Benchrest

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Sheerif
Příspěvky: 133
Registrován: 20 říj 2009 10:53

Re: Benchrest

Příspěvek od Sheerif » 02 lis 2018 16:49

Vážení střelci BR.
Sděluji Vám všem smutnou zprávu,že nás opustil dlouholetý střelec nejen klasiky-pušky,ale v poslední době pouze střelec disc.benchrest pan Josef Lhoták z Nymburka,člen SSK Dvory.Skělý,nekonfliktní kamarád.Bylo mu 79 let.Budiž čest jeho památce.


Sheerif
Příspěvky: 133
Registrován: 20 říj 2009 10:53

Re: Benchrest

Příspěvek od Sheerif » 02 lis 2018 16:59

Přátelé chci po tomto odkazu napsat dosti velké pojednání o dnešních praktikách v disc.benchrest a bude nejlépe,když si sami na str.www.sport-strelba.cz přečtete článek o Memorialu M.Kopťárové,uděláte si svůj úsudek a vyčkejte mého komentáře.Děkuji.
Feinwer
Příspěvky: 7
Registrován: 09 pro 2014 20:07

Re: Benchrest

Příspěvek od Feinwer » 03 lis 2018 17:26

Díky Sheerife za info. Článek jsem si přečetl a nestačil se divit co je tam za snůšku nesmyslů a lží. Vlastně jsem se dozvěděl co si to střelci okolo Staré Lysé dovolují. No to je síla.
Sheerif
Příspěvky: 133
Registrován: 20 říj 2009 10:53

Re: Benchrest

Příspěvek od Sheerif » 03 lis 2018 17:28

Tak článek o Mem.M.K. jste si jistě již přečetli.Já na tuto snůšku lží a polopravd mohu odpovědět toto:
Článek je na soukromém servru Hamanů,z čehož vyplývá,že si myslí,že v demokratické době se mohou nevybíravě navážet do všeho a každého a věci zkreslovat a lhát.Tak takhle ne!!
Již v úvodu Haman píše,že se závod změnil ve frašku a boj "vyhrát za každou cenu".Kdo nebyl přímým účastníkem závodu,musí nabýt dojmu,že nějaká frakce střelců se zde všemi možnými podvody snažila zvrátit závod na svoji stranu.Jako přímý účastník nevím,o čem Haman píše.Závod proběhl naprosto regulerně,na terče a nic jiného nikdo neprotestoval.Že se zde BR střílí ve dvou asociacích CBRA a ČSS je faktem a každý se může zapojit,kde je mu libo.Ovšem klanům Ham,a Vond.,ač u CBRA začínali,zbyl již jen BR u ČSS.Z jednoho kval.závodu CBRA v M.Újezdě byli po navrácení startovného vykázáni a pořadatel si do své organizace závodu nahodlal nechat od nich vrtat!Nelze pochopit kecy,že dříve bylo napsané pravidlo,že se MČR v BR konaly stále v Lysé.Zde jsou nejlepší betonové stoly a každý zde rád střílí/je možné dosahovat nejvyšší nástřely/.To,že v r. 2016 získal SSK Sokolov pořadatelské právo na MČR je OK.Ale lží je,že to bylo první oficiální MČR a že se zde poprvé střílelo podle regulí.BR se roky před r.2016 střílel dle nezinár.pravidel,tak si ponechte lži o jakémsi bezvládí v BR bez pravidel!Další lží je,že se na protest proti jejich osobám,plno střelců MČR v Lomnici nezúčastnilo.Slabá účast byla pouze z ekonom.důvodů-náklady na cestu,LR+startovné-pro důchodce drahý špás.A když již bylo známo,že většina BR střelců se v Lomnici nezúčastní,udělal se na stejný termín/NE/závod v Lysé a nebyl to žádný trucpodnik!Mnozí se však v Lomnici zúčastnili a byli svědky serie podvodů proti pravidlům od klanů H+V.A bylo jen velkou chybou,že se hned po MČR nepodal na pořadatele protest na STK!Pořadatelem MČR letos se staly SSK Sokolov a Brada-Vondrášci a Hamani.Závod měl být opět v Lomnici.Ale na doporučení sekretáře BR StČ kraje p.Stránského,se závod uskutečnil v Poděbradech.Okamžitě začaly připomínky a výpady ze stran H+V,proč se plno střelců MČR nezúčastní/dle přihlášek/.Věc úvahy a dobrovolnosti každého ne?Nepochopitelnou reakcí je,že "někdo" "někomu" chtěl něco dokazovat na Mem.MK!?Jen chabá mysl pisatele si dokázala spojit Mem.MK s nějakými intrikami a nazvat dlouholetý Memoriál MK protestním závodem.Rovněž dlouho před Mem.bylo známo,že se z výsledků Mem.vyhodnotí Mistrovství StČ kraje v BR.KRS dotovala tento závod cenami a vše zajistil p.Stránský.Nepříčetnost klanů H+V-co si to zde středočeši dovolují vyústila v protesty a jejich nevoli.Proč?Záležitost pouze středočechů ne?A o neúctě k p. Kopťárové si zavřete své nevymáchané huby!Vůbec jste ji neznali,tak se její památky nedotýkejte!!!Faktem je,že se na Mem.MK vybíralo startovné 100.-za 2 terče a nedohodou pořadatelů nebyly předány ceny.Jen vím,že hl.pořadatelé byli v týdnu před Mem.postiženi silnými zdrav.problémy/Vrešť.-záda,Kopť.-silné nachlazení/a uvažovali o zrušení závodu.Vše se řešilo na posl.chvíli.A bohužel se nedomluvili,kdo zajistí ceny a 5 min.před vyhlášením to již nejde.Mem.MK byl tedy pouze vyhodnocen bez cen.Vše se dá ještě dodatečně s omluvou napravit ne?Ten,kdo na Mem.MK jezdí roky ví dobře,že pokud ještě J.Kopťár pracoval,nikdy se startovné neplatilo,vše sám dotoval a ceny byly vždy velmi hodnotné.Dnes je již J.K v důchodu a z toho sám závod dotovat nemůže.
Věty závěru pisatele jsou nesrozumitelné?!Kdo chce BR znechucovat jiným?Vím jen přesně po dlouhou dobu,jsou to právě klany H+V,kteří roky zpět vyvolávají na závodech řevnivost,rivalitu,na vše protestují a provokují ostatní účastníky závodů-
V reakci na odp.č 2-jsem pro,ať si pisatel zváží své další působení v BR.Neustálé provokace klidné veřejnosti jsou odrazem jeho ubohé,provokatérské povahy!Těch různých protestů,suverénního jednání především od A.Vondráška již ostatní zažili přehršel!Dokázali jediné,že kvůli jejich jednání již BR opustilo několik dlouholetých střelců BR.Vašimi excesy jsou již všichni otráveni.Proč si nejezdíte střílet BR třeba do Německa?Zde jste již dávno vyšuměli.
Vaskent
Příspěvky: 323
Registrován: 14 říj 2009 23:33
Kontaktovat uživatele:

