Americka vojenska zakladna na uzemi CR

Vše co se událo v souvislosti se zbraněmi

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět

Chceme u nás americkou základnu?

ANO
74
40%
NE
110
60%
 
Celkem hlasů: 184
.357Mag
Příspěvky: 120
Registrován: 23 pro 2005 12:10

Americká vojenská základna na území ČR

Příspěvek od .357Mag » 22 led 2007 18:42

Tak už jste všichni učitě slyšeli o úmyslu resp. přání USA postavit na našem území radarovou základnu.

Co vy na to?

Vlastenec Mirek Topolánek říká jednoznačně ano. "...referendum? Na co? Lidé jsou blbí a nerozumí tomu!"
No já si tím, že základna rapidně zvýší bezpečnost naší republiky, tak jistý teda nejsem. :roll:

Pojďme si o tom pokecat...


Buďte sami tou změnou, kterou chcete ve světě kolem sebe vidět. Mahátmá Ghándí
Uživatelský avatar
voc
Příspěvky: 71
Registrován: 11 dub 2006 08:19

Příspěvek od voc » 22 led 2007 19:29

no nevím zda to pokecání k něčemu bude... spíš čekám že se tu objeví nějací provokatéři. :(

Můj názor: JE TO BLBOST, ZHOVADILOST a k těm co s tím souhlasí a prosazují to bych se choval stejně jako k těm co k nám pozvali bratry v 68. Jedním slovem VLASTIZRADA

1. Radarová stanice bude jako oči a uši raketového systému předmětem prvního útoku.
2. Tento raketový systém NÁS chránit nebude! Je pouze na ochranu USA.
3. Výkon jaký to má mít je "vražednej" (500-1000MW). Pochybuju, že by si třebas němci nebo francouzi nechali u sebe něco takového postavit.
4. Má to mít autonomní napájení. Myslíte, že to utáhne pár diesel agregátů? :lol:
Slim Jim
Odborník na zbraně
Příspěvky: 717
Registrován: 07 lis 2005 14:39
Bydliště: Praha

Příspěvek od Slim Jim » 22 led 2007 20:05

No, částečně s tebou souhlasím, částečně nikoli. Je naprosto jasné, že USA nějaká Česká Republika leží u zádi úplně stejně, jako jim u zádi leželo Československo v letech 1938, 1945 a 1968. Po těchhle zradách už fakt nevěřím, že na této planetě existuje cizí národ, který to s Čechy myslí doopravdy dobře aniž by na tom chtěl především trhnout něco pro sebe. Takže o úmyslech Američanů si asi nemá cenu dělat iluze. Na druhé straně by to znamenalo jakous takous ochranu i pro nás (protože Američani by si tu stanici určitě nenechali jen tak vyhodit do vzduchu), ekonomicky by to taky nebylo úplně nanic a znamenalo by to i určitou prestiž. Samozřejmě by to z nás udělalo cíl, to je jasná věc. Ovšem hodnotit to jako zločin na úrovni pozvání vojsk, to je podle mě příliš. S Topolánkovým tvrzením, že lidi jsou hlopí a nerozumí tmu, v tomto případě bohužel musím souhlasit. Nedělejme si iluze o tom, že do tohohle vidíme. Kupříkladu já bych hlasoval víceméně na základě pocitů.
Mimochodem, představa, jak se my s pomocí našich tajných služeb bráníme před Al-Kájdou, mi žene slzy do očí. Akorát se nějak nemůžu rozhodnout, jestli to jsou slzy smíchu nebo utrpení...
Žádná zbraň není přesnější, než jí dovolí střelec.
all
Příspěvky: 301
Registrován: 24 kvě 2006 10:27
Bydliště: sever jihu Čech

Příspěvek od all » 23 led 2007 07:47

to .357 Mag: Ty si myslíš, že lidé jsou chytří a rozumí tomu? To snad nemůžeš myslet vážně.

to voc: Srovnávat tohle s pozváním vojsk v roce 1968 může jenom debil. Omlouvám se za hrubší výraz (Andymu, nikoliv Tobě).

to Slim: Souhlasím s Tebou. Já osobně - "pro návrh" :D
Uživatelský avatar
Karl Třaskavina
Příspěvky: 173
Registrován: 31 srp 2006 14:43
Bydliště: Bohumín

