Bullpup P-12 .... S.P.A. Snow Peak Airgun

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
eleven
Příspěvky: 145
Registrován: 15 zář 2012 23:34
Bydliště: Tábor

Re: Bullpup P-12 .... S.P.A. Snow Peak Airgun

Příspěvek od eleven » 10 led 2017 20:56

Ta špička je imbus M8 zašroubovanej a zalepenej do těla úderníku...
Mezi fotkama najdeš i nákres úderníku!
http://eleven.rajce.idnes.cz/SPA_P12/#2 ... .43.30.jpg


OneTouchy
Příspěvky: 757
Registrován: 03 srp 2010 21:42

Re: Bullpup P-12 .... S.P.A. Snow Peak Airgun

Příspěvek od OneTouchy » 11 led 2017 13:10

osobne si myslím, že ako čelo úderníka postačí aj samotný valček...ale cez víkend sa na to môžem pozrieť, či sa medzi časom niečo nezmenilo, lebo už som ju asi polroka nerozoberal
Stainles
Příspěvky: 398
Registrován: 24 zář 2016 22:12

Re: Bullpup P-12 .... S.P.A. Snow Peak Airgun

Příspěvek od Stainles » 11 led 2017 13:52

A vlastni niekto tuto pcp s tak dobrou "anatomiou" že nieje nutne k tejto pcp dokupovat regulator? (Niečo podobne ako u CZ 200, tam nieje nutny regulik, ta sa zaobide aj bez neho).

Alebo u SPA P12 je to globalny problem? že bez reguliku nieje schopna pracovat dobre? Je to akysi "piramidovy" proces počas prevacki ak je neregulovana ,tak každa rana po sebe iduca ide DOWN.
OneTouchy
Příspěvky: 757
Registrován: 03 srp 2010 21:42

Re: Bullpup P-12 .... S.P.A. Snow Peak Airgun

Příspěvek od OneTouchy » 11 led 2017 14:14

ja by som si ho tam na tvojom mieste dokúpil...to strieľanie bude potom o dosť lepšie...mal som neregulovanú CZ200, ktorá bola fakt dobrá, ale proste regulátor je regulátor...nemusíš uvažovať, kde mieriť, ak strieľaš aj na iné veci ako len na terč
Stainles
Příspěvky: 398
Registrován: 24 zář 2016 22:12

Re: Bullpup P-12 .... S.P.A. Snow Peak Airgun

Příspěvek od Stainles » 11 led 2017 20:37

Prave že mam regul..len bolo poškodene zadne tesnenie na ňom(nevedel som,nebolo vidiet) v tej časti kde dolieha na ventil a tak neplnil učel, (ako keby tam ani nebol).
Jedna vecička ma trapi a to ked som ho inštaloval ako je na videu od Altarosa. On uviedol, že netreba po inštalacii kartuš uplne došrubovat k telu ventilu (kôli nepatrnim odfukom, nerozumiem.) No ja to previest nemôžem, lebo okamžite pri husteni kartš okamžite siči! Aj pri nepatrnej štrbynke nastane unik zo zavitu! Tak musim potom kartuš silnejšie dotočit na doraz zavitu až na ventil a potom je to oka,už drži medium v kartuši. U Vas to je ako? tiež mate kartuš mierne povolenu pri ventile, alebo mate zatočenu na pevno? Tu je video ospravedlnujem sa autorovi za jeho zverejnenie,ale musim ukazat pre porozumenie mojho problemu. https://www.youtube.com/watch?v=I275CkdTca0
Stainles
Příspěvky: 398
Registrován: 24 zář 2016 22:12

Re: Bullpup P-12 .... S.P.A. Snow Peak Airgun

Příspěvek od Stainles » 11 led 2017 20:42

Pre urychlenie odporučam pozriet video od 3:50 min.
Stainles
Příspěvky: 398
Registrován: 24 zář 2016 22:12

Re: Bullpup P-12 .... S.P.A. Snow Peak Airgun

Příspěvek od Stainles » 05 úno 2017 21:29

Neviete náhodou či je možné ovplivnit túto pcp samotnou hmotnosťou kladivka s osadenym regulátorom? co sa týka úspory vzduchu?

