AT44 vs CZ200

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

OneTouchy
Příspěvky: 757
Registrován: 03 srp 2010 21:42

AT44 vs CZ200

Příspěvek od OneTouchy » 04 lis 2010 15:26

Zdravim,
uz pomaly zacinam zvazovat nejake to PCP v 4,5mm.
Chcem,aby to bolo presne...tych 15J mi bude stacit,ale obcas by som potreboval aj viac na lov kun na vacsie vzdialenosti(30-50m)...Neviem sa rozhodnut,co bude lepsie. Na CZ200 Hunter sa mi paci,ze dostupnost nahradnych dielov bude urcite lepsia. Na AT44,ze je lacnejsia. Nemam v plane sa do toho nejak moc vrtat,ale nejake to prebrusenie ci premastenie mi nerobi problem.Strielam 1-2 razy do tyzdna takych 50-100 diaboliek na jedno strielanie. Obcas idem poriesit skodnu. Proste si vybehnem vonku zastrielat :) O streleckych sutaziach v mojom okoli neviem nic,takze to vylucujem. Takze,co bude pre mna lepsie?
Dalsiu dilemou je, ci pumpu alebo flasu. Venujem sa bodybuildingu,takze sily mam dost,ale som krpec(170cm) s vahou 83kg a stale ide hore. Tou pumpou by som si zvysil vytrvalost,takze sa mi to zide. Len neviem,ci ta pumpa bude dobry napad. To by chcelo vyskusat ju.

Este je tu jedna moznost:vys*at sa na to a kupit si S634. Ale uz mam doma hatsana 105 a viem o com su tie piestovky,akurat by to chcelo nieco presnejsie a ak mam za to vyhodit vyse 300eur,tak nech je to uz PCP.
Dakujem.


Uživatelský avatar
DrobasMirek
Příspěvky: 984
Registrován: 01 bře 2010 16:54

Re: AT44 vs CZ200

Příspěvek od DrobasMirek » 04 lis 2010 15:40

lidi si s těma Hatsanama nedaj pokoj.. jestli se v tom nechceš hrabat tak si kup CZ 200 a je jedno jestli hunter, Sko nebo FS. Pažby stojí víceméně za vyližp*rdel všechny, to bych řek, že je asi jediná výhoda Hatsana

Cz je sice dražší, ale nic na něm nemusíš upravovat, přiděláš nožičky, puškohled a střílíš. Opakovačka se z toho dá udělat taky

Nad pumpou jsem taky uvažoval, ale flaška je prostě pohoda, naplníš a hned střílíš.. s pumpou budeš asi chvíli muset počkat až se ti zpomalí tep a klesne tlak :-D
OneTouchy
Příspěvky: 757
Registrován: 03 srp 2010 21:42

Re: AT44 vs CZ200

Příspěvek od OneTouchy » 04 lis 2010 15:49

aku mas flasu a kolko ti vydrzi konzistentnych striel pri 16j? Na kolkokrat naplnis vzdusu,kym minies celu flasu?
bude to dobre strielat aj bez regulatora? chcem usetrit co najviac,ale rozhodne nemienim plytvat diabolkami :D
Uživatelský avatar
DrobasMirek
Příspěvky: 984
Registrován: 01 bře 2010 16:54

Re: AT44 vs CZ200

Příspěvek od DrobasMirek » 04 lis 2010 16:03

mám klasiku.. 2L 300 Bar. Upřímně nevim kolik toho na ní vystřílim, ale na to moje střílení to stačí bohatě. Střílim dokavaď je tam 170 Barů a pak jí jdu naplnit:-) Myslim, že z ní střílim podobně jako ty, když bych to rozpočítal. Plnil jsem na 300Bar tak před 3 měsícema a teď tam mám ještě 170 takže akorát čas přifouknout. Ano, střílí velmi dobře i bez regulátoru. Jednu dobu jsem byl sice v pokušení, že bych si ho koupil, ale odradila mě cena a pak sem si spočítal, že ho vlastně v podstatě vůbec nepotřebuju. Jinak naplnění flašky mě stojí max 20 CZK na pivo :-) Jinak je nastavená na cca 15,5 J kdy se jevila konzistence nejlíp
kanarek
Příspěvky: 19
Registrován: 12 zář 2010 08:45
Bydliště: Jižní Morava

