x70
Hatsan 55 S + Nikko Stirling Gold Crown 6x42
Slavia 630
Poľovníctvo nieje koníček, je to spôsob života.
Uživatelský avatar
tomcat
Moderátor
Příspěvky: 1204
Registrován: 08 zář 2006 00:19
Bydliště: SK

Příspěvek od tomcat » 01 kvě 2008 19:19

TURBIAK: myslis aberaciu?

http://sk.wikipedia.org/wiki/Optick%C3%A1_chyba

alebo aj z inej stranky:
"ABERÁCIA
optická chyba, ktorá spôsobuje, že objektív dáva neostrý a skreslený obraz, alebo s nežiadúcimi farebnými hranami predmetov (podľa toho potom rozlišujeme rôzne druhy aberácie). Pri menších otvoroch clony (vyššie clonové číslo) sa zmenšuje aj vplyv aberácie."
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 02 kvě 2008 11:45

2Kubo630:
Jo ta fotka zkresluje, normálně je ten obraz čistý.
Kde dělají tubus nevím, je na něm vyraženo Japan, ale o dnešních výrobcích čehokoliv si iluze nedělám.

2Turbiak:
Já tam na té fotce žádný fialový odlesk nevidím. Upřesni kde je.
Na té mojí jsem se nedíval, včera bylo furt zataženo.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
TURBIAK
Příspěvky: 185
Registrován: 29 lis 2007 23:23
Bydliště: Bar pod bocianom :)

Příspěvek od TURBIAK » 02 kvě 2008 13:21

tomcat - myslim ze si to spravne pomenoval ....

kubajzz - vyskusaj ked bude slnecny den.... vtedy sa ti to prejavi urcite....
No ano ta fotke nie je najlepsia ,,to musim priznat....
Optimisti sa učia po anglicky.....pesimisti po čínsky....My realisti sa učíme strieľať
Uživatelský avatar
TURBIAK
Příspěvky: 185
Registrován: 29 lis 2007 23:23
Bydliště: Bar pod bocianom :)

Příspěvek od TURBIAK » 02 kvě 2008 14:12

Optimisti sa učia po anglicky.....pesimisti po čínsky....My realisti sa učíme strieľať
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 12 kvě 2008 17:47

Tady jsou nějaké fotky, vzdálenost je 480m, zvětšení 6x a 24x.
Hrozně blbě se to fotí a k tomu mám ještě takový křáp foťák.
Normálně je to všechno ostré, ale začínám si myslet, že sluneční clona není tak špatná věc, protože když to chytne odrazy z blbého úhlu, tak se leskne osnova.
No ale výšku montáže kvůli tomu neobětuju. :lol:
Obrázek
Obrázek
Obrázek
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 12 kvě 2008 17:53

Taky na těch fotkách můžete vidět, proč mě třeba tak serou myslivci. Loni tam postavili posed a jestli z něho vystřelí na srnku směrem na tu louku, tak kam to asi poletí? :evil:
Kromě toho ten posed je asi 150m od jiného baráku a asi 120m od jeho plotu, takže jestli uslyším výstřel, tak volám policajty.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Kubo 630
Příspěvky: 400
Registrován: 09 bře 2006 21:57
Bydliště: Slovensko-Bardejov

Příspěvek od Kubo 630 » 12 kvě 2008 18:04

Tak ten co schvalil tuto stavbu bol zrejme riadny exot. Bol som na zopar brigadach kde sme robili polovnicke zariadenia, ale vsetko v lese na cistinach a horskych lukach. Takto pri obydli to je o drzku. Co na to hovori majitel pozemku na ktorom posed stoji? Myslim ze existuje moznost ze poziada o vynatie jeho pozemku z katastra reviru, intravilana atd. O tom nech povedia nieco ty co uz maju po skuskach.
Mozno ten posed postavili iba za ucelom blizsieho oboznamenia sa s vekovou a druhovou skladbou fauny v danej casti reviru....
Antonio Zoli 1900 Pro S Battue 9,3x62 + Bushnell 4200 Elite 2,5-10x50 RD + Weaver
Hemmerli 16/16x70
Hatsan 55 S + Nikko Stirling Gold Crown 6x42
Slavia 630
Poľovníctvo nieje koníček, je to spôsob života.
Ares
Příspěvky: 1552
Registrován: 24 srp 2005 10:46
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ares » 12 kvě 2008 18:59

Kubajzzi kříž se ti leskne když přijde světlo zezadu z míst, kde máš oko a nikoliv když přijde zepředu. Na tohle ti je sluneční clona úplně na hovno
Odpovědět