Anics Skif A3000

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Boris2730

Příspěvek od Boris2730 » 25 kvě 2008 21:51

to Furcap

uprimne, BB's som vystrelil dokopy asi 10-15 co som nasiel niekde v supliku... tych par vystrelenych sa mi zdalo trochu nepresnejsich ako diabolo tvar, ale to je moj subjektivny pohlad na vec.
myslim si, ze kazdy by si mal strielat tym, co jemu vyhovuje a co on uzna za vhodne, lebo dohadovanie co je lepsie mu moze pokazit radost zo strelby. su ludia (a nielen v CR-SR) co su casto zo svojej "ocelovo - plastikovej" krasavice tak hotovy, ze z nej chcu dostat absolutne maximum a furt len meraju, skusaju, vylepsuju a co ja viem co este a to sa mne nezda zdrave. pre nas ostatnych, ktory proste len radi strielaju, lebo to maju v krvi, je dobre akekolvek pouzitelne strelivo. niekedy aj to, ktore prave pre tu danu zbran nesedi.... :wink: kolko ludi, tolko chuti. napr. obrazky dolu....
Přílohy
krabice od streliva.jpg
strelivo.jpg


Furcap

Příspěvek od Furcap » 25 kvě 2008 23:12

Vidím, že už ti rukama ( Skifou ) prošla pěkná řádka olůvek :D
Schválně se jukni na http://www.diabolky.cz/index.htm a napiš Oťasovi, určitě bude mít radost :wink:
Boris2730

Příspěvek od Boris2730 » 26 kvě 2008 14:48

bohuzial ta budem musiet sklamat, prepac. zrejme mi asi trocha usiel presny kontext toho co tu bolo popisane predtym a pripajam sem svoje osobne nazory, ktore isto nie kazdeho zaujimaju, ale tie obrazky boli uvedene len ako maly priklad toho, co vsetko (vratane guliciek) je anics schopna vystrelit. aj tie spicate, ktore vrcholne neodporucam.
zo zobrazenych som mal tu cest asi tak z 5-6 druhmi a nemam k dispozicii ziadne merania ani foto.
kto ale chce a vie trocha po anglicky, moze sa inspirovat trebars v linkoch nizsie. upozornujem ale, ze chlapi v linkoch nizsie strielaju s calibrom 22 (5.5mm) a velmi kvalitnymi a minimalne 2x tak silnymi zbranami (Daystate Huntsman MKII a Air Arms S410) ako je anics. ano, ano, viem ze pistol a puska su dve totalne ine veci, ale tu ide o tvar diabolo ktory je pri cal.22 aj 177 skoro vzdy uplne rovnaky, cize aj vo vzduchu sa chovaju takmer identicky. na tak kratku vzdialenost o akej je tu vacsinou rec ako je napr. 15-20m su rozdiely minimalne a podstatne vacsinou len pre sportovych strelcov. co ja rozhodne nie som...

http://www.scotnet.co.uk/jon/guns/Pellet_tests.html

alebo tuto dalsi maly priklad.

http://www.a2kda.com/peltest.htm
Přílohy
Air Arms S410.jpg
huntsman1.jpg
Uživatelský avatar
raduzs
Příspěvky: 530
Registrován: 12 kvě 2007 11:06
Bydliště: BA - okolie

Příspěvek od raduzs » 26 kvě 2008 15:03

Boris: nepochopil som celkom, co chces povedat. len pre istotu chcem ale napisat, ze testy diaboliek su relevantne pre konkretnu zbran, teda su velmi individualne. neda sa zovseobecnovat, ze "JSB Exact lieta dobre z Daystate a z HW, tak to bude urcite dobre lietat aj z Anicsa". iste, mozeme urobit par vseobecnych zaverov v zmysle "kovohute pribram su shit a H&N je svetova trieda", ale tam to asi hasne. strelivo treba testovat vzdy pre konkretnu zbran. ani z dvoch weihrauchov nemusi to iste strelivo lietat rovnako.

a pokial ide o rozdiely v pouziti diabolky s plochou/okruhlou hlavickou, tie su zrejme.
"Messieurs les Anglais! Tirez les premiers!" (Gróf d'Anteroche v bitke pri Fontenoy 11.mája 1745)
Furcap

Příspěvek od Furcap » 26 kvě 2008 15:10

To Boris :
Ok, to je v pořádku :D
Dnes jsem objednával u Alfa-Proje ty BBs a pro známého cp99compact, tak jestli to zítra dorazí, ( u téhle firmy bez problémů :wink: ) hned odzkouším a obě pistole porovnám...
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 26 kvě 2008 15:26

2Boris2730:
Na té druhé fotce to není AA410, ale Weihrauch HW100S. :wink:
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Furcap

Příspěvek od Furcap » 26 kvě 2008 15:54

Polemika ala diaboly :
V téhle zbrani mám odzkoušeno olovo z Kovohutí a myslím že je to všeobecně dostupné, poměrně levné a v případě pro pistoli určených Lux lightů dotatečně kvalitní střelivo, splňující v těchhle " rychlopalných plasťáčcích " svůj účel - práskat, práskat a zase práskat :lol:
Samozřejmě, že chci také vyzkoušet precizní JSB, ale to bude spíš ona pověstná třešínka na dortu 8)
Boris2730

