Bojova plemena psu, jsou to zbrane?

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
kayakero
Příspěvky: 804
Registrován: 22 zář 2008 14:12

Příspěvek od kayakero » 20 říj 2008 10:51

to topic:
co histerie kolem pitbulů začínala - po prvních urvaných prstech, prvních roztrhaných dětech a pod. (cca. 20 let zpátky), nechala si britská vláda udělat průzkum složení jejich majitelů: její výsledky nám tehdy poskytl Karel Kyncl v rádiu.

Dle studie se mezi majiteli vyskytovali rozháraní paranoidní militanti, co ze psů dělali krvavé bestie podpírající jejich úzkostnost, něco i vyložených kalných kriminálníkům, co je bez emocí účelově cvičili na řešení konfliktů s konkurencí - takže vyloženě ve funkci zbraně. Byli ale v menšině a jejich psi na veřejnosti opravdovou hrozbou nebyli. Nejhorší ale byla většina: britské hospodyňky, co si je kupovaly jako mazlíčky, na procházku parkem místo obojku jim dávaly na krk růžové mašle a dotazovatelům tvrdili: "někteří pitbulové možná jsou zlí psi, ale jejich Bertík takový není". Většina chovatelů zlých psů tehdy netušila co vlastně má doma, neuměla ho zvládat - a právě jejich (milovaní, dobře živení ale naprosto nevedení) psi se někdy urvali a pak na ulici začalo bestiální peklo, jelikož rozdivočeného pitbula je těžké zastavit.


takže: každý racionální chovatel nevezme do města svého psa, dokud ho opravdu nezvládá; i doma raději opraví plot. Povinosti a pevná pravidla + jasné pokuty za jejich porušení sám uvítá: špatně vedení cizí psi jsou taky hrozbou pro něho i jeho děti - ale mnohem častěji pro jeho psa.


Jiná otázka je jakým mechanismem dodržování pravidel zavést + hlídat, tj.: pokutovat. Možná by stačilo aby povinné registrační obojky fungovaly jako psí SPZ-ka (jasně čitelné velké znaky). Pak by stačilo aby bojovníci proti spům s levnou kamerou s 33-násobným zoomem zachytil psa při přestupku (od pobíhání bez náhubku přes pouštění hrůzy na děti po vysrání se na chodníku) a anonymním mailem ho poslal policii - ta by se pak postarala o vybrání ostré pokuty. Dnešek kdy i po náměstí pobíhá několik velkých psů bez náhubku je chorobný.


Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 20 říj 2008 11:12

JJ, hezky anonymně mailem na policajty...
To se na mě nezlob, ale tohle je typické řešení zapšklého debila. A to ty psy ve městech taky nemám rád, pes patří na zahradu u baráku a ne do bytu, tam ať si lidi kupují křečky.
Nebo co třeba zavést znovu Pomocnou stráž VB?
Už tak se u nás po městě nedá udělat krok bez toho aniž by člověka natáčela kamera. Za chvíli budeme mít každý kamery doma v obýváku.
A lidi to ještě budou vyžadovat. Přece slušnému člověku to nemusí vadit...:evil:
To snad ani není možný, teď si tady navíc lidi zpátky zavádějí komunismus výměnou za 30 korun poplatek u doktora...
Kua, co se to na tom světě děje?
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
kayakero
Příspěvky: 804
Registrován: 22 zář 2008 14:12

Příspěvek od kayakero » 20 říj 2008 11:54

Kubajzz, neprovokuj.

Psí hovna jsou a budou všude a pokud něco řekneš bábě, jejíš vořech na vodítku právě roztáhl zadní - tlačí, sere na chodník u pískoviště - že si ho má odvés vysrat na psí louku, pošle tě do prdele. Sbírat to nebude - neexistuje. A pokud tě zná, ví kde bydlíš, máš do rána podrápaný auto nebo bordel nasypaný do poštovní schránky. Jinou reakci neznám, obsírat okolí nepřestane. Ještě jsem nikoho neviděl použít pytlík na psí hovno - co jsou zdarma u košů. A že by si ho s sebou někdo dokonce bral vlastní, to se prostě neděje.

tragický to bylo před ? 4 lety: co nasněžilo a pak 2 měsíce jen mrzlo bez sněhu: dříve bílý sníh byl všude kolem chodníků do žluta od psí moči, zmrzlá psí lejna totálně všude, že nebylo kam šlápnout. Bylo neuvěřitelný kolik toho všude bylo - jak ve filmu od Hitchcocka.

Že na ně britové používají DNA-vystopování psího pachatele považuju za exces. Proti hovnům je řešení: pomalá 4-kolka s vysavačem na psí exkrementy. Maj jí už i malý města.


