Altaros sa Assassin

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Altaros
Příspěvky: 839
Registrován: 08 dub 2006 22:24
Bydliště: Jičín, Liberec

Altaros sa Assassin

Příspěvek od Altaros » 05 bře 2019 18:09

Zdravím,
rád bych vám konečně po letech odkladu představil naši samonabíjecí větrovku Altaros sa Assassin s kterou se naživo již pár z vás setkalo a to především na Mistrovství světa a Evropy v HFT v Cholticích.

Kompletní info naleznete zde : https://www.altaros.cz/cs/pcp-pusky/109 ... assin.html
Zde je jedno předváděcí video kde, je ukázána jedna z mnoha možností použití této semi-automatické větrovky. V tomto případě je použita pro IPSC vzduchovkovou střelbu. Brzy přidám další video při použití puškohledu.


Zde jen několik vybraných parametrů. Více je uvedeno na našem webu :

Precizní regulátor tlaku - jakožto přední světový výrobci regulátorů pro PCP pušky by bylo opravdu divné, kdyby naše puška neměla náš regulátor :twisted:
Kartuše z lehké a odolné hliníkové slitiny s rychloplněním a manometrem
Dodáváno včetně plnícího adaptéru s vysokotlakou hadicí
Součástí balení jsou 2 zásobníky pro 9 diabolek s možností přiobjednat další
Odpočítávání zbývajících střel s funkcí přerušení střelby po posledním výstřelu
Konstrukce typu Bullpup zajišťuje kompaktní rozměry
BlowBack provedení pro reálnější pocit při střelbě


Technické parametry:

Ráže .117 (4,5 mm), výkon 16 J
Kartuše o objemu 120 cc, maximální tlak 190 bar
Výška zbraně: 190 mm
Šířka zbraně: 40 mm
Délka zbraně s vysunutou pažbou (10): 945 mm
Délka zbraně s pažbou zasunutou: 850 mm
Váha zbraně: 3 280 g

ALTAROS SA Assassin left side.jpg
ALTAROS SA Assassin with collimator top view-resample.jpg


matkoo
Příspěvky: 131
Registrován: 29 zář 2016 10:11

Re: Altaros sa Assassin

Příspěvek od matkoo » 05 bře 2019 18:27

Pekne len ta pazba vola po uprave :D
Inak kolko bolo testovane ohladom semi ?
Uživatelský avatar
tomkony
Příspěvky: 85
Registrován: 12 pro 2017 20:32
Bydliště: okres Opava

Re: Altaros sa Assassin

Příspěvek od tomkony » 05 bře 2019 20:42

Na další videa jak je na tom s přesností jsem zvědavý :)
A že by pažba potřebovala upravit? Jednoduchá, funkční, vzdáleně připomínající HK G11, proč ne ...
Matkoo, jestli si ji koupíš, tak ti klidně vydlabu novou :lol:
Brocock Compatto .177 + Valiant 4-16x50
Slavia 630
matkoo
Příspěvky: 131
Registrován: 29 zář 2016 10:11

Re: Altaros sa Assassin

Příspěvek od matkoo » 05 bře 2019 21:26

tomkony neprovokuj lebo ta chytim za slovo :D
mne skorej by k takejto full islo https://1pepe1.rajce.idnes.cz/CZ_200_Evo alebo https://tomkony.rajce.idnes.cz/Brocock_Compatto_3/ alebo aspon ine drevo je to fadne nema to emociu
inak je to to pekny pocin ja uz dost dlho cakam na http://www.alexxxus.cz/cs/KBG-KalibrGun ... 17-Colibri
som velmo zvedavy na realne skusenosti ,altaros nic v zlom :D ale velmo Vam fandim aby to vyslo
Uživatelský avatar
Altaros
Příspěvky: 839
Registrován: 08 dub 2006 22:24
Bydliště: Jičín, Liberec

Re: Altaros sa Assassin

Příspěvek od Altaros » 07 bře 2019 17:02

Tak tady je narychlo sestříhané video, kde jsem použil cca. 2 roky stará videa:


před vytvořením série jsem v průběhu cca. 5-6 let postupně udělal 5 prototypů. Všechny víceméně z venku stejné, jen se postupně vylepšovali materiály a ladil vnitřní mechanizmus. Z těchto pušek dohromady bylo vystřeleno okolo 70 000 -90 000 diabolek.
Po dokončení série se jedna puška vzala a provedl se na ní funkční test, kdy během několika dnů z ní bylo vystřeleno přes 30 000 výstřelů „naprázdno“ bez diabolky jen se vzduchem, ale jelikož mechanizmus funguje prakticky stejně s diabolkou i bez ní (bez diabolky je naopak mechanizmus trochu rychlejší a víc kope a je tedy náročnější pro mechanizmus pušky) tak je to téměř stejný test, jen se ušetřil čas ládování zásobníku a prostředky za diabolky.
Při tomto testu puška vydržela bez nutnosti výměny jakéhokoliv dílu, jen se průběžně mazaly mazací místa. Z pušky bylo poté vystřeleno následně několik dalších tisíc regulérních výstřelů s diabolkami.
Průběžně mazat je samozřejmě oproti klasické větrovce podstatně více nutné, jelikož jsou zde velké rázy a zrychlení.
Věřím že pro běžného střelce by měla být životnost dostatečná. Samozřejmě srovnávat to například s ručně ovládanou CZ 200, atd. , která i po 120 000 výstřelech nejevila prakticky žádné známky opotřebení moc nelze, jelikož tam toho rychlého pohybu moc není.

