BSA Scorpion

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

ViTTek
Příspěvky: 497
Registrován: 18 čer 2012 21:12
Bydliště: O(s)trava

Re: BSA Scorpion cal. 177

Příspěvek od ViTTek » 06 bře 2014 20:48

BSA mají inovované stránky:

http://bsaguns.co.uk/


vassana
Příspěvky: 76
Registrován: 15 bře 2014 23:48

Re: BSA Scorpion cal. 177

Příspěvek od vassana » 27 kvě 2014 21:09

Tak jsem před čtrnácti dny koupil BSA Scorpion SE. Chci se zeptat na zkušenosti s touto zbraní v SE variantě. Je vhodné ji osadit i plnohodnotným regulátorem? Jaký používáte moderátor pro ztišení zvuku a jaké diaboky? Respektive ráži 4.50 nebo 4.51 nebo 4.52?

Díky za odpověď a s přátelským pozdravem vassana
Uživatelský avatar
ViTTek
Příspěvky: 497
Registrován: 18 čer 2012 21:12
Bydliště: O(s)trava

Re: BSA Scorpion cal. 177

Příspěvek od ViTTek » 27 kvě 2014 21:18

Sice mám Ultru...
Moderátor od Josef1000 i Weihrauch, fungují stejně :)
Diabolky Exact 4.52
Regulátor od Altarose je dlouhý, ten tam nenarveš - zavází manometr. Regulátor co má daho11 zase prodlouží kartuš a pak asi nastane problém s moderátorem.
pellerm
Příspěvky: 850
Registrován: 26 čer 2013 11:02

Re: BSA Scorpion cal. 177

Příspěvek od pellerm » 27 kvě 2014 21:50

Moderátor mam Josef 1000.pušku tlakuji na 220 bar a po 40 ranách dofukuji ta kartuše je fakt malá. Regulátor tam nemám a ani nevím jaký tam dát. Zásobník jsem musel upravit,protože mi blbnul a ničil o kroužek na trnu. Většinou teď používan jednoranný podavač. S puškou jsem maximálně spokojenej. Když přišla nová měla 14J a zajetí výkom stoupl na 17J a ten si drží to je měřeno bez moderátoru. S moderátorem jsou ty hodnoty nižší.
Uživatelský avatar
daho11
Příspěvky: 994
Registrován: 31 led 2009 23:13
Bydliště: u Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: BSA Scorpion cal. 177

Příspěvek od daho11 » 27 kvě 2014 21:57

regulátor pro BSA SE modely vyrábí HuMa.
nahradí se jimy původní díl v pušce a je to
víc info zde:
http://huma-air.com/regulators/bsa/bsa-se-models/

prodává ho Darrin za £110 plus nějaká pošta.
http://www.xtxair.co.uk/services-price-list.php
ale nevím, jestli teď nějaký má.

pro info:
původní scorpion .177 s regulátorem z litvy dal 50+ regulovaných výstřelů, viz tady:
http://david_holub.sweb.cz/index.php?dir=.%2Fbsa_scorpion%2F
http://david_holub.sweb.cz/
vassana
Příspěvky: 76
Registrován: 15 bře 2014 23:48

Re: BSA Scorpion cal. 177

Příspěvek od vassana » 27 kvě 2014 22:05

4 ViTTek a Pellerm a Daho11
Pánové moc děkuji za rychlou reakci.
Josef1000 jsem teď psal tak uvidím co mi odpoví, sháním ještě sklopky a musím napsat že jeho práce se mi opravdu moc líbí.
K pušce, mám ji k dnešku fakt 12 dní. Puška je nádherná a velmi příjemně se mi s ní manipuluje a taky střílí. A nejen mě. V sedě s oporou o spacák na 30 m ta moje 5x střílela na krysu a 5x ji položila. Co si pamatuji tak nikdy nedržela zbraň v ruce. Ta puška je fakt vstřícná. Mám ji rád. :-) Teda obě. :-D Doufám že Vás BSAčkáře někde potkám. Upřimě mám děsně velkou chuť časem sezbírat i BSA Ultru SE a BSA Buccaneera SE. Uvidíme jak na tom budu s penězi. No asi jako většina z nás.

