BMK 30

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

milius
Příspěvky: 3134
Registrován: 19 črc 2006 09:05

Příspěvek od milius » 24 srp 2008 16:23

--------------
Naposledy upravil(a) milius dne 05 črc 2009 20:34, celkem upraveno 1 x.


johngotti

Příspěvek od johngotti » 25 srp 2008 20:22

viete niekto posudit ci je lepsie kupovat HW 97k s tlmicom (ak to je ten Schalldämpfer) alebo bez. S stoji o 40 eur viac a ani neviem ci to moze nejako vyrazne stisit tu zbran, ved tam bude zvuk vydavat asi pruzina....
ale ak mate na to nejaky nazor tak sem s nim
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 25 srp 2008 23:39

Tlumič je zakázaný doplněk, takže vzít tu s tím kompenzátorem bude určitě lepší.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
kubko333

Kúpil som si vzduchovku - BMK 40

Příspěvek od kubko333 » 20 zář 2008 16:18

Začiatkom septembra som bol na dovolenke v Tatrách a po dlhom váhaní a snorení po fóre som sa rozhodol kúpiť si vzduchovku v Polsku. Viem, že o vzduchovke čo som kúpil, tu toho nie je nič moc popísané, ale niekto to predsa vyskúšať musí. Rozmýšľal som nad BMK 30. V sobotu 6.9. roku pána 2008 som vyrazil do Polska a po zdĺhavom blúdení po trhovisku som narazil len na BMK 40 kaliber 4,5 mm (čo bola moja druhá alternatíva). Dával ju za 6.500 Sk s puškohľadom tasco 8x42 s dvojdielnou montážou, tak som mu povedal nech tam dá aspoň jednodielnu montáž a zobral som ju za tú cenu.
Na prvý pohľad sa zdala byť puška pekne opracovaná. Na druhý pohľad človek zistil, že puška je naozaj veľmi pekne opracovaná. Drevo je do jemna opracované s rybinou na hmatníku a rúčke (neviem ako sa volajú tie časti, tak tie názvy som si vymyslel). Kovové časti tiež vyzerajú dobre (žiadne plechy). Puška je celkom macek, s puškohľadom má 4,4 kg. Na hmotnosti jej dosť pridáva najmä veľmi hrubá hlaveň, ktorá má vonkajší priemer 19,4 mm (pri už zmieňovanom 4,5 mm kalibri je to dosť hrúbka). Vnútorný priemer konca hlavne v dĺžke cca 5 cm má primer 6,9 mm (vie niekto načo je na konci vnútorný priemer hlavne takto rozšírený??? - ja som rozmýšľal, že či to náhodou nie je kompenzátor, ale fakt neviem). K vzduchovke som si hneď kúpil nejaké príslušenstvo - vypolstrované camo púzdro na vzduchovku , laser (ktorý mám odložený v šuflíku a dráždil som ním frajerkinu mačku) a statív na foťák, ktorý som použil ako dvojnožku (v tomto prípade trojnožku). Pripájam zopár fotiek.
Přílohy
8.JPG
jej veličenstvo "BMK 40"
7.JPG
camo púzdro na vzduchovku
3.JPG
môj kompletný strelecký set
kubko333

