bramborove delo, vyroba a tipy

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Warthog
Příspěvky: 1638
Registrován: 20 bře 2010 23:59
Bydliště: Rijnland (NL), Sudetenland (CZ)

Re: bramborové dělo, výroba a tipy

Příspěvek od Warthog » 22 říj 2010 17:31

Alexxxus píše:Vem hodne jablek :-)
Jablka jsou pro děti. Ale dnes jsem jel okolo kukuřičného pole...

Kam se hrabe Bittner, to se nedá srovnávat!



Laßt uns fest zusammenhalten - In der Eintracht liegt die Macht - Mit vereinter Kräfte Walten - Wird das Schwere leicht vollbracht
Jiřin
Příspěvky: 332
Registrován: 10 zář 2010 06:50

Re: bramborové dělo, výroba a tipy

Příspěvek od Jiřin » 22 říj 2010 20:00

Na kukurici by to uz chtelo vyvrt do hlavne. Idealne tak, aby to pasovalo do mezirky mezi zrna :)
Uživatelský avatar
Warthog
Příspěvky: 1638
Registrován: 20 bře 2010 23:59
Bydliště: Rijnland (NL), Sudetenland (CZ)

Re: bramborové dělo, výroba a tipy

Příspěvek od Warthog » 25 říj 2010 12:03

Pro pořádek zde opakuju v sobotu v Milovicích vyřčený veřejný příslib:

Kdo první vyrobí bramborový kanon, který přepraví střelu o hmotnosti 1kg na vzdálenost 1km, může si bez jakéhokoli omezení vybrat 6 lahví vína z mých zásob. Povoleny jsou kanony pneumatické i spalovací, materiál není omezen. Zakázáno je použití klasických střelivin, používaných v normálních palných zbraních. Vyžadována bude alespoň elementární přesnost v tom smyslu, že střela musí dopadnout na cílovou plochu o velikosti 250x250m.

Laßt uns fest zusammenhalten - In der Eintracht liegt die Macht - Mit vereinter Kräfte Walten - Wird das Schwere leicht vollbracht
Uživatelský avatar
Warthog
Příspěvky: 1638
Registrován: 20 bře 2010 23:59
Bydliště: Rijnland (NL), Sudetenland (CZ)

Re: bramborové dělo, výroba a tipy

Příspěvek od Warthog » 03 lis 2010 19:51

Mám takový problém, třeba mi někdo poradí. Další kanonek vzniká jako zadovka a nejsem si jist, čím mám utěsnit závěr. Vypadat to bude takhle nějak:
Screen shot 2010-11-03 at 19.43.46.png
Vzduch tam půjde zezadu skrze trubku tvořící závěr a tu potřebuju na obou koncích utěsnit, aby mi lucht neucházel nabíjecím okénkem. Předpokládám, že normální o-kroužky tam nepůjdou, ale co dát místo nich? Pracovní tlak se předpokládá kolem 20bar, ráže 50mm.

Mimochodem, pokud by se mi podařilo nějak pořešit dávkování vzduchu, aby to nebylo co rána, to celý zásobník, mohlo by to jít udělat full auto, i když kadence by asi nebyla nic moc.

Laßt uns fest zusammenhalten - In der Eintracht liegt die Macht - Mit vereinter Kräfte Walten - Wird das Schwere leicht vollbracht
Uživatelský avatar
Vladimír.K
Příspěvky: 335
Registrován: 03 kvě 2009 21:02
Bydliště: F-M

Re: bramborové dělo, výroba a tipy

Příspěvek od Vladimír.K » 03 lis 2010 20:13

Ahoj
Převlečou trubku závěru skus dát spíše z venku hlavně a do hlavně vyvrtat jen otvor pro vložení střely.
Steyr LG110 FT, Vortex
Smazaný uživatel 5179

Re: bramborové dělo, výroba a tipy

Příspěvek od Smazaný uživatel 5179 » 03 lis 2010 20:54

Warthog píše: Předpokládám, že normální o-kroužky tam nepůjdou, ale co dát místo nich? Pracovní tlak se předpokládá kolem 20bar, ráže 50mm
S O-kroužky bych neviděl problém, Jen přesně vytočit zápichy, Aby neměly přesahy, desetinová vůle umožní chod závěru a únik minimální.
Uživatelský avatar
Warthog
Příspěvky: 1638
Registrován: 20 bře 2010 23:59
Bydliště: Rijnland (NL), Sudetenland (CZ)

Re: bramborové dělo, výroba a tipy

Příspěvek od Warthog » 03 lis 2010 20:59

Vladimír.K píše:Ahoj
Převlečou trubku závěru skus dát spíše z venku hlavně a do hlavně vyvrtat jen otvor pro vložení střely.
Převlečný závěr je taky varianta, ale chci se jí vyhnout kvůli možnosti doplnit to o zásobník. Střela bude mít na délku 15-20 cm a tomu bude odpovídat velikost okénka. Nicméně počítá se s tím, že plastová trubka bude zvenčí vyztužena kovovou.

