Bolo

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Bolo

Příspěvek od Kubajzz » 17 pro 2007 18:53

Zase jsem se nechal unést touhou po nějaké pěkné věci. A nože mám moc rád.
Chtěl jsem něco velkého a originálního. Takže když už za to chci utratit nějaké větší peníze, tak si nebudu kupovat nějakou masovou produkci.
Někdy v květnu jsem byl na návštěvě u Blacka, abych se podíval, co pěkného má, tak jsem si potěžkal a osahal jeho novinku - indonézské bolo. A bylo rozhodnuto. Hned jsem si to objednal.
Bohužel, člověk míní, ale zdraví je jen jedno, tak se čekání na nový přírůstek protáhlo přes půl roku. Na poslední pražské výstavě jsem si osahal už zakalenou čepel bez střenek, zaplatil a pak už jen čekal až dorazí poštou domů.
No a nakonec jsem se dočkal.
Když jsem ho vybalil, tak jsem asi minutu jenom tak mlčel a hlavou se mi honila vzpomínka na film Krokodýl Dundee a slavnou scénu:
"On má nůž!"
"Tohle že je nůž?"
"TOHLE je nůž!"

O tom bolu se jinak než o TOMHLE mluvit nedá.
Je to fulltang z 5mm tlusté oceli 14260 dlouhý asi 35cm. Ten tvar je prostě fantastický, už se těším až si do něčeho seknu. Black o tom mluví (ale nerad to slyší :lol: ) jako o kusu zakaleného plocháče. Výbrus je super (profi brusič), má čočkový tvar a holí chlupy na ruce. Střenky jsem původně chtěl dřevěné, ale nechal jsem se ukecat (a jsem tomu rád) na pertinax z důvodu lepšího vyvážení a lepší odolnosti. Vyvážení je udělané přesně na opěrku pro prst (ten půloblouk uprostřed). Při těžší práci jako je třeba sekání se nůž drží normálně za rukojeť a při jemnější práci jako je třeba vyřezávání se drží s ukazováčkem v těžišti v tom obloučku. Ve střence jsou ještě dvě díry, které můžou sloužit třeba k uvázání nože na klacek (teda ne že bych to někdy zkoušel).
Je to prostě něco mezi nožem a malou mačetou s tím, že to nemá tak blbý tvar jako kukri, je to tedy mnohem přítulnější.
Těch nožů u nás moc není a pravděpodobně už ani nebude, protože Black asi bude muset s výrobou nožů skončit ze zdravotních důvodů, takže možná mám poslední kus.

Tady je.

Obrázek
Obrázek
Obrázek

Tady je v porovnání aby vynikla velikost.
Obrázek
Tady s jedním CRKT, co obvykle nosím v kapse.

Obrázek
Obrázek

A ještě něco.
Obrázek


http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
J.Laser
Příspěvky: 477
Registrován: 20 bře 2007 00:51
Bydliště: Podřipsko

Příspěvek od J.Laser » 17 pro 2007 21:49

:shock: Teda Kubo ...to je fakt impozantní kousek... taky se mi líbí...hmmmmmm :wink:
Aquila non captat muscas
Uživatelský avatar
Petin00
Příspěvky: 682
Registrován: 28 srp 2007 15:23
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petin00 » 18 pro 2007 07:02

Tohle je nůž!!! :lol:
Uživatelský avatar
voc
Příspěvky: 71
Registrován: 11 dub 2006 08:19

Příspěvek od voc » 18 pro 2007 21:53

Ale kdepak :lol:

T O H L E je nůž ! :wink:

Moooc pěkná hračka, na kolikpak vyšel jestli mohu zeptat ?

voc
Black
Příspěvky: 284
Registrován: 29 pro 2006 20:16
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Black » 19 pro 2007 12:40

