BLEIKER do pazby Anschutz 1912

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
jirkab
Příspěvky: 11
Registrován: 28 srp 2007 10:20

BLEIKER do pažby Anschutz 1912

Příspěvek od jirkab » 13 črc 2011 14:41

Ahoj,

uvažuji o nákupu systému BLEIKER. V současné době mám malorážku Anschutz 1912 a pažba mi maximálně vyhovuje. Chtěl bych proto napasovat ten systém Bleiker do té dřevěné pažby Anschutz.

Je to reálné a technicky proveditelné?
Prosím o názory. Díky


Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Re: BLEIKER do pažby Anschutz 1912

Příspěvek od Kubajzz » 13 črc 2011 23:40

Jestli je to proveditelné nevím, ale když už se chystáš dát za pušku 100 000, tak už by to mohlo být i s pažbou, ne? :wink:
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
qwer
Příspěvky: 373
Registrován: 07 říj 2006 15:38

Re: BLEIKER do pažby Anschutz 1912

Příspěvek od qwer » 13 črc 2011 23:42

Zlaté české ručičky dokážou zcela jistě i nemožné. Přispůsobení pažby Anschutz pro uložení systému Bleiker může přinést ale určitá úskalí. Možný problém vidím v tom, že Bleiker má spoušťový mechanismus v téměř shodné veritkální poloze s mechanikou závěru. Jednoduše řečeno, u Bleikera se střelec nemusí nikam dopředu "natahovat" při nabíjení nového náboje do komory. U systému Anschutz je to ještě stará osvědčená klasika - spoušťák je dosti vzadu. Jde o to aby po odfrézování materiálu pro šachtu spoušťového mechanismu zbyl ještě nějaký materiál pro dosednutí pouzdra závěru. Původní otvory bude nutné zalepit náhradním materiálem, to se může negativně projevit na tuhosti pažby v místě uložení systému. Moje otázka zní: jsi plně přesvědčen, že Bleiker přinese prokazatelné zvýšení precize střelby? Není vhodnější laborovat se střelivem a difuzorem-tunerem? Osobně si myslím, že špičkovou nadčasovou technologii přináší konkurenční fa. Grunig+Elmiger s modelem Racer.
http://www.gruenelshop.ch/ac_home.php?l ... content=11
Kodiak
Příspěvky: 134
Registrován: 27 lis 2009 09:47

Re: BLEIKER do pažby Anschutz 1912

Příspěvek od Kodiak » 14 črc 2011 11:47

Nemyslím si, že Racer od Grunig+Elmiger je zrovna to nejlepší co může být - ne že by nemohlo, ale vzhledem k tomu, že v ČR jich moc není ( nebo možná max. 2ks a to ještě krátce) a ze světové špičky s tím zatím nikdo nestřílí, tak si myslím, že investování ještě větších peněz než do Bleikera je v celku jako kupování zajíce v pytli bez záruky (uvědomme si, že to je novinka, navíc se to vše točí stále kolem hlavní Jilja a když si u něj v poslední době není schopen kvalitově lauf vybrat ani Emmons, tak proč by u Gruniga na tom byli lépe?)!
Zafrézování vybrání do pažby A1912 by neměl být problém, dalo by se to řešit podobným způsobem jako vkládání systému Bleiker do AL pažby pro A2013 - upínací podložka, kterou bych spíš řešil zároveň jako bedding. Jen mám pocit, že kolem je tolika věcí, že tohle by dělal asi jen nadšenec a zase je tu ta otázka - je i Bleiker zrovna to pravé?.
Pokud stávající systém, který vlastníte je dobrý, tak se spíš zamyslet se nad tím, co říká gwer "Není vhodnější laborovat se střelivem a difuzorem-tunerem?" Myslím, že to by byla věc, kterou by jste musel řešit i u nových flint, protože s normálním střelivem nebudou fungovat tak, aby se investice to systému odrazila na zlepšení výsledků!
qwer
Příspěvky: 373
Registrován: 07 říj 2006 15:38

Re: BLEIKER do pažby Anschutz 1912

Příspěvek od qwer » 14 črc 2011 22:45

Kodiak: S G+E Racer jsem zašel trochu mimo téma. Máš pravdu, že až teprve nějaký čas ukáže zda-li se potvrdí prezentované kvality zbraně a ta pak případně najde i své uplatnění u střelecké veřejnosti.
jirkab
Příspěvky: 11
Registrován: 28 srp 2007 10:20

