Americka vojenska zakladna na uzemi CR

Vše co se událo v souvislosti se zbraněmi

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět

Chceme u nás americkou základnu?

ANO
74
40%
NE
110
60%
 
Celkem hlasů: 184
admix
Příspěvky: 325
Registrován: 01 led 2008 23:01
Bydliště: Plzen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od admix » 07 čer 2008 15:20

Jo, taky souhlasim, nic to nemeni na tom, ze porusili zakon a v noci je melo vytahat komando v jutovejch pytlech a serezat jako zito :twisted:


Uživatelský avatar
Karl Třaskavina
Příspěvky: 173
Registrován: 31 srp 2006 14:43
Bydliště: Bohumín

Příspěvek od Karl Třaskavina » 14 čer 2008 12:15

Koupelnová republika „hladovkáře“ JXD vyhlásila válku Peacelandu

12. června 2008 13:52
Novinář Jiří X Doležal už pátý den hladoví kvůli americkému radaru. Na rozdíl od aktivistů z iniciativy Ne základnám si radar přeje, protože má strach z cizích raket. Stejně jako protiradaroví hladovkáři se však živí džusem a vývary. A stejně jako oni vyhlásil "nezávislé" území.
JXD soudí, že Tamášova hladovka byla podvod. O džusu a polévce lze žít snadno


JXD soudí, že Tamášova hladovka byla podvod. O džusu a polévce lze žít snadno.

JXD hodlá držet hladovku do té doby, než česká vláda podepíše smlouvu s Američany o vybudování vojenského radaru v Brdech. - podívejte se a čtěte JXD má strach

Jak se cítíš pátý den hladovky?
Výborně, odevzdal jsem právě článek pro Reflex, který mi dal hodně práce, a jsem s ním spokojen, mám plný žaludek výborné brokolicové polévky.

Jak vypadá tvůj den?
Jak který, podle toho, co práce přináší - dnes jsem většinu dne psal tu aktuální reportáž pro Reflex, zítra je den porad, v sobotu budu opět pracovně na pivním festivalu. Žádná změna oproti stavu před hladovkou.

Živíš se po vzoru protiradarových hladovkářů Jana Tamáše a Jana Bednáře džusy a zeleninovými vývary. Jaký je tvůj denní kalorický příjem?
Dělám vše podle vzoru pánů aktivistů, takže piju džusy a vařím polévky, a kalorický příjem neklesá podle všeho pod 1 500 kalorií. Myslím, že džusovka je podvod.

Co je to za vývary? Připravuješ si je sám?
Květák, brokolice, kořenová zelenina. Doporučuji, moc dobré - a zvládám je sám!

Má hladovka vliv na tvou práci reportéra?
Naprosto ne, naopak - jsem díky prázdnému žaludku čilejší.

Požádal jsi o vstup na radarovou kótu 718. Proč?
V reakci na vyhlášení státu Peaceland na kótě jsem si doma v koupelně vyhlásil Demokratickou republiku Travařovice a vyhlásil jsem Peacelandu válku. Abych aktivistům mohl o této skutečnosti předat oficiální travařovickou nótu a zahájit útočné operace, požádal jsem armádu o souhlas s přesunem mé osoby jako expedičního sboru Demokratické republiky Travařovice na kótu.

Žádost jsem na ministerstvo odeslal v pondělí cca ve čtrnáct hodin, v patnáct hodin pak začala kótu vojenská policie čistit od aktivistů. Nevím, zda byl zákrok vojenské policie vyvolán mou žádostí (netajil jsem se úmyslem zahájit proti Peacelandu válečné operace, ovšem bez použití zbraní hromadného ničení, protože žádné nemám), nebo zda šlo o nemilou časovou shodu. Každopádně mi zkazili legraci, měl jsem v úmyslu vstoupit na území Peacelandu a vymočit se tam jako akt záboru území. Fakt by mě zajímalo, jak by se k tomu aktivisté postavili. - čtěte Vojáci ukončili protest Greenpeace v Brdech, aktivisty sundávali i ze stromů

Máš už od ministerstva obrany odpověď?
Tiskový mluvčí pan Andrej Čírtek reagoval na mou bizarní žádost mimořádně kulantně a nabídl mi návštěvu kóty se zájezdem novinářů, jeho nabídky jsem však nevyužil - nezajímalo mne, jak to vypadá někde v lese ve vojenském prostoru, chtěl jsem na kótě napadnout Peaceland, který však již mezitím zanikl zákrokem vojenské policie.