Poslední zprávy jsou povzbudivé. Jdu na operaci,v březnu se uvidí,jestli můžu zase něco vyrobit. A nezapomeň,uhlíkovka,měj to mastné. Sloužit ti bude,je to kaleno na 55-56Hrc. Vyzkoušeno,horní hranice tohoto matroše,poměr mezi houževnatostí,a křehkostí z překalení. A pertinax, není nic jiného než opěvovaná micarta. Jen, vyrobeno v československu, o cca 50 dříve, než v emericku.
Uživatelský avatar
Silencer
Moderátor
Příspěvky: 1480
Registrován: 15 kvě 2006 08:35
Bydliště: Praha

Příspěvek od Silencer » 19 pro 2007 14:08

Myslím že se nikdo nebude zlobit pokud si uděláš trochu reklamu a napíšeš kolik taková kráska stojí.......
Black
Příspěvky: 284
Registrován: 29 pro 2006 20:16
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Black » 19 pro 2007 15:17

Měl bych být v práglu na jaře na výstavě nožů, stačí se pak zeptat, jak to dál vypadá. Je to taky hodně o tom, že je to jen koníček. Když je venku hezky, jdu na kolo, nebo v zimě na lyže, nehrotím to. Dělám kudly pro radost z tohoto uměleckého řemesla.Za to Bolo-survival chci dva a půl litru, a pouzdro dělá sedlář, kdo chce, plus osm kilo.
A hlavně to chce mít trpělivost, trvá mi to. Ne pro to, že by výroba supr dlouho,a super tajně trvala, ale mám více aktivit, kde se angažuju. Je to jen hobby.
Black
Příspěvky: 284
Registrován: 29 pro 2006 20:16
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Black » 20 pro 2007 07:19

Posílám k tématu ješte jedno moje bolo-nůž. Lidem se v republice dost líbí,podle toho,co mi píší.
Přílohy
Bolo pro Flectora.i.jpg
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 07 bře 2008 23:04

Abyste si nemysleli, že mám to bolo jenom na parádu.:wink:
Na ty menší věci je to lepší jak sekyrka, pět cenťáků tlusté větve jdou na jednu ránu.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Black
Příspěvky: 284
Registrován: 29 pro 2006 20:16
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Black » 12 bře 2008 18:58

Nejsi ty náhodou jen takový šampón? :lol: Se divím,že ti ještě nezčernalo,když je to uhlíkovka 8)
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 12 bře 2008 20:57

Šampón?
Za prvé nevím co to je, a za druhé mě to uráží. :lol: :lol:

Zčernat nemá šanci, po každém použití ho stříknu WD40-kou... :wink:
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Black
Příspěvky: 284
Registrován: 29 pro 2006 20:16
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Black » 12 bře 2008 21:32

Správná uhlíkovka časem zčerná,chytne patinu.Nebraň se tomu,je to v pořádku.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 12 bře 2008 23:40

Já vím. Mám z uhlíkovek víc nožů, kdysi jsem udělal pár pokusů z rašplí a pilníků. V kuchyni máme jeden starý velký nůž z uhlíkovky, je černý jak bota, ale lepší ostří jsem neviděl. Jo a taky mám jeden uhlíkový Opinel, ten už je taky opatinovaný.
Jenom mám k bolu jednu uživatelskou připomínku, ostří by mohlo začínat o dva až tři centimetry dřív, místo tam na to je. Když chci ukrojit kus salámu, takovým tím stylem v levé ruce salám, nůž v pravé ruce a tlakem proti bříšku pravého palce, tak je to moc daleko.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Black
Příspěvky: 284
Registrován: 29 pro 2006 20:16
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Black » 13 bře 2008 06:35

Jo,ale to neumožňuje tenhle styl výbrusu.Vem do kapsy Opinel,stejně nic neváží... 8)
Black
Příspěvky: 284
Registrován: 29 pro 2006 20:16
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Black » 06 říj 2008 18:31

Tak už se dělá další bolo... 8) Kdo si počká(pořádně),ten se dočká..
Odpovědět