bombicky CO2

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

dejdy

bombičky CO2

Příspěvek od dejdy » 13 čer 2007 17:10

Dobrý den,
Chtěl bych se zeptat na kolik ran vydrží bombičky CO2


Voris
Příspěvky: 302
Registrován: 05 črc 2006 10:10
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od Voris » 13 čer 2007 17:15

Záleží na zbrani, ráži, teplotě a spoustě dalších faktorů.
Nikdy neházej flintu do žita.
Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 114
Registrován: 11 čer 2007 09:44
Bydliště: Morava

Příspěvek od CzechJoker » 13 čer 2007 17:25

Klasická sifonová bombička (tuším 8g) v pistoli Lov 21 mi vydrží cca 50 výstřelů.
Dnes jsem otestoval CP99 a vyšlo mi cca 50 výstřelů + cca 12 slabších. Bombičky jsem kupoval v normálním obchodě za 13 korun kus.
Naposledy upravil(a) CzechJoker dne 14 čer 2007 18:31, celkem upraveno 1 x.
Nejsou žádné zoufalé situace, jsou jen zoufalí lidé.
Uživatelský avatar
jirkausti
Příspěvky: 246
Registrován: 04 bře 2006 14:41
Bydliště: Ústí nad Orlicí
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jirkausti » 13 čer 2007 21:06

mě v CP88 asi taky tak, sice to střílí až tak do 70-80 výstřelů, ale to už je znát na výkonu. Do těch 50-ti je to celkem konstantní.
dejdy

Příspěvek od dejdy » 14 čer 2007 08:41

a myslíte si že by bylo finančne lepší koupit flobert revolver kolem 4500Kč, nebo pistoli na CO2 zhruba za 2500Kč
Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 114
Registrován: 11 čer 2007 09:44
Bydliště: Morava

Příspěvek od CzechJoker » 14 čer 2007 09:29

Myslím, že sis odpověděl sám :P
Ale vážně: flobertka má přibližně stejný dostřel, drahou munici a hlučný provoz. Záleží na osobní preferenci a peněžence.
Nejsou žádné zoufalé situace, jsou jen zoufalí lidé.
PetrikCZ
Příspěvky: 138
Registrován: 21 kvě 2007 09:42

Příspěvek od PetrikCZ » 14 čer 2007 09:34

nejlepší je lámací Slávie....opravdu. Sice to vypadá, že melu mimo, ale měl jsem úplně stejné dilema a nakonec skončil u klasiky. Flobert je levej jak šavle (drahé pořízení, nepřesné, malá síla, drahé náboje... atd), takže kromě kraválu u každého výstřelu nic moc zábava a spíš velké zklamání (uvažoval jsem o ní, naočkoval kámoše, ten ji koupil a pak ji za měsíc prodával...) navíc neustále riskujete, že vás nějaký zvědavý důchodce napráší na orgány, protože si bude myslet, že pálíte z reál koltu. Po té zkušenosti jsem koupil COčkovou Gamovku (pistoli P23) a do dneška toho lituju, neustále s ní jsou nějaké problémy a momentálně nejde vůbec, protože se vevnitř něco unavilo a všechen plyn při nabití uteče. O přesnosti taky nemůže být řeč a hlavně pozor - mám pocit, že to na co se ptáte je jen půlka toho, co by vás mělo zajímat. Většina těch pistolí na CO2 není na klasickou sifonovku, ale na speciální neplnitelnou a ta stojí kolem 20Kč/ks !...takže žádné terno (jednoranka na sifonovky je celkem fajn a refily bombiček jsou legrace za pár Kč, ale přesnost u této cenové relace je tak max do 5metrů bez tunningu). Po této druhé zkušenosti jsem koupil ještě skládací čínskou vzduchovku, abych mohl nerušeně přenášet zbraň po městě (jsem z města no..) a i to mě zklamalo, absolutně se nedala zastřílet. Tak jsem ji prodal a za ty peníze konečně koupil Slavii 631, kterou jsem na počátku pohrdal a ještě mi ticka zbyla. A jsem teď konečně naprosto spokojen - věrná puška bez jediné závady parádně přesně pálí na 15m a víc já ke štěstí nepotřebuju. Nechte si to dobře projít hlavou, než koupíte kus šrotu, který po opadnutí nadšení zmizí na dně šuplíku....
Slávia 631 (diopter Aeron) + TAU 7 + Vostok ИЖ-38 + Lov 21
epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 14 čer 2007 10:31

Pokud budeš na zahradě střílet s Folbertkou,
dost možná na tebe budou z počátku sousedi volat policii :D

Je to sice už alespoň trochu ,,opravdové" střílení, ale jinak diabolky jsou výrazně levnější.