Re: AT44 vs CZ200

Příspěvek od kanarek » 04 lis 2010 17:24

2 OneTouchy hatsana at44-10 mám a bez úprav to za moc nestálo, ale po nainstalování Altarosova regulátoru je to dobrá flinta. Rozhodně to není žádný terčový speciál a já jsem toto ani neočekávál. Je to flinta na blbnutí do plechovek a na ty kuny ideální. Výkon se dá zvednout hodně, ale pokud Ti stačí 16 j , tak ani nebude třeba nějakých velkých úprav. K plnění jsem dnes něco psal ráno a jetam odkaz na jeden bezva obchod, ale jak je to z dopravou na Slovensko to nevím. U pumpy není problém pumpování, ale poruchovost. Měl jsem pumpu hatsan a dvakrát do půl roku pokažená.
Uživatelský avatar
greenie
Příspěvky: 723
Registrován: 14 zář 2009 20:30
Bydliště: SK

Re: AT44 vs CZ200

Příspěvek od greenie » 04 lis 2010 17:33

2 DrobasMirek: to vychvalujes CZ 200-ku preto, ze ju prave predavas ? :D A ci si uz niekedy mal v rukach na vyskusanie Hatsana, sa Ta radsej nepytam.
2 OneTouchy: podla Tvojich poziadavok by Ti najviac vyhovoval Hatsan AT44. Ale ked neponahlas s kupou, tak moja rada je: vyskusaj si viac CZ 200-viek a viac AT44-iek.
K tej pumpe: precitaj si toto vlakno: http://forum.gunshop.cz/pumpa-pro-vetro ... 11089.html
na zaciatku bola Slavia 630, 4,5mm ...
Uživatelský avatar
undead
Příspěvky: 552
Registrován: 17 bře 2008 23:36

Re: AT44 vs CZ200

Příspěvek od undead » 04 lis 2010 18:45

ja sa prikláňam k hatsanovi, už v základe má 10 ranový zásobník a dobrú pažbu a nemyslím si že je to zlá voľba.. cz200 je síce dobra puška no vôbec ma neláka...
kukni vlákno o AT44, terče,.... a drevená pažba na AT44-10 W je celkom pekná :wink:
ak by si bral pumpu tak musíš pomaly pumpovať aby neodišla, ale fľaša je fľaša :wink:
s634 ti asi postačí ale ak ťa láka pcp tak načo daľšiu pružinovku ? aj keby si si ju kúpil aj tak asi stále budeš poškuľovať po nejakej pcp :twisted:
Uživatelský avatar
PEPAN
Příspěvky: 1695
Registrován: 11 říj 2009 22:19
Bydliště: z5 na 9

Re: AT44 vs CZ200

Příspěvek od PEPAN » 04 lis 2010 19:38

mě to připadá jako srovnávání nesrovnatelnýho, každá má svý vychytávky ale taky vrtochy a každá jinde, obrovský rozdíl je už v rozměrech a hmotnosti.
pažba na hatsanu je sice pěkná ale příliš mi nevyhovuje- možná jen zvyk
naproti tomu u cz je to celkem účelový idyž ne tak pěkné. jako radit jestli psa nebo kočku
Nejde!Prostě NNe
OneTouchy
Příspěvky: 757
Registrován: 03 srp 2010 21:42

Re: AT44 vs CZ200

Příspěvek od OneTouchy » 04 lis 2010 21:19

skoda,ze ta cz200 dava malo konzistentnych striel...keby mal hatsan lepsiu dostupnost nahradnych dielov,tak ho berem bez vahania...to su tie 2 hlavne veci,pre ktore sa neviem rozhodnut,ktoru kupit
Uživatelský avatar
greenie
Příspěvky: 723
Registrován: 14 zář 2009 20:30
Bydliště: SK

