ANKETA- Nejpitomejsi naboj vsech dob?

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Black Sabbath
Příspěvky: 274
Registrován: 07 pro 2006 22:41
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Black Sabbath » 05 dub 2007 11:01

Civilní má rychlost 310 m/s a en. 293J. Náš vojenský 412 m/s a en. asi 390J. Ty ruský momentálně nevim.


Uživatelský avatar
Silencer
Moderátor
Příspěvky: 1480
Registrován: 15 kvě 2006 08:35
Bydliště: Praha

Příspěvek od Silencer » 05 dub 2007 11:02

Doogs píše:9 Luger a proč?Devítka je pro mne aut,mám čtyřicítku a sem spokojený.Na druhý špalek bych postavil 7,65brow.
Já bych tě tím Lugerem, potažmo 7,65Br. a i tou malorážkou střelil do zadnice a viděli by jsme jak bys hovořil.
Proč by měly být jako nejhorší označeny právě tyto dva velmi tradiční a hojně používané náboje (pravda 7,65 už se tolik nepoužívá, ale svého času....) To, abych použil vyjádření kolegů, může říct jen člověk co má ke zbraním poněkud zvláštní vztah. (Něco jako: Já mám .40 Slow and Weak :lol: a ostatní je krumpl). Těchto názorů jsem prost.
golfkiller
Příspěvky: 2737
Registrován: 05 bře 2006 18:31
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od golfkiller » 05 dub 2007 11:10

když se dobře trefíš tak zabiješ i vzduchovkou :roll:
Uživatelský avatar
Silencer
Moderátor
Příspěvky: 1480
Registrován: 15 kvě 2006 08:35
Bydliště: Praha

Příspěvek od Silencer » 05 dub 2007 11:19

Jasně, tady se hovoří o paskvilech nábojů, který zřejmě vymyslel chorej mozek a nikdy se neujaly a najednou někdo za nejhorší náboj označí 9mm Luger a 7,65Br. :roll:
Jinak podstatná je i cena. 40ka stojí dvakrát tolik co Luger. Za stejný peníze si zastřílet dvakrát víc, to má taky svoje kouzlo :wink:
Doogs
Příspěvky: 85
Registrován: 21 dub 2006 17:40

Příspěvek od Doogs » 05 dub 2007 11:47

Rozšířený a levný neznamená dobrý,jejich čas je u konce.Pokud si budu chtět zastřílet chci něco,co dělá pořádnou paseku,rád střílím na gongy a popry a nato je luger prostě nanic.Jinak můžu zůstat u vzduchovky nebo malořážky,které já nepovažuju za zbraně.Na argumenty,když se dobře trefíš stačí ti .22 odpovídám,nato někdy stačí i prak a nikdo ho nenosí za pasem a do války.Radši pár pořádných ran,než spoustu prskavek pro nic,když je někdo levej nenaučí se střílet ani kdyby vystřílel tisíce nábojů,ten kdo to má v žilách ten trefuje.
Uživatelský avatar
Silencer
Moderátor
Příspěvky: 1480
Registrován: 15 kvě 2006 08:35
Bydliště: Praha

Příspěvek od Silencer » 05 dub 2007 12:12

:lol: Jejich čas je u konce? jejich čas bude u konce až všichni střelci co 9ky mají (a je jich u nás rozhodně víc než co střílí .40SW - už jen problém sehnat hilzny pro přebíjení) je vezmou a zahodí. když srovnáš Eo tak je .40SW dokonce horší bratru o nějakých 70J, E25 je srovnatelná. Balisticky na tom bude díky většímu průřezu střely lépe, ale to u 9ky můžeš dotáhnout nějakou speciálnější střelou, s tím že se nemění chování při tréninku, kdy můžeš používat obyčejný laciný střelivo. (Navíc u popru nebo gongu ti to může bejt putna - právě díky té stejné energii, tam ti nejde o to ten nebohej poper zlikvidovat) .40SW jsem si vyzkoušel a že bych byl nějak unešenej :?: žádnej extra prožitek to nebyl. To si raději půjčím 6ti palec .357Mag. tam je zážitek ze střelby super.
Jasně že .40SW má asi svoje výhody (pro mě moc ne) když sis jí vybral, ale označovat kvůli tomu prakticky nejpoužívanější náboj posledních let za nejhorší je trošku mimo mísu.
Doogs
Příspěvky: 85
Registrován: 21 dub 2006 17:40

