Brouseni nozu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Black
Příspěvky: 284
Registrován: 29 pro 2006 20:16
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Black » 26 pro 2008 18:06

Mám kus desky, na něm podrážkovou kůži tl 5mm, a potírám to zelenou lešticí/brusnou pastou. Tím dokončuju nože.


Uživatelský avatar
J.Laser
Příspěvky: 477
Registrován: 20 bře 2007 00:51
Bydliště: Podřipsko

Příspěvek od J.Laser » 28 pro 2008 09:53

To je skvělej finišer ale nadřeš se nad ním jako hovado. Já si dávám na brusku filcovej kotouč taky se zelenou pastou...sice jsem od toho špinavej jak prase ale kudly se blejskají jak psí kulky. :lol:
Aquila non captat muscas
Uživatelský avatar
Radgost
Příspěvky: 772
Registrován: 28 srp 2008 09:50
Bydliště: Valašsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radgost » 28 pro 2008 10:12

Black zřejmě zelenou pastou dokončuje ostří, neleští povrch. :-) I na filcáku lze spálit ostří.
Black
Příspěvky: 284
Registrován: 29 pro 2006 20:16
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Black » 28 pro 2008 11:25

Radgost píše:Black zřejmě zelenou pastou dokončuje ostří, neleští povrch. :-) I na filcáku lze spálit ostří.
Je to tak. Ostří na filcáku nejen spálíte, ale i "ohnete" břit. Prostě, je potřeba velmi podobný pohyb, jako při obtahování břitvy, a pěkně ručně.
DUF-
Příspěvky: 40
Registrován: 05 říj 2008 22:26
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od DUF- » 28 pro 2008 16:23

Kde se dá pořídit ta brusná pasta a hlavně která,určitě bude víc druhů.
Uživatelský avatar
ALKAJ
Příspěvky: 1603
Registrován: 08 úno 2007 15:40
Bydliště: Banskobystrický kraj (VK)

Příspěvek od ALKAJ » 28 pro 2008 17:04

Jak nazýváš lidi, kteří když jsou ohroženi, tak se nebrání, jen utečou a schovávají se?
Civilizovaní?
Uživatelský avatar
Radgost
Příspěvky: 772
Registrován: 28 srp 2008 09:50
Bydliště: Valašsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radgost » 28 pro 2008 20:20

Zelená brusná pasta se dá sehnat ve většině železářství.
Jedná se vlastně o oxid chromičitý.
O brusných pastách více zde:

http://forum.britva.cz/viewforum.php?f= ... 943815f843
Uživatelský avatar
Barys
Příspěvky: 1263
Registrován: 13 led 2007 18:27

Příspěvek od Barys » 06 led 2009 14:29

Na pomalé vodní rotační brusce vyrobím co nej. úhel a pak to lánským jednotlivých hrubostí dám do pož. úhlu. Končím 1400. Nakonec leštící pastou na kůži doladím ostří.Další broušení ,už jen lánský a kůže.Nestane se,že to neholí (kvalitní čepel).Kuch. nože pro mou ženu jen smirek na molitanu hr 600. Kuch. nože pro mě lánský a koncím 1000.Dlouhé broušení IMHO nedoporučuji,většinou mám horší výsledek než,když to udělám napoprvé.
Uživatelský avatar
Radgost
Příspěvky: 772
Registrován: 28 srp 2008 09:50
Bydliště: Valašsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radgost » 06 led 2009 15:21

Není na noži příliš jemné ostří na závadu? Může se rychle hluboce zalomit.
Uživatelský avatar
J.Laser
Příspěvky: 477
Registrován: 20 bře 2007 00:51
Bydliště: Podřipsko

Příspěvek od J.Laser » 25 úno 2009 18:00

Black píše:
Radgost píše:Black zřejmě zelenou pastou dokončuje ostří, neleští povrch. :-) I na filcáku lze spálit ostří.
Je to tak. Ostří na filcáku nejen spálíte, ale i "ohnete" břit. Prostě, je potřeba velmi podobný pohyb, jako při obtahování břitvy, a pěkně ručně.
Kdo je kopyto...ten spali i vodu na caj a kdo na filcaku spali nuz tomu nic nerika chlazeni a tak holt musi brousit vsechno rucne.
Ja kdybych vsechny zakazky brousil v ruce,tak si vydelam tak akorat vlastni kuzi misto nejaky koruny. :wink:
Aquila non captat muscas
grajda
Příspěvky: 31
Registrován: 27 úno 2009 15:43