Re: Benchrest

Příspěvek od Vaskent » 04 lis 2018 15:01

Zdravím, jen chci reagovat na ty "lži" jelikož já po soutěžích jezdím spíše sporadicky a většinou znám tak názory pouze z doslechu, tak se osobně nechci vyjadřovat bez nějakých neskreslených informací (ano, tim přiznávám že jak muj otec, tak p.Vondrášek ale i vy máte svůj a mnohdy hodně skreslený pohled na věc). Ale fakta. Pokud spochybňujete první MČR v Sokolově, pak si přečtěte směrnice ČSS. Až do MČR v Sokolově nebylo žádné MČR dle regulí. Z toho vyplívá, že toto bylo skutečně první MČR dle regulí ČSS. Dále by mne zajímalo, co za podvody bylo na MČR v Sokolově spácháno? Pokud to tak chcete nazvat, tak o jednom vím, bylo umožněno jednomu středočeskému střelci dostřílet s dle pravidel neregulerním vakem s informací, že pro příště by vše měl vyřešit a že již nemusí tedy příště být připuštěn do takovéto soutěže (tento střelec byl nakonec 2. tušim p.Jarolím? ale to se dá dohledat). Jinak si ničeho nejsem vědom. To, že by CBRA se "zbavila" Vondrášků a Hamanů je blbost, oni (my) ukončili své členství... K navrácení startovného došlo z důvodu neregulerních podmínek soutěže, které pořadatel nebyl schopen zajistit (byl jsem členem komise, která toto usnesení vydala). Pisateli dám trochu za pravdu, co se týče protestů. Ale buďme opět spravedliví. Jak vím, tak vždy se proti nám, i Vondráškovým dávali protesty a vždy je jako první narážka na nás kamkoliv přijedeme, zda máme 16J vzduchovky. My jsme se přizpůsobili rychlé úpravě pravidel, takže ano, odjeli jsme asi 2 závody se silnějšími vzduchovkami, ale když jste tak rychle zareagovali tak i když se nám to nelíbí, tak jsme se přizpůsobili. Ale bagy a jiné vybavení co nemaj dle pravidel jiní střelci jsou očividně v pořádku... Ale vrátim se k původní myšlence, v tomto částečně dám pisateli za pravdu. I já jsem několikrát na závodech se snažil usměrnit a málem i dost nevybíravě pana Vondráška. On toto vše skutečně přehání do ohromých extrémů...
A co se týče onoho "protizávodu" proti MČR v Sokolově. To je realita, původně to byl i oficiální název v propozicich, které byli vydány... Tak nevím kdo píše lži.
A co se týče paní Kopťárové. Ano, já ji rozhodně neznal, nevím zda otec, nebo Vondráškovi. Ale upřímně je mi jedno, zda jsem někoho znal, nebo ne. Nikomu nepřeji smrt, i když tam každý musíme. Ale pokud se někdo připomíná memoriálem, tak i já svojí účastí prokazuji úctu. A i možná chápu po přečtění potíží, proč došlo k tomu, k čemu došlo. Ale možná právě proto se mohlo zveřejnit, co se stalo předem, a pokud k tomu nedošlo, tak by nebylo od věci vrátit startovné (nebo jej snížit), popřípadě se při vyhlíšení alespoň omluvit a sdělit důvod. Jistě by i Vondráškovi vše pochopili. K tomu ale nedošlo...
Václav Haman ml.
Feinwer
Příspěvky: 7
Registrován: 09 pro 2014 20:07