Strelba

Příspěvek od kubko333 » 20 zář 2008 17:06

Po návrate z Polska sme v hoteli nahádzali do seba zopár šišiek a hybaj ho na lúku strilať. Za hotelom bol lyžiarsky svah - ideálne miesto na strelbu. Najskôr som chcel skúsiť na 10 m ale s 8-násobným priblížením som videl všetko rozmazane. Tak som si odkrokoval cca 20 m a skúšal strielať na pohľadnicu. A vtedy som zistil, čo to znamená, keď puškohľad nemá korekciu paralaxy. Keď som si tak krúžil hlavou pri pozeraní do optiky, pekne som videl v akom veľkom priemere sa pohybuje krížik po terčí. O nejakom rozptyle sa tu nedalo ani hovoriť. Vykašľaľ som sa na terčíky a začal som triafať do pollitrovej PET-flaše. To už išlo lepšie, na 30 m som v pohode triafal na každú ranu. Priznám sa, že nerád striľam na papierové terče ale skôr na nejaký konkrétny cieľ (v tomto prípade PET-flaša), ktorý sa pohne, spadne alebo vydá nejaký zvuk (nejaký malý hlodavec by bol ideálny, ale toho som zatiaľ nezočil). Aj preto si myslím, že mi streľba na flašu išla lepšie ako na nejaký papierik (psychika robí veľa). A takto strielam až doteraz - pollitrová PET-flaša na 30m. Ale ten puškohľad ma značne hneval. Tak som si povedal, že s tým treba niečo robiť. Objednal som si teda DELTA OPTICAL 4x32 AO z gunshopu a dnes som ho obdržal. Bola s ním aj dvojdielna montáž, tak som ju použil namiesto tej jednodielnej, pretože dvojdielna bola asi o 8 mm nižšia. Uvidím, či to bude držať alebo tam dám tú jednodielnu (obe sú však bohužiaľ z lahkej zliatiny, takže žiadna ocel). Ešte som zistil (resp.) mám taký dojem, že rybina na puškohľad je trošku širšia ako by mala byť a keď som namontoval puškohľad, pohľadom zhora na vzduchovku sa mi zdalo, akoby neišiel ponad stredovú osu vzduchovky. Skúsil som teda dať obe montáže nie súbežne skrutkami na jednej strane, ale jedna mala skrutky zprava a druhá zľava. Vtedy bol medzi nimi rozdiel 1,5 mm, tak som ich otočil obe tak, aby sa čo najmene vychyľovali od osi. Dnes som asi po hodinovom rozmýšľaní, skúšaní a montovaní puškohľadu opäť po dlhej dobe začal strieľať na terč (už s novou optikou). Začal som na 10 metrov. Puškohľad som nastrelil a výsledok je asi taký, že všetky rany sa zbiehali v jednom bode o priemere do 1 cm. Bohužiaľ frajerke nefunguje skener tak to sem nemôžem prilepiť (akonáhle sa mi to podarí spojazdniť tak sem niečo prilepím), ale hranicu deviatkového kruhu to neopustilo. Potom som skúšal na 20 m,ale výsledok už nebol taký presvedčivý, tak som rýchlo prestal, aby som si neskazil dojmy :-) Pripísal by som to však vonkajším faktorom (sychravé počasie a silný vietor, čo malo vplyv ako na letiacu diabolku tak aj na strelca) a aj nezvyk na to 4 - násobné priblíženie - predsa len som 2 týždne čučal do 8 násobne zväčšujúceho objektívu takže tie terčíky som teraz v tej dialke ani poriadne nevidel. Keď bude lepšie póčo tak to vyskúšam a poviem. Ale asi skôr budem strielať na vrchnáky od tých PET - fliaš :-) Strielal som s diabolkami DIABOLO MASTER, takže keď zoženiem toľko ospevovaný JSB exact tak predpokladám, že ten výsledok na tých 20-30 m bude ešte lepší (predsa len tie ploché mastery môžu v takom počasí a na tých 20 a viac metrov lietať nepresnejšie).
Aby som ešte troška priblížil ako sa vzduchovka správa pri sreľbe. No poviem to asi tak, že predtým som mal LIDER 44 (ktorý som mimochodom predal lepšie ako kúpil) takže strieľať s novou vzduchovkou bola úplná slasť. Menej kope, aj tú ptužinu nie je tak počuť, spúšť je mäkká, krátka a dvojpolohová (ale s ňou som sa ešte moc nehral).

Celkové moje dojmy po dnešnom strieľaní sú pozitívne (najmä vzhľadom na novú optiku)

Možno si niekto povie, že BMK 40 - jasná ČÍNA ... ale keď som dnes po prvýkrát z blízka uvidel tú DELTU a na nej bolo napísané Made in China, tak to už možno naznačuje, že by sa tu mohlo prestať hrať na ČÍNU a NEČÍNU
Přílohy
2.JPG
ešte s pôvodným puškohľadom
milius
Příspěvky: 3134
Registrován: 19 črc 2006 09:05

Příspěvek od milius » 20 zář 2008 19:42

---------------
Naposledy upravil(a) milius dne 05 črc 2009 20:25, celkem upraveno 1 x.
kubko333

Nástrel

Příspěvek od kubko333 » 23 zář 2008 08:26

Takže včera som si bol troška zastrielať tak pripájam nástrely na 10m a 20m.

