Auto jako zbran

Vše co se událo v souvislosti se zbraněmi

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

FRENKY
Příspěvky: 182
Registrován: 29 led 2007 16:31
Kontaktovat uživatele:

Auto jako zbraň

Příspěvek od FRENKY » 02 srp 2007 06:12

Včera jsem na TV zaslech informaci, že snad ministrestvo dopravy zvažuje psychologické testy pro žadatele o řidičák....s odůvodněním že auto je za určitých okolností zbraň.
To mě teda poser.


Jsem jednoznačně pro zavedení povinného psychologického vyšetření ... humanistů.
Uživatelský avatar
FRENKY
Příspěvky: 182
Registrován: 29 led 2007 16:31
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od FRENKY » 02 srp 2007 06:16

Jsem jednoznačně pro zavedení povinného psychologického vyšetření ... humanistů.
epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 02 srp 2007 08:19

Já jsem pro.

Nikdo mě tolikrát neohrožoval na životě jako ku....vníci na dálnici z Prahy do Brna, který když jsem jel 130Km tak to do mě v noci zezadu prali xenonama :? :evil: :evil: :evil:

Za to bych jim bral řidičáky.

Je to stejné, jako kdybych na chodníku vytahoval bouchačku a vystřelil do vzduchu u hlavy každému, kdo by mi nechtěl uhnout.
bartus

Příspěvek od bartus » 02 srp 2007 13:58

epetr: Já mám celkem ověřený recept. Kdykoliv se mi někdo začne lepit na prdel, tak si začnu intenzivně ostřikovat a stírat skla. Ony ty ostřikovače totiž přestříknou celé auto, takže ten co jede těsně za mnou to má všecko na skle. To ho minimálně nasere :D
Lanky
Příspěvky: 257
Registrován: 04 led 2007 16:32

Příspěvek od Lanky » 02 srp 2007 14:53

nooo - mne bys tím spíš potěšil. Pustím stěrače a ušetřím za vlastní kapalinu..... :-)
Walther P99 AS cal. 9 mm L, ZKM 456 .22LR + Leapers 4-16x50 AO
bartus

Příspěvek od bartus » 02 srp 2007 15:49

Lanky: Ale ne když jedeš 130 a jsi někomu 2 metry za prdelí. :wink:
epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 02 srp 2007 18:04

Jak mě oslní že nevidím tak brzdím, co taky jiného asi můžu dělat když nevidím :? Chtělo by to ze všech stran traverzu :evil: :evil: :evil:
vito
Příspěvky: 586
Registrován: 28 lis 2005 13:48

Re.:

Příspěvek od vito » 03 srp 2007 12:11

To, co povídáte je sice pěkné a praktické, ale na celé věci je podstatná jiná skutečnost. Konečně někdo oficielně uznal, že auto je zbraň na stejné úrovni jako střelná zbraň. A to je dost precedentní, protože o tom se jenom mluvilo a mluvilo. Ještě by mělo zaznít, že auto je v mnoha případech daleko nebezpečnější a hlavně účinější, než střelná zbraň.
PetrikCZ
Příspěvky: 138
Registrován: 21 kvě 2007 09:42

Příspěvek od PetrikCZ » 03 srp 2007 12:18

Nemotal bych dojmy s pojmy. Auto není primárně na zabíjení, tak bych ho mezi zbraně netahal (zakážeme časem sekerky, kladiva a kuchňské nože ???). Psychotesty řidičů ale nebudou na škodu. Jen nevím, jak psychotest odhalí šampóna kterej míní s vytuněnou stodvácou trhat rekordy v Horní dolní ? Pochybuju, že bude takovej idiot, aby neodhalil, který otázky se toho "fikaně" týkaj. Ale nejsem psycholog - třeba to jde. Každopádně aspoň nějaký procento dementů by to mohlo ze silnic uklidit., takže jsem pro - já se toho testu nebojím.

Jinak zastávám osobní názor, že bezpečnost silnic by nejvíc ovlivnilo, kdyby policisté v neoznačených vozidlech jezdili v provozu a chytali blbečky pomocí připlácnutí houkačky na střechu. Nikdo by pak neměl takový ramena se silnym autem, když by nevěděl, jestli náhodou nepředjíždí orgána ...
Slávia 631 (diopter Aeron) + TAU 7 + Vostok ИЖ-38 + Lov 21
Arnie

Příspěvek od Arnie » 03 srp 2007 13:15

epetr2008 píše: Nikdo mě tolikrát neohrožoval na životě jako ku....vníci na dálnici z Prahy do Brna, který když jsem jel 130Km tak to do mě v noci zezadu prali xenonama :? :evil: :evil: :evil:
Nevis jakej maji duvod k rychle jizde. Existuji situace kdy lze prekrocit predpisy - pokud to napriklad delas v zajmu zachrany zivota, atd. Na skoleni firemnich ridicu nam to zduraznovali. Takze ridicak by mel vratit ten blb co neuhne rychleji jedoucim. Kolikrat se stane ze lidi neuhnou ani v situacich kdy by je to nijak neomezilo.
Ja vsem okamzite uhnu a od ostatnich cekam to same kdyz potrebuju jet rychle ja. Dalkovy svetla a lepeni na kufr beru jako posledni alternativu (nelze bezpecne podjet).
Lanky
Příspěvky: 257
Registrován: 04 led 2007 16:32

