BAIKAL MP133K

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

epetr2008

BAIKAL MP133K

Příspěvek od epetr2008 » 24 črc 2009 19:18

Obrázek
http://world.guns.ru/shotgun/sh48-e.htm
Má někdo z Vás nějaké zkušenosti s touhle brokovou pumpou?

IŽ nedělá špatné zbraně a na brokové pumpě snad není co pokazit ne?

Z automatické brokovnice SAIGA jsem si párkrát zastřílel a s některý náboje jí vážně nechutnají :roll:

Hatsana bych sehnal asi levněji, ale u MP133K se mi líbí ten zásobník

EDIT: Upraven název
Naposledy upravil(a) epetr2008 dne 25 črc 2009 13:18, celkem upraveno 2 x.


Childeater
Příspěvky: 901
Registrován: 08 bře 2007 21:11
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Childeater » 24 črc 2009 19:24

Já se přiznám, že by mě zajímalo, jestli Ty máš, Petře, vůbec zbroják. A pokud jo, tak jestli máš bouchačku. Ty už jsi řešil takovejch kvérů... :lol:

Nuže, neznám nikoho, kdo by si to dobrovolně koupil. Na lov to není a na sport nepoužitelné, díky zásobníku.
Dostaneš se do sladké divize OPEN.

Já bych to nechtěl ani zadarmo.
epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 25 črc 2009 00:27

Nevlastním žádnou dlouhou a navíc na to nemám moc peněz.
Už před rokem jsem chtěl brokovou kozlici, ale ta mi byla rozmluvena, že si mám koupit brokovou pumpu. Lehce jetej Hatsan v Plzni mi utekl. Teď jsem si vyhlédl kulovnici Remington 715 Sports man (zase vedle). Mosin/SKS nechci. A tohle opět ,,prej ani zadarmo"......
Childeater
Příspěvky: 901
Registrován: 08 bře 2007 21:11
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Childeater » 25 črc 2009 09:02

Já tomu co chceš moc nerozumím, ale mám jak kozlici, tak pumpu. Kozlici proto, že mě bavily asfalťáky a na lov, pumpu na zablbnutí v pár spontánně vymyšlených srandamačích a na lov. Není to klasická IPSC pumpa.

Přesto, píšeš, že máš hluboko do kapsy a že bys chtěl dlouhou. Pokud, jak píšeš, stejně nebudeš moc střílet (finance) tak si kup co chceš. Klidně i tuhle brokovnici. Nebo jakoukoli jinou, nebo i toho Remingtona 715. IPSC střílet stejně nebudeš.

Musíš aspoň trochu vědět k čemu tíhneš, ne? Jestli potřebuješ kozlici, tak si jí nemůžeš nechat vymluvit a jít do pumpy a naopak. Obojí se používá na úplně jiný věci.

Kulovou dlouhou, jestli Tě tíží finance, vzal bych si malorážku, protože laciněji a přesněji to nejde.
A jestli si chceš užít kulovnici za pár kaček a do pár metrů, tak podle toho, co se Ti líbí. SA 58 a SKS jsou dobré hračky, sám SKS mám a nikdy bych jí neprodal - mám jí vyvoněnou. A jestli nechceš vojnu, tak si můžeš vzít třeba lámačku od IŽ v 7,62x54R nebo .308W, co já vím co, je to za pár korun a lacinou ránu to dá... :D Nebo jetou loveckou kulovnici, aby to mělo aspoň napínáček.
epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 25 črc 2009 13:10

Cena střeliva mě nelimituje - to je pár stovek měsíčně.
Na solidní kulovnici si holt budu muset ušetřit.

AD tato brokovnice:
Na tohoto výrobce mám dobré reference :?: :!:
Dokonce tyto konkrétní zbraně údajně používají i některé útvary ruské policie.

Chci si nějakou fajnovou brokovnici koupit a eventuálně jí zase s co nejmenší ztrátou prodat. Jestli jí za 9 koupím a pak nebudu schopný jí za 6-7 prodat, není to zbraň pro mě.
Poli
Příspěvky: 274
Registrován: 27 črc 2008 22:10

Příspěvek od Poli » 25 črc 2009 13:27

S tímhle systémem přišlo před pár desetiletími Italské Valtro, také pumpa se zásobníkem. Pokud vím, nesetkalo se to s nijak závratným ohlasem v civilu ani u ozbrojených složek doma nebo ve světě. Matně si vzpomínám, že nejvíc kritizovaná byla vzdálenost posuvného předpažbí a neohrabanost právě kvůli zásobníku takže nic pro skrčky. Mimochodem při nákupu nové brokovnice a následném prodeji zcela jistě proděláš víc, než jsou 2 litry, je to dosti úzkoprofilové zboží.
epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 25 črc 2009 13:35

