Bleskove.cz : Misto kance zastrelil kolemjdouciho

Vše co se událo v souvislosti se zbraněmi

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

hall9000
Příspěvky: 12
Registrován: 03 srp 2006 11:34

Myslivci

Příspěvek od hall9000 » 10 srp 2006 13:26

Nemohl jsem nezareagovat na vaší diskuzi na dané téma.
Myslím že slovo myslivec by se mělo psát spíše z měkkým i než z tvrdým.
Osobně nejsem příznivcem lidí kteří chodí do lesa kde si vybíjejí své vražedné pudy lovce.Uznávám že kontrola stavu zvěře je nutná ale měli by se ji zabývat profesionálové a ne banda ochotníků.
Několik vlastních zkušeností mě o tom velmi přesvědčuje.cca před deseti lety byla afera kdy myslivci zastřelili kluka v autě který jel v noci přes les (druhý den se měl ženit) jen proto že si mysleli že to je pytlák. V té době jsem prodlužoval zbroják podle nového zákona a byl tam i cca 65til letý myslivec který tohoto vraha obhajioval a sám řekl že by to uělal také.Takovému člověku zbraň do ruky nepatří to je jako kdyby jsem já na chodbě domu ve kterém bydlí dalších 44 partají někoho zastřelil protože jsem se domníval že mne jde vykrást. Použít zbraň na svoji ochranu je velice právně složité i na vlastním pozemku či v domě a tito samozvaní myslivci si myslí že jim les patří.Nepatří les je veřejně přístupný prostor a zacházet zde se zbraní podléhá bezpečnostním předpisům. Lidé kteří jsou schopni například zastřelit kokršpaněla na dlouhém vodítku která drží dítě a pak si ještě přijde uříznout uši aby měl pro své psychicky vyšinuté kamarády důkaz že zastřelil škodnou bez ohledu na dítě bych já osobně dal kriminál .a takovýchto případů je spousta.


nohavica stanislav
Příspěvky: 147
Registrován: 01 dub 2006 21:30
Bydliště: dolni lutyně

Příspěvek od nohavica stanislav » 10 srp 2006 13:53

chlape máš hodně pravdy ale neměl bys mezi myslivce počítat pár ožralých nezodpovědných a debilních volů.je nás několik desítek tisíc a v tomto množství se vždy najde bílá vrána.neber to osobně ale já se za mÍslivce nepočítam ani po 25.leté praxi. a co se týká té kvalifikace spousta z nás má vyšší zkoušky,takže jsme na profesionální ůrovni. mezi ostatními držiteli zbraní taky nemusíš dlouho hledat různé dárečky,no ale ti myslivci jsou oblíbené téma no a tak jak všichni plivou plivnu si taky. lovu zdar
LOV21

Příspěvek od LOV21 » 10 srp 2006 14:16

No ale je to jen na vás "Myslivcích" jaké píííp, nemám slov si mezi sebe pustíte. Členství ve vašem spolku je asi doživotní, že? zajímalo by mně, jak by ses tvářil, kdyby ti takový píííp zastřelil někoho blízkého.
Já osobně bych se vážně rozmýšlel zda bych spravedlnost nevzal do svých rukou. Ironicky Lovu zdar
nohavica stanislav
Příspěvky: 147
Registrován: 01 dub 2006 21:30
Bydliště: dolni lutyně

Příspěvek od nohavica stanislav » 10 srp 2006 14:21

A jak by ses choval kdyby ti někoho blízkého zastřelil někdo kdo není myslivec. Já bych se tak choval asi taky.
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 10 srp 2006 14:23

LOV21 píše:Členství ve vašem spolku je asi doživotní, že?
Co tim chtel basnik rici? Nedava mi to smysl.
LOV21

Příspěvek od LOV21 » 10 srp 2006 14:31

Stanislave. Zachoval bych se zcela stejně, ať už by to byl myslivec, či ne. Ale v tomhle případě mi ta smrt připadá tak strašně a zoufale zbytečná. A vše je to jen proto, že nějaký pííp je prostě píííp. Zoufale zbytečná smrt.
nohavica stanislav
Příspěvky: 147
Registrován: 01 dub 2006 21:30
Bydliště: dolni lutyně

Příspěvek od nohavica stanislav » 10 srp 2006 14:48

máš pravdu a asi v té bolesti by se člověk mohl dopusti zoufalého činu.
icehand
Příspěvky: 127
Registrován: 03 říj 2008 12:52

Příspěvek od icehand » 07 říj 2008 12:16

Zdravim! Dovolte, abych taky zareagoval. Pravidelně navštěvuji střelnici, která je hojně využívána členy mysliveckých sdružení jak pro nastřelování dlouhých zbraní, tak pro občasné závody např. v loveckém kole, skeetu a pod. Nebudu daleko od pravdy když uvedu, že 85 procent těchto střelců absolutně nedodržují základní bezpečnostní náviky při manipulaci se zbraní.
Jdu okolo stavu pro kulovnice a slyším myslivce, který jde zkontrolovat svůj terč k dopadišti, jak se otočí a na svého kolegu, který stále sedí na palpostu a se závěrem dole kouká do optiky své kulovnice, volá: "střílíš?". Myslivec znuděným hlasem a jen tak pod vousy: "ne, koukám na zásahy".
Další na tom samém stanovišti v jiný den vystřelil poslední ránu, nechal zbraň bez kontroly protože byl evidentně značně rozčilený, otočil se, dones si zbraň k autu, tam vyhodil prázdnou nábojnici, hodil flintu do auta a jel.
Další v závodu dostřílel, zlomil svoji kozlici za 100.000,- odešel o 10m dál kde si našel jemu vyhovující místo před klubovnou a začal si zkoušet na sucho. Takových dárečků objevuju čím dál tím víc.
Vždyť myslivci nemají ani žádné bezpečnostní nebo vybíjecí zóny jako je tomu u závodů IPSC,IDPA,LOS a td...Oni už prostě berou zbraň jako kus železa. Podle mě je to tím, že většina z nich má toto jako rodinnou tradici. Tzn. že syna učí střílet otec a zároveň do toho dává i kousek svých návyků, které stojí za H. Kolik myslivců jste viděli s prstem mimo spoušť a kolik s prstem na spoušti i když na nic nestřílely.
Osobně se každému myslivci se zbraní v ruce vyhýbám jen jak to jde. Nemám z nich dobrý pocit.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 08 říj 2008 19:51

Žádná rodinná tradice. :roll:
Dřív lovila jenom šlechta a bohatí, tedy nadprůměrně inteligentní lidi.
Pak se za komančů dal k myslivcům kdejaký pitomec a to trvá doteď.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Homer262
Příspěvky: 63
Registrován: 08 čer 2008 17:45
Bydliště: Praha

Příspěvek od Homer262 » 09 říj 2008 16:37

To Kubajzz: Přesně tak! Bolševici udělali z myslivosti zábavu pro polodementní lůzu. Podle toho to taky vypadá. Kdyby se jen stříleli mezi sebou navzájem, bylo by to v poho. Bohužel to většinou odnášejí nevinní.
Odpovědět