AR15 jako "odstrelovacka"

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
AREYOU
Příspěvky: 312
Registrován: 06 črc 2011 17:34
Bydliště: Brno

Re: AR15 jako "odstřelovačka"

Příspěvek od AREYOU » 28 kvě 2013 21:04

Já sorry nepřijedu je to pro mě dost z ruky.


Uživatelský avatar
Grinch
Příspěvky: 1246
Registrován: 17 led 2009 08:51
Bydliště: Slavkov u Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: AR15 jako "odstřelovačka"

Příspěvek od Grinch » 09 čer 2013 15:23

Obrázek

Tady je malý fotoreport z našeho výletu Taktické malorážky za panem Vosátkou kvůli testování zbraní V-AR.

V dohledné době je odběr několika zbraní "na hraní" a kdo uvažuje o variantě AR, tak rozhodně by neměl váhat a investovat do výletu a pak následně i do dané zbraně :mrgreen:

Velmi solidní přístup, volné ruce, široké možnosti s ohledem na odebíraný kus - příslušenství a provedení, zakázková výroba atd,... takže si myslím, že by i přesnější kousek nebyl problém vzhledem k tomu, jak se pan Vosátka jevil...

Fotoreport ke čtení ZDE

Martin
Kurzy GTac.cz - Dynamic Precision Rifle - http://www.GTac.cz
Uživatelský avatar
AREYOU
Příspěvky: 312
Registrován: 06 črc 2011 17:34
Bydliště: Brno

Re: AR15 jako "odstřelovačka"

Příspěvek od AREYOU » 09 čer 2013 16:57

Grinch

tvůj "fotoreport" jsem si bedlivě několikrát přečetl a po prokousání se nic neříkající omačkou jsem se vlastně nic nedozvěděl, no vlastně jo, že končíš s .22LR, to mě trochu překvapilo jelikož když jsem já říkal cca. před 2 lety, že je na čase se posunou z .22LR na další metu tak si mě všemožně napadal a atp. (však ty víš o čem mluvím).
Ale zpět k tvému "fotoreportu" myslel jsem si, že tam bude nějaké foto soustřelů a né jen obecné, že s 9mm ses na 50 metrů nedostal z černého (o jaký terč šlo o pistolák 50/20 nebo terč na vzduchovku????), střílel jsi ze stoje, kleku, lehu s oporou bez opory????
Docela by mě třeba zajímalo jak to z V-AR .223ky chodí jelikož V-ARky mají hlavně s twistem 1:7 což si myslím, že není úplně ideální.

PS moje reakce je přesně v duchu tvojí komunikace, kdyby to napsal někdo jiný nevolil bych tento dovolím si použít Grinchovský způsob arogantního jednání.
Uživatelský avatar
Grinch
Příspěvky: 1246
Registrován: 17 led 2009 08:51
Bydliště: Slavkov u Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: AR15 jako "odstřelovačka"

Příspěvek od Grinch » 09 čer 2013 17:13

:mrgreen: klasika :lol:

Fotoreport je dělaný s ohledem na to, kvůli čemu jsme tam jeli - zjistit, jak je na tom V-AR z hlediska provedení výroby a jak se chová při střelbě. Tak je to hodnoceno a tak je to napsáno, takže z toho hlediska je to napsáno dobře.

K tomu slouží baterie fotek, která má ukázat, jak přesně jsou zbraně vyrobeny a s jakou přesností výroby a slícování má potenciální kupec počítat. O to šlo, protože na webu je takových fotografií žalostně málo...

Hodnotit továrně dělané zbraně z hlediska extrémní přesnosti nemělo smysl, protože žádná z nich nebyla dělaná na přesnou střelbu, ale pouze jako seriovka.

Podmínky střelby byly takové, že se vzal eotech z jedné zbraně, dotáhl se na jinou zbraň a střílelo se ve stoje bez opory. Což k ověření chování a funkčnosti zbraně s ohledem na zaměření továrního kusu naprosto stačilo.

Podstatné je, že pokud by měl někdo zájem o zbraň na přesnou střelbu této koncepce, tak mu výrobce vyjde maximálně vstříc a v podstatě je možné na zakázku poladit vše hezky od píky dle přání zákazníka.