Proti narušenýmu debílkovi, který si užívá, že jeho čokl pouští hrůzu tak, že před ním děti couvají ze schodiště si nepomůžeš. I když mu do očí řekneš že je magor, křivá očka mu zajikří a celé si to užívá - nic mu tím neuděláš. Ale v centru měst si to netroufne a před naším panelákem taky ne - kolik na něm máme dohromady kamer nevím, ale aspoň 8 určitě. Kontrola na veřejnosti je dobrá věc a donašeči a udavači tentokrát mají šanci sehrát pozitivní roli.


Já se hlásím jménem i adresou i když posílám stížnost na vypatlané chování ochranky firmy Lidl (na základě toho ji pak vykopli), nijak mi ale nevadí když někdo pošle jasné záběry anonymně. fotka nebo film mluví sama za sebe - je to jiné než nepodložná pomluva.


Kde jsou kamery, tam si ani tlupy jinak drzých cigi-fracků moc netroufnou. Šmírování & big brother is watching you - na veřejnosti: zatím nevidím chybu.
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 20 říj 2008 12:02

Kamarádovi před barákem taky chodili se psama na jeho trávník srát, nepomohly ani cedule který tam psal, pomohlo až to, když jednu majitelku psíka, kterej se tam právě vysral v tom hovně natvrdo vyválel. Přišel to řešit její starej, ale kamarád ho upozornil, že by měl zůstat na chodníku, protože trávník je jeho a za dveřma má brokovnici. Nějak se to rozkřiklo a už mu na trávník nikdo nesere.....
Inu "na hrubý pytel hrubá záplata"
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 20 říj 2008 12:07

Bože, to už je fakt paranoia.
Je to jako s auty. Někdo si koupí malé auto, někdo velké. Jak chcete donutit někoho, kdo si chce koupit obrovského teréňáka s motorem jak pro tank, aby si koupil něco menšího? Chcete zavést zkoušky na větší auta? Nebo speciální průkaz na řízení aut nad dvě tuny?
Žádné administrativní opatření OPAKUJU: ŽÁDNÉ, není schopno fungovat tak, aby odstranilo následky lidské blbosti. Taková opatření jsou neúčinná a systémově nesprávná (hlavně proto, že stojí peníze státu, ale nic neřeší).
Možná bych spíš zavedl povinnou pojistku psa. Tedy každý, kdo vlastní psa, je povinnen jej pojistit. Pojištění se určuje podle rasy. Pojistku vybírá město při výběry registračního poplatku a nebo pojišťovna, která automaticky dostane notifikaci od města.
I tak se mi to zdá ale uhozené.
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Uživatelský avatar
kayakero
Příspěvky: 804
Registrován: 22 zář 2008 14:12

Příspěvek od kayakero » 20 říj 2008 12:08

Alfonss: tohle řešení se mi líbí,
kreslíř ?Hrdý ho kdysi namaloval do kresleného vtipu,
ale na majitelku staforda ho zkoušet nebudu :D
Homer262
Příspěvky: 63
Registrován: 08 čer 2008 17:45
Bydliště: Praha

Příspěvek od Homer262 » 20 říj 2008 12:09

To kayakero:
Já tam chybu z principu vidím.
Je to jen uhýbání před osobní odpovědností. Když si nechci sám špinit ruce s bábou a jejím psem, volám po kameře, která ji zachytí a říkám, eráre, úředníku, konej za mne. Kdyby ale ta bába s jistotu věděla, že na ní začne řvát deset lidí, dobře by si to rozmyslela.
Jenže, to by se lidé museli změnit z tupých ovcí na sebevědomé a svéprávné občany.
BTW proč by se měli nějací úředníci hádat s bábou kvůli hovnu jejího čokla, když se sami občané neozvou a tudíž jim to asi nevadí? Jestli si někdo myslí, že anonymní fotka s úřednickou bábou na magistrátu pohne, tak je úplně vedle. Ledaže by na ní za 2 týdny vletěl a osobně se dožadoval vysvětlení, jak se jeho stížnost řešila.

To alfonss: Jeden kamarád po několikerém bezvýsledném upozornění majitelky čokla, že jej při příštím vysrání před jeho v brankou zabije, tohoto přepůlil rýčem. Velmi účinné. Od té doby má klid. Některá plemena mohou být při použití sečné zbraně riziková. Záleží na každém soudruhovi, jakou zbraň zvolí.
Uživatelský avatar
kayakero
Příspěvky: 804
Registrován: 22 zář 2008 14:12

Příspěvek od kayakero » 20 říj 2008 12:36

Homer262: vidíš chybu? a já ne.
Žijeme v právním státě.
Bába se ráda pohádá i s 10 lidmi najednou - je to zábavnější nežli sledovat telenovely, začne to vyhledávat. Případně jim exkrementy sama doručovat na atraktivnější místa.

