Bryle nebo cocky

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
barborkavz
Příspěvky: 4
Registrován: 14 lis 2011 10:39

Brýle nebo čočky

Příspěvek od barborkavz » 14 lis 2011 10:42

Dobry den, chtela bych se zeptat. Sportovne strilim a ted mi pan žejdl předepsal bryle. Ja jen nevim, jestli spis nemam pouzivat cocky na strelbu. Muzete mi poradit?Dekuji.


JR
Příspěvky: 403
Registrován: 23 lis 2007 00:05
Bydliště: Čechy

Re: Brýle nebo čočky

Příspěvek od JR » 14 lis 2011 12:12

A chceš střílet přes optiku, nebo dioptr, otevřená mířidla?
vaclaff
Příspěvky: 144
Registrován: 02 zář 2009 08:34
Bydliště: Ústí n. L.

Re: Brýle nebo čočky

Příspěvek od vaclaff » 14 lis 2011 12:28

Optiky mám zastřílený s čočkama a když si vezmu brýle lítá mi to jinak. Kamarád tenhle problém nemá, je mu jedno jestli má čočky nebo brýle. Podle mě záleží na typu oční vady, síle dioptrií, možná na tvaru skel brýlí. Jinak si to neumím vysvětlit. Podle mě na to neexistukje univerzální odpověď, asi by to chtělo vyzkoušet, dá se sehnat testovací balení čoček.
CZ858, Glock 19, CZ 75 SP-01 Shadow, EVO 3, atd.
Uživatelský avatar
Warthog
Příspěvky: 1638
Registrován: 20 bře 2010 23:59
Bydliště: Rijnland (NL), Sudetenland (CZ)

Re: Brýle nebo čočky

Příspěvek od Warthog » 14 lis 2011 13:11

Já nejsem s brýlemi schopen střílet vleže (s puškohledem) - i když jsou pořádně velké, plete se mi tam pořád jejich horní rámeček. Naštěstí mám tak slabé brýle, že v klidu zvládám pomocí vestavěné korekce puškohledu.

Přídavnou korekční čočku k puškohledu by měl být schopen zhotovit každý optik - kdysi jsme to takhle dělali u fotoaparátů. Jen u toho puškohledu se bude muset udělat vhodný držák.

Laßt uns fest zusammenhalten - In der Eintracht liegt die Macht - Mit vereinter Kräfte Walten - Wird das Schwere leicht vollbracht
kupcocky
Příspěvky: 1
Registrován: 17 lis 2011 22:50

Re: Brýle nebo čočky

Příspěvek od kupcocky » 17 lis 2011 23:31

Ahoj, na dioptrii určitě záleží, takže je třeba se na to mrknout, ale jinak všeobecně se dá říct, že kontaktní čočky jsou pro sport, i tohoto typu mnohem vhodnější. Už jen proto, že není omezené periferní vidění, čočky se nemlží, neulpívají na nich nečistoty, kapky vody, prach a podobně. Zkrátka vše co by mohlo zhoršit ostrost vidění.

Na druhou stranu však může být problémem slzivost při soustředění a tím i snížená smáčivost čoček a tím způsobené dráždění očí, které může rozostřit obraz. Nicméně je potřeba se na to podívat a hlavně vyzkoušet. Umíme kontaktní čočky na míru. jakmile je jednou vybereme, následně už si je můžete doobjednávat na našem eshopu www.kup-cocky.cz. Jinak existují i speciálně zakřivené brýle, které jsou používány při sportech tohoto typu, aby nezkreslovaly obraz. Skla do nich se rovněž dělají na míru. Máme na to speciální přístroje v oční optice. Mrkněte se na www.gastonoptik.cz a případně se můžete rovnou i objednat :-)
barborkavz
Příspěvky: 4
Registrován: 14 lis 2011 10:39

Re: Brýle nebo čočky

Příspěvek od barborkavz » 23 lis 2011 12:35

Chci strilet pres optiku a jsem kratkozraka. Tak co myslite. Cocky by nicemu vadit nemeli, ne?
JR
Příspěvky: 403
Registrován: 23 lis 2007 00:05
Bydliště: Čechy

Re: Brýle nebo čočky

Příspěvek od JR » 23 lis 2011 16:53

Jestli budeš střílet s optikou, tak si dioptrickou korekci můžeš natočit na okuláru. A doporučil bych puškohled s kvalitnim sklem, ať se ti oči nekazí ještě víc.
barborkavz
Příspěvky: 4
Registrován: 14 lis 2011 10:39

Re: Brýle nebo čočky

Příspěvek od barborkavz » 24 lis 2011 17:09

Ahoj, no ja se ted divam na ty puskohledy a myslite ze by byl dobrej tady od te firmy? http://www.ocnistudio.cz/meteostanice-dalekohledy tam by to mohlo byt kvalitni ne? kdyz uz mi teda dela i oči.
AntonAnton
Příspěvky: 137
Registrován: 16 dub 2011 21:07
Bydliště: Marianské Lázně

Re: Brýle nebo čočky

Příspěvek od AntonAnton » 24 lis 2011 23:09

A co tohle? http://www.binox.cz/ zde si snad něco vybereš. :wink: Záleží taky co do toho může investovat.
Slávie 634 cal. 5,5 mm + Delta 4x32 AO + JSB Exact
Lov 21 cal. 4.5 (Novalov) + kolimátor RD 40+ JSB Match (zelené)
Lov 21 cal. 4.5 (Lov Bullpup) + kolimátor Walther Top Point II
Lov 21 cal. 4.5 (Lov Viper) + Bullet Project 4x32 AOE
barborkavz
Příspěvky: 4
Registrován: 14 lis 2011 10:39

Re: Brýle nebo čočky

Příspěvek od barborkavz » 25 lis 2011 12:38

To taky nevypada spatne :-) dekuji. A maji i pekne dalekohledy. To by stalo za hrich koupit otci k vanocum.
Odpovědět