Bojova plemena psu, jsou to zbrane?

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Lugerman
Příspěvky: 209
Registrován: 23 říj 2005 22:30
Bydliště: Severní Morava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lugerman » 06 lis 2005 17:41

Tukan píše:Já se necítím tak moc ohrožen, abych tahal pistoli neustále u sebe. Vy jo?
Mám pocit, že se pohybuju v relativně bezpčném prostředí, tak nevím. Na střelnici chodím trenovat. Zbraň jsem za dobu co mám zbroják, měl u sebe pro obranu jednou. Když jsem šel ve tři ráno přes cigánské gheto na nádraží naproti přítelkyni. To jsem ji měl nachystanou za pasem, když bylo vše O.K. šla do kapsy od bundy a hotovo.
Vy ostatní pracujete pro Mosad, nebo co?
Pro MOSAD teda nedělám, i když pro jistou ozbrojenou složku ano. Jestliže máš ve městě nějaké gheto a myslíš si, že je tam nebezpečno, pak je nebezpečno v celém městě, to mi teda můžeš věřit. Nikdo taky neříká, že tě musí napadnout člověk. Co takhle nasranej pitbul, který ti chce ukousnout kus nohy, nebo tvému dítěti hlavu? To tě ještě nenapadlo. Za posledních osm let vím minimálně o čtyřech případech, kdy se musel vzteklý pes zastřelit přímo na ulici. A to je jenom v jednom městě. K tomu pouzdru už jsem se docela vyjádřil. Zbraň prostě patří do pouzdra a hotovo.


Návštěvník

Lugerman: aplaus!

Příspěvek od Návštěvník » 06 lis 2005 17:55

V našem městě je taky ghetto a taky podvraťáci (nemusíš potkat pitbula a stejně můžeš mít hnusnou hnisající ránu v místě kousnutí), co trhají minimálně nohavice. Já kvůli tomu pistoli nenosím, mám ji taky jen na střelnici, ale kdo chodí víc ven, dělá do noci atd. - chápu že pistoli nosí a schvaluju to.
Zdenek
Příspěvky: 105
Registrován: 06 říj 2005 14:15
Bydliště: Brno

Příspěvek od Zdenek » 06 lis 2005 18:12

Lugerman píše:
Tukan píše:Já se necítím tak moc ohrožen, abych tahal pistoli neustále u sebe. Vy jo?
Mám pocit, že se pohybuju v relativně bezpčném prostředí, tak nevím. Na střelnici chodím trenovat. Zbraň jsem za dobu co mám zbroják, měl u sebe pro obranu jednou. Když jsem šel ve tři ráno přes cigánské gheto na nádraží naproti přítelkyni. To jsem ji měl nachystanou za pasem, když bylo vše O.K. šla do kapsy od bundy a hotovo.
Vy ostatní pracujete pro Mosad, nebo co?
Pro MOSAD teda nedělám, i když pro jistou ozbrojenou složku ano. Jestliže máš ve městě nějaké gheto a myslíš si, že je tam nebezpečno, pak je nebezpečno v celém městě, to mi teda můžeš věřit. Nikdo taky neříká, že tě musí napadnout člověk. Co takhle nasranej pitbul, který ti chce ukousnout kus nohy, nebo tvému dítěti hlavu? To tě ještě nenapadlo. Za posledních osm let vím minimálně o čtyřech případech, kdy se musel vzteklý pes zastřelit přímo na ulici. A to je jenom v jednom městě. K tomu pouzdru už jsem se docela vyjádřil. Zbraň prostě patří do pouzdra a hotovo.
Nasranej pitbul zásadně nechce ukusovat lidem nohy, natož útočit na děti. Kdyby nebylo novinářských hovad, co si pletou rasy psů, tak bys to nikdy nemohl napsat. Zatím jsem zaregistroval asi pět ras, co byly vydávaný v televizi a tisku za pitbula, jako bulteriér, americký bulterier, argentinská doga a mastif. To jsem sám viděl na vlastní oči v reportážích. Štve mě to protože mám štěně pitbulku doma a něco o těchto psech vím. Americký pitbul nebyl ještě před 15 lety v Americe doporučován jako pes pro obranu, protože má rád lidi. Od toho jsou tady jiná plemena, dobrman, rotvajler,boxer,něm.ovčák atd. Myslím ale čistokrevná zvířata, ne křížence pitbulů s molosoidníma plemenama a různé druhy hybridů, kdy pes má v hlavě hokej a neví čí je.
Je pravda, že kdyby mého syna, nebo někoho z naší rodiny někdo napadl, tak ho vykouše z bot a ten obranný útok si neumíš představit, ale jen proto, že tě pes brání celým svým srcem a je to pes houževnatý se
sníženým práhem bolesti oddaný své rodině a pánovi. Ale na člověka jen tak z plezíru opravdu nezaůtočí. Jo tak na jinýho psa, to si opravdu někdy chce vychutnat a radostí ještě vrtí ocasem. Nemusí se učit sebevědomí, on ho má od narození, ale lidi má fakt rád.
Omlouvám se za nezbraňový příspěvek berte to že šířím osvětu a štvou mě lži a polopravdy.
Přílohy
DSC00247.JPG
Jmenuji se Beretta...
Lugerman
Příspěvky: 209
Registrován: 23 říj 2005 22:30
Bydliště: Severní Morava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lugerman » 06 lis 2005 18:22