Na 10m som strielal všetko s Diabolo Master (skúšal som aj Walther Spitz, ale tie sa z takej blízkosti občas nebezpečne odrazili mojim smerom)

Na 20m som išiel aj s Diabolo master (ľavý rad) aj s Walther Spitz (pravý rad). No s waltherom som nebol spokojný za tie prachy. A mám pocit, že aj s puškou mi to niečo iné robilo - viacej skákala a aj zvonila dosť (asi to bude tým medeným povlakom) no a ešte na 10 metrov mi občas vrátená diabolka prefrčala okolo ucha a to strieľam na taký šikmý drevený zachytávač diaboliek - no asi sa odrážali od toho množstva olova, ktoré je tam už zabodnuté.

Nastrieľal som len po jednej A4 so 6 terčami z oboch vzdialeností a kašlal som nato, lebo zas dosť fúkalo a tak to hýbalo so mnou aj s tou diabolkou. Na 30m som triafal už len prázdny obal z diaboliek o priemere cca 7 cm. Do toho to išlo na tých 30m každou ranou. A ešte raz pripomínam, že na tie terče mi to moc nejde.

ešte pripomínam, že to bolo v sede s oporou (viď tie moje fotky vyššie na tejto strane) a horná strana papiera s terčami bola asi vo výške 35 cm.
Přílohy
10 m.jpg
Diabolo Master na 10m
20 m.jpg
Diabalo Master (ľavý rad), Walther Spitz (pravý rad) na 20 m
kubko333

Příspěvek od kubko333 » 26 zář 2008 08:47

Môj zatiaľ najlepší nástrel na 30 m (v každom terči 5 rán).

Strelivo JSB Exact Express.

Optika DELTA 4x32 AO
Přílohy
1.JPG
milius
Příspěvky: 3134
Registrován: 19 črc 2006 09:05

Příspěvek od milius » 10 lis 2008 17:47

.............
Naposledy upravil(a) milius dne 05 črc 2009 18:55, celkem upraveno 1 x.
milius
Příspěvky: 3134
Registrován: 19 črc 2006 09:05

Příspěvek od milius » 10 lis 2008 18:06

......
Naposledy upravil(a) milius dne 05 črc 2009 18:54, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 10 lis 2008 20:21

To se ti nezdá hrozný?
Vždyť mu rychlost na prvních dvaceti ranách vzroste skoro o 30 metrů aby pak na dalších třiceti ranách o 60 metrů spadla.
A to píše, že ji má po ladění a po tuningu, tak se s tím snažil něco dělat.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
milius
Příspěvky: 3134
Registrován: 19 črc 2006 09:05

Příspěvek od milius » 10 lis 2008 20:41

..........
Naposledy upravil(a) milius dne 05 črc 2009 18:54, celkem upraveno 1 x.
milius
Příspěvky: 3134
Registrován: 19 črc 2006 09:05

Příspěvek od milius » 10 lis 2008 22:04

...........
Naposledy upravil(a) milius dne 05 črc 2009 18:54, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 10 lis 2008 22:38

No on tam píše, že se mu daří palcové grupy na 90yardů...
Přitom na tuhle vzdálenost je rozdíl mezi 290m/s a 230m/s v terči asi 30 centimetrů. :lol:
Třeba nemyslel palce ale stopy. :lol:

Jako soustřely se mu povést můžou, akorát budou pokaždé jinde... :wink:
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
milius
Příspěvky: 3134
Registrován: 19 črc 2006 09:05

Příspěvek od milius » 11 lis 2008 16:52

.............
Naposledy upravil(a) milius dne 05 črc 2009 18:53, celkem upraveno 1 x.
Odpovědět