Kde takový přístup u nás máš? A za rozumnou cenu...

K továrním zbraním není co říci, bezchybná funkce, precizní zpracování, které ani u jiných výrobců nevidíme a přístup výrobce na jedničku.

Richarde, malý člověk malým navždy zůstane. Na rozdíl od tebe neopouštím 22LR proto, že by mi to nešlo, ale proto, že se nemám kam posunout a vyhrávat mne nebaví :oops: :oops: :lol: Navíc mám příležitost a široké možnosti začít long range tak, jak jsem vždy chtěl :mrgreen: A je tam možnost se něco učit od začátku a někam sám sebe posunovat

Tím to s tebou nemíním řešit, protože je to marný, je to marný a je to marný :mrgreen:

Pokud máš zájem o V-AR, investuj svůj čas a prostředky a spoj se s výrobcem, také ti zcela jistě vyjde vstříc... Pak se zcela jistě můžeme těšit na pořádný report, dle tvých představ...

My tam jeli s Hanessem z jistých důvodů a s otázkami, jejichž odpovědí a cíl jsme naprosto naplnili a který nás nadchl tak, že máme 100% jasno...
Kurzy GTac.cz - Dynamic Precision Rifle - http://www.GTac.cz
Uživatelský avatar
AREYOU
Příspěvky: 312
Registrován: 06 črc 2011 17:34
Bydliště: Brno

Re: AR15 jako "odstřelovačka"

Příspěvek od AREYOU » 09 čer 2013 17:23

Klasika jsi ty,
Martine, malý člověk malým navždy zůstane to mluvíš o vzrůstu nebo o sobě?. No že by mi .22LR nešlo si nemyslím, ale ty to přece víš nejlépe, že. Nebaví tě vyhrávat, tak sis neměl dělat soutěž na tělo.

Okey taky se mi s tebou nechce pořád hádat jen jsem komunikoval tvým klasickým způsobem, prostě poflusat něčí snažení. Pokud ses ulkidnil tak se zeptám střelba z V-AR .233ky byla? S jakým střelivem a byla to hlaveň s twistem 1:7 pokud jo jak to chodilo myslím soustřel?
Uživatelský avatar
Grinch
Příspěvky: 1246
Registrován: 17 led 2009 08:51
Bydliště: Slavkov u Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: AR15 jako "odstřelovačka"

Příspěvek od Grinch » 09 čer 2013 17:33

Myslím mentálně :mrgreen:
Nemá cenu rozebírat, proč si nechal maloráže (proč si odjížděl domů před ukončením závodu), sám víš dobře proč... a nevím o případu, kdy bych (jak říkáš) poflusal něčí snažení... navíc bez důvodu a jen proto, že můžu...

Střelba z .223 samozřejmě byla, však sis mohl přečíst, že jsme stříleli i municí téhle ráže :lol: Pak ale chápu, že ses tam ničemu nedočetl :mrgreen:

Klidnit se nepotřebuji. jsi člověk, který mne nerozhodí a o kterém si myslím svoje, takže si svoje názory na nás akceptujeme a budeme řešit kvalitu provedení zbraní V-AR...

Jak jsem psal výše, opět nedáváš pozor - řešit extra přesnost ve stoje bez opory na 50m s testovacími zbraněmi, kdy se kolimátory přehazují neustále sem a tam a nemáš možnost kvalitní optiky/puškohledu nemá smysl.

To, že ani při rychlé střelbě nevyšel člověk z černého ti upřesním - nevyšel z rozptylu většího, než je velikost černého středu na pistolovém terči 50/20 na danou vzdálenost. To vše se směsicí různého střeliva od různých výrobců v odhadované ceně 4-8kč/ks v ráži .223 a v ráži 9mmL od SaB, přebíjenky a kdo ví co tam ještě bylo za noname :mrgreen:

Naposledy - ověřovala se funkčnost a provedení, ne extrémní přesnost, jakou bys asi ověřit chtěl. Takže se seber, zavolej panu Vosátkovi, vezmi si optiku a co uznáš za vhodné a jeď si testovat přesnost sám. Nášeho cíle cesty jsme dosáhli a to nám naprosto stačí...