PS: S PČR bych to nepodceňoval. Záleží moc na koho narazíš a jak moc na tebe budou mít vztek, že tam k tobě zase jedou.
Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 114
Registrován: 11 čer 2007 09:44
Bydliště: Morava

Příspěvek od CzechJoker » 14 čer 2007 11:06

No jo, bombičky...
Sifonová je sice levná a recyklovatelná ( 8) ), ale je často rezavá, občas prázdná ( :evil: ) a má pouze 8 g plynu (teoreticky, některé nemají ani gram)
CO2 bombička pro pistole je drahá (ale rozhodně se dá za méně než 20 korun, teď jsem našel nabídku za 9 - 11) a nerecyklovatelná. Obsah plynu je 12 g (o 50% víc) a měla by obsahovat i jakési mazadlo (což jsem někde četl).

Přesnost CO2 pistolí si nedovolím komentovat, pouze nemám problém na cca 8 - 10 metrů trefit malou šišku nebo malou krabičku od sirek (Lov 21).

Velká vzduchovka je o něčem jiném, ale v centru města moc praktická není (nutný obal pro transport, nemožnost střelby apod.)
Nejsou žádné zoufalé situace, jsou jen zoufalí lidé.
dejdy

Příspěvek od dejdy » 14 čer 2007 12:53

A když mám zájem o krátkou zbraň, s jakou máte nejlepší zkušenosti?
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 14 čer 2007 14:25

LOV21, to je to nejlepší co se dá koupit za rozumný peníz. Pak jsou ještě lepší ale už je to >5tis.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 114
Registrován: 11 čer 2007 09:44
Bydliště: Morava

Příspěvek od CzechJoker » 14 čer 2007 14:52

Záleží na tom, co od ní očekáváš. Zkus si napřed odpovědět na to, jestli:
- má vzhledem odpovídat reálné zbrani
- má střílet diabolky, nebo broky
- má být jednoranná, nebo víceranná
- má být na sifonové nebo moderní a dražší bombičky
- budeš střílet do terčů, nebo jen tak
Nejsou žádné zoufalé situace, jsou jen zoufalí lidé.
fero
Příspěvky: 14
Registrován: 10 dub 2007 21:18
Bydliště: bratislava

Příspěvek od fero » 14 čer 2007 17:09

Mám pištol na CO2 ZAP 960 /výrobca Zbrojovka Brno-dopredaj, 1640.-Sk/Výkon má asi ako slavia, diabolka Boxer sa celá zavŕta do dreveného hranola z palety, 5.rán.Neviem si ju vynachváliť, škoda že sa už nevyrába
Uživatelský avatar
skemro
Příspěvky: 136
Registrován: 09 úno 2006 01:41
Bydliště: slovensko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od skemro » 14 čer 2007 20:46

Ja som si kupil vcera ZAP 960 za 1550 Sk a knej redukciu na bombicky na vyrobu sody.Dnes som ju skusal na strelnici (bol som si zastrielat z ostrimy, no musel som skusit novu hracku) a bol som prijemne prekvapeny.Teraz uz len cakam kedy ju budem moct vyskusat na mysiach ci potkanoch. Ale silu ma celkom peknu, povedal by som ze vecsiu ako ma moja stara Slavia 630. Brane na 15metrou a to je na taku lacnu pistolku dost.
Smazaný uživatel 93

Příspěvek od Smazaný uživatel 93 » 11 srp 2007 08:03

Poradí někdo, kde se dá redukce na bombičky sehnat ?
Díky.
Odpovědět