Re: AT44 vs CZ200

Příspěvek od greenie » 04 lis 2010 21:24

A to si kde vycital, ze nie su nahradne diely na Hatsana ?????
na zaciatku bola Slavia 630, 4,5mm ...
OneTouchy
Příspěvky: 757
Registrován: 03 srp 2010 21:42

Re: AT44 vs CZ200

Příspěvek od OneTouchy » 04 lis 2010 21:29

ako tak citam posledne stranky o hatsanovi,tak sa tam stale pise,ze niekto nemoze zohnat tesnenia...

chcelo by to,aby mi tu niekto hodil nejaky graf s ustovymi rychlostami a poctom striel na cz200,lebo ak je tam rozdiel v konzistencii cca 10 striel,tak nebudem taketo veci riesit...zatial som asi precital 50 stran,ale na nic take som nenarazil...pri hatsanovi som to nasiel hned....
Uživatelský avatar
Altaros
Příspěvky: 839
Registrován: 08 dub 2006 22:24
Bydliště: Jičín, Liberec

Re: AT44 vs CZ200

Příspěvek od Altaros » 05 lis 2010 01:11

http://strelectvi.info/cz200s/
V sekci recenze cz 200 máš dole kompletní graf. Jedná se o verzi s malým zásobníkem. Verze cz 200 hunter je na tom lépe jelikož má větší zásobník. A rozdíl oproti hatsanovi je cca 20ml.
Osobně jsem měl doma několik hatsanu několik cz 200, + svoji co vlastním. Srovnávat to jde dost obtížně, jelikož jak zde je psáno, obě pušky jsou jinak koncipované.
U hatsana prvních verzí bylo dost neduh, které se muselo odstranit a některé odstranit bez dobrého vybavení nešli vůbec. Cena a teoreticky pažba hraje pro hatsana, ale kvalita zase pro cz 200. U cz 200 je výhoda, že je to léty prověřená kvalita, což o hatsanovi zatím nemůžu prohlásit, jelikož už sem osobně viděl i slyšel o dost závadách a to na trhu není tak dlouho, takže není jisté co se může pokazit třeba za 4 roky.
Co se týče konzistence po úpravách tak jsou na tom pušky velmi dobře, zde bych řekl že hatsan ještě lépe.
U mě osobně ale hraje roli nedůležitější faktor a tím je kvalita hlavně. CZ má hlaveň která je opravdu kvalitní. Pokud není dobrá hlaveň tak vše ostatní může být dokonalé, ale puška je dobrá leda tak, aby ležela v koutě. Mimochodem, konzistence nic neříká o kvalitě hlavně.
U hatsana to nemůžu potvrdit ani vyvrátit, jelikož jsem ho nikdy neměl tak dlouho, abych dělal nějaký kvalitní test střelby na terč, ale pokud zhodnotím ostatní technickou zdatnost turku, tak jsem trochu na pochybách. Otázkou zůstává, zda onu hlaveň dělají samy, nebo ji dovážejí od jiného výrobce.
Uživatelský avatar
undead
Příspěvky: 552
Registrován: 17 bře 2008 23:36

Re: AT44 vs CZ200

Příspěvek od undead » 05 lis 2010 08:28

tesnenia... sú to len o-kružky a tv tom vlákne sú tuším aj všetky tesnenia uvedené a aj link na obchody s tesneniami, takže ak si poškodíš tesnenie tak si z netu objednáš a to je všetko, o-kružky predsa nie sú cenovo náročná položka. :wink:
tie prvé verzie hatsana mali problém so zásobníkom diaboliek, ale to už je ok. a u novej pušky je predsa 2r záruka..
a pre hatsana ešte hovorí aj o 20ml väčší tlakový zásobník, a aj možnosť ľahko zvýšiť výkon :twisted: a presnosť?
terče sú vo vlákne, dokonca aj pri 300m/s na 30m a
http://forum.gunshop.cz/hatsan-at44-pcp-t5461-900.html
.....A tady je nástřel na 28 m, 10 výstřelů, od jednoho majitele, který nebyl spokojen s přesností a raději ho prodal:
http://forum.gunshop.cz/hatsan-at44-pcp-t5461-450.html
neviem čo má hatsan za hlaven ale presnosť je myslím dostatočná odpoveď. 8)