Ohledně nové hračky na střelnici mám jasno, Haness taky a to je podstatné.
Kurzy GTac.cz - Dynamic Precision Rifle - http://www.GTac.cz
Uživatelský avatar
AREYOU
Příspěvky: 312
Registrován: 06 črc 2011 17:34
Bydliště: Brno

Re: AR15 jako "odstřelovačka"

Příspěvek od AREYOU » 09 čer 2013 17:38

No vidím, že je to zbytečné mě jde o váhu střely jelikož twist 1:7 se střelou 55 grs. lítá hrozně ani 62 grs. tomu nechutná a na 50 metrů přes kolimátor to musíš dát do 5 cm ty Lojzo já s mou PARkou to přes mechaniky na 50 metrů ve stoje bez opory dávám do 10 cm a někdy i méně. Tvoje odpovědi jsou velice dlouhé, ale plné blbostí mluv k věci, díky.
Uživatelský avatar
Grinch
Příspěvky: 1246
Registrován: 17 led 2009 08:51
Bydliště: Slavkov u Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: AR15 jako "odstřelovačka"

Příspěvek od Grinch » 09 čer 2013 17:42

Cíl cesty = ověřit funkčnost a výrobní přesnost V-AR
Několik variant V-AR v ráži .223 + směsice střeliva .223 smíchaná dohromady bez zjištění výrobce = nedostatečné na ultimátní přesnost, ale postačující na ověření funkčnosti

Počet závad = 0
Počet zádržek i se slabým střelivem = 0
Kvalita zpracováni = A+++

Výsledek = jasný favorit co do funkce a provedení

Stačí?
Kurzy GTac.cz - Dynamic Precision Rifle - http://www.GTac.cz
Haness
Příspěvky: 44
Registrován: 26 kvě 2008 16:28
Bydliště: Brno

Re: AR15 jako "odstřelovačka"

Příspěvek od Haness » 09 čer 2013 17:44

Nedá mi to a připojím se k trošku vroucné debatě.

Richarde jde o to že jsme tam jeli ozkoušet chování zbraní, pořádně is prohlédnout jak jsou zpracovány, jestli se mezi kusy nemění kvalita zpracování a nechat si zodpovědět některé otázky.

Kdyby jsi tam byl tak by tě zajímalo něco jiného, my s grinchem hledáme, respektive chceme zbraně na dynamickou střelbu, ne na přesnou. I když Martin který se s p. Vosátkou domlouval specifikoval typy které oba chceme (já .223 v 14,5", Martin 9L) tak p. Vosátka dovezl (kromě řady jiných) i tu jednu řekněme "sniperskou" verzi s hlavní délky 18".

Vzhledem k tomu že to charakter střelnice nedovoloval a nikdo z nás ani neměl zájem zkoušet soustřely - tak jsme je jednoduše nezkoušeli a taky je pravda že konec konců vzhledem k povaze a charakteru zpracování nikdo z nás ani nečekal že by na tom byly s přesností špatně.

Proč myslíš že je twist 1:7 špatný, já mám naopak za to že je to dobrý twist na přesnou sřtelbu protože ti umožní střílet i nejtěžší střely, ale možná nemám pravdu, v tomto se spíš vyznáš ty, takže si nechám poradit.

Střelivo se zkoušelo směs všeho chuť aby se zkusila finkčnost zbraně. P. Vosátka dovezl velké množství typů střeliva. Na ozkoušení jsem si zkusil napáskovat zásobník na střídačku vojenskýma 5,56, Barnaulama s niklovanou i lakovanou nábojnicí, Wolfy i mosazné SB a se vším zbraň fungovala dobře. Střely měly váhu od 55 grainů až po 69 a ikdyž jsme nestříleli do terče na dopadu byly poházená malá dřívka různých velikostí (3-5 cm x 10-15 cm) asi ze stojin terčů a ta se dala výborně trefovat, takže i 55 grainové střely lítaly výborně.

