Armada nakoupila rakouske pistole, ceska zbrojovka prisla zk

Vše co se událo v souvislosti se zbraněmi

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4299
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Armáda nakoupila rakouské pistole, česká zbrojovka přišla zk

Příspěvek od edelweiss » 21 říj 2009 09:55

Armáda nakoupila rakouské pistole, česká zbrojovka přišla zkrátka
Do absurdní situace se dostal ministr obrany Martin Barták. V době, kdy na návštěvě Jordánska lobboval u místního krále za české pistole CZ 75 ze zbrojovky Uherský Brod, které by si měla pořídit jordánská armáda, vyšlo v Česku najevo, že pro české vojáky nejsou české pistole dost dobré, a proto ministerstvo nakoupilo tisíc rakouských pistolí Glock 17 za 15 miliónů korun
Obrázek
Dnes 6:30

Zbrojaři z Uherského Brodu to nyní kritizují. Nelíbí se jim hlavně to, že ministerstvo nevypsalo výběrové řízení, ve kterém by měli šanci nabídnout svůj výrobek. „České zbrojovce je líto, že se armáda rozhodla dát přednost rakouským glockům před srovnatelným českým výrobkem,“ sdělil Právu generální ředitel zbrojovky Lubomír Kovařík.

Barták se hájí, že veřejnou soutěž úřad nevypsal z časových důvodů, protože pistole potřebovali neprodleně pro vojáky v misích. Pistole vz. 82, kterou nyní používají, je podle ministra nedostatečná. „Použití zastaralých pistolí ohrožuje životy našich vojáků při kontaktu s protivníkem, kdy je nutná okamžitá reakce,“ uvedl Barták v odpovědi na interpelaci poslance KSČM Josefa Šenfelda.

Podle Bartáka je rakouská zbraň kvalitnější než česká a také o něco levnější. To Kovařík vylučuje a říká, že kdyby měli možnost soutěže, jistě by nabídli lepší cenu.

Také Šenfeld považuje vyřazení českého výrobce za nesprávné. „Je tady krize, kdybychom měli podporovat hlavně české podniky, a najednou se dozvím, že česká firma nebyla přizvána, aby předložila svou nabídku,“ řekl Právu Šenfeld.

Veřejná soutěž se prý ještě může uskutečnit

Podle generála Aleše Opaty, který ministerstvu jako šéf sekce generálního štábu pro rozvoj druhů sil doporučil nákup rakouských zbraní, vojáci potřebovali urychleně nové pistole, protože ty staré v prašném afghánském prostředí a ve vysokých teplotách přestávají fungovat. Pro zbraně Glock se rozhodli, protože vojenští policisté jsou s nimi spokojeni. Výběrové řízení a zavádění nového výrobku by podle Opaty trvalo příliš dlouho.

„Není to přezbrojení české armády na Glock 17, je to nákup na zabezpečení vojáků sloužících v zahraničních operacích. Do budoucnosti nikdo nevylučuje, že bude pořízena zbraň českého výrobce při přezbrojení české armády a že bude vypsána otevřená soutěž,“ řekl Právu Opata.

To je ale otázka - ministerstvo totiž od vypisování otevřených soutěží v poslední době ustupuje. Týká se to např. nákupu letadel Casa C-295 za tři miliardy či chystaná akvizice lehkých obrněnců Iveco až za 4,2 miliardy korun. V obou případech ministerstvo s odvoláním na bezpečnostní důvody oslovilo jednoho výrobce.

Podle šéfa Transparency International Davida Ondráčka veřejná soutěž zaručuje větší průhlednost i úsporu peněz. „Vypadá to, že praktiky, které jsme vždy kritizovali, se začínají na ministerstvo obrany vracet,“ řekl Právu.

http://www.novinky.cz/domaci/182116-arm ... ratka.html


Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4299
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 21 říj 2009 09:57

Prý srovnatelný výrobek :-))) Co má CZUB v plastu dlouhodobě testovaného co by mohla nasadit proti Glocku??? CZ100???
Konečně se lámou monopolní ledy, v armádě není patriotizmus za každou cenu na místě!!!
Takže CZUB malá domů nebude:-)))
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 21 říj 2009 10:04

A není to trochu škoda?

Když se nakoupí 1000 pistolí, tak to je dejme tomu 100 člověkohodin práce * 1000 kusů. Pár lidí v ČR bude mít do čeho rýpnout, přinesou domů lepší peníze. Nakrmí svoje děti, manželce přinese něco pěkného. Peníze utratí třeba i u ,,tebe" v krámě.

