Brokove naboje do kratkych zbrani

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
cityshark
Příspěvky: 101
Registrován: 02 lis 2005 23:24

Brokove naboje do kratkych zbrani

Příspěvek od cityshark » 28 lis 2005 10:41

Hledal jsem na tomto foru, ale nenasel, tak snad jsem neco neprehledl...

Chtel bych se vas zeptat, jestli mate nejaky osobni prakticky zkusenosti s brokovymi naboji. PRodavaj se v razich 9mm, .45 atd.

Naboj ma plastovou pruhlednou cepicku a blize nespecifikovanej pocet miniaturnich olovenych kulicek - asi vite o cem mluvim.

Sam jsem zkousel tyto naboje pouze v .22LR coz je jak znamo slaby naboj. Ta 22citka prosla PET lahvi (bez vody), pokud v ni byla voda, prosla jenom tam, ven uz ne. Naboj sam je slabsi nez standardni = nenatahlo to pochopitelne zaver. Vite nekdo z vlastni zkusenosti, co dokaze tento bazmeg ve vetsi razi?

No a ted trochu flamewaru: co si myslite o obrane s temito naboji?


Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 28 lis 2005 11:05

cityshark
Příspěvky: 101
Registrován: 02 lis 2005 23:24

Příspěvek od cityshark » 28 lis 2005 11:16

Tak o tomhletu incidentu samozrejme vim, ale neni tam nic opradnyho:
jaka byla vzdalenost, atd. Taky v TV rikali, ze tyhle naboje jsou zakazany, coz je pochopitelne kec.

Kazdopadne me se jedna spis o naboje v razi 9mm a .45....
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 28 lis 2005 11:31

cityshark píše:Tak o tomhletu incidentu samozrejme vim, ale neni tam nic opradnyho:
jaka byla vzdalenost, atd. Taky v TV rikali, ze tyhle naboje jsou zakazany, coz je pochopitelne kec.

Kazdopadne me se jedna spis o naboje v razi 9mm a .45....
Vice broku :arrow: vice paseky.

Jinak hadam, ze v te hospode se strilelo tak z cca 1-2m dle rozsahu poraneni. Ty broky se hned rozprostrou.

Na obranu dle meho vhodne jen pri opravdu blizkem stretu a ne tam kde by clovek mohl zasahnout 20 lidi okolo. EFMJ je dle meho stale nejlepsi varianta.
Smazaný uživatel 111

Re: Brokove naboje do kratkych zbrani

Příspěvek od Smazaný uživatel 111 » 28 lis 2005 13:14

Testoval sem tenhle náboj v 45 ACP na víku od motoru Š120 - střílel sem na tři kroky,rozptyl cca 50cm. v místě zásahu opadala barva a plech se mírně promáčknul. Další náboj to spolehlivě nabilo!!
Balda
nespavec

Brokove naboje do kratkych zbrani

Příspěvek od nespavec » 28 lis 2005 14:34

Mně se dostal do ruky jen ten s plastovou čepičkou v ráži 9x19.Při podání do komory CZ75 se plast rozbil a broky se vysypaly.Tím můj experiment skončil.
Odpovědět