Udělat klasickou ručně ovládanou pušku je tak 3-4x lehčí než semi-auto. Když se k tomu navíc přičte, že se z určitých důvodů vycházelo z již daných základů větrovky, tak náročnost vyrostla ještě 2x. Toto je hlavní důvod proč vývoj trval tak dlouho. Druhý hlavní důvod zpoždění je prostý fakt, že velkou část naší „firemní“ historie jsme byli jen 2 lidé + 1 brigádník, který chodil na jeden den v týdnu. Poslední 2 roky jsme 3 + 2 brigádníci, přesto oproti velkým a dobře financovaným firmám jsme schopni nabízet hned několik odlišných typů produktů v konkurenční či převyšující kvalitě.
Aktuálně: regulátory a příslušenství, vysokotlaké kompresory, PCP pušky. Brzy přibude automatická 8 nástrojová nožová hlava pro CNC soustruhy a v nabídce se brzy objeví i náš CNC soustruh. Dvě poslední zmiňované položky je vedlejší produkt při vytváření vlastních CNC strojních kapacit, ale jelikož obě věci jsou léty prověřeny naši sériovou výrobu, tak by bylo škoda je nenabídnout jiným lidem. U nás už udělali obrovský kus práce.

Já osobně jsem začínal v předělaném dětském pokoji na dílnu u mých rodičů na vesnici v době při studiu na VŠ. Několik z vás mě v tomto přechodném "pracovišti" i navštívilo.
Za první prodané regulátory a úspory jsem si koupil „kapesní“ soustruh o váze 40kg a pak o trochu těžší (+20Kg) frézku/vrtačku přičemž cena obou strojů byla dohromady okolo 48 000Kč . Na těhle obráběcích „hračkách „ jsem se učil obráběčskému řemeslu a přesto jsem na nich byl schopen postavil větrovku M24, kterou jste viděli v jiném vláknu. Většina základu této pušky tvoří díly z těchto prvních strojů.

Nikdy jsem si na nic nepůjčil a drtivou většinu získaných prostředků šlo zpátky do zlepšování vybavení. Investory jsem také odmítal. Tímto pomalým postupem jsem aktuálně na 4 CNC soustruzích, které jsou při troše snahy schopné držet +- 0.01mm na důležitých částech průměrů a 2 CNC frézkách. 5 CNC strojů ze 6 jsem si sám postavil, abych byl schopen snížit náklady za pořízení a servis. Naposledy jsme kupovali vláknový laser pro značení, jelikož zde by se moc prostředků neušetřilo při pokusu si postavit vlastní a vlastní značení nám už dlouho chybělo.


A teď zpátky k pušce:

Ta Pepe pažba je nádherná, skvělá práce.

Já jsem volil funkční záležitost okolo mechanizmus. Základní konstrukce a z ní vyplívající požadavky možnosti dost limitují. Pod tím černým krytem se lvem se prakticky po celé délce nachází šachta, kde se pohybuje nabíjecí klička s táhlem, takže jediný nefunkční prostor pažby je prakticky jen o délce lícnice což je nějakých 120mm. Pažba zároveň nefunguje jen pro držení a kryt, ale má funkční charakter, jelikož je na ní uchycena spoušť a vedení některých prvků.
Určitě by se dala udělat lépe, ale vzhledem k výše popsaným informací opravdu není možné pro nás dát do první pušky několik set tisíc jen za vytvoření odlévací formy pažby pro vstřikolis.
U pažby mě především záleželo na možnosti přizpůsobení střelci. Je to přeci jen pozůstatek prvních pocitů z mé první větrovky CZ 200 S (dvojdílná pažba) která se nedala přizpůsobit vůbec a musel jsem si dodělat vyvýšení lícnice a délkovou stavitelnost a i tak to nebylo ono. U své pušky jsem tomuto chtěl zamezit.