Laßt uns fest zusammenhalten - In der Eintracht liegt die Macht - Mit vereinter Kräfte Walten - Wird das Schwere leicht vollbracht
honda
Příspěvky: 791
Registrován: 06 úno 2007 17:55

Re: bramborové dělo, výroba a tipy

Příspěvek od honda » 03 lis 2010 21:07

Při tomto řešení je tam hodně mrtvého prostoru, co třeba lámačka?
Uživatelský avatar
Warthog
Příspěvky: 1638
Registrován: 20 bře 2010 23:59
Bydliště: Rijnland (NL), Sudetenland (CZ)

Re: bramborové dělo, výroba a tipy

Příspěvek od Warthog » 03 lis 2010 21:37

Je to spíš minomet než ruční zbraň, takže lámačku nevím - při střelbě z dvojnožky by to asi moc praktické nebylo, nehledě na problémy s utěsněním. Spíš jsem uvažoval o hlavni vysouvané vpřed jako to bylo u M16. Jenže to by zase znamenalo nějakou konstrukci, po které by hlavneň vyjížděla a další komplikace. Takže jsem pro to navrhl primitivnější obdobu Mauserova závěru.

Nejspíš se k tomu ale dostanu až o Vánocích, teď v listopadu dokud je trochu slušné počasí chci experimentovat s municí - hlavně jestli použít šípovou stabilisaci nebo se pokoušet střelu roztočit (asi jedině aerodynamicky). A na to mi bude stačit současná předovka.

Laßt uns fest zusammenhalten - In der Eintracht liegt die Macht - Mit vereinter Kräfte Walten - Wird das Schwere leicht vollbracht
Uživatelský avatar
PEPAN
Příspěvky: 1695
Registrován: 11 říj 2009 22:19
Bydliště: z5 na 9

Re: bramborové dělo, výroba a tipy

Příspěvek od PEPAN » 03 lis 2010 21:42

Nebylo by jednodušší zásobovat vzduchem až před závěrem? pak utěsňuješ pouze přední část a mnohem jednodušejc- třebas zúženým čelem závěru a patřičným konusem v komoře. I samonabíjecí funkce by mohla fungovat líp.
klobouk dolů, o něčem takovým jen uvažovat chce kumšt, jen tak dál :D
Nejde!Prostě NNe
Uživatelský avatar
Warthog
Příspěvky: 1638
Registrován: 20 bře 2010 23:59
Bydliště: Rijnland (NL), Sudetenland (CZ)

Re: bramborové dělo, výroba a tipy

Příspěvek od Warthog » 03 lis 2010 22:24

No já jsem těch variant zvažoval víc:
zaver.png
A je odsuvný závěr vzadu, vzdáleně Gunpower či Airforce, B je to, co používá Steyr LG110, C je inspirováno jinými větrovkami (CZ200 apod) no a D je ta M16, kde se střela umístí do závěru a na ni se pak nasune lauf.

Uspořádání kdy je vzduch přiveden zezadu je nejvhodnější kvůli proudění vzduchu, každý ohyb tam jen vnáší turbulence a to vede k nižší rychlosti. Taky se tam dá udělat největší díra.

Laßt uns fest zusammenhalten - In der Eintracht liegt die Macht - Mit vereinter Kräfte Walten - Wird das Schwere leicht vollbracht
Uživatelský avatar
PEPAN
Příspěvky: 1695
Registrován: 11 říj 2009 22:19
Bydliště: z5 na 9

Re: bramborové dělo, výroba a tipy

Příspěvek od PEPAN » 03 lis 2010 23:00

pokud budeš používat 20 cm dlouhé projektily tak zase samotný závěr(alespoň 20cm dlouhý) sežere při každym výstřelu hafo vzduchu navíc. když samonabíjecí byl bych pro B,C,. jednoranný- co třeba odklopný závěr něco jako drulov rada
Nejde!Prostě NNe
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Re: bramborové dělo, výroba a tipy

Příspěvek od Kubajzz » 04 lis 2010 09:33

Warthog píše:Pro pořádek zde opakuju v sobotu v Milovicích vyřčený veřejný příslib:

Kdo první vyrobí bramborový kanon, který přepraví střelu o hmotnosti 1kg na vzdálenost 1km, může si bez jakéhokoli omezení vybrat 6 lahví vína z mých zásob. Povoleny jsou kanony pneumatické i spalovací, materiál není omezen. Zakázáno je použití klasických střelivin, používaných v normálních palných zbraních. Vyžadována bude alespoň elementární přesnost v tom smyslu, že střela musí dopadnout na cílovou plochu o velikosti 250x250m.
Myslím, že tvé víno je v bezpečí. :lol:
Aby 1kg střela uletěla 1km, tak bych odhadl úsťovku na takových nějakých dobrých 200m/s, tedy výstřel s energií cca 20 000 joulů. :mrgreen:
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
Warthog
Příspěvky: 1638
Registrován: 20 bře 2010 23:59
Bydliště: Rijnland (NL), Sudetenland (CZ)

Re: bramborové dělo, výroba a tipy

Příspěvek od Warthog » 04 lis 2010 11:42

Mně ta V0 vychází kolem 130 metrů/sekundu (při použití kulové střely a ráži 50mm, nechtělo se mi počítat Bc pro složitější tvary) a nevidím to jako nerealisovatelné.

Pro představu, s takovými vzduchovkami si hráli na frontě naši pradědečkové:
5115613918_a358e9778d_z.jpg
ráže 8cm, délka laufu odhadem 6 ráží, tj. kolem půl metru, pracovní tlak max. 55 atm. Nic co bys nepostavil doma po návštěvě Ferony. V zásadě jediný konstrukční problém je rychlý ventil nebo ten systém zadržování střely do úplného natlakování.

Laßt uns fest zusammenhalten - In der Eintracht liegt die Macht - Mit vereinter Kräfte Walten - Wird das Schwere leicht vollbracht
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Re: bramborové dělo, výroba a tipy

Příspěvek od Kubajzz » 04 lis 2010 17:33

I tak je to dvakrát tolik joulů než .300 WinMag, což je šleha jako hrom.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Odpovědět