podla mňa je hatsan v pohode a ide skôr o to či chceš ako pepan dobre napísal " psa nebo kočku":)
Uživatelský avatar
ALKAJ
Příspěvky: 1603
Registrován: 08 úno 2007 15:40
Bydliště: Banskobystrický kraj (VK)

Re: AT44 vs CZ200

Příspěvek od ALKAJ » 05 lis 2010 08:36

Ja by som tiež bral 200. Mal som ju 3 roky a za ten čas s ňou nebol absolútne žiaden problém. Strieľala dobre od začiatku bez nutnosti akýchkoľvek úprav a opráv.

BTW: Nechválim 200 preto že ju predávam (už je predaná) ale preto že s ňou mám nejaký ten piatok dobré skúsenosti. Hatsana som už mal v rukách :)

PS: U 200 je tiež ľahko prístupný šrób regulácie výkonu... :)
Jak nazýváš lidi, kteří když jsou ohroženi, tak se nebrání, jen utečou a schovávají se?
Civilizovaní?
Uživatelský avatar
DrobasMirek
Příspěvky: 984
Registrován: 01 bře 2010 16:54

Re: AT44 vs CZ200

Příspěvek od DrobasMirek » 05 lis 2010 09:50

greenie: vychvaluju jí po celou dobu co jí mám a kde se dá, když si pročteš forum tak si mých pár názorů na tuhle pušku najdeš, taky jí vychvaluju proto, že mám už druhou a s chutí si jí koupím znovu jako hobby flintu až nebudu potřebovat finance na vyšší level. Navíc klučina co se tu na ní ptá je evidentně ze Slovenska a neumím si představit, že bych tam posílal flintu v balíku s příslušenstvím, optikou a lahví takže prodej z toho vážně nekouká a v tom případě nemám důvod proč bych mu jí měl cpát svým vychvalováním :wink: Co se hatsana týče ano, měl jsem v ruce hodně modelů a z AT44 jsem opět střílel zcela nedávno a dokonce znám pár zoufalců (včetně příbuznýho co si to nenechal vymluvit a koukal radši na peníze), který si ho koupili jako svojí první větrovku a prodali za pár měsíců, páč se jim nechtěla upravovat aby střílela alespoň trochu slušně. Řek bych, že cena, za kterou se nová prodává relativně odpovídá kvalitě. Taky jsem ochotný uznat, že v týhle cenový kategorii je to asi to nejlepší co zatim zoufalej Turek vyplodil. Na bazaru už několik týdnů visí jedna upravená AT44.. proč jí asi níkdo nechce.. PS. ty máš nebo jsi měl možnost střílet z CZ 200S? Odpovídat nemusíš, to je jen řečnická otázka

Nicméně souhlasim s tím aby si je obě vyzkoušel, zcela jistě se mu bude hatsal držet líp

undead:
nástřel je to slušný, ale jak níže píše jeho majitel: "Ten nástřel je můj - jeden z lepších" a flinta měla upravený zásobník a "pár dalších drobností".. jakých drobností si myslím, že je popsáno v AT44 foru a já bez vybavení bych se do nich nepouštěl. Troufám si tvrdit, že na tuhle vzdálenost takhle zastřílíš s CZ 200 v základu


Toť jenom muj skromný názor z pohledu vlastníka už druhé CZ 200S, dlouhodobě nemůžu Hatsana podsoudit z žádného pohledu, flinta je to líbivá a mě se dobře drží, těch pár výstřelů., který jsem s nim uskutečnil nemá vypovídající hodnotu, ale nepřesvědčilo mě to abych si ho koupil. Když jsem kupoval svoje CZ tak hlavním plusem byla parádní přesnost na 30m v základu
Odpovědět