Příspěvek od grajda » 27 úno 2009 16:14

8) 8)

Zdar, borci! Toš, tak jsem se tady dneska zaregistroval, páč mě to přišlo jako docela dobrej nápad, dozvědět se sem tam i něco vo těch flintách a podobných mašinkách. Žádnou flintu, pistol, nebo něco podobnýho u sebe nenosím, řekl by jsem , že na takový věci ani nemám lováče, ale nožík z lídlu za 130 Kč u sebe nosím... Teda, každej, když to vidí, tak mě furt votravuje, že to mám určitě na kuchání lidí (a ještě k tomu když nosím kanady vzor 2000 :shock: :shock: :shock: 8) ), ale mám to na dlabanec a do lesa a tomu odpovídá i způsob broušení:

Dva brousky na kosu, jeden hrubý, druhý nejjemější, co se dá dostat.

1) vošudlím si tím hrubým něco na způsob klínovýho ostří pohyby sem a tam po brousku s volejem.

2) stejně a se stejným sklonem to udělám i s jemným brouskem.

3) Pak dokončuju pohyby proti srsti a snažím se pořád držet sklon, případně ho malinko zvětšit a udělatněco na způsob oblýho ostří. Vznikne mě tak na ostří trochu jehla.

4) jehlu zahladím jemnými pohyby proti srsti při sklonu asi 30-45°.

Podle odkazu na článek, co jste tady uvedli, by mělo vzniknout jakýsi kombinovaný ostří. Drží dobře a kvalita nabroušení je srovnatelná s vobyčejným nerez kuchyňákem od výrobce. Co vy na to? Myslíte, že má smysl lídlnůž brousit nějak pečlivěji? A pokud jo, jak? A co má vlastně vliv na to, jak dlouho si nůž udrží ostří, kromě kvality materiálu (ptám se na techniku broušení). Díky za odpovědi.

Jura

:P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P


PS: To tady nemáte víc smajlíků? 8) Drsňáci pistolníci smajlíky snad nepotřebují??? :lol:
Jura
Uživatelský avatar
Bonanza
Příspěvky: 629
Registrován: 01 črc 2007 18:53
Bydliště: Praha 5

broušení

Příspěvek od Bonanza » 27 úno 2009 16:59

Grajdo: není lepší nožík za 130,- z Lídlu nekupovat a když, tak až se ztupí, tak zahodit a koupit jiný, hlavně pořádný. Vždyť brousit takový klump musí být vopruz? :lol: :lol: :lol:
grajda
Příspěvky: 31
Registrován: 27 úno 2009 15:43

Příspěvek od grajda » 27 úno 2009 21:03

Čéče, já nevím. Vždycky jsem nosil nožík jen tak na ten dlabanec, ale zase, vždycky mě taky vadilo, že se to hned votupí... ...ale znáš to, když nemáš peněz nazbyt... Jiná věc je, že když takhle něco nabrousím a vidím, že to pak hezky řeže, je to radost i u té obyčejné kudličky, obzvlášť tehdy, když vím, že ten obyčejný lídlák si drží ostří líp, než kdejaký nožík z puškařství za 350 Kč, co jsem si kdysi koupil a byl jsem rád, že jsem se ho zbavil. No, ale pokud by jsi měl nějaký tip na pořádnó kodlo za rozumnej peníz, budu nesmírně vděčen a budu o něm uvažovat i přes to, že ke 13.03 končí můj pracovní poměr. Mám rád věci, na který je spolehnutí, ale nemusí to být zrovna něco, co umí střílet. Jiná věc je, že na kudlu za těžký prachy prostě peníze uvolnit nehodlám. I když, mlsná je mlsná, nosit v kapse něco opravdu spolehlivýho, co vydrží celej život a mít to rád... ...a když to umí i otevřít flašku plzeňskýho piva... :lol: 8)

Jura

PS: Zdravím kesiho! :D
Jura
grajda
Příspěvky: 31
Registrován: 27 úno 2009 15:43

Příspěvek od grajda » 27 úno 2009 21:08

PS: Co si myslíte o mým způsobu broušení, jak by se dal nějak rozumně zlepšit? :wink:
Jura
Uživatelský avatar
Bonanza
Příspěvky: 629
Registrován: 01 črc 2007 18:53
Bydliště: Praha 5

nože

Příspěvek od Bonanza » 28 úno 2009 15:26

Grajdo: zkus: www.mujnuz.cz
Odpovědět