Kontaktovali tě nějaké proradarové iniciativy nebo politici?
Kromě doporučení pana Jana Tamáše v médiích, abych se nechal léčit na psychiatrii, nedošlo k žádnému pokusu o kontakt. V pátek třináctého - sic! - v jedenáct hodin dopoledne však chci aktivisty osobně navštívit já. V jejich pražské hladovkárně jim chci položit dotaz, zda si mohu do zeleninového vývaru dávat vajíčko.

Informoval jsi o své iniciativě Američany?
Ano, odeslal jsem na americkou ambasádu a samozřejmě také ministru zahraničních věcí Karlu Schwarzenbergovi a premiéru Mirku Topolánkovi rezolutní dopis, aby urychlili podpis smlouvy, nebo vážně hrozí, že zhubnu.

:lol:
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4312
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 11 črc 2008 17:18

Radujme se,máme radar a blíží se i masivní nástup EKOLOGIE v ČR páč nebude ropa,Bursík bude šťastný.
http://www.novinky.cz/clanek/144811-rus ... ceska.html :lol: :lol: :lol:
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Uživatelský avatar
ALKAJ
Příspěvky: 1603
Registrován: 08 úno 2007 15:40
Bydliště: Banskobystrický kraj (VK)

Příspěvek od ALKAJ » 11 črc 2008 17:33

Odpověď na radar nebo technické problémy?
Odpoveď na radar bude asi iná. :?

Kód: Vybrat vše

Jestliže dohoda se Spojenými státy, po ratifikaci v českém parlamentu, získá legálně závazný charakter a dojde k opravdovému umístění americké strategické raketové obrany nedaleko našich hranic, pak budeme muset reagovat s použitím nikoliv diplomatických, ale vojensko-technologických metod. Není pochyb, že rozmístění prvků amerického strategického arzenálu na místě blízkém ruskému území by mohlo být využito k oslabení potenciálu našeho deterentu. Je pochopitelné, že ruská strana v takovém případě přijme adekvátní opatření ke kompenzaci vznikajícího potenciálu hrozeb své národní bezpečnosti. Ale toto není naší volbou.
zdroj
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 15 črc 2008 16:47

Safra, ono to kvůli radaru nebylo. Čím nás odpůrci postraší teď? :wink: :lol:
http://ekonomika.idnes.cz/dodavky-ropy- ... nomika_fih
http://ekonomika.idnes.cz/ropa-pro-cesk ... nomika_fih
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4312
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 15 črc 2008 23:08

Jsi si jistý?Říkat se dá cokoli. :twisted:
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Marthy
Příspěvky: 189
Registrován: 04 úno 2008 10:33

Příspěvek od Marthy » 16 črc 2008 00:00

To Kubajzz: Nebral bych to jako postrašení ale jen upozornění, že naše země neni světová velmoc.Chápu Rusko, že radarovou základnu cití jako potencionální ohrožení.Rusko nabízelo více alternaivních míst a USA všechna odmítla.Ropa je velmi důležitá komodita a tak je na nás jestli ji budem odebírat za větší peníze z Ingolstadtu.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 16 črc 2008 14:39

Ono se špatně tlačí na někoho, kdo mi platí peníze. A my tu ropu nebereme zadarmo. Takže když nebude ropa = nebudou prachy, které rusáci potřebují.

Tak mě napadlo, že na jižní Moravě jsou nějaké vrty, tak nestavějí tady američani tu základnu kvůli ropě? Aby nám ji jako mohli zabrat? :lol:
Nebo že by kvůli Budvaru? Na to si ještě nikdo nevzpomněl... :lol: :lol:
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Nikdo

Příspěvek od Nikdo » 16 črc 2008 14:42

O tom, co na našem území bude stát, budeme rozhodovat my. Je na nás, zda prodáme tuto suverenitu za SLIB dodávek ropy v budoucnosti.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 16 črc 2008 15:55

Tak tak, moje řeč.
Je to naše věc a rusáci nás ropou nemají co vydírat.
Stejně by tím byli sami proti sobě.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Nikdo

