Bojova plemena psu, jsou to zbrane?

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
ALKAJ
Příspěvky: 1603
Registrován: 08 úno 2007 15:40
Bydliště: Banskobystrický kraj (VK)

Příspěvek od ALKAJ » 14 říj 2008 20:03

Takže od nožov ku psom?
Potom nech ťa neprekvapí že si ten preukaz bude pýtať len od "pani majiteľky" a nie od potetovaného a sebaistého TOO (radšej sa pozre na druhú stranu) Obrázek

BTW ak sa ti páčia takéto veci tak sa odporúčam presťahovať do GB je to pre teba zem zasnúbená.


Kvakoš

Bojové plemeno?Neexistuje.

Příspěvek od Kvakoš » 15 říj 2008 06:29

kayakero píše:no, líbilo by se mi, kdyby policista mohl zasalutovat a říci:
"Dobrý den paní majitelko, průkaz o povinných očkováních, potvrzení o základní sadě povelů a průkaz chovatelky psů nad 15kg, prosím! "
"Vy máte propadlou zkoušku základních povelů? Tak to jste ho měla nechat doma v kotci, prodnes to bude za 6000Kč"
Hej,Ty jsi trošku vyplašenka,co?Prosím Tě,přestaň si kupovat Blesk a nekoukej na Novu...Jinak vypadáš na to,že jsi uź někdy vlastnil psa...Takovej slint co jsi napsal,jsem už dlouho nečetl...Rád bych to rozebral víc,s argumenty,myslim že to nemá smysl...Mohl by mi tu někdo napsat aspoň jedno existující bojové plemeno???
SINCITYMAN
Příspěvky: 527
Registrován: 21 srp 2005 09:02

Příspěvek od SINCITYMAN » 15 říj 2008 07:32

Kvákakero:Už sleduju delší dobu tvé myšlenky a mám jeden návrh:Pokud opravdu přemýšlíš hlavou,schovej jí prosím do trezoru a vyndávej pouze na úřední příkaz....
Blbec nikdy nepochopí, že je blbcem skutečně, pravdu o tom, že je blbcem, blbci říkáš zbytečně.
Uživatelský avatar
kayakero
Příspěvky: 804
Registrován: 22 zář 2008 14:12

Příspěvek od kayakero » 15 říj 2008 09:41

to Alkaj: v těch nožích jsi mohl postřehnout, že mne přesvědčili o opaku -
a ani to netrvalo.

Kvakoš: ad já a psi: Jsem jeden z těch co je má rád, moc bych ho chtěl - (je to jeden z důvodů, proč bych šel do hypotéky) ale často cestuju a doma jsem leda po večerech, takže možná až na penzi. Tedy o psech se dovím leda od kamarádů, kteří mi ho občas půjčí (tj. mám zkušenosti s perfektně vedenými psy od pohodových lidí, kteří mne vnímají jako sobě rovného kamaráda, nikoliv jako alfu). Ano, jsem laik - jeden z mnoha.

Anebo mám zkušenosti se špatně socializovanými psy, kvůli kterým na in-line stezce musíš krokem, jinak vidíš, jak se tě děsí a startují. Nebo s rotweilerem chovaným na logii paneláku. Nebo ...


"bojové plemeno" je pojmenování bulváru.
Velcí psi jsou krásné a většinou pohodové bytosti - kteří s tebou jednají jako s mladším bráchou; jejich majitelé bývají pohodoví vyrovnaní lidé - to jde jedno s druhým. (na rozdíl od nositelů velkých nožů)



1. Myslím si, že kdo svého psa bere vážně, kontrola mu vadit nebude.
2. A myslím si, že do center měst a parkoviště hypermarketů patří leda psi na vodítku, s náhubkem a jen perfektně zvládnutí - jakoukoliv odchylku pokutovat.
3. A myslím si, že některým lidem by mělo být možné zakázat držet/chovat psy nebo vodit psy rozhodnutím soudu.
Rád si nechám vysvětlit v čem se mýlím.
SINCITYMAN
Příspěvky: 527
Registrován: 21 srp 2005 09:02