I když ji s milým úsměvem sám natočíš a řekneš, že ji bude kontaktovat správní oddělení městské policie, neuvěří - bude myslet že jalově strašíš jako všichni. I ti policajti se na tebe vykašlou - budou tě konejšit, že je to strašný dneska, ale co že se dá dělat, že ona už je taková, že ani oni s ní nic nesvedou - to aby nemuseli pohnout prdelí. Jen ale do doby, kdy jim řekneš, že budeš v zákoné lhůtě 90 dní vyžadovat nahlédnutí do spisu, jak tvé oznámení řešili. Pak začnou hýbat zadkem, aby nemohli být vyšetřováni pro liknavost - a přijít o část mzdy nebo o práci. A když pak za ty 3 měsíce přijdeš, uvidíš protokol, že pokutu vybrali a babu navíc napomenuli - pokud ji tedy u vás městská vyhláška stanovuje. A budeš si moci udělat kopii protokolu, který pošleš na bytové družstvo, které ji pak pozve na další motivační pohovor. Nejsem právník, nevyžívám se v soudech, ale tohle mi připadá lepší, nežli jalově řvát na někoho, komu nechutnosti stejně zjevně nevadí.

No a pokud po čase nepotkáš babu ale jen její lejna (tj. reagovala po česku: zněnila čas vycházek, srát nepřestala), prostě se stavíš za domovním správcem a prohlédneš si smyčku záznamů z vašich kamer. Se záběry pak naložíš stejně. Pokuta od policie bude stejná, bytové družstvo s ale bude už jednat o narušování soužití - tedy hrozit vystěhováním do holobytů.


____________________
ne že bych honil psí obsrávače - já s nimi problémy nemám. Ale kdyby to začal být problém - nástroje tu jsou. Buď připraven!
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 20 říj 2008 12:46

kayakero píše: I ti policajti se na tebe vykašlou - budou tě konejšit, že je to strašný dneska, ale co že se dá dělat, že ona už je taková, že ani oni s ní nic nesvedou
Vykašlou, ale mnohdy to není proto že by se jim nechtělo, ale protože mají fakt svázaný ruce.
Ukradli mi za barákem 4m kolejnici, vím kdo to udělal, ale nechytl jsem je u toho. Byl jsem na policii a oni mi řekli několik modelových situací, co by se s tím dalo dělat, ale nic, co by mělo jakýkoliv dopad na pachatele. Kdybych trval na prošetření, tak by to opravdu byla ztráta jejich času, v podstatě by udělali pouze to, co jsem udělal já ještě než jsem jel na policii - projel jsem okolní sběrny kovů.
Řekli mi narovinu - neoficiálně- že na takový šmejdy bude mít nejlepší výchovnej efekt, když si je jednoho po druhým někde odchytím a "vysvětlím" jim že se takový věci nedělají..... jinej metr na takovou bandu prostě není....
Homer262
Příspěvky: 63
Registrován: 08 čer 2008 17:45
Bydliště: Praha

Příspěvek od Homer262 » 20 říj 2008 12:50

Vypadá to opravdu krásně, když se to takhle podá.
Problémy:
1. všude nejsou kamery
2. ne každý dům má správce
3. i kdyby jej měl, nemusí mně dát nahlédnout do záznamů kamer, mohu se s ním hádat, ale k ničemu to není
4. o odměnách storážníků rozhoduje jejich nadřízený, pokud si někdo myslí, že na základě nesplněných stížností občanů, pak je hodně naivní.
5. nemám tolik času, abych se zabýval všemi těmi blbostmi a myslím, že 90% spoluobčanů je na tom stejně.

Dořvat bábu na místě je mnohem účinnější, je jí to nepříjemné, konflikty vyhledává málokdo, snad jen psychopati. Když se jí to stane několikrát, dá si pozor. Lidé mění své jednání jen pod tlakem. To platí i pro zmrdy, co neuklízejí po svých čoklech.
Ondísek
Příspěvky: 72
Registrován: 22 říj 2006 20:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondísek » 20 říj 2008 12:53