Re: Benchrest

Příspěvek od Feinwer » 06 lis 2018 05:19

Sheerife Tvoje odpověď na zmiňovaný článek je naprosto přesná, něco jako perfektně spočítaný terč aniž by si musel použít kalibr.
Sheerif
Příspěvky: 133
Registrován: 20 říj 2009 10:53

Re: Benchrest

Příspěvek od Sheerif » 06 lis 2018 10:34

Děkuji Feinwere.Já zatím odpovídat nehodlám,vypadalo by to třeba tak,že střelci z klanů H+V jsou mí nepřátelé.Tak tomu není.Mám rád mezi střelci kamarádské a nekonfliktní vztahy a očekávám,že se ještě do diskuze někdo zapojí.Na str.M.Stránského,kde se pravidelně stará o informovanost všech,kdo BR střílí/sportovní strelba.eu/mne ,ale znepokojil současný postoj M.S.,který silně uvažuje o odchodu z této discipliny.Je sekretářem BR StČ kraje a i když jsme tehdy všichni chtěli,aby byl republikovým sekretářem BR pod hlavičkou ČSS,vzedmul se tehdy s velkou hádkou na střelnici v Lysé velký odpor a naprostý nesouhlas od klanů H+V,proti vůli nás všech ostatních.Dohodli jsme se tehdy,že bude tedy pouze pro StČ kraj a tudíž tito buřiči a rozkolníci nebudou mít právo do našich středočeských záležitostí v BR mluvit a jako vždy a vše obvykle kritizovat.
Na posledním závodě ZL v Lysé se zde rozjela silná hádka ohledně technických nepředpisových pomůcek,které údajně někdo používá.Vyvrcholilo vše tím,že již se začalo vyhrožovat, že se BR v Lysé přestane střílet atd..Pro naprostou informovanost zde teď opíši přesné znění mezinárodních pravidel BR ohledně př.stojanů a zad.bagů.
Stojany a bagy.
Podmínky stejné pro všechny třídy.Přední stojan slouží pouze pro podporu přední části zbraně.zadní podstavec/bag/může tvořit podporu pouze zadní části zbraně.Žádný stojan nemůže být pevně uchycen ke stolu,zbraňi nebo čemukoliv jinému,obě části jsou volné nezávisle na sobě.
Přední stojan.
Přední stojan nebo podstavec není nijak omezen pravidly v konstrukci,váze,rozměrech,materiálu nebo designu zařízení.V místě kontaktu s přední částí zbraně musí být zabudovaný bag plněný sypkým nekovovým materiálem/na př.pískem/.Spodní/dosedací/část předpažbí musí mít stoprocentní kontakt s vrškem zabudovaného bagu.Přední stojan může mít v přední části doraz,který slouží pro nastavení zbraně ve směru k terči.Je dovoleno vertikální a horizontální nastavení za pomoci jakéhokoliv mechanismu.
Bagy.
Materiál bagů musí být kůže,nebo textilie/na př.cordula/,nebo jejich kombinace.Kontaktní část musí být po straně a nahoře o maximální tlouštce 3 mm,pouze základna může být silnější pro zvýšení stability.Pevná-tlustá kůže,plastové,dřevěné či kovové stojany potažené kůží nejsou povoleny.Pro lepší vedení pažby je povoleno použití kluzných pásek nebo sypkého materiálu snižujícího tření.Bagy musí být vyplněny pískem,či jiným sypkým,nekovovým materiálem.Zadní bag může být vertikálně nastaven/podložen/pomocí podložek,nesmí však být použito žádného mechanismu pro vertikální nebo horizontální nastavení.Podložky nemohou mít žádné výstupky,které se mohou zachytit na stole nebo ve vaku/bagu/.Zadní bag musí být samostatný a nesmí být součástí jakékoliv sestavy.
Omezení zbraňí.
Pokud zdvihneme zbraň,přední a zadní opora se nesmí zvednout se zbraňí.Pokud se přední a nebo zadní opora/stojan,bag/zdvihne se zbraňí,musí být zvážena se zbraňí pro určení limitované hmotnosti zbraně.Zbraň také může být posunuta rozhodčím dozadu a dopředu pro určení,zda není upnuta ve stojanu.Přední a nebo zadní opora nesmí být použita pro omezení zákluzu zbraně.Obecně žádné vybavení soutěžícího nesmí být připevněno ke stolu.Jakékoliv zařízení,přídavek,tvar nebo rozměr zbraně navržený pro spolupráci s libovolnou částí vybavení pro umožnění návratu zbraně do výchozí střelecké pozice při každém výstřelu je považováno za ilegální.
Hansen
Příspěvky: 56
Registrován: 26 čer 2012 21:18
Bydliště: Praha východ

