Balisticka zelatina

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Apevia
Příspěvky: 3179
Registrován: 01 říj 2007 21:11
Bydliště: Jižní Čechy
Kontaktovat uživatele:

Balistická želatina

Příspěvek od Apevia » 03 srp 2008 20:25

Ahoj.
Zajímalo by mě, zda-li jste někdo již zkoušel doma vyrábět balistickou želatinu. Je to těžké? Snad by měli i stačit suroviny co se dají normálně koupit, nebo co se používají v kuchyni. Stačilo by jen něco co má podobnou konzistenci, nebo jak to říct :) .
Zajímá mě, jak se v ní budou chovat různé typy střel.
Předem moc děkuji za jakékoliv rady, nápady, popřípadě i zkušenosti :)
Díky....


Cogito ergo armatus sum.
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 03 srp 2008 21:32

Zkoušel jsem dublagu, bohužel jsem měl k dispozici pouze 5 litrů, tudíž jsem to prostřelil jak malinu... :(
Apevia
Příspěvky: 3179
Registrován: 01 říj 2007 21:11
Bydliště: Jižní Čechy
Kontaktovat uživatele:

?

Příspěvek od Apevia » 03 srp 2008 21:33

2Alfonss: Prosím Tě co je to to dublagu? To je nějaká ta želatina?
Mě by hlavně zajímal nějakej ten poměr a to co vše potřebuji.
Díky za zájem Alfe....
Cogito ergo armatus sum.
dong
Příspěvky: 60
Registrován: 24 říj 2007 20:42

Příspěvek od dong » 03 srp 2008 22:35

rekl bych ze je to tohle:

http://www.czech-dent.cz/webmagazine/pr ... &idp=23261

(alespon podle google)
Apevia
Příspěvky: 3179
Registrován: 01 říj 2007 21:11
Bydliště: Jižní Čechy
Kontaktovat uživatele:

Hmm

Příspěvek od Apevia » 03 srp 2008 22:42

Aha, díky.
Já jsem snad ale někde četl, že by to mělo jít vyrobit i z normální želatiny za příměsi "něčeho"...
Cogito ergo armatus sum.
Ares
Příspěvky: 1552
Registrován: 24 srp 2005 10:46
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ares » 03 srp 2008 23:20

Apevia
Příspěvky: 3179
Registrován: 01 říj 2007 21:11
Bydliště: Jižní Čechy
Kontaktovat uživatele:

THX

Příspěvek od Apevia » 03 srp 2008 23:22

2Ares: Díky...
Nenašl by se někdo kdo by to přeložil do češtiny, pls?
A máte s tím někdo nějaké zkušenosti?
Cogito ergo armatus sum.
Ares
Příspěvky: 1552
Registrován: 24 srp 2005 10:46
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ares » 03 srp 2008 23:24

bufallo
Příspěvky: 344
Registrován: 14 srp 2007 14:21
Bydliště: BB

Příspěvek od bufallo » 04 srp 2008 06:27

niekde na nete som videl predavat balisticku zelatinu, rozpustis v nadobe na sporaku, nalejes do podlhovastej vane, nastrielas, rozrezes, vyberies strely no a potom zase rozpustis na sporaku a zase nalejes, nastrielas... no a tak dookola donekonecna... normalna zelatina nieje na viacnasobne pouzitie, je to cista bielkovina, ak ju nebudes mat v chladnicke alebo zamrznutu sa ti zosmradne a pokazi...
Uživatelský avatar
Petin00
Příspěvky: 682
Registrován: 28 srp 2007 15:23
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petin00 » 04 srp 2008 08:49

Tady ještě video na youtube.com...Je toho tam i více :wink:
venda

Příspěvek od venda » 04 srp 2008 09:22

když, tak pořádně, kamarád to udělal následovně balistic gel se dá koupit
po netu, ale nevim kde chce to hledat. Jinak jsme nepoužili žádný vaničky nebo tak něco. Normálně na půdě našel staré duté torzo konfekční figurýny a tak jsme ji jemně rozřízli. Dále jsme to doslova vymázli sádýlkem a vylili tam gel, Dále jsme si dávali pozor na spodní základnu trupu, aby trup dobře stál. Pak to spočítal 3500 Kč, ale testovací panák jak hrom, pravda po změření obvodu hrudě sme zjistili, že testujem asi 10 leté dítě, ale neva účel to splnilo....... more fun :lol: :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
baretta@pobox.sk
Příspěvky: 255
Registrován: 12 úno 2006 14:33

Příspěvek od baretta@pobox.sk » 05 srp 2008 18:36

nač je Ti želatina? na vyhodnotenie zasahu je nutne spočitat radialne trhliny a navyse sa vzdy sleduje rychlobeznou kamerou.

raz mi niekdo radil aby som kupil a uvaril tu potravinarsku - ale jaksi sa mi to zda trochu mimo.