Příspěvek od SINCITYMAN » 15 říj 2008 10:19

Tak si zrekapitulujme,co jsi nám tu tam kde jsi zaúřadoval přednesl za myšlenky:Majitelé velkých nožů jsou psychopati,na obranu je téměř zbytečné použít cokoliv kroně brokovnice a majitelé velkých psů by měli být kontrolováni,popřípadě mít s nimi pravidelné zkoužky,promiň ale mám dojem že tu jen prezentuješ své obavy a strachy(každý se něčeho bojíme,já pravě volných psů).Přesně takoví lidé nám vnucují,tu jednou to,tu ono,já jim říkám "Pachatelé dobra",jednou zakáží psy kupírovat,později dospějí třeba k zákazu napichování žížal na háček,nebo jako v Anglii zakáží chudáku farmáři oplatit zahradu ostnatým drátem,aby si nebozí zloděi neublížili.Jen třeba věta: Věřím že odpovědným majitelům psů to vadit nebude....,to je podobné jako když byla za komunismu obhajována činnost pouličních výborů slovy:"Slušný člověk nemá co skrývat a tudíž se nemá čeho bát....",to co nám tu navrhuješ jsou milníky na přímé stezce doOrwellistánu.Neměli bychom navrhovat opatření nad rámec stávajících zákonů a vyhlášek,pokud nejsou dodržována a respektována ani nařízení stávající.
Blbec nikdy nepochopí, že je blbcem skutečně, pravdu o tom, že je blbcem, blbci říkáš zbytečně.
Uživatelský avatar
dykmore
Příspěvky: 1065
Registrován: 09 led 2008 12:58
Bydliště: Ostrava - Hrušov

Příspěvek od dykmore » 15 říj 2008 10:30

SINCITYMAN: na kayakero radsi nereagovat. Mrkni do historie prispevku a uvidis. Nema to cenu,zamknou to tu jak .22 na obranu.
Pořádná bouchačka je z plastu a oceli, a nosí se v kydexovém pouzdru.
SINCITYMAN
Příspěvky: 527
Registrován: 21 srp 2005 09:02

Příspěvek od SINCITYMAN » 15 říj 2008 10:51

Promiň ale nedělal bych to,alespoň zatím, třeba to je provokatér,nebo novinář co chce získat informace z neznámého oboru ale možná to je normální kluk,který jen tříbí své názory.Já s ním většinou vášnivě nesouhlasím,ale v diskuzi bych klidně pokračoval.....
Blbec nikdy nepochopí, že je blbcem skutečně, pravdu o tom, že je blbcem, blbci říkáš zbytečně.
Uživatelský avatar
kayakero
Příspěvky: 804
Registrován: 22 zář 2008 14:12

Příspěvek od kayakero » 15 říj 2008 10:52

Tak. Úplně každý řešíme své obavy.
Dokud u toho komunikujeme a respektujeme, jsou škody z nedorozumnění minimální (i když nikdy ne nulové). Neřešit obavy a jen čekat je horší - nastřádají se a pak vybuchnou.
Další ze Tvých obav je, zdá se (krom volných psů): Lidé, kteří Ti začnou něco vnucovat (z pomatené dobré vůle či fóbie). :wink: Neboj, ode mne Ti to nehrozí :wink:

ale k topic:
- Majitele psů jsem chtěl nechat na pokoji, dokud s nimi nevlezou do intravilánu (podobně jako s autem: jezdi na dvorku, na okruhu - ale na silnici musíš mít zkoušky). Doma ať si drží kdo chce co chce (na dvorku, uvnitř svého auta, na cvičišti, možná na vyhražené louce) - tedy: není-li odsouzený zoofilní sadista se zákazem.
- samotný náhubek a vodítko nestačí. příklad: u Kauflandu na mne startoval krásný urostlý rotweiler - měl vodítko, měl náhubek, atraktivní pěstěná ženská co tam s ním byla, byla na psy dobrá - jenom měla 45kg, byla to nová přítelkyně, takže ji pes vnímal jako jemu podřízenou a jak dostával od ní příkazy, byl ponížen do bojové nálady. Pak mi ženská vysvětlila, že jsem měl stejné kalhoty co figurant na cvičišti, kterého nesnáší, takže šel po mně - bylo toho na něj prostě moc. Do smíchu mi nebylo - i když pes vlastně nebyl zlý. Jen silný a ublížený. Takže: nutný je prokázaný test že je základně zvladatelný konkrétní osobou, jinak do centra měst nepatří.
- Orwelistám je průser, moc nad jinými do rukou kohokoliv a už vůbec úředníků - jen v míře nejmenší nezbytné. Já bych omezil pravomoci i místních adminů (schválně: dostanu za to BAN?:D) :wink:
kozejk
Příspěvky: 22
Registrován: 03 bře 2006 12:33