Re: Benchrest

Příspěvek od Hansen » 06 lis 2018 15:37

Je smutné, že poklidnou skupinu středočeských střelců benchrestu dokáže rozvrátit několik migrantů vedených arogantním člověkem. Liga je nazvaná jako „STŘEDOČESKÁ BENCHRESTOVÁ LIGA“, a proto jsou střelci z jiných krajů hosté a podle toho by se měli chovat. Pokud se host neumí chovat, tak je zpravidla vyhozen. Nechápu, proč se někteří lidé účastní závodů, u kterých jim pořád něco vadí. Mně by dost vadilo, kdybych byl za své chování považován za nevítaný element. Závodů, které nejsou podle mých představ, bych se určitě neúčastnil. Někteří lidé jsou ale asi splachovací. Když je vyhodí dveřmi, tak vlezou zase dovnitř oknem.
Sheerif
Příspěvky: 133
Registrován: 20 říj 2009 10:53

Re: Benchrest

Příspěvek od Sheerif » 20 lis 2018 10:03

No přátelé,poslední příspěvek od Hansena super!!Je nutno jen tleskat.Pravda vyjde na povrch vždy.Divím se,že plno lidí,ať z jedné nebo druhé strany,kteří by se měli k tématu a původnímu,vše rozněcujícímu článku vyjádřit,nepochopitelně mlčí.Já počkám a vyjádřím se naposledy po III.kole ZL v BR ,které se koná 2.12. ve Dvorech,protože a jednoduše se zde dá ještě stále něco napravit ne?Jinak jsem v očekávání na výsledky kontroly dopingu,které se na MČR BR museli podřídit ženy i muži,kteří obsadili 2.a3.místa.Nevíte někdo výsledky,pokud jsou již k dispozici?ČSS mlčí!?Je možné,že výsl.ještě známé nejsou,ale myslím,že by všichni účastníci MČR v BR nějak o provedeném být informováni měli.Zdravím příznivce BR.
Hansen
Příspěvky: 56
Registrován: 26 čer 2012 21:18
Bydliště: Praha východ

Re: Benchrest

Příspěvek od Hansen » 20 lis 2018 18:53

Hansen
Příspěvky: 56
Registrován: 26 čer 2012 21:18
Bydliště: Praha východ

Re: Benchrest

Příspěvek od Hansen » 11 srp 2019 17:47

World Championship 2019 - Live Stream Link

https://wrabf.nashuatsh.solutions/live-stream/

Po otevření stránky si můžete vybrat jednu ze čtyř kamer. Od pondělí do středy se střílí malorážkový benchrest. Střílí se od 09.00 hodin.
Uživatelský avatar
petr611
Příspěvky: 300
Registrován: 19 srp 2007 07:18
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Benchrest

Příspěvek od petr611 » 23 říj 2019 08:51

Měl bych dotaz na střelce benchrestu z malorážky. Je tady někdo,kdo chodí trénovat někde v okolí Liberce? Třeba do liberecké Arény? A komu by nevadilo se podělit o nějaké zkušenosti. Rád bych se připojil. Někdy v průběhu listopadu nebo později. Klidně do SZ. Díky. Petr
petr611
Walther LG300 XT,Valiant Themys II 10x32,AA EV2 MK4,Sightron STAC 2-10x32,CZ85 9 mm Luger 1990,AlfaProj 9mm Luger,CZ455 Precision trainer ,Burris Timberline 4-14x32,Anschutz LR22,Meostar 4-16x44
Odpovědět