Já teda nevím. Je mi 21 let.Ale zdá se mi, že mladá generace je daleko zodpovědnější. Mám Stafordku. Venčím jí jenom na vodítku. Když jedu na koni, běží vedle. Do centra Prahy jí beru jen zcela vyjímečně a to s krátkým vodítkem a náhubkem. Není agresivní a je jí ještě rok. Je to takovej domácí mazlík. Už jsem odchoval jednoho dobrmana a ten poslouchá na slovo.
A teď k věci. Jeli jsme s přítelkyní na festival. Psa jsem nechtěl brát, protože to je blbost. Udivil mě nápis na internetu. Zákaz bojových plemen. Tak jsem se schválně potom zeptal u vchodu a bylo mi potvrzeno, že bojová plemena tam nesmí. A ostatní psi jenom na vodítku s košíkem. Šel jsem ke stánku a otočil jsem se. Několik feťáků a pobíhalo tam asi pět vlčáků na volno atd..To nikomu nevadilo. Ale běda jakmile by tam měl někdo pitbulla... :evil:
Včera jdu lesem. Tequila na vodítku. Najednou potkáme paní s kočárkem. Ona na Tequilu..:,,Je to nebezpečný?". Odpověděl jsem že není nebezpečná.Myslel jsem si najivně že si ty dva jezevčíky chytí. Nechytila. Najednou vřískot. Koukám. Moje štěně na zádech a v něm zakouslí jezevčíci. Paní na mě začala řvát, že je mám klidně kopnout. Mám jako kopat do jejích psů? Letěla k nim a odtrhla je. Mezitím jí spadl kočárek a vypadlo jí dítě. Tak ty psi nemá mít, když je nezvládá.
Takových a podobných zážitků mám plno. Pokousanej dobrman od jezevčíka. Moje oplodněná noho od kokršpaněla. Zakouslej bígl v noze. Napadenej dobrouš kokršpanělem. Poškrábané auto od nějakýho navolno puštěnýho ořecha atd....atd...
Všechno to byli starší lidi co by měli mít rozum.A z kterých by si měla mladší generace brát příklad. Neměli žádný bojový plemeno. Ale psi na volno puštěný a neukáznění. Já a moji kamarádi
máme své psy(ty "bojové") vycvičené a skoro vždy na vodítku. Uklízím po nich výkaly. Platím poplatky. Mám všechno očkování v pořádku. Mám Stafordku v paneláku. Vím že to není ideální. Ale ráno se proběhne 8km a většinou běhá celé odpoledne u koní.Jednou týdně cvičák atd.. Myslím, že je spokojená.
Když někam s ní jdu, tak se na mě všichni dívají skrz prsty. Když volám policii, že po sídlišti běhá agresivní bígl. Odpověď zní, že s tím nic neudělají. Ale když pitbullové kámoše tahaly na sídlišti auto. Hned jsme ti špatní a cvičíme je prý na zápasy.:D A běda kdybych měl dobrouše u nohy a neměl ho při tom na vodítku. Paniku kolem bojových plemen tu šíří televize hovn@ a debilové.
Takže jděte někteří už do prdele!!

Ondra H.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 20 říj 2008 12:59

Taky by mohlo být udavačství placené, ne?
Třeba fotka seroucího psa i s majitelem - 500,-
Fotka souseda jak kouří na zastávce - 1000,-
Fotka druhého souseda jak si na veřejnosti otevřel pivo - 1000,-
Kamerový záznam souseda odnaproti jak při vjíždění do garáže nedal blinkr - 1000,-
Neuklidil sníh před vchodem...
Nevytřídil odpad...
Přesahují mu větve do zahrady...

To by u nás hnedka bylo krásně!
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
kayakero
Příspěvky: 804
Registrován: 22 zář 2008 14:12

Příspěvek od kayakero » 20 říj 2008 13:11

Ondísku, to není věcí generace :wink:
100% souhlasím, že kdo chová velké psy, bývá téměř vždy pohodovej - i jeho psi - většinou hodně dobře vedený, v souladu s jejich přirozeností. A zvláště (i velký) buldokovitý - to jsou prostě šaškovitý mazlivý sluníčka, do pohody dostanou každýho.

Nejvíc psů-hajzlů je vořechy & jezevčíky co na ně šišlají důchodci.
Ale i tam je to většinou z neporozumnění, nežli ze zlé vůle.
Kdyby platila nějaká závazná obecná pravidla pro chování se psů na veřejnosti, pomohlo by to všem.
Ondísek
Příspěvky: 72
Registrován: 22 říj 2006 20:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondísek » 20 říj 2008 13:13

Souhlas. Pravidla. Zákony. Ne bonzování jeden na druhého.. :wink:
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 20 říj 2008 13:25

Však pravidla tady snad jsou.
Co třeba chození na veřejnosti se psem s náhubkem a na vodítku?
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Odpovědět