Příspěvek od Karl Třaskavina » 23 led 2007 08:50

Osobně v tom nevidím problém, spíš přínos. Přínos pro ČR nejenom ekonomickej. Jinak jsem taky proti referendu, nebo snad mám chtít aby moje 85ti letá babička posuzovala všechny aspekty nějaké, asi tajné radarové základny. Tedy, ona by to jistě zvládla, ale byl by to jen jeden hlas v moři emotivních výkřiků. 8) :D
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 23 led 2007 09:42

S tou základnou je to IMHO stejné jako kdyby se někdo lidí zeptal jestli u nás chtějí skládku jaderného odpadu.
Nikdo ji nechce, ale každý ví, že ji potřebujeme. :wink:

Jinak když pro spojence dnes nic neuděláme, tak jak můžeme chtít, aby nám třeba zítra pomohli?

Jinak nevím nevím, kde jste vzali těch 1000MW, to je výkon Temelína, takový radar by ty rakety sundával sám o sobě. :lol:
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
all
Příspěvky: 301
Registrován: 24 kvě 2006 10:27
Bydliště: sever jihu Čech

Příspěvek od all » 23 led 2007 10:18

to Kubajzz: Naprostý souhlas. Je třeba si uvědomit, že je to totiž to jediné, čím můžeme přispět a na obraně v rámci NATO se tak podílet.
Uživatelský avatar
Silencer
Moderátor
Příspěvky: 1480
Registrován: 15 kvě 2006 08:35
Bydliště: Praha

Příspěvek od Silencer » 23 led 2007 13:21

Jak už jsem psal. Nechápu princip základna v Polsku, radar u nás - ať to dají všechno Polákům a hotovo. Nevím jestli pochybný ek. přínos stojí za to, že se ČR posune o řád výše na seznamu možných cílů útoku ať už extremistů či nově vznikajících jaderných mocností - pak by cena za umístění radaru mohla být až nesmyslně vysoká (asi chápete že nemluvím o penězích). Dalším faktorem je narušení vztahů s Ruskem - z koho máme větší ekonomický prospěch z Ruska nebo z USA?
Ad bezpečnost - ta základna nebude rozhodně pro naši ochranu - hlavní benefity budou těžit zase USA a k věci, že spojenci pro nás toho hodně udělali (ano vybombardovali Škodovku a nechali Prahu obsadit Rusy :twisted: ) to jim nikdo nebere, ale altruismus v tom byl zase až na posledním místě. Ekonomický vzestup USA po válce byl z velké části financován penězi z Evropy. Ta pomoc rozhodně nebyla zadarmo :!:
Můj osobní názor je ten, že bych byl mnohem mnohem radši, kdyby tu žádná americká základna nebyla. Neříkám, že proti Ameriučanům něco mám, ale v tomhle případě podle mě převažují negativa nad pozitivy a proto říkám ne.
To all - tohle není projekt NATO, ale projekt USA. Bude to výsostné území USA a je to jejich a ne alianční iniciativa. Poukazovat na NATO je v tomto případě zcela mimo mísu.
To kareltřaskavina: Zde si myslím že každý rozumný člověk si dovede výhody a nevýhody spočítat. Možná ne přesně, ale v obecné rovině ano. K tomuhle tématu možná snáze než v případě našeho vstupu do EU. Základna se bude týkat všech, proto bych se referendu nebránil.
Luke
Příspěvky: 192
Registrován: 23 led 2006 14:38
Bydliště: Praha

Příspěvek od Luke » 23 led 2007 13:28

all píše:to Kubajzz: Naprostý souhlas. Je třeba si uvědomit, že je to totiž to jediné, čím můžeme přispět a na obraně v rámci NATO se tak podílet.
Nesouhlas. Chcete tim snad ric, ze cela nase armada stoji za hovno, kdyz jediny zpusob, jak prispet k obrane, je nechat si tady postavit radar USA. Jen tak z hlavy me napadaji nase Gripeny k ochrane vzdusneho prostoru pobalti, napadaji me nase jednotky OPZHN, ktere jsou pozadovany vsude, kde je treba ochranit VIP akci, napada me 6. sss, ktera se nedavno vratila z uspesneho bojoveho nasazeni, napadaji me nase PSS, ktere bychom mohli vyvazet do celeho sveta, kdyby nam to nezakazal - no kdopak - USA. A mohli bychom pokracovat.
Radar at tu je, nereste vykon, byl by stejne navadeci a ne prehledovy, ale kdyz USA tvrdi, ze je nejen pro ochranu USA, ale in nasi a cele NATO, tak at je pod velenim NATO. A docela mi vadi, proc by posadka zakladny nemela podlehat nasim zakonum. Vojaci USA se chovaji jako prasata at prijdou kamkoli a asi nikdo nechcete, aby se tu projizdeli ozrali kovbojove v HMMWV a kdyz neco provedou, tak se skovaji za zdi zakladny a my podeme pozadovat jejich stihani tydny, ne-li mesice, s nejistym vysledkem.
all
Příspěvky: 301
Registrován: 24 kvě 2006 10:27
Bydliště: sever jihu Čech