Příspěvek od kozejk » 15 říj 2008 21:02

každopádně je nutná povinnost aby každý pes který určí nějaká kynologická skupina měla obojky.To by mělo být přímo uzákoněný a pak taky stoprocentní odpovědnost majitelů za své psy.Neznám jedinýho majitele staforda či jiného psa který by stoprocentně dokázal odhadnou reakci psa na jakýkoliv neznámy podnět.Ten podnět může být od vodní stříkací pistole až po dětský zaječení.
Každopádně psy mám rád ale když vidím rasy typu pit,staf,rot, jsem na pozoru a hledám si únikovou cestu.Ještě horší je když vidím majitele tipu frajirek kterej si pro svůj nadpozemský pocit k tuningově načipované oktávce pořídil takovýto plemeno,to je ubohost největší.
SINCITYMAN
Příspěvky: 527
Registrován: 21 srp 2005 09:02

Příspěvek od SINCITYMAN » 15 říj 2008 22:19

2:Kozejk:Nevypadla ti tu a tam část věty?To se mi občas při úpravě textu stává.Tak nějak to co jsi napsal obracím ze všech stran a nějak nechápu?

2:Kayakero:Ani ne,jako memetik jsem zastáncem Darwinovského,či ještě spíše Dawkinsovského přístupu k myšlenkám :twisted:
Blbec nikdy nepochopí, že je blbcem skutečně, pravdu o tom, že je blbcem, blbci říkáš zbytečně.
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 16 říj 2008 07:21

Zaujala mě otázka, zda by na některá plemena byl vyžadován nějaký "Zbrojní průkaz".
Víte, spíš bych minimálně požadoval, aby výcvik takových psů mohl provádět jen někdo, kdo ví, co si může a co si nemůže dovolit a chov takového psa bych podmiňoval zkušeností v životě se psem.
Víc, než je tomu u palných zbraní, je jasné, že u psa je nejdůležitější výchova psa a vztah k němu. Podíváte-li se na případy napadení psem, pak se jedná z velké části o psy pocházející z nevyrovnaných poměrů, se špatnou výchovou a žijící ve špatné rodině s nedostatkem péče.
"Zbrojní průkaz" nemá podle mne vlastně smysl, protože si stejně nedokážu představit například jaké by byly požadovány podmínky pro jeho získání. Uvažoval bych spíš o certifikátu chovatele psa (tedy o dokladu, který říká, že nositel byl vyškolen ve výchově psů a že má s nimi zkušenosti).
Poslední, co bych chtěl napsat je, že jako amatér, který má rád zvířata a zvlášť psy, si nedovolím cokoliv navrhovat, protože moje znalosti v oblasti psí psychiky (což je v tomto případě primární věc) jsou vlastně mizivé.
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Uživatelský avatar
kayakero
Příspěvky: 804
Registrován: 22 zář 2008 14:12

Příspěvek od kayakero » 16 říj 2008 08:02

to topic:
pes není zbraň - u té je k průseru pokaždé nutný (pitomý) člověk, u psa od jistého okamžiku člověka k průseru už zapotřebí není.

Ad zbrojáky na psa:
pes v městské zástavbě by měl zvládat:
1. nepouštět na mne hrůzu a nesnažit se mne vytlačit když se míjíme v úzkých dveřích či na schodišti v paneláku
2. když z rychlé chůze přejdu do sprintu (dobíhajíce autobus) nebo ho míjím rychle na in-linech, neměl by se na mne rozeběhnout - ať už si chce hrát nebo mne "ulovit"
3. neměl by se rozsypat, pokud má projít davem nebo se tísnit v přeplněném autobuse
4. měl by ustát bez protiútočnosti pokud ho dítě nečekaným nekoordinovaným pohybem chytne za ocas nebo za chlupy (nejhůř na temeni)
5. měl by být okamžitě odvolatelný i když za rozútočí na člověka - i když je v právu a ten člověk byl hajzl + měl by být aspoň nějak odvolatelný z útoku na jiného psa
6. neměl by být utočný ani nadměrně pozorný k jiným psům (i když tohle je těžké)
---> zdali umí "sedni" "lehni" "přines" a "dej pac" není podstatné. Stejně ustojím když mi pes přiběhne očenichat boty či rozkrok z obou stran nebo strčí čumák do cizí nákupní tašky. bod 1. je častý problém u zanedbávaných panelákových, bod 2. 30% psů vůbec nezvládá 80% psů s tím má problémy, bod 3. se taky vyskytne, s bodem 6. mají problém stafordi a pod - vůči větším psům než oni jsou předpružení až útoční, pak už stačí jen nedorozumění a jde o život.

