balisticke tabulky kulovych naboju

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

remoš

balistické tabulky kulových nábojů

Příspěvek od remoš » 04 bře 2006 18:30

Rád bych aby se se mnou někdo podělil o zkušenosti s přesností údajů výrobce v balistice střeliva do kulovnic.Z vlastní praxe vím že při nastřelení podle tabulek na 50m se údaje ve 100,200 a 300m shodovaly u SB,Hirtenberger a Lapua. U Remingtonu a Federálu to tak přesné nebylo.


Smazaný uživatel 111

Re: balistické tabulky kulových nábojů

Příspěvek od Smazaný uživatel 111 » 04 bře 2006 21:50

Moje udaje se s Sell-Bell pri nastrelení na 100m a přecvakání na 300m neschodují o -5,6cm , konkrétně u náboje s terčovou střelou Sierra 2200
Ale vše muže být tim že v tabulkách je lauf 60cm a já mam 65cm.
remoš

balistické tabulky kulových nábojů

Příspěvek od remoš » 06 bře 2006 10:17

Loni jsem byl ma jedněch závodech na lov. terče a chlapi tam měli přebíjené střelivo do .223rem a jako střelu použitý celoplášť Hornady 2,27g.
Prej s tím střílejí Němci a Rakušáci na ME v lov. střelbě teda za bezvětří údajně má V0 1200m/s a téměř plochou dráhu letu.
jeden náboj jsem si na zkoušku dovezl a ve 100m šel o 8cm výš než Federal 3,56g se kterýma jsem tam střílel já.
Další poznatek poslední dobou se víc a víc na přední místa dostávají chlapi co střílí s .223rem nebo s Hornetama počáteční úspěchy .308 jsou pryč čím to je?
Shiva
Příspěvky: 984
Registrován: 19 říj 2005 20:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shiva » 06 bře 2006 11:56

Nejde o úspěch či neúspěch .308, ale o to, že ráže .223 Rem s dlouhou, těžkou střelou (80gr) v hlavni s rychlým stoupáním, je vyrovnaná s .308 až do 400 - 500m (pro terčovou střelbu). Je všeobecně známo, že se lépe a přesněji střílí s něčím co má menší zpětný ráz.
Je celkem jedno jestli uděláš o pár kliků větší korekci nebo přeneseš víc. Pokud je to jen pro terčovou střelbu tak je to jedno.
Good shooting
Nepište SZ, pište dotazy přímo na mail gunshop@sniper.cz
vito
Příspěvky: 586
Registrován: 28 lis 2005 13:48

Balistické tabulky kulových nábojů.

Příspěvek od vito » 07 bře 2006 12:16

Velmi dobré balistické tabulky všech možných kulových nábojů /do krátkých i dlouhých zbraní/ byly po mnoho v let vždy ve výročním katalogu firmy Frankonia. Profesně jsem z nich dlouhá léta čerpal užitečné informace. Bohužel, asi tak jako všechno, se Frankonia moc pohoršila a v současném katalogu jsou tabulky minimální. Zbývají v podstatě jenom firemní údaje a ty se musí pracně shromažďovat. V katalogu byly pohromadě.
Shiva
Příspěvky: 984
Registrován: 19 říj 2005 20:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shiva » 07 bře 2006 12:38

Nic ve zlém, ale mně std. bal. tabulky byly celkem k ničemu. Jedině tak k informativnímu porovnání. Pro mne jsou podstatně důležitější informace o bal. vlastnostech střel. Ale to bude tím, že nestřílím seriově vyráběným, komerčním střelivem, ale že si dělám vlastní.
A ikdyž mám jeden z nejlepších bal. a reload. SW (dle mého skromného názoru), který mi vyplivne hodnoty přesně k mému náboji, flintě a prostředí, tak stejně na tu střelnici musím jít a ověřit si tabulkové hodnoty v praxi. Většinou se to liší, ne o moc, ale liší.
Good shooting
Nepište SZ, pište dotazy přímo na mail gunshop@sniper.cz
remoš

