BB CO2 z airsoft

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

vladan
Příspěvky: 12
Registrován: 29 led 2008 03:06
Bydliště: Matička (Praha)

Re: BB CO2 z airsoft

Příspěvek od vladan » 24 čer 2010 21:01

12 zásobníků po 11 brocích = 132 ocelových kuliček nabitých v zásobnících za okamžik. To také zhruba odpovídá kapacitě bombičky. Někdy se vyčerpá o něco dřív, někdy plyn ještě zbude. Dle zkoušek jsem na jednu bombičku vystřelil minimálně 95 střel a maximálně 145. Můj kufřík s pistolí osahuje 3 bombičky náhradní a jednu ve zbrani. Rychlo-nabíječ má kapacitu cca 400 broků + 12 nabitých zásobníků. Na jeden výlet s pistolkou, vybaven jen malým kufříkem mám k dispozici materiál na zhruba 500 výstřelů.
Vlastní rychlo-nabíječ se skládá ze dvou částí. Kazeta s ocelovými broky „A“ a plnící jednotka „B“ na plnění zásobníků a na uchovávání naplněných či prázdných zásobníků. Plnící jednotka má nahoře odpružené polohovací víko, které při zaklapnutí zabraňuje vypadnutí zásobníků. Ty jsou při transportu spolehlivě chráněny proti vysypání. Zkoušel jsem plnění 12 zásobníků na rekord a nejkratší čas byl 32 vteřin.
Přílohy
P08-nabíječ.jpg


Apevia
Příspěvky: 3179
Registrován: 01 říj 2007 21:11
Bydliště: Jižní Čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: BB CO2 z airsoft

Příspěvek od Apevia » 24 čer 2010 21:10

Nádherná práce Vladane, smekám!
Cogito ergo armatus sum.
Uživatelský avatar
vladan
Příspěvky: 12
Registrován: 29 led 2008 03:06
Bydliště: Matička (Praha)

Re: BB CO2 z airsoft

Příspěvek od vladan » 24 čer 2010 21:23

Postup plnění je následující. Z plnící jednotky „B“ se vyjmou prázdné zásobníky. Na ni se nasadí kazeta „A“. Pak se otočí páčkou na kazetě o 90 stupňů. Otevře se podélný otvor ve spodní části kazety a kuličky se vysypou do plnící jednotky a naplní trubičky (na obrázku vypadají jako varhaní píšťaly) až po okraj. Kazeta se zavře a odejme. Do „varhan“ se zasunou zásobníky a tak se naplní kuličkami. Každý zásobník má ve spodní části planžetovou západku, která dovoluje vstupu kuliček při zasouvání, ale zabraňuje jejich vypadnutí. Pak stačí vyjmout naplněný zásobník, nasadit ho na nabíjecí magnetický držáček a pohodlně zasunout do komory pod závěr. Je nabito.

Kdyby nebylo BB ocelových broků, tak by se tato konstrukce nepodařila.

Na závěr ještě informace, jak vlastně tato pistolka střílí. Abych vyloučil mé ruce a oči, prováděl jsem zkoušky ze vzdálenosti 8 m s pistolí upnutou do držáku. 10 zásahů do terče se vešlo do 1,5 cm. Vzhledem k tomu, že nejsou použity diabolky, ale ocelové BB broky, výborný výsledek. Z ruky už to bylo horší, ale do klasického terče pro vzduchovou pistoli na 10 m jsem po seřízení mušky zasáhl černý střed ze 100 ran cca 70x. Na 5 m udělá do hliníkového desetníku slušný důlek. Když se trefím. :)
Přílohy
P08-plnění.jpg
pedro gonzales
Příspěvky: 235
Registrován: 31 srp 2007 14:00
Bydliště: vsetínsko
Kontaktovat uživatele:

Re: BB CO2 z airsoft

Příspěvek od pedro gonzales » 25 čer 2010 02:25

to je snad poprvé co vidím že někdo naláduje zásobník rychleji než vystřílí :D, dobře chlape, pěkně dotáhlé až do konce
Odpovědět