Příspěvek od Lanky » 03 srp 2007 13:26

Jojo - skoro jsem dostal pocit, že všichni diskutující tady nikdy nepřekračují povolenou rychlost. Já se přiznám, že ano - a hoďte po mně kamenem, kdo nikdy ne. Ale rozumně - například v obci nikdy. Nevidím ale důvod, proč na přehledné silnici s minimálním provozem, navíc často v lepším stavu, než je dálnice, nejet 100 - 110. Zrovna tak když jedu po dálnici a snažím se jet poctivě v pravém pruhu max. 130, tak na tom hrbolatém povrchu mi můj tvrdý podvozek natřásá panděro tak, že se mi po pár kilometrech chce zvracet. Takže chtě nechtě musím do levého pruhu - jenže v něm se zase nedá jet těch 130, protože bych každých 30 vteřin musel uhýbat těm, co jedou rychleji...
Walther P99 AS cal. 9 mm L, ZKM 456 .22LR + Leapers 4-16x50 AO
PetrikCZ
Příspěvky: 138
Registrován: 21 kvě 2007 09:42

Příspěvek od PetrikCZ » 03 srp 2007 14:22

jasně chlapci a kdybyste věděli, že jste ve státě , kde jsou v provozu zamíchaní policajti v civilu a kdykoliv vás můžou "zahoukačkovat" a skásnout o tučnou pokutu - pořád byste překračovali i mimo obec, když to tam "ničemu nevadí" ? :) Já bych tipoval že ne... A motat do toho mimořádné události mi připadá až skoro ubohé - sorry. Snad je jasný, že když vezu ženu do nemocnice, tak to valim. Pokud jen spěcháte na schůzku, pak byste měli počítat s rizikem a zvážit co je pro vás lepší (vyhazov z práce, nebo dvacka pokuty za NEOPODSTATNĚNÉ překročení rychlosti ). Bohužel, ale stádo se musí držet pohromadě bez vyjímek. Kdyby byli všichni dostatečně inteligentní, tak by nemusely být ani zákony, ani policie...ale nejsme v Utopii žeano ;) To že policie ZNEUŽÍVÁ svých možností a kasíruje za překročení o pár km/h v místě kde to ničemu nevadí a že stav komunikací odpovídá výběhu pašíků už je jiná věc (a špatná samozřejmě)
Slávia 631 (diopter Aeron) + TAU 7 + Vostok ИЖ-38 + Lov 21
cmk
Odborník na zbraně
Příspěvky: 624
Registrován: 17 srp 2005 09:56
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cmk » 03 srp 2007 14:48

Asi je to OT, ale svou praci mam natolik "rad", ze bych dal radsi 20ku pokutu...

Ale o tom to neni...

Je to o vzajemny solidarite na silnicich.
Je to o tom, ze kdyz nekdo jede pomalejc (i kdyz treba max. povolenou rychlosti), ma jet pri pravem kraji vozovky, tak mimochodem kaze i zakon, kdo zustane v levem pruhu a nepusti pred sebe rychleji jedouci vozidlo (byt to treba jede rychleji, nez je povoleno), razem pacha vice prestupku nez ten, kdo jede rychleji (nejede vpravo, neplni povinnost uvlonit levy jizdni pruh, omezuje ridice jedouci timtez serem), zatimco ten, co jede rychleji dela jen jeden prestupek...
Nechci ani jednoho z tech 2 omlouvat - prestupek delaj oba, ale kdyby se ten pomalejsi vcas zaradil do pravyho pruhu, tak si ty 2 proste nevadej, neprekazej, neomezujou, neohrozujou...
A v tom je ta obecna pravda - jezdim pomalu? Pak jezdim vpravo, abych se nepletl rychlejsim. Jezdim rychle? Jsem tolerantni k tem, co jedou pomaleji a musim pocitat s tim, ze mi tam obcas nekdo vjede, ne vzdy dostanu uplne prednost - proste moji rychlou jizdu nemusi vzdy kazdy vnimat a tak to proste neodhadne...
bartus

Příspěvek od bartus » 03 srp 2007 15:00

CMK: Bohužel ale když jedu po dálnici 130 a chci předjet kamión, co jede 90, tak musím dávat setsakra pozor na borečky, co jedou v levém 180-200 a když si dovolím předjíždět, tak už na mě z kilometrové vzdálenosti perou xenonama, že jsem si to vůbec dovolil a oni budou muset šlápnout na brzdu zrovna teď, když trhají osobní rekord Praha-Brno.
PetrikCZ
Příspěvky: 138
Registrován: 21 kvě 2007 09:42

Příspěvek od PetrikCZ » 03 srp 2007 16:14

souhlasím s cmk i bartusem. Bohužel kvůli jednomu blbci se vždycky mění pravidla pro všechny (znám to i z práce). Zákon by měl být manuálem pro blbuvzdornej provoz. Vítám každou dobrou věc, která zlepší situaci na silnici (z čistě sobeckýho strachu o své zdraví/život). Ten psychotest mi připadá dost logická věc. Pokud někdo vymyslí a hlavně prosadí něco, co zaručí úplně bezpečný provoz, tak pro něj zahlasuju na nobelovku :) - zatim nemůžu dělat nic jinýho, než se snažit dodržovat pravidla. Ukazováním ostatním, jak jsou "vyměklí", že dodržujou předpisy se tu nic nezlepší...
Perfektní nápad jsem třeba teď někde zaslechl o semaforech ve městě, který pouštěj jen když dodržujete rychlost - pokud to ignorujete a jedete na červenou, tak si vás to blejskne a přijde represe. To je IMHO krok správným směrem.
Slávia 631 (diopter Aeron) + TAU 7 + Vostok ИЖ-38 + Lov 21
Odpovědět