Bojova plemena psu, jsou to zbrane?

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Vlkodav

Psi jsou jen zvířata

Příspěvek od Vlkodav » 13 lis 2005 15:29

Kdyby mi jakejkoli pes zakousl meho malinkeho pejska chcipacka , protoze si nekdo neohlídá takovejhle mlejnek na maso asi bych neudrzel a zlobiviho pejska bych poslal za tim mym , hlava ne hlava.

Když někdo vlastní zvíře s takovým potenciálem měl by si ho dobře hlídat.

Mojeho pejska mohu nechat volně běhat , protože by ho přeprala s prominutím i nasraná krysa která zrovna vylezla z kanálu , resp. 5.letý dítko by ho zašláplo. :-)

Psy mám moc rád i ty silný a výkoný jako je třeba irskej vlkodav nebo ten zlej dobrman. Když dobře , (hlavně) vykrmíte a vycvičíte vlkodava tak sežere všechno :-) :-).Ale pak musí člověk s tímhle koníčkem žít na 100% , jinak to končí jako v tý televizi. Máte-li malýho pejska nic nikomu neudělá.
Tak zdar.


RV

Re:Bojova plemena psu, jsou to zbrane?

Příspěvek od RV » 16 lis 2005 15:02

nespavec píše:Pitt:Majitele takovýho psa bys taky zavřel?

Samozřejmě.Živočich,který může za jakýchkoli okolností ublížit člověku,prostě nesmí zůstat bez dozoru.Ty to žádným způsobem nesmíš dovolit.Z toho,co jsi napsal,je zřejmé,že takový zákon je třeba jako sůl.
dovolim si ale poznamku, ze v tomto konkretnom pripade zlyhala nielen zodpovednost za toho psa, ale hlavne zodpovednost za to dieta. Pes, ale ani dieta nie je svojpravne z hladiska trestnej zodpovednosti. Osobne mam jazvecika a retrievera. Nie su to sice plemena zaradene do pseudokategorie "bojove plemena" (kynologia taku nepozna) ale aj tak su dosledne vedeni k tomu aby za ziadnych okolnosti nikomu neublizili. Som ale presvedceny ze kazdy jeden pes sa k tomu da vyprovokovat. Zodpovedny za psa sa citim na 100% ja. Moj pes nesmie mimo mojho pozemku nikoho obtazovat, tak isto ako by nikto nemal obtazovat jeho. Suhlasim s tym, ze pes mimo ucinneho dosahu svojho pana by mal prist majitela sakra draho. Nesuhlasim ale s tym, aby som bol ja trestany za to, ked mi moj pes posluzi ako obrana v pripade utoku na mna inou osobou. A to bez rozdielu , ci mam civavu alebo brazilsku filu. 8) a wotomtoje :idea:
nespavec

Bojova plemena psu, jsou to zbrane?

Příspěvek od nespavec » 16 lis 2005 15:46

Oprávněné použití zbraně(ať už živé nebo palné) je bohužel věc ještě složitější,ale nemá to cenu rozebírat pořád dokola.Všechno podstatné už bylo v tomhle tématu řečeno,stačí číst.
MarS

... s trochou do mlýna...