Na druhou stranu sehnat JETOU klasickou brokovou pumpu za 5-6 tisíc není úplně snadný a na krámě se příliš dlouho neohřejou :roll:
Poli
Příspěvky: 274
Registrován: 27 črc 2008 22:10

Příspěvek od Poli » 25 črc 2009 13:40

Ano, ale pokud se to povede, máš pak určitě větší šanci to prodat, než tenhle paskvil, u kterého s jedním zásobníkem nevystačíš ani na blbnutí a jak znám rusáky, tak sehnat od nich jakékoliv příslušenství, díly a doplňky je nesmysl.
epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 25 črc 2009 13:42

V základu jsou zásobníky dva, je tam pistolová rukojeť a pažba je sklopná.

Ale pokud bych se měl rozhodovat mezi novou zbraní se zárukou za 9 nebo jetým Hatsanem za 8-10 tisíc, tak na slovo ,,záruka" docela dobře slyším.

AD prodejnost - to asi bude pravda a to je silný argument.
Poli
Příspěvky: 274
Registrován: 27 črc 2008 22:10

Příspěvek od Poli » 25 črc 2009 13:47

Nový Hatsan je za 8.867,- zde http://www.cidpraha.cz/detail.php?kat=9&vyr=17&pid=316
A Mossberg Maverick stojí nový také pod 9 tisíc.
epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 25 črc 2009 13:50

Pěkná cena.
Už jsem z těch inzerátů zblblej:
http://zbrane-vystroj.inzeraty.cz/inzer ... en-50.aspx
I když tohle je ta lepší Marine Guard PC 12500,-
Childeater
Příspěvky: 901
Registrován: 08 bře 2007 21:11
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Childeater » 25 črc 2009 13:55

epetr2008 píše:Cena střeliva mě nelimituje - to je pár stovek měsíčně.
Vždyť to říkám. To je jedna návštěva střelnice a dvě krabičky nábojů. To se Ti vyplatí víc si ty zbraně půjčovat.
Childeater
Příspěvky: 901
Registrován: 08 bře 2007 21:11
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Childeater » 25 črc 2009 13:57

Poli píše:S tímhle systémem přišlo před pár desetiletími Italské Valtro, také pumpa se zásobníkem. Pokud vím, nesetkalo se to s nijak závratným ohlasem v civilu ani u ozbrojených složek doma nebo ve světě. Matně si vzpomínám, že nejvíc kritizovaná byla vzdálenost posuvného předpažbí a neohrabanost právě kvůli zásobníku takže nic pro skrčky. Mimochodem při nákupu nové brokovnice a následném prodeji zcela jistě proděláš víc, než jsou 2 litry, je to dosti úzkoprofilové zboží.
Příšerně se to sralo a bylo to nespolehlivý - sekalo se to, proto se to nesetkalo s žádným ohlasem.
Nadto, přesně jak říkáš, když pumpuješ, tak ten zásobník bude překážet.
Childeater
Příspěvky: 901
Registrován: 08 bře 2007 21:11
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Childeater » 25 črc 2009 14:04

epetr2008 píše: Na tohoto výrobce mám dobré reference :?: :!:
Jestli chceš, dám Ti na tohoto výrobce spoustu špatných referencí, novodobé ruské kozlice nevyrdží zátěž ani amatérských kluků co střílí lovecké kolo, IŽ vyrábí brokačky tak maximálně pro strejdy na podzimní hony, co vybouchaj dvě krabičky za sezónu. Jo, má to chrom v laufu a nerezne to jako ZHčko, to asi budou ty dobrý reference. Jinak, ruskou 16ku kozlici jsem měl jako kluk, střílelo se mi s ní výborně, protože mám dlouhý ruce a vyhovovalo mi tam zalomení pažby.

Ale neříkal jsi, že bys byl myslivec.
Childeater
Příspěvky: 901
Registrován: 08 bře 2007 21:11
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Childeater » 25 črc 2009 14:08

epetr2008 píše: Chci si nějakou fajnovou brokovnici koupit a eventuálně jí zase s co nejmenší ztrátou prodat. Jestli jí za 9 koupím a pak nebudu schopný jí za 6-7 prodat, není to zbraň pro mě.
Přeju hodně štěstí. Myslím, že až se začnou vyrábět fajnový brokovnice za devět a jetý prodávat za sedm, pojede čert na bruslích do práce - pokud jsi ty ceny myslel v CZK.
Odpovědět