Příspěvek od all » 23 led 2007 14:10

Nevím, co Vámi udávané zkratky znamenají, ale zřejmě to mají být nějaké prestižní útvary. Ty ale objektivní obrázek o stavu české armády nedávají. Ale to je jedno. Je tu nějaká debata a hlasování - svůj názor jsem řekl a hlasoval. Ničemu se nebráním, třeba mě ještě přesvědčíte, že radarová základna u nás je jen důkazem o agresivní imperialistické politice USA.
Luke
Příspěvky: 192
Registrován: 23 led 2006 14:38
Bydliště: Praha

Příspěvek od Luke » 23 led 2007 14:43

Sice to pravdepodobne vyplivne kazdy internetovy vyhledavac, ale budiz:

OPZHN - Obrana Proti Zbranim Hromadneho Niceni - dnesni kvalitni tisk tyto jednostky nazyva chybne " chemicke" nebo " protichemicke" jednotky
6.sss - 6. skupina specialnich sil - Prostejovaci
PSS - Pasivni Sledovaci System - nejnovejsi Vera, predchudcem byla znamejsi Tamara - chytri novinari tomu rikajií " pasivni radar"
HMMWV - High Mobility Multipurpose Wheeled Vehicle - slangove Hummer nebo Humvee - rekneme terenak US Army/Navy/USMC

Asi jste nebyl na vojne, na nacvik OPZHN a popularni atombordel se asi neda zapomenout.
Doogs
Příspěvky: 85
Registrován: 21 dub 2006 17:40

Příspěvek od Doogs » 23 led 2007 15:59

Asi takhle - Naši fotříci skákali podle sovětů a mi podle amíků,můžete řvát,souhlasit,nesouhlasit,může vám to být jedno nebo proti srsti,ale to je tak všechno co s tím můžete dělat.Když řeknou bude tady tak tady bude.
Uživatelský avatar
Karl Třaskavina
Příspěvky: 173
Registrován: 31 srp 2006 14:43
Bydliště: Bohumín

Příspěvek od Karl Třaskavina » 23 led 2007 16:01

2 Silencer: Myslíš že všichni kdo by rozhodovali v případném referendu by měli dostatek kvalitních informací o problému. Myslíš že novináři v Česku by poskytovali hodnotné informace o problému, nebo by spíš psali podobně zasvěceně jako třeba o střelných zbraních? Nevěřím že by referendum mohlo v této věci rozumně rozhodnout.
Je to jako kdybych já měl spolurozhodovat v referendu, co bude hrát Národní divadlo.
2 Luke: Opravdu skvělé jednotky! Jen dotaz: kolik minut nás vydrží bránit před armádou jako je třeba ta Ruská? 8) :D
flipr11
Příspěvky: 218
Registrován: 03 lis 2006 19:23
Bydliště: Vimperk

Příspěvek od flipr11 » 23 led 2007 16:25

Minut?(asi rád počítáš v desetinných číslech.
Uživatelský avatar
Silencer
Moderátor
Příspěvky: 1480
Registrován: 15 kvě 2006 08:35
Bydliště: Praha

Příspěvek od Silencer » 23 led 2007 17:04

Jenže karle, tady se nepředpokládá, že každý bude 100% informován. Zde už si můžeš udělat obrázek jen z principu (a jak jsem psal rozhodně líp než si spočítat, co mohl přinést a vzít vstup do EU). Radary vždy byly strategické cíle a tudíž mohou přilákat potenciální útok. Ekonomická pozitiva plynoucí z umístění stanice si myslím nikdo z nás na své peněžence nepozná :wink: Naštve to Rusy a proč si dělat zlo minimálně na stejném kontinentu? Já nestraním ani Američanům, ani Rusům, prostě se mi umístění radaru nezdá výhodné. Možná cena, kterou by to mohlo stát může být hodně vysoká.
Odpovědět