Viem, že ak nieje regulovana táto pcp, tak samotným odlahcenim kladivka získame úsporu vzduchu a tým väčšy počet rán (veď aj Vy tu poniektory máte vitocene kladivka trebarz zo silonu a pod..)
Ale keď flinta je osadená regulikom a regulik nastavený na pozadovany výstupný tlak, tak on si davkuje stále rovnaký tlak na ranu, tak vtom prípade by samotná hmotnosť kladivka nemala mať vpliv na úsporu? či milim sa? V tom prípade tiež usetrim vzduch ak bude kladivko lahšie?
OneTouchy
Příspěvky: 757
Registrován: 03 srp 2010 21:42

Re: Bullpup P-12 .... S.P.A. Snow Peak Airgun

Příspěvek od OneTouchy » 05 úno 2017 23:48

No ja som menil kladivko a na regulátore som nemenil nič a dosť to pomohlo počtu rán...môj názor na toto PCP je taký, že to kladivko proste treba vymeniť a nešpekulovať, aj tie nárazy budú tichšie. Obyčajný valček ti vytočia hocikde za pár drobných a zvyšok zvládne každý zručnejší človek s obyčajnou vŕtačkou a šrobovákom...
Stainles
Příspěvky: 398
Registrován: 24 zář 2016 22:12

Re: Bullpup P-12 .... S.P.A. Snow Peak Airgun

Příspěvek od Stainles » 06 úno 2017 11:49

Ďakujem velmy pekne "One Touchy" a aby som nebol off, tak One Touchy ak si mal ezte túto pcp vo fabrickom nastaveni a s fabr..kladivkom bez regulika, tak do samotného vyprazdnutia kartuse si mohol dať koľko rán? Ak si si to ofsem otestoval, lebo ja keď som P12 zakupil, tak po doručený som hneď otestoval (samozrejme bez reguliku) to dalo do vyprazdnutia cca. 36 ran, taký vpliv na túto pcp má hmotnosť kladivka! V mojej pcp má samotné kladivko hmotnosť 76g čo je extrém! A to sa negatívne prejavi na počte rán. A ezte niekto je tu taky co ma túto pcp osadenu regulátorom no, ale z fabrickym kladivkom?
Stainles
Příspěvky: 398
Registrován: 24 zář 2016 22:12

Re: Bullpup P-12 .... S.P.A. Snow Peak Airgun

Příspěvek od Stainles » 06 úno 2017 12:19

A ešte jedna otázočka, ako dám vytočiť kladivko zo silonu, tak je nutné do odvrtanej dierky na vrchnej časti obvodu kladivka (tam kde sa zaskrutkuvava ta mala skrutka za ktorú ťahá páka zaveru, ak chceme flintu nabit a kladivko nám zaisty do zadu pred samotným vystrelom) tak sa pitam,či je nutné niejak ten závit,dierku vystuzit niečím,aby sa nahodou pakovym spôsobom počas natahovania kladivka do zadu nevitiahla ta skrutka von?

Vy tu poniektory ste tu malinku dierku vystuzili mosadznym červikom, sú tu niekde zverejnené aj foto.dokumenty, ale či niekto neskúšal to bez toho mosad..červika? Proste či ste niekto do silonoveho kladivka z hora nenatocili, čisto len tu malinku skrutku za ktorú ťahá záver, paka bez niejakej vystuze dierky v kladivku? Ci to vlastne vydrží ta skrutka v tom silonovom kladivku, či ju nevypači?
Uživatelský avatar
eleven
Příspěvky: 145
Registrován: 15 zář 2012 23:34
Bydliště: Tábor

