Biatlonisti - cim strileji

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
xlibor
Příspěvky: 181
Registrován: 14 bře 2005 00:03
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Biatlonisti - čím střilejí

Příspěvek od xlibor » 26 dub 2006 13:53

Nevite nekdo, cim strileji biatlonisti? Porad mam za to, ze strileji z vetrovek, podle charakteru strelby co jsem videl v TV, ale take jsem slysel ze z malorazek, ovsem na malorazku to je zas moc tiche. Jak to tedy je?


Kdyz ji milujes, neni co resit.
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 26 dub 2006 14:01

Jezis marja... libore... kolik ti je?

Preci z malorazek.
Na treningu mladsi generace i ze vzduchovek.
xlibor
Příspěvky: 181
Registrován: 14 bře 2005 00:03
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od xlibor » 26 dub 2006 14:33

No ne...fakt jsem se jen domnival...nikdy jsem necetl ani zadne pravidla.
Kdyz ji milujes, neni co resit.
MarK
Příspěvky: 176
Registrován: 29 bře 2006 20:21
Bydliště: Wien8 / Praha8 ________________________ »»» zbranekvalitne.cz «««
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MarK » 26 dub 2006 15:08

Staci se podivat na jediny zavod. Jeste jsem nevidel, aby z vetrovek pri prebiti padaly nabojnice :D
[size=84][url=http://zbranekvalitne.cz/zbrojni-prukaz][b]Zbrojní průkaz: informace, příprava ke zkoušce, zákony[/b][/url] | [url=http://zbranekvalitne.cz/strelecka-mapa][b]Mapa střelnic a obchodů v ČR[/b][/url][/size]
xlibor
Příspěvky: 181
Registrován: 14 bře 2005 00:03
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od xlibor » 26 dub 2006 15:15

MarK píše:Staci se podivat na jediny zavod. Jeste jsem nevidel, aby z vetrovek pri prebiti padaly nabojnice :D
Prave ze jsem nevidel ze by padaly, nevidel jsem ani zadny zpetny raz ani dym ze zaveru.
Kdyz ji milujes, neni co resit.
Uživatelský avatar
Enfield
Příspěvky: 99
Registrován: 18 dub 2006 16:35
Bydliště: Mladá boleslav

Příspěvek od Enfield » 26 dub 2006 15:17

xlibor píše:
MarK píše:Staci se podivat na jediny zavod. Jeste jsem nevidel, aby z vetrovek pri prebiti padaly nabojnice :D
Prave ze jsem nevidel ze by padaly, nevidel jsem ani zadny zpetny raz ani dym ze zaveru.
To možná proto, že malorážka žádný zpětný ráz nemá a protože se používá nitro prach tak nekouří jako perkuska. :roll: :lol: :roll: :shock:
MarK
Příspěvky: 176
Registrován: 29 bře 2006 20:21
Bydliště: Wien8 / Praha8 ________________________ »»» zbranekvalitne.cz «««
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MarK » 26 dub 2006 15:38

Hm, ja jsem to tedy videl skoro vzdy (a to se na to skoro nedivam) - prebijej packou na prave strane zbrane a pri tom vyskoci nabojnice.

Obrázek
(nejak se mi nepodarilo najit lepsi obrazek :P )
[size=84][url=http://zbranekvalitne.cz/zbrojni-prukaz][b]Zbrojní průkaz: informace, příprava ke zkoušce, zákony[/b][/url] | [url=http://zbranekvalitne.cz/strelecka-mapa][b]Mapa střelnic a obchodů v ČR[/b][/url][/size]
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 26 dub 2006 16:12

Chcete důkaz?
Tím je pro mě ona... (nábojnice) :lol:
Obrázek

Biathlonové zbraně spíš než střelivo, mají zajímavé závěry.
Přímotažný páčkou na boku a nebo jsem ještě viděl hodně zajímavé ovládání výkyvem rukojeti.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
troj
Příspěvky: 533
Registrován: 24 lis 2005 11:17

Příspěvek od troj » 26 dub 2006 19:05

s tou rukojeti je to dobra vychytavka:)ma to nakej nemec..ted si nevybavuju jeho jmeno :? ..jinak ten primotaznej zaver-koukal sem ze se vyrabi uz i na nejakej loveckej malorazce..?
Uživatelský avatar
jozsp111
Příspěvky: 390
Registrován: 08 zář 2005 14:50

Příspěvek od jozsp111 » 27 dub 2006 21:37

Greis :)
Zipíno
Příspěvky: 103
Registrován: 26 bře 2006 21:53
Bydliště: Velim

Příspěvek od Zipíno » 05 kvě 2006 13:04

S tou dopředu výkyvnou pažbičkou přišli před asi osmi lety skandinávci. Byl to tenkrát ohromnej šlágr, ale dnes už to má jen ten němec. Co se týká biatlonového závěru na lovecké pušce, tak sověti - pardon, teď už Rusové prodávaj malorážku s označením SOBOL a je to vlastně biatlonová hlaveň se závěrem zapasovaná do lovecké pažby. Závěr není přímotažnej, ale s kloubovým uzamčením, podobně jako P 08, jen je otočen o 90 stupňů bokem a ta ovládací klička je ve vrcholovém čepu kloubu.
Uživatelský avatar
Fandaks
Odborník na zbraně
Příspěvky: 380
Registrován: 18 bře 2006 21:07

Příspěvek od Fandaks » 05 kvě 2006 13:24

jozsp111 píše:Greis :)
Díval jsem se na biatlonové soutěže celou zimu a myslím, že to není Greis ale Sven Fischer.
Slim Jim
Odborník na zbraně
Příspěvky: 717
Registrován: 07 lis 2005 14:39
Bydliště: Praha

Příspěvek od Slim Jim » 05 kvě 2006 13:36

troj píše:... ..jinak ten primotaznej zaver-koukal sem ze se vyrabi uz i na nejakej loveckej malorazce..?
No, nevím, jestli nemyslíš nějaký konkrétní typ přímotažného závěru, ale loveckou malorážku s přímotažným závěrem (originální konstrukce) vyrábí nebo spíš vyráběla mj. i Zbrojovka Brno pod typovým označením ZOM 451. Je to takové cosi, co jsem nedávno obdivoval u Brymové (ostatně viz moje téma ZOM 451: znáte někdo?).
Jakou zbraň biatlonisté používají, tím jsem se nikdy nezabýval, ale že střílejí pekelně rychle (přičemž na přesnosti se tolik nerajtuje) mě zaujalo. Že jim při tom fofru rovnou nepovolí samonabíjecí :wink: 8) .
Žádná zbraň není přesnější, než jí dovolí střelec.
Odpovědět