Příspěvek od Nikdo » 16 črc 2008 16:32

Správně. Můžou nás zdvořile požádat o jednání. Na zdvořilou žádost je slušné reagovat. Vše na diplomatické úrovni. Né že si Punťin, Medveděv a generálové budou na nás otvírat hubu v televizi, a vyhrožovat nám.
Když jsem byl na Kavkaze, skoro všichni češskuju respubliku považovali za bývalou svazovou republiku, ca polovina někde na západ, okolo Ukrajiny a Běloruska, zbytek nás viděl někde na východě, okolo Koreje. A všichni nás tam měli rádi, protože to nejsou rusáci, ale asi padesát národů stejných jako my a všichni máme rádi Rusy jako osinky v p@#$%i.
Burani v Moskvě nás zjevně považují za svazovou republiku dodnes.
-
Nikdy a nikde jsem neřekl, že bych tu americký radar chtěl, že si myslím, kdovíjaká je to pro nás výhra apod. Ale postavil bych ho tu už jen proto, co si k nám rusáci dovolují :evil:
Marthy
Příspěvky: 189
Registrován: 04 úno 2008 10:33

Příspěvek od Marthy » 16 črc 2008 17:09

Kubajzz píše:Takže když nebude ropa = nebudou prachy, které rusáci potřebují.
Myslíš, že když nebudeme odebírat ropu od Ruska, tak zrujnujeme jejich ekonomiku? :lol:
Když ČR nebude ropu odebírat, tak se najde někdo jiný, který bude mít zájem o tuto důležitou surovinu...
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 16 črc 2008 17:52

Myslíš jako že by dobrovolně pustili celý český trh naftařům z Norska nebo z Arábie?
Nebo že někde na trase ropovodu Družba existuje volný trh s poptávkou ropy pro deset miliónů lidí ročně?
Při tom jak se dneska rychle mění ceny ropy bychom ani nepoznali jestli berem ropu od nich nebo od někoho jiného. Stejně tu ropu bereme za světové ceny. Jenom z Ingolstadtu jsou o něco dražší poplatky za dopravu, protože se jedná o nově postavený ropovod (mimochodem s větší průtokovou kapacitou než Družba) a zatím nebylo třeba nasmlouvat větší množství, takže tam teče jenom udržovací průtok. Rusáci to vědí, nejsou úplně blbí, tak nám tu ropu musí dávat trochu levněji než z Ingolstadtu, jinak bychom ji brali odtamtud. A je to výhodné pro obě strany, my jako zákazník máme o něco lepší cenu (o dopravu) a oni jako dodavatel mají stálého odběratele (navíc solventního, ne jako Ukrajina a jejich bývalé kolonie).
Takže ve finále, kdyby nám rusáci z politických důvodů stopli ropu, tak my příjdem (možná) o pár miliónů korun a oni příjdou o pár miliard dolarů...
A radar by tu stál stejně.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Nikdo

Příspěvek od Nikdo » 16 črc 2008 18:26

Marthy píše:Když ČR nebude ropu odebírat, tak se najde někdo jiný, který bude mít zájem o tuto důležitou surovinu...
Když dodávky z Ruska nebudou spolehlivé, tak se najde někdo jiný, kdo nám rád prodá tuto důležitou surovinu.
Je zásadní a hrubou chybou hledat důvody, proč být na Rusku závislý. Vyzkoušeno zrovna v naší nedávné minulosti. Naopak musíme udělat vše pro svou nezávislost.
Marthy
Příspěvky: 189
Registrován: 04 úno 2008 10:33

Příspěvek od Marthy » 16 črc 2008 20:09

to kubajzz: Sem ještě neslyšel že by z Norska nebo z Arabie sem vedl ropovod! :shock: Bavíme se tu o dnešní době ale za X let až bude ropa nedostatkové zboží, pak si Rusko bude určovat komu bude dodávat svojí ropu.Dnes si samozřejmě Rusko nemůže dovolit vypovědět smlouvu, nikdo neví jestli to neudělájí třeba za 40 let až bude ropy nedostatek.Pak se nám může vymstít ta radarová základna.Pochybuju, že nám USA bude dodávat ropu.

to Nikdo: A kdo by nám měl ropu dodávat? Pokud vim tak jiné ropovody do republiky nevedou.
Odpovědět