Je škoda že když u nás je tak malé množství střelců se mezi sebou jenom hádáme....
Naposledy upravil(a) Haness dne 10 čer 2013 18:24, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
AREYOU
Příspěvky: 312
Registrován: 06 črc 2011 17:34
Bydliště: Brno

Re: AR15 jako "odstřelovačka"

Příspěvek od AREYOU » 09 čer 2013 17:47

Ok, konečně no jelikož mám Hanessa rád tak bych mu twist 1:7 nedoporučil pokud nechce mít odstřelovačku, ale pokud chce hlaveň 14,5" tak to chce asi na taktiku tak do toho bude dávat střelivo pod 10 kč, nebo bude přebíjet a střely 55 grs jsou nejdostupnější a nejlevnější nevím zda pan Vosátka to může osadit i hlavní s twistem 1:9 nevíš? Na webu má, že to osazuje hlavní LW 1:7.

Haness posílám SZ
Uživatelský avatar
Grinch
Příspěvky: 1246
Registrován: 17 led 2009 08:51
Bydliště: Slavkov u Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: AR15 jako "odstřelovačka"

Příspěvek od Grinch » 09 čer 2013 17:52

Všechny jsou osazeny LW 1:7, ale jak jsem již několikrát psal, tak na dotaz a na zakázku je možné vše... takže nebuď líný a zavolej si, pokud máš zájem to vědět...
Kurzy GTac.cz - Dynamic Precision Rifle - http://www.GTac.cz
Uživatelský avatar
AREYOU
Příspěvky: 312
Registrován: 06 črc 2011 17:34
Bydliště: Brno

Re: AR15 jako "odstřelovačka"

Příspěvek od AREYOU » 09 čer 2013 17:55

Já právě myslel, že to najdu ve tvém "fotoreportu o V-AR", ale to bylo jak Grinch jel na výlet a střelil si....musím mimo PC tak se Martine měj a rád jsem si s tebou pokecal bylo to užitečné.
Naposledy upravil(a) AREYOU dne 09 čer 2013 17:57, celkem upraveno 1 x.
Haness
Příspěvky: 44
Registrován: 26 kvě 2008 16:28
Bydliště: Brno

Re: AR15 jako "odstřelovačka"

Příspěvek od Haness » 09 čer 2013 17:56

Základní hlavně mají twist 1:7, potom nabízí ještě hlavně nerezové Lothar Walther LW50 u kterých nevím jaký mají twist. Ty jsou za příplatek tuším 2500,-. Ale podle toho jaký měl p. Vosátka přístup bych se nebál že by byl sebemenší problém dát hlaveň s jiným twistem.

Máš pravdu, chci to na taktiku. Hodně jsem řešil jak na tom jsou u tohohle hraničního twistu střely 55 grainů jelikož máš pravdu že jsou nejlevnější. Na US forech psali že to do 100 metrů je na přesnost horší, ale na taktiku v pohodě. Což vzhledem k tomu že to chci na vzdálenost do 50 metrů max navíc na dynamiku tak se nepřesnost ztratí a pokud ne tak budu muset holt připlatit za těžší střely :)

Omlouvám se za OT, víc už tu o přebíjení nic rozepisovat nebudu.
chramst
Příspěvky: 427
Registrován: 11 úno 2007 16:05
Bydliště: KYJOV

Re: AR15 jako "odstřelovačka"

Příspěvek od chramst » 09 čer 2013 18:29

Pánové, připadám si tady jak na divokým západě. To zase byla parádní přestřelka, uvidíme kolik bude mrtvých... :roll:
navip
Příspěvky: 292
Registrován: 11 říj 2010 10:55
Bydliště: okr.Český Krumlov

Re: AR15 jako "odstřelovačka"

Příspěvek od navip » 09 čer 2013 19:12

Teda já koukám jako blázen, za zlomek toho co tu předvedli ti dva "kamarádi"jsem před časem dostal banána a navíc bez vysvětlení, z toho důvodu sem vstupuji jen když už to není k vydržení. Mimo jiné by si oba měli přečíst název tohoto vlákna.Co s tím má společného diskuse o koupi kropiček na 50 m, mimochodem pro daný účel by jim stačila čínská kopie CQ za necelou polovičku ceny a pochybuji že by na 50 m poznali rozdíl v přesnosti :D
Odpovědět