to ZDENEK: Nechtěl jsem urazit rasu pitbula, prostě to bylo jen to první co mě zrovna napadlo, tak promiň.
Zdenek
Příspěvky: 105
Registrován: 06 říj 2005 14:15
Bydliště: Brno

Příspěvek od Zdenek » 06 lis 2005 19:00

O.K.
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 06 lis 2005 22:00

Zdenek píše:berte to že šířím osvětu a štvou mě lži a polopravdy.
Ja tu "osvetu" zazil kdyz se nasemu psovi zakousl bez varovani do trisel. Nebyt jeho majitele, ktery si jej sam, dobrovolne prisel uskrtit voditkem... nevim nevim. Dva devadesatikilovy chlapy na nem lezeli a i tak se mrskal. Nerikam, ze to neni o vychove, ale tihle psy to maji dost v krvi... tedy zapasit se psy (ne s lidmi). S malym psem je to pak krapet o zivot. Neco jineho kdyz se poperou dva stejni psy. Proto ja kdyz vidim pitbulteriera ci nejakou podobou rasu... otvira se mi kudla v kapse. Nic proti Zdenkovi a jeho steneti. Proste je to tak.
joot

Příspěvek od joot » 07 lis 2005 08:34

Andy píše:
Zdenek píše:berte to že šířím osvětu a štvou mě lži a polopravdy.
Ja tu "osvetu" zazil kdyz se nasemu psovi zakousl bez varovani do trisel. Nebyt jeho majitele, ktery si jej sam, dobrovolne prisel uskrtit voditkem... nevim nevim. Dva devadesatikilovy chlapy na nem lezeli a i tak se mrskal. Nerikam, ze to neni o vychove, ale tihle psy to maji dost v krvi... tedy zapasit se psy (ne s lidmi). S malym psem je to pak krapet o zivot. Neco jineho kdyz se poperou dva stejni psy. Proto ja kdyz vidim pitbulteriera ci nejakou podobou rasu... otvira se mi kudla v kapse. Nic proti Zdenkovi a jeho steneti. Proste je to tak.
Svatá pravda, navíc u nás tyhle rasy zásadně choděj navolno a bez náhubků. Moje zkušenosti s nima nejsou taky nejlepší a je mi fuk, jestli je to pitbul nebo staford, případně jiný hovedo. Já mám zakrslýho trpajzlíka a nepustím ho z vodítka téměř nakrok. A u psů obecně je ještě ten problém, když tě kousne třeba jen ratlík a nechytíš jeho majitele, co pak? Budeš riskovat, že nebyl očkovanej?
Lugerman
Příspěvky: 209
Registrován: 23 říj 2005 22:30
Bydliště: Severní Morava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lugerman » 07 lis 2005 09:54

Nějak se to tady z těch pouzder zvrhlo.
Ne, že bych se chtěl zastávat pitbula, ani psům zas tak moc nerozumím, ale každopádně ti čtyři zastřelení co jsem psal výš, byli: rotfík, kříženec ani nevím čeho a 2x něměcký ovčák.
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 07 lis 2005 10:59