Příspěvek od MarS » 17 lis 2005 22:08

Po přečtení celé diskuse (a vyslechnutí si několika vět o využití času :))))) je toho totiž spousta písmenek ) si dovolím přidat něco málo z vlastních zkušeností.
Na začátek: mám rád psy, i když, kočky mám radši. Jsem z vesnice, kde psa má skoro každý, od "voříšků" po "šlechtěná" plemena. Měli jsme doma vlčáka, potom voříška, teď mají naši doma druhou čistokrevnou kolii. Delší dobu už nebydlím s nima a na předměstí s nedostatkem času není pes pro něj samého nejlepší volba. Máme kočku - unikát. To je ale vedlejší.:)
K tomu, jestli je pes zbraň nebo není: ono když se vezme do důsledku cokoli, tak se to může stát zbraní. Jde o úhel pohledu. Auto, v kopci, které je zaparkované a někdo do něj nabourá, tomu autu prostě "prdnou" brzdy a rozjede se do parčíku s pískovištěm je taky zbraň. Kdo je na vině? Minimálně vystrašené, ale spíš pomuchlané děti a rodiče asi neuspokojí omluva majitele nabouraného auta. Kdo za to může?
Pes=Zbraň? Asi ne ve všech případech. Pes=bránící sám sebe? To je příroda a každý, kdo nemá vštípeny tři zákony robotiky, tak se bude bránit tak, jak uzná za vhodné.
Každopádně ale souhlasím s názory, že ne každý chodec, nebo i jen stojící, který je poblíž nějakého psa by se měl hned začít bát a prověřovat způsobilost majitel psa nebo psa preventivně likvidovat. Pes by měl být ovládán pánem a preventivně by měl mít košík. Proč by si měl chodec dělat starosti, to by mělo být řešeno zákonem. Zbraň má být (v mnoha případech) nošena skrytě. O mnoha lidech si taky člověk nepomyslí, že nese zbraň. Přesto nemusím sám sebe ujišťovat, zda ji má, a nečiní mi to problémy jít s ním po jednom chodníku. To samé se psy.
O těch vlastních zkušenostech: pokousanej jsem byl... několikrát :) Sousedi měli krásnýho psa. Fakt krásnej - kříženec rotvajlera dobrmana, nebo čeho, ale vypadal na ty dva. Mooc pěkné zvíře, mohutné, a přitom velmi elegantní, po fyzické a estetické stránce bych si tipl, že měl to nejlepší po předcích. Ale povahou a inteligencí - asi to nejhorší. Byl totiž nezvladatelný i pro rodinu majitele a jeho poslouchal jen, když viděl, že páníček má v ruce klacek. :( Párkrát si udělal díru v plotě. Kočky, menší potulní psi ... nepočítaně. Novofundlanďák - jeden, majitel novofundlanďáka taky jeden (přežili oba :)) jen s pocuchaným sebevědomím a "pár" dírkama v kožichu a pár šrámy od klacku majitele psa, když "dostával psa pod kontrolu" a netrefil se. Mně udělal z ruky MHD lístek, protože jsem bránil naše stádo dobytka na pastvě. Od té doby jsme chodili s mačetou ,ale už to nebylo potřeba (i když nevím, jestli by to k něčemu bylo) ,to bylo totiž jedno z posledních přečinění onoho psího stroje. Majitel se jej musel na základě veřejného mínění zbavit. Nevím, jestli jej utratil, nebo někam dal, nevím, ale nechybí nám nikomu.
K tomu, jestli je pes zbraň bych ještě trochu podotknul, že na naší vsi měli vlčáka, který byl postrachem všech psů, byl z 1/4 vlk, a taky mooc pěkný kousek. Byli jsme na rybníku, koupali se tam my se stádem koz (pásly se na louce poblíž) jiní s koňma, no, a kluci s tim postrachem právě s ním. Byl uvázán, ale nějak se utrhnul a vyrazil na naše kozy. Nebudu machrovat, měli jsme s bráchou stažený půlky, jak budem doma vysvětlovat zrušení chovu, když největší postrach psů poprvé poznal strach. :) Lízina - koza bránící kůzlata - natrhla rohma břicho vlčákovi a "trknutím" jej zbavila všech představ o neporazitelnosti. :))) A je koza bojové plemeno? :))) - Prosím, bez komentáře. To bylo jen na ukázku, že cokoli, cokoli může být nebezpečné.
Tyrichter

Příspěvek od Tyrichter » 17 lis 2005 23:03

Naše názory o pojmu "zbraň" se sice různí, jelikož za zbraň považuji "kterýkoli předmět použitý k obraně či útoku", tedy nikoli špatně zabržděné auto na kopečku, či samovolně pobíhajícího psa. Psa za zbraň považuji tehdy, pokud jej majitel poštve do útoku.
Ale jinak souhlas. Může se to stát vždycky, když máte smůlu na špatnou povahu zvířete či cokoli podobného. Bohužel, tenhle relativismus se trochu vymyká zákonům. To kdybychom sestavovali ideální zákon a hleděli na všechny možnosti, nikdy bychom žádný nesestavili.
A s tím vlkem - když jsem před pár lety chodil do jazykovky, občas jsem potkával mladíka co venčil dva vlky. Strašný potvory. Já z těch filmů, kde vlky hrajou obyčejní němečtí ovčáci, měl už úplně pokřivenou představu o tom, jak vlastně vypadají. I ve dne jsem byl pěkně poděšen. A jestli to byli jenom kříženci, což mi zrovna nepřišlo, opravdový vky bych nikdy potkat nechtěl. Takže v tomhle případě jsem měl holt asi štěstí na nenabitou "zbraň".
RV

Příspěvek od RV » 18 lis 2005 15:05

zaver : pes (akekolvek plemeno alebo "vorech") zbran nie je, ale da sa tak pouzit. Ale ako zbran sa da v podstate pouzit cokolvek. 8)
nespavec

Bojova plemena psu, jsou to zbrane?

