Bojova plemena psu, jsou to zbrane?

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
kayakero
Příspěvky: 804
Registrován: 22 zář 2008 14:12

Příspěvek od kayakero » 20 říj 2008 13:57

Hmm. To mají ve vyhlášce jen v některých městech (u nás třeba jo) a i tak občas popletený vlčák (bez vodítka, náhubku a rodokmenu) aportuje in-linera (loni vím o jednom pohryzaném na stehně, letos vím jen o několika zabržděných vystartováních.) A občas toulavý pes přeběhne i po centrálním náměstí.

Ale jak už jsem napsal dříve: jen vodítko a náhubek nestačí (viz. tam napsané body). Problém je už třeba psí puberťák, co lidem skáče na prsa. Je to sice milý, ale fleky naserou.

Pejskaři mohou na venčení nosit maskáčové kalhoty, aby řešili stopy od tlapek - zasraných od bahna a trávy. Já k tomu snad povinen nejsem.


HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 20 říj 2008 15:23

Pánové, přestaňte fantazírovat. Raději zažijte trochu občanské odvahy a ozvěte se, když se vám něco nelíbí.
Tady v té zemi máme zákonů dost ale pokud si jejich dodržování nebudeme hlídat, tak se nikdy nikam nedostaneme. Na hlídání tu je policie. Bohužel, oni by mohli majiteli pěkně znepříjemnit život. Jenže se jim nechce.

Případ kolejnice: měl jsem podobnou zkušenost. Před šesti lety mi den před silvestrem sebrali z auta spoiler (plechový, dodaný s autem). Chlapa jsem chytil při činu. Vím, kdo to je. Dokonce po mě tím spoilerem šel ve snaze mne umlátit. Spoiler k autu tohoto typu stojí asi 12000. Podal jsem trestní oznámení a snažil se docílit odsouzení. Policie můj případ odložila s tím, že se mnou označená osoba vyskytovala o 50 km dál (dosvědčila mu to milenka).
Pokoušel jsem se nechat věc přezkoumat, dokládal jsem expertýzy.
Nepomohlo.
Nakonec jsem zjistil, že pachatel je velmi dobrý známý náčelníka místních Policistů. To byl ten okamžik, kdy jsem si šel na Policii (do okresního města) a požádal o přihlášku k přezkoušení na zbroják.
Ale nedám si pokoj, dokud toho chlapa nedostanu za mříže. Možná se mi to nepodaří, ale pokoj si nedám. :twisted:
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 20 říj 2008 17:21

To je trochu jiná než případ kolejnice.... Já je u činu nechytl a policajti po té bandě sběračů kovů už delší dobu pasou, ale nikdy toho neseberou naráz tolik, aby to bylo na kriminál, vždy se to řeší jen přestupkovou komisí, takže jsou tak trochu bezmocní...
Uživatelský avatar
ALKAJ
Příspěvky: 1603
Registrován: 08 úno 2007 15:40
Bydliště: Banskobystrický kraj (VK)

Příspěvek od ALKAJ » 20 říj 2008 17:41

Ondísek píše:Mám Stafordku. Venčím jí jenom na vodítku. Když jedu na koni, běží vedle. Do centra Prahy jí beru jen zcela vyjímečně a to s krátkým vodítkem a náhubkem. Není agresivní a je jí ještě rok. Je to takovej domácí mazlík.
Veď počkaj jej sa povaha ešte trochu upraví (keď bude mať cca 1,5 roka), potom bude stále domáci mazlíček, ale nie voči cudzím - tým nemyslím že im na počkanie otrhne hlavu :lol: ale určite sa jej povaha zmení! Tieto psy mentálne dospievajú zhruba v 2 rokoch, dovtedy by som netvrdil je poznám povahu svojho milášika (myslím AMSTAF, APBT). Ale keď sa vedie tak je to ozaj dobrý spoločník.
Podobný zážitok ako ty mám aj ja, ale po nás vybehol vlčiak. Prvý krát patril "menšine", celý život na reťazi a keď sa otrhol tak kaser nestíhal. Podal som písomnú sťažnosť - skončilo to upozornením. Druhý raz (iný pes) vybehol popri majiteľovi a dostal teleskopom - to som už ani neriešil, lebo predo mňou bolo viac incidentov, ale nič sa nedialo - asi preto že je to "len" NO :evil:

Ad nebezpečnosť psov tak vedú služobné plemená.
Obrázek
Jak nazýváš lidi, kteří když jsou ohroženi, tak se nebrání, jen utečou a schovávají se?
Civilizovaní?
Ondísek
Příspěvky: 72
Registrován: 22 říj 2006 20:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondísek » 21 říj 2008 08:21

To já vím... :D Zatím je to mimino. :wink:
Uživatelský avatar
kayakero
Příspěvky: 804
Registrován: 22 zář 2008 14:12

Příspěvek od kayakero » 21 říj 2008 09:26

-> ALKAJ: to moc neříká o povaze plemene - více o počtu psů v zemi. V počtu vyšetřovaných napadení (nejen smrtelných) u nás (dokument ČT2) vedou němečtí ovčáci + jezevčíci, je jich nejvíc. Že jezevčík nezvládne roztrhání oběti dotáhnout do konce je věc jiná.

Ale smrt po útoku psa u nás začíná být stále početnější
http://www.nova.cz/zpravy/?83c=%7Ekrimi ... o-majitele
Špatně vedený pes je hrozbou pro všechny - většinou tedy zabije nejdřív svého chovatele (a že jich už bylo), ale i jinak pohodový klidný pes pokud se mu podaří utéct ze dvorku (mentálně je na predátorské výpravě) útočí. Takže hlavní hrozbou asi budou nikoliv magoři co psy cvičí k útoku na krk, ale rozpadající se ploty v chudších čtrvtích + naivně vedení psi za nimi.


IMHO: komu uteče velký pes (to je hodně vážné, reálně jde o životy) i aniž by stihl někoho napadnout, měly by se rozdávat likvidační pokuty, pokud utíká opakovaně, pak už soud + tresty na svobodě. Je otázka zda kontrolovat zda oplocení výběhu psa je dostatečné - mohla by stačit hrozba, že bude kontrolováno až při vyšetřování po případném incidentu. A nebo na udání ( :D to je vsuvka pro Kubajzze :D )


A tresty jsou směšně nízký:
8,5 roku za usmrcení poštváním psa (tj. za vraždu) - čekal bych >15÷25let
jenom podmínka, nejvýš 1,5÷2 roky pokud se můj pes začne toulat a někoho usmrtí, čekal bych k mnohem mnohem víc.
Odpovědět