S přátelským pozdravem vassana
Uživatelský avatar
Altaros
Příspěvky: 839
Registrován: 08 dub 2006 22:24
Bydliště: Jičín, Liberec

Re: BSA Scorpion cal. 177

Příspěvek od Altaros » 11 čer 2014 18:49

ViTTek píše:Sice mám Ultru...
Moderátor od Josef1000 i Weihrauch, fungují stejně :)
Diabolky Exact 4.52
Regulátor od Altarose je dlouhý, ten tam nenarveš - zavází manometr. Regulátor co má daho11 zase prodlouží kartuš a pak asi nastane problém s moderátorem.
Regulátor co dělám se do ultry normálně vejde (mosazný regulátor + duralová komora), jenom ale vždy říkám, že ta kartuše je hodně malá a čím menší kartuše, tím je přínos vnitřního regulátoru menší, jelikož spotřebuje místo.
Dříve jsem u této pušky udělal regulátor raději s menší komorou, aby se moc nespotřebovalo místa. Dnes raději pro cca 16J volím komoru větší, jelikož u trochu větší komory se zmenšuje spotřeba, což vykompenzuje více spotřebovaného místa pro větší komoru. Oproti prvotnímu regulátoru co jsem pro tuto pušku dělal před pár lety, mají aktuální regulátory větší propustnost, takže nedochází tak k velkému poklesu tlaku v komoře, což také přispívá ke snížení spotřeby vzduchu. Do zahraniční běžně posíláme regulátor jak pro ultru tak pro Scorpiona.
vassana
Příspěvky: 76
Registrován: 15 bře 2014 23:48

Re: BSA Scorpion cal. 177

Příspěvek od vassana » 11 čer 2014 19:26

4 Altaros
Moc díky za zprávu.
Jinak si myslím, že úspora vzduchu je jistě milá a žádoucí ale ještě lepší je jistě zlepšení přesnosti PCPčka. Ruce mám vyklektaný jak stará Blažková no ale poznám kdy to moc padá nebo jde výš než by mělo. Jak to bude aktuální určitě se ozvu.
Ještě jednou díky.
S pozdravem a přáním pěkného dne vassana.
Uživatelský avatar
ViTTek
Příspěvky: 497
Registrován: 18 čer 2012 21:12
Bydliště: O(s)trava

Re: BSA Scorpion cal. 177

Příspěvek od ViTTek » 11 čer 2014 19:43

Altaros:

Tvůj regulátor je vhodný pro starší modely. ALE pro dnešní modely SE - NE. Modely SE mají manometr, a díky němu se tam tvůj regulátor nevleze - musel by být asi o 1-2?cm kratší, anebo užší.
Uživatelský avatar
Altaros
Příspěvky: 839
Registrován: 08 dub 2006 22:24
Bydliště: Jičín, Liberec

Re: BSA Scorpion cal. 177

Příspěvek od Altaros » 11 čer 2014 20:46

ViTTek
Díky za odpověď, ale nejsem si jistý jak to myslíš. Nové BSA jsem v dílně zatím neměl, ale pokud volná vnitřní délka kartuše má okolo 100mm, tak by se tam regulátor vešel. Jediná podmínka je to, aby na dně byl prostor o který se může opřít. Z fotek co jsem v rychlosti zkusil vyhledat nevidím pozici manometru. Pokud je u ventilu pak by ukazoval regulovaný tlak. Pokud je to styl ala HW 100 pak by neměl být vůbec žádný problém.
Pokud změnil průměr kartuše, tak je možné upravit komoru.
vassana
Příspěvky: 76
Registrován: 15 bře 2014 23:48

Re: BSA Scorpion cal. 177

Příspěvek od vassana » 11 čer 2014 21:04

4 Altaros
No pokud jsi dělal regulátory pro staré BSA (domníval jsem se na základě Tvého vyjádření že jsi dělal regulátory i pro BSA v SE edici) a ne na SE edici, obávám se že ViTTek má pravdu. Kde jsem se potkal s regulátory pro BSA vždy zásadně oddělovali jejich tvůrci starší verze BSA od edice BSA SE (SE je pravděpodobně zkratka slov Second Edition - druhé vydání). Zároveň vždy jejich tvůrci upozorňují na větší konstrukční rozdíly těchto zbraní na rozdíl od jejich předchůdců. Tím taky odůvodňují nutnost vzniku nových regulátorů, které jsou zpětně nekompaktabilní a pochopitelně to platí i naopak.
Manometr je na předpažbí zespod zbraně. Střed manometru je ca 130 mm od začátku lučíku. Doufám že jsem se vyjádřil srozumitelně. V návodech na instalaci regulátoru ve verzi SE se musí ze zbraně odebrat nějaké součástky. Tedy jestli jsem tomu dobře rozumě. Ale jsem v této oblasti naprostý laik.