Re: BLEIKER do pažby Anschutz 1912

Příspěvek od jirkab » 14 črc 2011 23:51

qwer píše:Zlaté české ručičky dokážou zcela jistě i nemožné. Přispůsobení pažby Anschutz pro uložení systému Bleiker může přinést ale určitá úskalí. Možný problém vidím v tom, že Bleiker má spoušťový mechanismus v téměř shodné veritkální poloze s mechanikou závěru. Jednoduše řečeno, u Bleikera se střelec nemusí nikam dopředu "natahovat" při nabíjení nového náboje do komory. U systému Anschutz je to ještě stará osvědčená klasika - spoušťák je dosti vzadu. Jde o to aby po odfrézování materiálu pro šachtu spoušťového mechanismu zbyl ještě nějaký materiál pro dosednutí pouzdra závěru. Původní otvory bude nutné zalepit náhradním materiálem, to se může negativně projevit na tuhosti pažby v místě uložení systému. Moje otázka zní: jsi plně přesvědčen, že Bleiker přinese prokazatelné zvýšení precize střelby? Není vhodnější laborovat se střelivem a difuzorem-tunerem? Osobně si myslím, že špičkovou nadčasovou technologii přináší konkurenční fa. Grunig+Elmiger s modelem Racer.
http://www.gruenelshop.ch/ac_home.php?l ... content=11
Byl jsem na loňském MS, byl jsem i letos na SP. S touto zbraní nestřílí zatím vůbec nikdo, v ČR ji zatím nemá také nikdo (alespoň pokud vím). Toho nového GE jsem držel v ruce (bez střelby) loni na MS. Mechanika té zbraně se mi zdá hodně složitá a můj dojem z toho byl takový, že s tím mohou být potíže s dlouhodobou spolehlivostí. Toto je důvod, proč do nového GE nejdu.

Proč by jsem vlastně rád zůstal u Anschutz pažby:
- mám jí rád a je hodně příjemná na střílení
- mám k tomu další háky na klečáka a stojáka
- dost důležitým důvodem jsou i peníze - pokud zůstanu u Anschutz pažby, tak to bude stát tak cca 95 tisíc korun, pokud budu pořizovat i pažbu a další háky, tak budu potřebovat cca 40 tisíc navíc a to už je opravdu hodně...

Jinak jsem na MS, na SP a dalších mezinárodních závodech zkoumal zastupení zbraní o mohu zodpovědně říci, že současná světová špička ustupuje od Anschutz systémů a výrazně nastupují zejména firmy Bleiker a Walther. Není bez zajímavosti, že treba z němců už nestříli puškou Anschutz vůbec nikdo. Tady nekdo namítne, že třeba Martinov strílí Anschutz - ano je to pravda, ale střílí to jeho 20 let starou flintou. Emmons strílí modelem Anschutz 2013, ale pažba je hodně předělaná a má vyměněnou hlaveň Lilja, takže z té Anschutz zbraně toho až tak moc nezůstalo.
Nerad bych, aby jste nekdo nabyl dojmu, ze pomlouvám Anschutz zbrane. Vůbec ne - mám jí a jsem s ní vcelku spokojen. Podařilo se vybrat i slušné náboje. Nicméně se začínám poohlížet po něčem jiném...
qwer
Příspěvky: 373
Registrován: 07 říj 2006 15:38

Re: BLEIKER do pažby Anschutz 1912

Příspěvek od qwer » 15 črc 2011 00:31

Pravda, mechanika Racer je složitá, je to ale G+E a mohlo by to fungovat. Osobně jsem "konzerva" mám téměř nestřílenou A54 a do něčeho dalšího bych už nešel. Nedělám zde reklamu G+E, jen jsem tu pušku měl minulý týden v ruce (CZ) a celkem se mi líbil chod mechanismu. Co bych jen asi těžko přijal, by byl lehký lauf Lilja. Myslím, že tam mohli dát aspoň těžkou hlaveň. Ani neříkám, že by Anschutz měl být nejlepší, vím že v německy hovořících zemích více kraluje Walther. Z tvého příspěvku je patrné, že se dobře orientuješ v ISSF tak si myslím, že ptát se zde na možnost usazení systému Bleiker do pažby Anschutz je trohu divné, snad sám víš jaký okruh lidí oslovit pro zadání úpravy.
jirkab
Příspěvky: 11
Registrován: 28 srp 2007 10:20

Re: BLEIKER do pažby Anschutz 1912

Příspěvek od jirkab » 15 črc 2011 13:21

Samozřejmě, že mám na koho se obrátit. Stávající uložení mi dělal Standa Vriešťak (snad jsem mu nezkomolil přijmení) a udělal ho perfektně.
Chtěl jsem znát i názory dalších lidí. Přeci jen je to velká investice a chci si to pořádně promyslet. Už jenom proto, že případnou úpravou pazby Anschutz na Bleiker se ta pažba Anschutz stane neprodejnou.
Odpovědět