Příspěvek od nespavec » 18 lis 2005 16:04

Pes a jakýkoli živočich,kterého člověk chová,je především nástroj.Kdyby je člověk nechtěl používat,psi by doteď volně běhali v lesích nebo jinde.Žádné divoké zvíře se totiž k člověku nepřidalo samo(nebudu se teď hádat s někým,že"k němu ten pejsek fakt přišel sám").Sloužit mohou různě,např:živá hračka,citová náhražka,pomocník lovce,zbraň k útoku nebo obraně,pomocník pro tělesně postižené.
Název tématu je jedna věc,ale jestli si nemáme účelově zužovat zorné pole,je třeba vyřešit hlavně odpovědnost majitele jakéhokoli živočicha,ať ublíží úmyslně nebo z nedbalosti.
Tyrichter

Příspěvek od Tyrichter » 18 lis 2005 17:18

Já jinak brát zbraň do divadla nejen, že nepovažuji za nutné, ale také trochu za nevkusné. Maximálně tak Kevina apod. Ale pokud bych to domů bral vskutku nějakou rizikovou čtvrtí, tak bych si ji nejspíš vzal, zákon nezákon, vkus nevkus.
cmk
Odborník na zbraně
Příspěvky: 624
Registrován: 17 srp 2005 09:56
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cmk » 28 lis 2005 17:13

... píše:Kdyby nebylo novinářských hovad, co si pletou rasy psů, tak bys to nikdy nemohl napsat. Zatím jsem zaregistroval asi pět ras, co byly vydávaný v televizi a tisku za pitbula, jako bulteriér, americký bulterier, argentinská doga a mastif. To jsem sám viděl na vlastní oči v reportážích. Štve mě to protože mám štěně pitbulku doma a něco o těchto psech vím. Americký pitbul nebyl ještě před 15 lety v Americe doporučován jako pes pro obranu, protože má rád lidi. Od toho jsou tady jiná plemena, dobrman, rotvajler,boxer,něm.ovčák atd. Myslím ale čistokrevná zvířata, ne křížence pitbulů s molosoidníma plemenama a různé druhy hybridů, kdy pes má v hlavě hokej a neví čí je.
Nechtel bych tady vyvolat flame o rasach, souhlasim s tim, ze novinari si radi vyberou "neco" a v reportazi to vydavaji za jedno z plemen: pitbul, bulterier, amstaf, apod... Nicmene na obranu buliku tu musim ukazat jednu fotku (pac z predchoziho prispevku mi tak trochu vyplynulo, zepitbulove jsou na rozdil od buliku mirumilovni - nejsou, ani vic, ani min - vsechna tahle plemena jsou natolik sebevedoma, ze proste neutoci jen tak, na rozdil od jezevciku apod.,kteri zautoci "jen tak" protoze ten clovek co jde naproti jim pripada moc velkej, tak se ho bojej, tak amstafove, bulici a pitbulove tenhle problem nemaj).
Přílohy
sara1.jpg
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 28 lis 2005 17:48

SAKRA TO JE DETI :shock: Mit je vsechny doma... :roll: Uf uf .... zatim staci jedno :-)
joot

Příspěvek od joot » 28 lis 2005 17:56

cmk píše: .... Nicmene na obranu buliku tu musim ukazat jednu fotku (pac z predchoziho prispevku mi tak trochu vyplynulo, zepitbulove jsou na rozdil od buliku mirumilovni - nejsou, ani vic, ani min - vsechna tahle plemena jsou natolik sebevedoma, ze proste neutoci jen tak, na rozdil od jezevciku apod.,kteri zautoci "jen tak" protoze ten clovek co jde naproti jim pripada moc velkej, tak se ho bojej, tak amstafove, bulici a pitbulove tenhle problem nemaj).
Viděls třeba někdy zaútočit bernardýna? Jentak, zničehonic, potichoučku, zezadu, z křoví u silnice? A měl to sakra zapotřebí? Když můj pes nemá ani 7 kg? Takže tohle jsou přesně ty přístupy lidí ke psům, na který čas od času halt někdo dojede.
cmk
Odborník na zbraně
Příspěvky: 624
Registrován: 17 srp 2005 09:56
Kontaktovat uživatele:

Re: Psi jsou jen zvířata

Příspěvek od cmk » 28 lis 2005 17:57

Vlkodav píše:Kdyby mi jakejkoli pes zakousl meho malinkeho pejska chcipacka , protoze si nekdo neohlídá takovejhle mlejnek na maso asi bych neudrzel a zlobiviho pejska bych poslal za tim mym , hlava ne hlava.