Ja by som použil parafin zriedeny s olejom na hustou aku chces, Ale ked je teplo tak neni moc treba riedit. Jednak je to asi najlacnejšie - po dušičkach a cez ne. a za druhe lahko odmeraš objem strelneho kanalu - čo sa použiva najčastejšie pri vyhodnocovani tejto tematiky. Ano a potom sa mera dlžka vstrelu a jeho priemer v roznych vzdialenostiach.

a ked si to nezriedlil olejom, a prestane Ta to bavit mozes spravit prima sviecky k roku na haloven alebo k taboraku - teda reciklujes odpad - cest a slava.

Ked ide o porovnanie deformacie strely - co si myslim ze je dost blbosť tak je možne strielat do mokreho telefonneho zoznamu - myslim ze VABO s tym robili pokusy a vysledna deformacia bola neuvertitelne podobna zelatinovemu pokusu. Inak bez racionalneho podkladu - Pri ranivej balistike nedochadza často k zastrelom - priestrely su pocetnejšie

mydlove a parafinove bloky boli kvadre, zelatina valce. Uprednostnil by som valcovu formu fur einfache manipulaciu. Alebo skor pre jednoduche odlivanie do kanalizačnych rur - s ktorych sa to samozrejme vybera. Pozor na stiahnutiny a zmršteniny - plati to iste čo pri odlievani všetkych tuhych materialov -

no a keby si sa fakt mooooc nudil tak kontaktuj pana Juřička na VABO.
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 29 pro 2008 09:31

Doporučil bych vám uvědomit si, co přesně chcete dělat. Pokud máte rychloběžnou kameru, nebo pokud chcete zkoušet velikost stálé dutiny, tak je želatina docela dobrá (protože se roztáhne a potom zase smrští, je měkká).
Pokud chcete vyhodnotit dočasnou dutinu, tak zkuste blok obyčejné keramické hlíny, nebo plastelíny (používá se taky mýdlo, nebo vosk, které jsou ale docela náročné na zpracování).
Pokud chcete vyhodnotit prostup střely, pak jsou dobré telefonní seznamy, nebo barely s vodou (bude jich potřeba opravdu hodně).
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Uživatelský avatar
kayakero
Příspěvky: 804
Registrován: 22 zář 2008 14:12

Příspěvek od kayakero » 05 led 2009 11:20

A nebo se nech přechodně zaměstnat v kafilerii.
Lidí maj stále málo - a většinou se smlouvou nakrátku (trvale na to nikdo nemá žaludek), na krátký brigády jsou zvyklí ... a navíc i slušně platí.


Kafilerie bývají odlehlé od civilizace, takže by střelba nikoho nevzbouřila, běžných mrtvol nepřeberně (kravské, prasečí ... psí) a jestli si počkáš až něco uhyne v ZOO, třeba se dočkáš i antilopy, zebry nebo třeba i slona.. tygra. Kamarád (technolog v rukavičkářských závodech) vyprávěl, jak jako melouch z rel. čerstvých exotických chcíplotin (dodaných kontakty z kafilerie) stahovali kůži a pak je vyčinili na přeložky k posteli soudruha ředitele. S trochou šikovnosti by záběry průstřelů z rychloběžné kamery mohly vypadat jako opravdové safari.
vojtas.m
Příspěvky: 43
Registrován: 22 úno 2009 23:18

Příspěvek od vojtas.m » 17 zář 2009 14:43

a nema nekdo strucny navod na vyrobu na youtube to sice je ale nevim jestli je u nas k dostani neco jako cooking sprey ja osobne sem premyslel nad hodne zelatiny s trochou vody mozna zahustit moukou nezna nekdo spravny a overeny postup?

Jinak nasel sem oficiani navod na vyrobu balistickeho gelu od Boricu mytu ale neumim anglicky byl by nekdo tach schopny a prelozil to? http://www.youtube.com/watch?v=023Ho--X ... re=related
Odpovědět