balistické tabulky kulových nábojů

Příspěvek od remoš » 07 bře 2006 13:28

Tabulky v katalogu Frankonie 02/03 se mi velice osvědčily mám takovou svoji soukromou střelničku v honitbě ve starým lomu max.180m Takže se mi za 10let co nastřeluju zbraně myslivcům z půl Vysočiny osvědčilo nastřelit podle tabulek na 50m na zálepku a pak si majitel vyzkoušel ránu na ONV všichni byly spokojeni v našich podmínkách se střílí do 200m a na komoře prasete odchylka od tabulek o 5cm v200m nehraje až takovou roli. Loni přijel známej s .375HH Mag tak jsme to udělali jak obvykle a v JAR dal pět ran na 200-250m a měl pět kousků ne nic z vel.5 ale byl spokojenej. Nedávno jsem četl vaše diskuse o kvalitě ČZ550 a tam dole v Africe je znají a spolu se starejma ZKK na ně nedají dopustit říkají tomu všemu "Brůno".
Shiva
Příspěvky: 984
Registrován: 19 říj 2005 20:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shiva » 07 bře 2006 13:45

Pro myslivce to chápu. Dostatečná přesnost je 2 MOA. Tovární střelivo se do toho v pohodě vejde.
Nepochopil jsem, ale k čemu tabulky na nastřelení flinty. Já to dělam tak, že usadím flintu, podívám se skrz lauf tak abych viděl terč, pak do puškohledu a docvakám. Střelím a znovu zamířim kam jsem míříl, docvakám kříž na zásah v terči. Vystřelím a hotovo. Většinou ještě ověřím jednou ranou.
Takže mi uniká smysl tabulek.
Nepochopil jsem poznámku o CZ550.
Good shooting
Nepište SZ, pište dotazy přímo na mail gunshop@sniper.cz
Lovec
Příspěvky: 279
Registrován: 25 lis 2005 20:06
Bydliště: Slovensko....

Re: balistické tabulky kulových nábojů

Příspěvek od Lovec » 08 bře 2006 10:57

remoš píše: Nedávno jsem četl vaše diskuse o kvalitě ČZ550 a tam dole v Africe je znají a spolu se starejma ZKK na ně nedají dopustit říkají tomu všemu "Brůno".
Na farmach v Afrike ich nakupuju jedna radost.Ked sa ich chlapci pytali,preco nekupia nieco ine kvalitnejsie,odpoved znela "A naco? Za cenu jednej kvalitnej gulovnice kupime 3 kusy CZ a potom,ked sa zoderu ich vyhodime.A host,ktory chce polovat long-range si aj tak donesie vlastnu zbran.Ostatnych dovezieme autom na rozumnu vzdialenost."
Lovec
Příspěvky: 279
Registrován: 25 lis 2005 20:06
Bydliště: Slovensko....

Příspěvek od Lovec » 08 bře 2006 11:02

Shiva píše:Pro myslivce to chápu. Dostatečná přesnost je 2 MOA. Tovární střelivo se do toho v pohodě vejde.
Nemyslim,ze je to dostatocna presnost ani pre polovnika,zial ale iba pre takeho,ktoremu na tom trochu zalezi.Kvalitna gulovnica strednej triedy s kvalitnym tovarenskym strelivom by sa mala zmestit na 100 metrov do 1 MOA.Ak nie,nekupovat,lenze to nikoho nezaujima,ide len o to co najviac usetrit.... :cry: S toho sice plynie viacero problemov pri nakupe,ale....
Uživatelský avatar
Silencer
Moderátor
Příspěvky: 1480
Registrován: 15 kvě 2006 08:35
Bydliště: Praha

Příspěvek od Silencer » 12 led 2007 11:24

Měl bych prosbu, trošku jsem hledal, ale nenašel jsem - potřeboval bych nějakou aktuální tabulku ráží, rychlostí a energií hlavně pistolového a revolverového střeliva. Pomůže někdo?
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 12 led 2007 11:50

http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
Silencer
Moderátor
Příspěvky: 1480
Registrován: 15 kvě 2006 08:35
Bydliště: Praha

Příspěvek od Silencer » 12 led 2007 12:02

Asi jsem slepota, ale rychlost ani energiii S&B neuvádí našel jsem toto
Black Sabbath
Příspěvky: 274
Registrován: 07 pro 2006 22:41
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Black Sabbath » 12 led 2007 12:08

Musíš dát nahoře "Celkový náhled".
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 12 led 2007 12:12

Silencer píše:Asi jsem slepota, ale rychlost ani energiii S&B neuvádí... [/url]
Jak to? Já tam vidím Vo, V25, V50 a Eo, E25, E50.
Musíš kliknout nahoře na Celkový náhled.

EDIT: Ozzy byl rychlejší. :lol:
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Odpovědět