Příspěvek od Boris2730 » 26 kvě 2008 16:13

to Radusz:
absolutne s tebou suhlasim a presne viem co mas na mysli.
ked som ja hladal ci uz zbran, alebo strelivo do nej, casto som cital rozne fora. vacsina z nich sa mi v tom case zdala dost velmi komplikovana a celkom som nerozumel co to tam ty chlapi vlastne pisu. pouzivali, tak ako casto aj tu, vela "odbornych" vyrazov, alebo slang a podobne. som si isty, ze mnoho ludi ktory o vzduchovych zbraniach nevedia takmer nic ale chceli by, navstevuje aj toto forum s cielom aby im pomohlo najst tu spravnu volbu v co najkratsom case a nie ich prilepit k pocitacom na neviem kolko hodin.
kedze som, teda aspon v casti o anics, nenasiel ziadne foto z testov diabolo, rozhodol som sa sem dat aspon toto. aj ked to isto je dost zavadzajuce a pravda je, ze ani z dvoch weinrauchov to nebude lietat rovnako. na to som vsak upozornil.
myslim si vsak, ze isty konstantny rozdiel medzi gulickami, spicatymi diabolkami, s okruhlov hlavou, plochou, pripadne najnovsie s umelym telom tu vzdy bude, bez ohladu na typ pouzitej zbrane ci vnutorne vrubkovanie hlavne.
najlepsie by bolo keby niekto spravil s anics skutocny test a hodil vysledky aj s fotom sem. za 3 tyzdne idem na chvilu naspat do SR, tak ak bude cas a chut hadam nieco sfotim.
inac v linku od furcapa na diabolky.cz su velmi pekne detailne foto diaboliek. zo vsetkych prezentovanych sa mi na oko najviac pozdava JSB Exact a Exact Express. priznam sa, netusil som, ze sa v cechach robia taketo pekne veci :(
Boris2730

Příspěvek od Boris2730 » 26 kvě 2008 16:23

ano pravda je. druhe foto je zle. je to naozaj Weihrauch HW100S. pardon. Air Arms je toto:
Přílohy
Air Arms S410.jpg
duchain
Příspěvky: 32
Registrován: 14 dub 2008 15:31

Příspěvek od duchain » 26 kvě 2008 16:38

Jsem rád že se našel další majitel Skify :D a našel cestu do tohoto fora.
K těm diabolkám mužu dodat že mám vyzkoušeno/Lux laight,standart,bb11.
Nejprubojnejší bb11,rozdil v přesnosti lux a standartu je spíš potíž chvění rukou :wink:
Jinak mně nejvíce zaujaly Exacty,který bych chtěl v dohledné době vyzkoušet.
Furcap

Příspěvek od Furcap » 28 kvě 2008 11:33

Dnes jsem po cca 4000 ranách vyčistil zásobníky - zbavil otřepů od diabol a znovu prostříkal teflonem 8)

To Boris : Čím ty promazáváš zásobníky a pohyblivé části pistole ?
Duchain psal silikonem a na nějakém polském fóru o tom byla zmínka také...
Přílohy
Zásobník.jpg
Boris2730

anics

Příspěvek od Boris2730 » 28 kvě 2008 14:31

hm, pekne rozobraty zasobnik... :wink:

ja som velmi nevymyslal. kupil som na co boli najlepsie ohlasy. anglani a amerinkani si myslia, ze je to najlepsie na svete, ale keby som strielal niekde v hore a nemam nic ine, bola by dobra aj vazelina :lol:

http://www.napieruk.com/airgun_products ... ector%204R

alebo

http://www.napierusa.com/acatalog/airgun.html
Přílohy
Napier.jpg
Furcap

Příspěvek od Furcap » 08 čer 2008 15:50

To Duchain:
Tak jsem odstřílel jedny střelby jen s BBs a po kontrole hlavně při čištění se objevila mnou již výše popisovaná - tehdy teoretická, nyní skutečná chyba, na kterou tehdy doplatil také Fifovo kamarád. Úsudek si udělej sám, mně už do Skify BBs nesmí :!:
Přílohy
fault_detail.jpg
fault.jpg
duchain
Příspěvky: 32
Registrován: 14 dub 2008 15:31

Příspěvek od duchain » 08 čer 2008 19:42

To Furcap
Velice pěkné foto detailu devastace bbs hlavně :D vypadá to že ve skoušce tvrdosti materiálu zvítězil bbs nad hlavní :(
A ted važne,tvoje skušenost mně mrzí kvuli devastaci zbraně ale taky mám radost že ses o skušenost rozdělil a tím jsem předešel devastaci svoji Skify DEKUJI
Uživatelský avatar
drát
Příspěvky: 1672
Registrován: 28 zář 2008 20:35
Bydliště: Dudákov

Příspěvek od drát » 05 led 2009 01:28

CZ200 .177 , SPA M16 .25 , Hatsan Invader auto .25
DU-10 Condor, HDR 50 , Chiappa SAA , rev.Rex L 4", Alfa 441,Slavia 631
Walther Sportmodell,H.S.model 21F, Buck Trail Flint 48
prak s gumou č.6
Odpovědět