______________________

Ad získání zbrojáku na psa:
1. U jediného psa (vedeného městem): možná by stačilo aby bylo chovateli jasné, že jakmile se s jeho psem stane průser (ať už bude pachatel či oběť) - (jako přezkoumání technického stavu vozidla po havárce) půjde na testy a pokud nezvládne, čeká ho něco ostrého: třeba pokuta (kdyby to nezavinil), třeba soud za obecné ohrožení - kdyby byl viník.
2. Asi by bylo dobré, aby mohl být pes poslán na přezkoušení pokud některý z uvedených bodů zjevně nezvládá (pokud si toho třeba všimne hlídka městské policie) a to i když zatím k průseru nedošlo
3. Jakmile ale někdo do města vede smečku (stačí už 2 psi), měl by mít s sebou papír na provedené zkoušky na každého jednotlivého psa + sám by měl mít osvědčení na vedení smečky. Pokud nemá: okamžitě pokutovat bez dalších šetření. Tam už je to o průser - i jinak pohodový pes se nechá strhnout (v nové situaci) nebo se smečka postaví pánovi. Aby je vedl někdo koho neznají (známí nájemní venčitelé celých střapců psů) pokládám za nerozum.
Naposledy upravil(a) kayakero dne 16 říj 2008 08:28, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
kayakero
Příspěvky: 804
Registrován: 22 zář 2008 14:12

Příspěvek od kayakero » 16 říj 2008 08:18

a ještě od konstrukcí k realitě:
(TV reportáž:) v Liberci na sídlišti mají 20-letého blbečka, co už na základce strašil spolužáky ostrou pistolí, máváním velkými noži (to je vzkaz SINCITYMANovi :lol: ), nyní si opatřil 8 spů - od vořecha po velké psy, chodívá je venčit společně ve velkém střapci: všichni mají řádný obojek, náhubek, vodítko, na lidi většinou serou ale někdy pouští hrůzu, on si užívá toho, že lidé před ním přecházejí na druhou stranu ulice, že dokáže ucpat vchod po paneláku až se před ním vytváří fronta, že umí nechat vycouvat souseda ze schodiště přes nekolik pater, ...


Ten kluk zjevně není zlý (nechce opravdu ubližovat), jenom rozháraný-rozesraný, jen ho baví strašit: co s ním chceš dělat? Kdyby měl soudnost, nepořídí si nic než se dá dohromady - svou rozesraností škodí i psovi. Ale soudný není (třeba ne z tuposti, jen ze slepoty), takže je nutné mu pomoci. Třeba tím že dostane šanci pracovat na sobě, aby dostal zkoušky na vedení smečky intravilánem. Řidičák na psy myslím má význam.
SINCITYMAN
Příspěvky: 527
Registrován: 21 srp 2005 09:02

Příspěvek od SINCITYMAN » 16 říj 2008 08:24

Jak bude další průkaz a další zkoušky,bude výsledkem opět nárůst úřednictva :? Podobně jako u zbraní jsou stávající zákony a vyhlášky dostatečné.To že nejsou dodržovány je věcí policie,soudů,přestupkových komisí a podobně.A hlavně nejsou-li stávající nařízení dodržovány,nebudou ani ty další.V podstatě by stačilo důsledně trestat přetupky,vyhlásit zóne kde třeba pes bez náhobku být nesmí,když nesmí bez náhubku do vlaku nebo autobusu,nevidím důvod proč by měl třeba bez náhubku běhat po parku kde se bruslí....
Blbec nikdy nepochopí, že je blbcem skutečně, pravdu o tom, že je blbcem, blbci říkáš zbytečně.
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 16 říj 2008 08:40

SINCITYMAN píše:Jak bude další průkaz a další zkoušky,bude výsledkem opět nárůst úřednictva :? Podobně jako u zbraní jsou stávající zákony a vyhlášky dostatečné.To že nejsou dodržovány je věcí policie,soudů,přestupkových komisí a podobně.A hlavně nejsou-li stávající nařízení dodržovány,nebudou ani ty další.V podstatě by stačilo důsledně trestat přetupky,vyhlásit zóne kde třeba pes bez náhobku být nesmí,když nesmí bez náhubku do vlaku nebo autobusu,nevidím důvod proč by měl třeba bez náhubku běhat po parku kde se bruslí....
S tím souhlasím. Všiml jsem si, že v současné době všichni, co chtějí něco "řešit", okamžitě navrhují nové vyhlášky, zákony a opatření. Přitom těch stávajících je dost. Nová nařízení by se měla přidávat až to je bezpodmínečně nutné, protože stará nefungují, ač všichni pracují tak, jak mají. V současnosti mnozí nepracují vůbec a přesto politici (v poslední době tím vyniká ČSSD) chtějí zavádět nová opatření, která budou k něčemu ještě míň, protože jestliže má policista dost co dělat, aby zvládl sumu aktuálních nařízení, tak bude mít co dělat, aby zvládl sumu zařízení nových.
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Odpovědět