Re: Bullpup P-12 .... S.P.A. Snow Peak Airgun

Příspěvek od eleven » 06 úno 2017 15:50

Mám to jen v silonu a je to OK
Je lepší ten závit fest takže vynechat ten nejostřejší závitník! :wink:
Stainles
Příspěvky: 398
Registrován: 24 zář 2016 22:12

Re: Bullpup P-12 .... S.P.A. Snow Peak Airgun

Příspěvek od Stainles » 06 úno 2017 20:36

Ahoj "Eleven" aj tebe dik a ty tam máš asi zrejme vymenenu aj pnuciu pruzinku(pružinka kladivka) za slapsiu, v tomto prípade nieje vyvijana taká sila na skrutku(pakovi efekt na silon) ako keby tam bola tá fabricka pruzink, tak ta skrutka by potom asi v tom silone počas natahovania kladivka pre nabytie nevydrzala(silnejší sila pružiny) ale možno sa milim. Maz tam orig..pruzinku? Ja chcem zachovať čo najviac fabrickych komponentou v tejto pcp.
Uživatelský avatar
eleven
Příspěvky: 145
Registrován: 15 zář 2012 23:34
Bydliště: Tábor

Re: Bullpup P-12 .... S.P.A. Snow Peak Airgun

Příspěvek od eleven » 06 úno 2017 21:10

Pravda, pružinku tam origo nemám žádnou. Tu původní sem tam měl taky ale nemělo to žádnej přínos na výkon ani soustřel jen se to blbě natahovalo!!!
Tím že to vyvložkuješ to určetě nezkazíš :wink:
Stainles
Příspěvky: 398
Registrován: 24 zář 2016 22:12

Re: Bullpup P-12 .... S.P.A. Snow Peak Airgun

Příspěvek od Stainles » 01 bře 2017 19:59

Zdravím Vás panove, tak našiel som si čas a vyskúšal som túto flintičku, už z vymenenym bycim kladivkom, orig. Malo okolo 76g, dal som vyrobyt nové zo železa a ešte som ho odlahčil vrtačkou a tak som sa dostal na 52g. A regulik som stiahol na niečo pod 110bar.
A šiel som testovať. Natlačil som kartuš čo to len šlo max. Do 180bar. Viac mi už dvojča nebolo achopne dotlačit,už klesá náplň médiá v dvojcati!
A výsledok? Z 180 (reálne asi 170bar, odchilka manometra) do 110bar. som mohol dať len 16 "konzistentnych" rán a pritom pruzinka kladivka je upne sčo najmenšim predpätim,skoro skrutka vyletí von. Už neviem čo dal.
Uživatelský avatar
KAKO
Příspěvky: 286
Registrován: 24 úno 2013 17:01

Re: Bullpup P-12 .... S.P.A. Snow Peak Airgun

Příspěvek od KAKO » 20 dub 2017 19:33

Chcem upozornit na kvalitu hlavni u tychto značiek zatial všetke čo som držal tak nepoužitelne to ale už vela ludi vie no dnes som sa ozaj pobavil. Ked v hlavni dražky zmiznu a na usti znova pokračuju tak to je masaker :shock:
FOTO- http://klambrdon.rajce.idnes.cz/SPA/#20 ... 143506.jpg

+hlaven mala taky divny kaliber že diabolka sa da vyfuknut ustami len tak tak neprepadne ale 5,5to neni niečo medzi 5,5 a 6,35 :)
A pritom je mi trochu luto pri pohlade na duralove časti zavity na kartuši a aj povrchovka že je lepšie vyrobene ako napriklad na mojom Crickete a daju na to takuto ohavnost. A okolo 700 eur za flintu neni malo + teraz ma pan ešte navyše 150 za novu hlaven a ja nejaku tu hodinku zabavy pri vymene.
Kalibrgun Cricket custom .35, Hatsan 135 .25 custom LW, Hhf 900, VZ.47, S.P.A. PP 700W 4,5, Walther Century Varmint 5,5,Slavia 630,Crosman 1322, HKp30co2,XDM-9 5,25".

https://www.youtube.com/channel/UCNth75 ... subscriber
Odpovědět