Ale vytěžovat Rakouskou fabriku :roll: já vím že Glock je velice dobrej.
Jen mi přijde škoda, že Češi musí lézt za Rakušany pro Pandury, Glocky ...příště asi i pro rady :roll:
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4299
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 21 říj 2009 10:35

Kdyby CZUB nebyla jaká je, nechovala se na domácím trhu jako hovado, tak by jí mělo rádo víc lidí a i ta zakázka by byla reálnější. Takto je ale dobře že se Armáda pohlédla jinde, pro armádu asi CZUB nemá nic lepšího než je glock, ten nemá moc ambic být něco jiného než spolehlivý pracovní nástroj a tím i je.
CZUB nemá právě v tuto dobu nic srovnatelného k nabídnutí, ale to je opět jen problém jejich obchodní politiky, nedá se stále spoléhat na lobing.
Jo a v dnešní době se ohánět frází Český výrobce České armádě je trapnost (od CZUB) mám li peníze, vyberu si to co potřebuju a chci, bez ohledu od koho.
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Uživatelský avatar
Sidewinder
Příspěvky: 1463
Registrován: 31 srp 2004 20:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sidewinder » 21 říj 2009 11:09

Spravne .. dobra lekce pro CZUB .. to oznaceni "ceska" firma se jim hodi asi jen nekdy .. stranky maji defaultne v anglictine, tak co si to dovolujou vubec brat slovo patriotismus do huby?

Tohle je moc dobre, ze se nakoupilo jinde .. vojaci budou mit spolehlive pistole a nas vyrobce si mooozna uvedomi, ze by mohl konecne zacit taky neco delat!
epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 21 říj 2009 11:18

Já s Váma naprosto souhlasím. Ale nic to nemění na faktu, že mi to připadá škoda :wink:

Přeformuluji to.
Chtěl bych, aby peníze z daní co stát sežere, zůstaly v ČR.
Je mi jasné, že složité sofistikované systémy (speciální sondy, radary, velké dopravní letouny...) je nutné nakupovat v zahraničí, ale tak pistoli nebo pušku bychom snad ,,měli" zvládnout :roll:
Uživatelský avatar
Sidewinder
Příspěvky: 1463
Registrován: 31 srp 2004 20:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sidewinder » 21 říj 2009 11:51

Meli by .. ale jak je videt, tak nezvladame .. resp. zbrojovka nezvlada ..

Kdyby prisli s argumentem, proc koupila Armada Glocky, kdyz jsou nase CZ75 lepsi a levnejsi .. tak bych to bral .. ale prijit s tim, ze nase zbrane jsou horsi a drazsi .. my to vime .. ale cenu bychom moozna mohli nejak usmlouvat a jsme cesi tak nas podporujte .. tak to ne ..

Navic kdyz odmenou za podporu CZUB tato prodava sve zbrane v CR o hodne draz nez v USA .. tak to at jdou opravdu dopr..
Uživatelský avatar
admix
Příspěvky: 325
Registrován: 01 led 2008 23:01
Bydliště: Plzen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od admix » 21 říj 2009 12:00

To mohli udelat tak, ze by kazdymu vojakovi proplatili zbran, kterou by si sam vybral, a jako podminku si dat akorat jednotnou razi a nejakou rozumnou dostupnost nahradnich dilu. by me zajimalo, kolik z nich by si vzalo CZtu :D
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4299
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 21 říj 2009 12:27

Dopadlo to dobře, vojáci dostanou odzkoušené zbraně, vyhovující kvality za solidní peníze.
Servis a stavebnicový systém nemá konkurenci, jednoduchost a zaměnitelnost je standart, o životnosti nemluvě.
Takže co nedáme CZUB to vlastně ušetříme na opravách a životnosti Glocku, tím pádem je kapsa daňového poplatníka čerpaná rozumně. V případě CZUB a známých problémů, by se koupily pistole, objevila závada vadné várky, pak by se zjistilo že je to bez garance za jakože ,,dobrou´´ cenu. Atd. atd. atd. jestli CZUB touží po uznání doma, měla by se k nám začít chovat jako k zákazníkům a ne jako ke špíně které za navýšené ceny prodá to co si na export nedovolí nabídnout!!!
Budu li patriot, řeknu jediné, domácí firma co se doma nechová jako domácí, tu už roky neměla být, takové chování nám stačí z dovozu!!!
:twisted: :twisted: :twisted:
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Uživatelský avatar
kayakero
Příspěvky: 804
Registrován: 22 zář 2008 14:12