Když někdo vlastní zvíře s takovým potenciálem měl by si ho dobře hlídat.

Mojeho pejska mohu nechat volně běhat , protože by ho přeprala s prominutím i nasraná krysa která zrovna vylezla z kanálu , resp. 5.letý dítko by ho zašláplo. :-)

Psy mám moc rád i ty silný a výkoný jako je třeba irskej vlkodav nebo ten zlej dobrman. Když dobře , (hlavně) vykrmíte a vycvičíte vlkodava tak sežere všechno :-) :-).Ale pak musí člověk s tímhle koníčkem žít na 100% , jinak to končí jako v tý televizi. Máte-li malýho pejska nic nikomu neudělá.
Tak zdar.
No jo, ale ted si predstav, ze prave ten tvuj volne behajici pes pribehne k nejakymu rotvajlerovi apod, kterej normalne moc agresivni neni, ale nastane situace, ze ten pes ucejti harajici fenu a toho tvyho pejska bude brat jako soupere. A ted si vem, ze ten rotvajler bude na voditku. Sebelepsi pejskar proste nestihne zaragovat na to, kdyz ten tvuj malej k nim pribehne zezadu, ten velkes se ozene, stiskne celisti a bude hotovo. A nemuze za to ani majitel, ani rotvajler ani ty ani tvuj malej pejsek :-( Takze doporucuju mit i toho malyho na voditku. Nahoda je svine.
cmk
Odborník na zbraně
Příspěvky: 624
Registrován: 17 srp 2005 09:56
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cmk » 28 lis 2005 18:02

joot píše:
cmk píše: .... Nicmene na obranu buliku tu musim ukazat jednu fotku (pac z predchoziho prispevku mi tak trochu vyplynulo, zepitbulove jsou na rozdil od buliku mirumilovni - nejsou, ani vic, ani min - vsechna tahle plemena jsou natolik sebevedoma, ze proste neutoci jen tak, na rozdil od jezevciku apod.,kteri zautoci "jen tak" protoze ten clovek co jde naproti jim pripada moc velkej, tak se ho bojej, tak amstafove, bulici a pitbulove tenhle problem nemaj).
Viděls třeba někdy zaútočit bernardýna? Jentak, zničehonic, potichoučku, zezadu, z křoví u silnice? A měl to sakra zapotřebí? Když můj pes nemá ani 7 kg? Takže tohle jsou přesně ty přístupy lidí ke psům, na který čas od času halt někdo dojede.
Tomu jaksi nerozumim, to ma byt podpora ci kontra k memu prispevku? Pokud kontra, tak mu doopravdy nerozumim. Mam bulika, Nikdy nikomu neublizil, ani jinymu psovi ve vlastnim byte, ani detem. Presto ho (teda ji) mam vzdy na voditku a volne si dovolim ji pustit jen doma a na zahrade, kde vim, ze nema kudy utect, prip. ze nehrozi kontakt se psem, se kterym uz se davno nezna a nehraje si s nim.
joot

Příspěvek od joot » 29 lis 2005 08:48

cmk píše: Tomu jaksi nerozumim, to ma byt podpora ci kontra k memu prispevku? Pokud kontra, tak mu doopravdy nerozumim. Mam bulika, Nikdy nikomu neublizil, ani jinymu psovi ve vlastnim byte, ani detem. Presto ho (teda ji) mam vzdy na voditku a volne si dovolim ji pustit jen doma a na zahrade, kde vim, ze nema kudy utect, prip. ze nehrozi kontakt se psem, se kterym uz se davno nezna a nehraje si s nim.
To byl jenom takový postřeh k tomu sebevědomí velkých a silných psů.
Uživatelský avatar
kayakero
Příspěvky: 804
Registrován: 22 zář 2008 14:12

Příspěvek od kayakero » 14 říj 2008 17:03

no, líbilo by se mi, kdyby policista mohl zasalutovat a říci:
"Dobrý den paní majitelko, průkaz o povinných očkováních, potvrzení o základní sadě povelů a průkaz chovatelky psů nad 15kg, prosím! "
"Vy máte propadlou zkoušku základních povelů? Tak to jste ho měla nechat doma v kotci, prodnes to bude za 6000Kč"
Odpovědět