Lugerman píše:Nějak se to tady z těch pouzder zvrhlo.
Ne, že bych se chtěl zastávat pitbula, ani psům zas tak moc nerozumím, ale každopádně ti čtyři zastřelení co jsem psal výš, byli: rotfík, kříženec ani nevím čeho a 2x něměcký ovčák.
Zvrhlo a tak jsem to rozdelil. Dal jsem tomu novy kabat (nazev). Tedy myslite si, ze na "bojova plemena" by mel byt neco jako zbrojni prukaz?
Návštěvník

To nevadí

Příspěvek od Návštěvník » 07 lis 2005 11:01

Můj názor je, že kdo má psa rád, měl by ho venčit na soukromém oploceném pozemku (zahrada, kynologický klub atd.). V lese riskuje střelu od myslivce a dobře mu tak, je to dle zákona. Na louce na vesnici nebo i mezi paneláky vždy hrozí, že půjde kolem pětileté dítě, a hele, pejsek, pohladím ho po hlavě, trefí ho prstem do oka a pes kousne.

Je jedno, zda je to vořech nebo dobrman, v každém případě dítě mělo být pod dohledem rodičů a to bylo, seděli na lavičce 20 metrů daleko. Pes měl být pod dohledem a stálou kontrolou majitele, a zjevně nebyl, kousl, pes je věc, tj. když ho v tom okamžiku zastřelím, bránil jsem útoku, který trval, a nehrozí mi postih ani za poškození cizí věci. Leda za veřejné ohrožení, kdybych ovšem nestřílel zblízkosti, z 1-2 metrů, z výšky mého lokte, který je ohnut, a pistole spolehlivě míří na lebku psa s tím, že kulka skončí v lebce (u slabší ráže) nebo v zemi. Dítě nemůže být trestáno za to, že pejsek pohnul hlavou a ruka mířící ho pohladit mu prstem škrábla oko.

Pes, který v blízkosti lidí, kteří o jeho přítomnost většinou vůbec nestojí, není na vodítku, je kandidát na odstřel nebo jiný účinný způsob likvidace, taser a pak rozšlapání páteře/hrudního koše poskákáním snožmo apod. Je to nehumánní, ale pokud útok na dítě trvá, nebudu váhat ani sekundu.
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 07 lis 2005 11:10

Tvuj nazor se mi zda ponekud brutalni... chtel bych te pozadat aby jsi psal slusneji. O "rozslapavani hrudniku" to tema neni.

Dale pes neni vec. Pes je zvire.

Jinak souhlasim, ze by psy meli byt vodeni na voditku a s nahubkem, bez ohledu o jakou rasu se jedna.

Otazka vsak byla jina... myslite si, ze by majitele meli byt podobne pod drobnohledem jako majitele strelnych zbrani?
Slim Jim

Příspěvek od Slim Jim » 07 lis 2005 11:38

Andy píše:1)...Dale pes neni vec. Pes je zvire....
2)...Otazka vsak byla jina... myslite si, ze by majitele meli byt podobne pod drobnohledem jako majitele strelnych zbrani?
ad 1) To vysvětli českým zákonodárcům- zákon považuje zvíře za věc (bohužel), byť i za věc poněkud výjimečnou
ad 2) Rozhodně! Dobře vycvičený pes je nepředstavitelně nepříjemná a nebezpečná zbraň s poměrně značným dosahem (i když se střelnými zbraněmi se srovnat nedá).
nespavec

Re:Bojova plemena psu, jsou to zbrane?