S přátelským pozdravem vassana
Uživatelský avatar
ViTTek
Příspěvky: 497
Registrován: 18 čer 2012 21:12
Bydliště: O(s)trava

Re: BSA Scorpion cal. 177

Příspěvek od ViTTek » 11 čer 2014 21:18

Je to tak jak to píše vassana. Průměr kartuše zůstal stejný, ale je rozdělena na 3 díly.
Když to vezmu ve směru od plnícího pinu:
1. díl dlouhá kartuš
2. díl krátká kartuš s manometrem
3. krátká kartuš - příliš krátká na tvůj regulátor

Foto ultry:

Předem se omlouvám majiteli za krádež fota.
Přílohy
P5211923.JPG
Uživatelský avatar
Altaros
Příspěvky: 839
Registrován: 08 dub 2006 22:24
Bydliště: Jičín, Liberec

Re: BSA Scorpion cal. 177

Příspěvek od Altaros » 11 čer 2014 21:37

Díky za informace. Při bližším prohlédnuti fotky na BAR je to vidět. Musel bych tu pušku mít před sebou s oddělenými jednotlivými části a pak by šlo rozhodnout, zda upravený model lze nebo nelze použít a zda by bylo nutné dělat úplně nový typ. Ve většině případů to vždy nějak udělat jde, ale pokud nemám možnost mít pušky fyzicky v dílně, tak se do toho nepouštím.
Pokud ta malá kartuš má volný prostor alspoň 60mm tak by zde byla určitá možnost jen úpravy stávajícího typu. V opačném případě by bylo pravděpodobně vhodnější udělat tu malou kartuši celou s již zabudovaným regulátorem. Pokud má někdo fotky z rozborky, tak budu rád, když je ukážete.
vassana
Příspěvky: 76
Registrován: 15 bře 2014 23:48

Re: BSA Scorpion cal. 177

Příspěvek od vassana » 11 čer 2014 22:03

Hrome tak regulátor od Altarose je asi v pekle. ;-) No nic jeden známý, pokud se mi ozve má objednaný regulátor z Anglie pro SE čko. Předběžně mi slíbil, že by ho mohl skusit na mé flintě. No jo ale jak by to pak bylo se zárukou? Na to by mi nejspíš odpověděl Alexxxus. Pokud bude chtít. Nebo by mi mohl nainstalovat regulátor Aleš nebo Jarin? (Aleši jak to je?).

vassana
vassana
Příspěvky: 76
Registrován: 15 bře 2014 23:48

Re: BSA Scorpion cal. 177

Příspěvek od vassana » 06 říj 2014 21:03

Rád bych věděl jestli někdo kromě Dano11 už do "Scorpiona se" sehnal a dával regulátor. Když jsem vybíral PCPčko tak jsem o "Scorpionovi se" četl že je přepracovaný a vylepšený. No a že má velmi dobrou konzistenci střel. Bohužel to se mi zcela nepotvrdilo. Takže velmi vážně uvažuji o regulátoru. Dělaji se co já vím dva typy regulátoru, jeden se dává do kartuše a musí se vrtat dírka do boku kartuše - tedy jestli jsem to správně pochopil a potom HUMA regulátor. Ten se dává místo třetí části kartuše až za prostřední část kartuše s manometrem. Při instalaci HUMA regulátoru se nemusí nic nikam vrtat. Tento regulátor bych chtěl sehnat. Ale chtěl bych se zeptat jestli s tímto regulátorem nemáte někdo už nějaké zkušenosti.
Docela by mě zajímal i počet ran s tímto regulátorem, ale odhaduji to tak minimálně na 80 ran.
Jo a taky by mě zajímal váš názor na nový typ zásobníku. Já s nim moc spokojen nejsem, zdá se mi že není úplně symetrický.
No a poslední dotaz směřuje k tomu jestli někdo nemáte návod na plnou rozborku a zborku "Scorpiona se". Na internetu nemůžu nic dohledat.
S pozdravem vassana
Odpovědět