Příspěvek od kayakero » 21 říj 2009 14:28

lokál-patriotismus není černo-bílý (našinec-cizinec) ale je hierarchický: pozemšťan>evropan>mitleuropan>ČR>Moravan>Brňák>patriot z Pisárek. Vnímat jen jedinou z těchto úrovní vlastenectví + upnout se v ní na konfrontaci náš-cizí je infantilní÷retardované: přece nebudeme po městské policii Rakovník chtít aby nosila jen revolvery PICRA (jelikož jsou místní), jinak jsou to vlastizrádci? V Brně by dokonce museli mít strážníci zbraň podle čtvrti - někde Alfa Proj, jinde Kora. Pokud se globální nadnárodní moravsko-americká akciovka CZUB nechala předhonit, mělo by smysl se k nim upínat pouze, kdyby nám hrozila válka s Rakouskem. Tak daleko spory o Temelín snad nezajdou :wink: . Radujme že AČR prokázala, že umí prosadit zájmy svých vojáčků, tím spíše, že z možných adeptů vybrali pistoli středoevropskou - tedy že pomůžeme prosperitě regionu, kam jezdíme lyžovat.

Jiná věc je: co s managementem CZUB. Dodávka za pouhých 15 megaKč sice není konec světa a fabriku nepoloží, ale přihodit se tohle u nás, tak key-account manager pro AČR za takové selhání vyletí + čistilo by se i ve vedení nad ním + u produkt-managerů + v marketingu. Nechat (významného) zákazníka čekat nespokojeného jak se mu produkt vz.82 v poušti sere je zločin (tím hůř pokud z nedbalosti), řešitelný leda výměnou všech zatuhnutých trafikantů, kteří to dopustili. Politikáři dosazení do dozorčí rady by měli medializovanou ostudu tohohle veřejného selhání využít - a svolat valnou hromadu, která by dosadila vedení jež by změnilo koncepci firmy - aby se snažili vyrábět produkty parametrů, o které stojí i zákazníci - nejen mezinárodní sportovní promotion Team - aby nám CZUB neuhnila před očima jako ČZ Strakonice, JAWA Týnec, TATRA-osobní či LIAZ.
golfkiller
Příspěvky: 2737
Registrován: 05 bře 2006 18:31
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od golfkiller » 21 říj 2009 17:35

o Glockách vim už dlouho,ale nechtěl jsem být ten co to sem přilepí :lol: třeba to bylo tajné info :shock:

Jinak jsem rád že to jsou GLOCKY a ne české Plasttáky které jak po pravdě řekl Eda že nejsou dlouho vyzkoušené!
Navíc Glock má u mně a nejen u mně velké plus

navíc ještě budou i nové p.... tak at se třeba čz vytáhne tam.
Na světě připadá jedna zbraň na každého dvanáctého člověka, otázkou je... Jak ozbrojit těch jedenáct ostatních?

[img]http://www.my-smileys.de/smileys3/axis-li-kill.gif[/img]
epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 21 říj 2009 17:58

2 kayakero já bych si o tobě nedovolil říct že jsi
infantilní÷retardovanej
i kdyby to třeba byla pravda. Ale jestli ty o mě tvrdíš, že jsem infantilní÷retardovanej, jen protože chci aby náš stát byl v podstatě soběstačnej, tak se pokus nad sebou zamyslet :roll: a v návaznosti na TVŮJ výrok si přečíst něco o pojmu ,,projekce" v psychologii :twisted:
golfkiller
Příspěvky: 2737
Registrován: 05 bře 2006 18:31
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od golfkiller » 21 říj 2009 18:51

k CZ, jen se koukni na ty ceny v USA a tady . Tady shadow cca 23-24 tam pod deset a to ho tam musej vyvézt. Tak mi kurva řekněte na kolik je teda musí vyjít jeden kus když jsou schopný za takovou cenu ho tam dávat . :evil:
Na světě připadá jedna zbraň na každého dvanáctého člověka, otázkou je... Jak ozbrojit těch jedenáct ostatních?

[img]http://www.my-smileys.de/smileys3/axis-li-kill.gif[/img]
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4299
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 21 říj 2009 20:01

Prostě ať si CZUB za ty prachy a kvalitu, strčí svoju produkcu do ř..ě, jestli chtějí být silní doma, tak za ceny USA a ve stejné kvalitě, jinak sou to saláti co by měli zkrachovat!
:lol: :lol: :lol:
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Kurt
Příspěvky: 172
Registrován: 25 pro 2007 21:37
Bydliště: CR

Příspěvek od Kurt » 21 říj 2009 20:53

epetr2008 píše:Já s Váma naprosto souhlasím. Ale nic to nemění na faktu, že mi to připadá škoda :wink:

Přeformuluji to.
Chtěl bych, aby peníze z daní co stát sežere, zůstaly v ČR.
Souhlasím, snad jen trochu tě může uklidnit, že ty kvéry nemá dodat přímo Glock, ale MPI CZ. Člověkohodiny práce to sice nenahradí, ale tady nejde o sociálku, alébrž o životy.
Odpovědět