Benjamin Marauder

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
deef
Příspěvky: 563
Registrován: 23 úno 2011 15:12

Re: Benjamin Marauder

Příspěvek od deef » 11 lis 2011 16:13

to cover72: Jaký puškohled to nakonec je?


cover72
Příspěvky: 290
Registrován: 10 črc 2009 16:16

Re: Benjamin Marauder

Příspěvek od cover72 » 11 lis 2011 23:08

Nakonec tam mám Hawke Sport-HD 3-9x40; čekal jsem na NS Mountmaster stejných parametrů, čekal a čekal a dodávka nikde, tak jsem zaimprovizoval a vzal z gunshopu tohle.
Uživatelský avatar
AntonČechov
Příspěvky: 238
Registrován: 13 úno 2011 16:28
Bydliště: Brno

Re: Benjamin Marauder

Příspěvek od AntonČechov » 13 lis 2011 12:06

Na maraudera 3-9x :?: :?: :?: :roll:

To si delas kozy, soudruhu, promin. Ja mam 32x a uz se zesim ze konecne dorazi 10-50x,
vzdyt je pak z toho uplne jiny zazitek. Slaba optika Tobe kazi dojem z celeho procesu strileni.
Pak mas pocit ze je to flintou, to mi ver. To jako kdyz si poridis dobre dieselove auto a jezdis na bionaftu :wink:
BSA Lightning XL SE GRT 4.5
Zoraki Ultra 4.5
cover72
Příspěvky: 290
Registrován: 10 črc 2009 16:16

Re: Benjamin Marauder

Příspěvek od cover72 » 13 lis 2011 17:49

Všechno časem, soudruhu. Všechno časem. V téhle pětiletce puška a základní optika, možná pumpa; časem pouvažuji o upgradech. A koneckonců, pravidla HFT normálně zakazují šmatat na optiku v průběhu soutěže, takže se těch 10x doporučuje jako rozumné maximum.
Uživatelský avatar
Warthog
Příspěvky: 1638
Registrován: 20 bře 2010 23:59
Bydliště: Rijnland (NL), Sudetenland (CZ)

Re: Benjamin Marauder

Příspěvek od Warthog » 13 lis 2011 18:49

No tak zrovna v České sklopce pravidlo o nesahání na optiku chybí ;-)

Já mám nejdelší sklo 30 x (BE 6500) a při tomhle zvětšení se mi už dost těžko loví obraz a vadí mi viditelnost klepání. Na ČS používám taky 3-9x40, ale LaRi mě nahlodal a tak teď budu zkoušet zvětšení vyšší.

Laßt uns fest zusammenhalten - In der Eintracht liegt die Macht - Mit vereinter Kräfte Walten - Wird das Schwere leicht vollbracht
Uživatelský avatar
AntonČechov
Příspěvky: 238
Registrován: 13 úno 2011 16:28
Bydliště: Brno

Re: Benjamin Marauder

Příspěvek od AntonČechov » 17 lis 2011 12:56

Vcera jsem mel moznost vyzkouset puškohled Optisan Mamba 4-16x50RIR s krizem typu SCB, bylo to na pusce BSA Supersport v plastu. Tuto optiku mohu vrele doporucit, je vynikajici. Pri teplote minus 2 a ruce se nam trasli zimou,
na 50 m kazdou ranou AAA baterku ... extra tenky kriz - fakt bomba.
Mimochodem, to BSA taky neni k zahozeni, kvalita 5*. Ale zustavam u Marauderu :D - at neodbocuji od tema :mrgreen:
BSA Lightning XL SE GRT 4.5
Zoraki Ultra 4.5
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 365
Registrován: 22 úno 2009 10:37
Bydliště: daleko, předaleko..

Re: Benjamin Marauder

Příspěvek od Lukáš » 24 lis 2011 14:30

jaká je spotřeba vzduchu v ráži .25, je srovnatelná s ráží .22 ? hledali ale nenašli...
doveda
Příspěvky: 525
Registrován: 09 lis 2010 20:45
Bydliště: Klatovy

Re: Benjamin Marauder

Příspěvek od doveda » 24 lis 2011 16:01

Někde to tady je,30J 30 ran pro 0.22 a 45J 30 ran pro 0.25.Tak nějak,záleží na odladění.
LP 300
LG 300 HFT
LG 300 ISSF
Uživatelský avatar
AntonČechov
Příspěvky: 238
Registrován: 13 úno 2011 16:28
Bydliště: Brno

Re: Benjamin Marauder

Příspěvek od AntonČechov » 25 lis 2011 18:52

Ja bych se na to zeptal Tobbiho, ten mel Maroše ve .22 a ted ma .25
BSA Lightning XL SE GRT 4.5
Zoraki Ultra 4.5
Uživatelský avatar
Alexxxus
Odborník na vzduchovky
Příspěvky: 10828
Registrován: 29 črc 2006 20:05
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Benjamin Marauder

Příspěvek od Alexxxus » 09 led 2012 17:25

Dám link i sem ... přeci jen to moc pistole není spíš karabina

http://www.alexxxus.cz/Crosman-Benajmin-Marauder-.22
Daystate Griffin - special edition 007/150 .177 + Deon March 1-10x24
AirArms ProSport .177 + Sightron SIII 10 x 42 MMD
Anschutz HP 9015 + Deon March
Mojí češtinu prosím omluvte.

http://www.alexxxus.cz recenze vzduchovek optik a doplňků
kruppessen
Příspěvky: 29
Registrován: 17 led 2012 09:34