Příspěvek od Doogs » 05 dub 2007 12:29

9 je rozšířená hlavně v evropě,protože se tu tak nějak nenosila akční střelba a všeobecně tu není taková střelecká základna jako v usa.Kupodivu,ale amíci nejsou schopni udělet pořádnou pistoli.Nemusím usa,ale maj tam takové pořekadlo ve kterém jsou létá praxe,nikdy si neber na obranu nic co nezačíná čtyřkou.Doba zázračných devítek je pryč,/v usa/pokud nenosí .40,.357mag. nabo sig, a nebo .45 tak mají .380auto protože je lehčí,skladnější a klidnější než luger a udělá stejnou práci.Já to vydím tak,že 9 není na sport a ani na obranu,je tu několik ráží modernějších.U nás,ale stále rozhoduje cena a tak se tu 9 ješte bude nějaký pátek držet.Tam kde nato maj,tak opravdu končí.
Uživatelský avatar
Silencer
Moderátor
Příspěvky: 1480
Registrován: 15 kvě 2006 08:35
Bydliště: Praha

Příspěvek od Silencer » 05 dub 2007 12:53

Taky hledisko, až tu bude stát čtyřícítka 4 koruny tak bude mít taky hodně příznivců. Jestli to ale s tou obranou ve Státech není hlavně kvůli těm mědvědům :lol:
vito
Příspěvky: 586
Registrován: 28 lis 2005 13:48

Re.:

Příspěvek od vito » 05 dub 2007 13:23

Silencere klíííd. Nikdo, kdo má špetku zdravého rozumu a něco ví o zbraních a střelivu nemůže říct, že 9x19 je na konci cesty a zájmu. Stačí se podívat na množství vyrobených 9x19 a 40SW a hned vidíš, co je zajímavější a co ne. Oblíbenost náboje přeci není možné stavět na jeho vhodnosti pro akční střelecké disciplíny. Zodpovědně prohlašuji, že náboj 9x19 je jedním z nejzdařilejších pistolových nábojů vůbec a je odborníky jednoznačně kvalifikován jako náboj do dalšího století. Je naprosto nejuniverzálnější jak pro služební účely, sport a osobní obranu. A o tom není žádná diskuze realistická.
Uživatelský avatar
Silencer
Moderátor
Příspěvky: 1480
Registrován: 15 kvě 2006 08:35
Bydliště: Praha

Příspěvek od Silencer » 05 dub 2007 13:38

Hele, jsou vůbec dostupný nějaký statistiky ohledně výroby a prodeje střeliva? CZSO asi metodiku mít nebude :lol: Jen pro zajímavost.
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4312
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 05 dub 2007 13:43

To-vito
S tím sportovním užitím 9L bych to bral s rezervou, ano cena ho předurčuje k masovému využití ale to je taky všechno.Já mám zkušenost že nějak extra přesný být neumí,není sice špatný ale jsou i daleko lepší náboje.Jako služební je však postačující.
:wink:
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
vito
Příspěvky: 586
Registrován: 28 lis 2005 13:48

Re.:

Příspěvek od vito » 05 dub 2007 14:06

Zcela záměrně jsem napsal nejuniverzálnější a ty zase vypichuješ to sportovní využití. Já vím, že na sportovní střelbu jsou lepší a specializovanější náboje, nicméně 9x19 je univerzální. A asi toho nechme, všichni přeci víme, o co jde.
Doogs
Příspěvky: 85
Registrován: 21 dub 2006 17:40

Příspěvek od Doogs » 05 dub 2007 14:15

Asi tak,někdo holky jinej vdolky,někdo plast někdo kov,někdo devítku já .40 a .45.Ale je fajn,že je z čeho vybírat.
golfkiller
Příspěvky: 2737
Registrován: 05 bře 2006 18:31
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Re: Re.:

Příspěvek od golfkiller » 05 dub 2007 14:51

vito píše:Golfkiller: Přesně bych se musel podívat, ale ruský náboj je někde na 320 J a náš vojenský vz. 82 se spékanou lehčí střelou je těsně pod 400 J. Jak už jsem několikrát psal, tento náboj je pro obranné účely téměř ideální.
To je gut že je na obranu ideální ,ale co mi řeknou Cajti když s tim nedejbože do někoho udělám díru :cry: Řeknou pane to je zakázaný a tramtadadá :( Jinak když jdu do lesa tak je mam beztak naládovaný ,kdyby nějaká ta divá zvěř :wink:
Uživatelský avatar
PB
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1622
Registrován: 26 lis 2005 15:36
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od PB » 05 dub 2007 15:47

ty strely ze spekanych kovovych prasku co s nima strilela CZ 82 mely tusim oznaceni KOSA a na obranu byly prave moc prasacke- po zasahu kosti se tristili prej jako sklo a i clovek co prezil bezprostredni zasah tak byl stejne napul mrtvej protoze tolik ulomku z neho nedokazali doktori dostat a potom byla gangrena a zanety......... :?

jinak debata o tom ze je luger out je naprosto scestna :D komu nestaci 500J at si koupi houfnici noincich milimeta :lol:
CZ 85 COMBAT, SUHL 150+BSA 4-16x40 AO, PM Makarov, GLOCK 17, MOSIN 1891/30 Iževsk 1927, TOZ 35, ZKM 456,
Odpovědět