Příspěvek od nespavec » 07 lis 2005 14:29

Troufnu si napsat,že pes je možná ještě lepší zbraň,než palná,je totiž samonaváděcí a nemá omezenou kapacitu zásobníku.Když už zaútočí,je to od určité velikosti vždy o život.Je to o to zákeřnější,že se majitel,iniciátor útoku,může později vymlouvat,že to ten pes sám,on že to vůbec nechápe.
Ubránit se jednomu psovi při troše šikovnosti a vědomostí můžete,ale jsou-li a občas opravdu bývají,dva,nemá nikdo šanci,pokud nemá palnou zbraň. Dnes obě strany používají extrémní argumenty,protože dávno skončila legrace.Pes je zbraň a rozhodně by jeho majitel měl prokazovat odbornou i zdravotní způsobilost ho vlastnit a "používat".Je to stejné jako u zbraní,pomohlo by to ukáznit či vyřadit nebezpečné majitele psů.V případě "nedovoleného ozbrojení" by riskovali zákonný postih.Poctivým chovatelům by přesně stanovené normy nijak nevadily a přitom by ubylo nehod.Držení psů je srovnatelné s držením palných zbraní,jen zákony,které by ho upravovaly,chybí.Nejrůznější existence,často protože jsou bez nároku na zbrojní průkaz,si pořizují nebezpečná plemena a pak jimi ohrožují okolí.Dokud se nic nestane,je policie nečinná(to je další samostatné téma).Když pak pes někoho potrhá,bere se to jako"To nějak samo",vinníkem je pes a majitel se chechtá.Tam,kde žiji,takových "nehod" pořád nějak přibývá a mě občas už obtěžuje chodit stále ozbrojený a ve střehu.Konkrétně při sportu je to docela otrava.
Co jsem psal,platí pro plemena,schopná při své tělesné stavbě ublížit člověku.
Návštěvník

To jsem rád, že jste Andymu odpověděli

Příspěvek od Návštěvník » 07 lis 2005 14:42

Zopakuji, co jsem psal už původně a Andymu se to nelíbilo:

1. pes je ze zákona věc, tj. mohu ho v případě, že útočí a já prokážu, že útok trval (to lze prokázat snadno, když bude mít v hlavě díru s povýstřelovými spalinami a já stejné spaliny na potrhané nohavici), prostě zlikvidovat, ať se to někomu líbí nebo ne. Samozřejmě nejlépe tak, abych so nejméně ohrozil okolí, tj. rychle. Jestli se někomu zdá rána na mozek (vím, že je malý, ale vím dobře, kde u psa je, při pohledu na psí lebku shora je to ve vztahu k ušním otvorům úplně jasné) brutální, tak pět ran malorážkou na pajšl - to je méně brutální? Umlácení klackem (předpokládám, že pes drží dítě a já mám tedy šanci ho umlátit klackem, jinak je to samozřejmě scifi, pes bude vždy rychlejší než já, moje ruka a klacek, jehož konec se pohybuje žalostně pomalu) je méně brutální než taser a pak skok snožmo na krční páteř? Tak sorry, ale takovouhle ->falešnou humanitu<- nechápu.

2. vše, co učiní útok účinnějším, je zbraň, tj. jakmile mě něčí pes třeba i jen nedbalostí napadne, šlo o ublížení na zdraví minimálně ve stadiu pokusu, je jedno, zda to bude majitel hrát na nedbalost, já se proti zbrani bráním zbraní.

3. otázka, zda zavádět PP (psí průkaz jako obdoba ZP) nemá smysl, v Německu to zkusili na určitá plemena a to je špatně. Stačí současné zákony - letí ke mě čokl, hledám majitele a řvu, ať si ho odvolá. Neposlechne = je po něm, hotovo, pomohl jsem lidem, kteří by se třeba bránit nemohli.

Nehraju si na Ramba, párkrát mě pes ňafnul a nechal jsem ho být, když nešel do masa. To se celkem odhadne, za jakým účelem se na mě řítí, zda ho někdo poslal nebo ne. Jenže dítě to neodhadne a proto jsem napsal, co jsem napsal - volně pobíhající pes je vždy chyba majitele, různá města už to zakázala vyhláškami, naše ano, proto mám jasno. Na psa se rád podívám, líbí se mi, ale když útočí - poprava!
Kocik

Příspěvek od Kocik » 07 lis 2005 15:28

Nechtěli byste rovnou udělat průkazy na držení nožů, mačet nebo seker??? :roll: :?: To si také může koupit každá "podivná existence", stejně tak jako hokejku nebo baseballovou pálku. Nebo rovnou průkaz na každej větší klacek??? 8) :lol:
Odpovědět