Re: Benjamin Marauder

Příspěvek od kruppessen » 17 led 2012 09:43

Poznámka k objímce na konci kartuše u Maraudera: Prohlížel jsem technické schéma od výrobce a je tam uveden O-kroužek, který má být v té objímce, aby fixoval hlaveň. Uvnitř objímky je i drážka o kterou se O-kroužek opírá...Proč tomu tak u nás není, nevím. Tak jsem zakoupil adekvátní, protože úplně stejný neměli a nainstaloval ho tam. A je to v pohodě...
Uživatelský avatar
Warthog
Příspěvky: 1638
Registrován: 20 bře 2010 23:59
Bydliště: Rijnland (NL), Sudetenland (CZ)

Re: Benjamin Marauder

Příspěvek od Warthog » 19 led 2012 17:36

Tady jsou první malůvky mojí CZ 200 Bullpup v provedení se zásobníkem. Pokud se bude používat jako jednoranka, tak se asi vykašlu na ovládání vepředu a bude se nabíjet normálně stávající kličkou. Pokud bude osazen zásobník, tak se to bude natahovat vepředu a la AUG.

S ohledem na usazení spouště, uchycení železa apod. to bude ze dvou sešroubovaných polovin. Materiál nejspíš ABS nebo polyamid. V zásadě by to šlo udělat i ze dřeva, jen nevím, jak by tam působil ten spoj.

Pokud se něco moc nepodělá v práci, tak bych měl mít po víkendu hotový program do frézky (ještě potřebuju doladit vnitřní dutiny) a od soboty za týden první prototyp.

edit: grrr, patří do threadu o CZ200, přesuňte to někdo pls. I když Marauder by takhle upravit šel taky ;-)
Přílohy
bullpup2.jpg
bullpup1.jpg

Laßt uns fest zusammenhalten - In der Eintracht liegt die Macht - Mit vereinter Kräfte Walten - Wird das Schwere leicht vollbracht
cover72
Příspěvky: 290
Registrován: 10 črc 2009 16:16

Re: Benjamin Marauder

Příspěvek od cover72 » 21 led 2012 12:52

Krupessen: to je divné, protože pak by hlaveň nebyla free-floating a zhoršila by se přesnost. Jestli on to není relikt z doby vývoje, nebo opuštěný workaround/hotfix problémových hlavní?
Uživatelský avatar
AntonČechov
Příspěvky: 238
Registrován: 13 úno 2011 16:28
Bydliště: Brno

Re: Benjamin Marauder

Příspěvek od AntonČechov » 21 led 2012 22:38

Covere72: to prvni, co jsem udelal, kdyz jsem rozbalil prvniho Maraudera, byla eliminace toho floatingu, resp. jeho
rozsahu. Ma hlaven nyni se jen lehce dotyka okraju objimky po celem obvodu. Nevisi v tom. A hlavne doporucuji povolit
cerviky, ktere drzi objimku na kartusi. Jinak u "cerstvych" majitelu Marauderu obcas najednou z nicehonic dochazi ke zcela neoduvodnenemu a katastrofalnimu zhorseni soustrelu. Strili puska krasne, celej den... odlozime ju, dame si cigo... a ...
Co to k...va je? Chodi to uplne jinam... Predevsim bych zkontroloval tu objimku - nejspis se protocila, pak v teto poloze
se do kartuse zasekly cerviky v dolni casti objimky, cela objimka se otocila a tlaci celej "floating" doleva ci doprava. Sranda.
Kdo to zazil aspon jednou tak vi o cem mluvim. U Maraudera, podle mne, vodicim prvkem u objimky musi byt prave hlaven,
to objimka by se mela spis tocit kolem kartuse. Cerviky lehce povolit, sroubovaci kryt plniciho ventilu vepredu utahujeme
jen lehce a pak povolime na pul otacky ... teprve pak je zevni hlaven opravdu VOLNA a muze "floatirovat" tam, kam potrebuje. A bude porad ve sve ose. Obcas taky neni na skodu zkontrolovat, zda je opravdu poctive dosroubovana v miste sveho jedineho upevneni pod optikou. Nenechevejme "zevni hlaven" volne viset v objimce. Je prilis dlouha a tezka na to, aby tam zustala porad uplne "v luftu". Dle meho gusta je tam toho "luftu", radoby vule, az hodne moc. Nechme ji radeji volne "lezet" na te objimce s pruznym podkladem bez zbytecneho tesneni. Co to bude - "O" krouzek, jak pise kolega vyse, nebo par otocek cerne izolepy - je to jedno, stejne pod objimkou to neni videt. Hlavne at uz tam neni 5 mm vule kolem laufu.
Kdo ma rad poradek - po ukonceni strelby muze zase cerviky na objimce utahnout - at kazdy mame klidne svedomi :wink:
BSA Lightning XL SE GRT 4.5
Zoraki Ultra 4.5
cover72
Příspěvky: 290
Registrován: 10 črc 2009 16:16

Re: Benjamin Marauder

Příspěvek od cover72 » 22 led 2012 22:22

Proč bych to dělal? :shock: Jako free-floating je to stavěné, mechanicky s tím problém nemá, nechovám se k pušce jako prasoň a nepíchám hlavní do hlíny, takže se nevyvrátí a právě díky existenci mezer objímka-hlaveň naprosto nemusím řešit rozpínání kartuše. Free floating má svůj dobrý důvod, tak jednoduše nevidím jediný důvod, proč se o to připravit?

Leč další dotaz do pléna: má někdo ten regulátor od Altarose? Chce se mi zvětšit použitelné rozmezí tlaků, leč Altaros má v návodu požadavek na pomalé dopouštění vzduchu, jinak prý hrozí vyražení regulátoru či co a mně se i při nejvyšší snaze při napouštění daří pouze nic, nic, skok 40 barů.
Odpovědět