Balisong?

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

ppeettrr
Příspěvky: 411
Registrován: 08 zář 2007 08:45

Příspěvek od ppeettrr » 31 bře 2008 21:02

V německu jsou zakázaný snad jen automaty a nože s větší čepelí než asi 10 cm. Jednou mě stavěli němečtí celníci na hranicích, jestli nemame zbraně a drogy a pak u mě v kapse zahlídnul Spyderco Persian, chvíli si ho prohlížel a pak mě pustil - že prej je čepel neni zas tak velká a neni to automat, ale jak je to 100% nevim


dmz

Příspěvek od dmz » 05 dub 2008 00:09

Když se řekne balisong - obvykle na mysli vytane flipování, ukázka z filmu, ale ne jeho praktická stránka. Rozhodl jsem se motýlek vyzkoušet čistě jako praktický nástroj...

více pak zde: http://dmz.pspace.cz/art/404/balisong_b ... ylkovy.htm
Uživatelský avatar
kayakero
Příspěvky: 804
Registrován: 22 zář 2008 14:12

Příspěvek od kayakero » 08 pro 2008 13:36

ad balisongy v Germánii: Malé velikosti tam běžně koupíš - i v kamenných obchodech. Takže zákaz asi není. Vím ale, že Germáni řešili v TV zabavení pár beden velkých motýlků obchodně tam poslaných z USA. Ty měly čepel 12cm; někdo se hájil, že to z těch inčů špatně přepočítal. Smolík.

Ad automaty: ten aušus "NATO Military" (všichni znají: ze zinku odlitý rám, pochromovaný, zelené plastové střenky se zmíněným nápisem + hvězdičkou, DAO přetlačovaná pojistka stejnou tažnou vinutou pružinou vymetne čepel tam a po přetlačení zase i zpět) se taky běžně v Germánii prodává. A vzhledem k nápisu "Rostfrei" na čepeli (nikoliv "Stainless") předpokládám že si ho Germáni vyrábí nebo nechávají vyrábět přímo pro germánský trh. Takže nevím.


totéž one-handy v Germánii: malý fall-messer (gravity knife, vysouvák) se střenkami s rotlinnými motivy vyraženými do plechu tam taky běžně koupíš. A to je ortodoxní one-hand na otevření i na zavření.

hopsavé Italáky (ani malinké) jsem v Germánii nikdy nepotkal. Možná o důvod víc proč by měli navštívit naši zemi - krom levných hospod a bordelů.
Odpovědět