Opět se omluvám za délku příspěvku, když už ale píšu, tak se rozepíšu :)
wallachiancolonel
Příspěvky: 2
Registrován: 16 srp 2018 21:11

Re: Altaros sa Assassin

Příspěvek od wallachiancolonel » 10 bře 2019 16:59

držím palce
jen pokračujte
uvažuji o koupi ale až tak srpen-září
Dr Pospíšil důchodce -kutil- fantasta


ps vrtá mi hlavou obejití limitu 16 J naložením energie střely do rotace-
představa je rotující hlaveň s rovnými drážkami, pohon PCP, váha střely cca 2-2,2g
roztočená na 10 000 ??? při stejné ústovce by měl být dolet delší a dopadová energie 10 více ????
Je to blbost nebo by to šlo ?
Uživatelský avatar
Termit
Příspěvky: 714
Registrován: 07 bře 2010 21:38
Bydliště: Bystřany

Re: Altaros sa Assassin

Příspěvek od Termit » 10 bře 2019 21:59

Puška vypadá super, doufám že bude někde naživo k vyzkoušení....
Uživatelský avatar
petr611
Příspěvky: 300
Registrován: 19 srp 2007 07:18
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Altaros sa Assassin

Příspěvek od petr611 » 11 bře 2019 20:50

To co umí a dokázal Altaros zasluhuje velký respekt. S puškou jsem si zastřílel při předváděčce na Ms v Hft v Cholticích Vše bezvadně fungovalo,držela se přirozeně dobře. Asi by mě tahle akční střelba chytla. Dovedu si ji představit při výcviku reflexní střelby. Funguje v 16 J,což je pro nás trh skvělá zpráva. Hodně to bavilo Angličany a obecně cizince. Přeju,ať se puška prodává.
petr611
Walther LG300 XT,Valiant Themys II 10x32,AA EV2 MK4,Sightron STAC 2-10x32,CZ85 9 mm Luger 1990,AlfaProj 9mm Luger,CZ455 Precision trainer ,Burris Timberline 4-14x32,Anschutz LR22,Meostar 4-16x44
Uživatelský avatar
mikiki
Příspěvky: 2639
Registrován: 08 zář 2006 09:57
Bydliště: Vysočina (a Praha)

Re: Altaros sa Assassin

Příspěvek od mikiki » 12 bře 2019 10:52

Ač je mi 60+ tak jsem se těšil jak malý kluk a Assassin je už doma včetně perfektního v.č.
Tímto moc děkuji Ondrovi, splnil mi sen ohledně semi auto do 16J.
Dnes odpoledne trošku odzkouším - přeci jenom je tady na Vysočině sníh a zima.
Ale pár výstřelů si dnes dám.
---
Perfektně zabaleno včetně příslušenství i návodu - prostě jak z fabriky :D :D :D
Přílohy
Assassin_2a.jpg
Uživatelský avatar
dalajlamax
Příspěvky: 216
Registrován: 17 pro 2007 19:35
Bydliště: ZVOLEN, SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Altaros sa Assassin

Příspěvek od dalajlamax » 12 bře 2019 17:19

2 mikiki - najskor gratulacia, verim ze PCP od Ondra je super... druha vec je, ze ako vas za tie roky sledujem tu na fore, velmi by ma zaujimalo, co vsetko mate doma, vy ste proste etalon toho, comu sa hovori splnit si "klukovske" sny
Uživatelský avatar
mikiki
Příspěvky: 2639
Registrován: 08 zář 2006 09:57
Bydliště: Vysočina (a Praha)

Re: Altaros sa Assassin

Příspěvek od mikiki » 12 bře 2019 18:57

2dalajlamax: Děkuji :D
No je to jednoduché, vše u nás prochází schvalovacím režimem a jedinou výhodu mám v tom, že schvalovatelka schvaluje skoro vždy :D
----
Dnes jsem dal 3 zásobníky a paráda, fakt zážitek.
Musím si do pažby dát šroubek na Harrisky a pak v klidu zkusím mířenou střelbu.
Uživatelský avatar
mikiki
Příspěvky: 2639
Registrován: 08 zář 2006 09:57
Bydliště: Vysočina (a Praha)

Re: Altaros sa Assassin

Příspěvek od mikiki » 12 bře 2019 19:06

Dal jsem si na Assassiana dočasně levnou optiku BSA Contender 4-16X40 - mám ji nyní volnou.
Možná jí tam nechám, možná ne ... uvidím jak to s ní bude střílet.
I když na tu relaxační střelbu by mohla vyhovovat.
Neměl jsem vysoké montáže, tak jsem to vyřešil redukcí na Weaver.
Ta výška mi "zatím" vyhovuje.
Assassin_5a.jpg
Uživatelský avatar
Kavy
Příspěvky: 2858
Registrován: 24 bře 2009 19:52

Re: Altaros sa Assassin

Příspěvek od Kavy » 19 bře 2019 17:02

Jak je na tom puška s hlukem ? Podle videa se to špatně odhaduje.
A do tlumiče není vidět. Přeci jen si musíme vážit sousedů :-)
Mám DU-10 (pisto i pušku) a tam velký hluk dělá samonabíjecí mechanismus.Jak je na tom Assassin ?

Pokud všechno funguje jak mám,myslím že za ty prachy to je velice funkční výrobek. Stačí porovnat s čínskýma "polotovarama" v moderním modelu, ale střílející za roh a bez samonabíjení.
Uživatelský avatar
mikiki
Příspěvky: 2639
Registrován: 08 zář 2006 09:57
Bydliště: Vysočina (a Praha)

Re: Altaros sa Assassin

Příspěvek od mikiki » 19 bře 2019 18:30

Jsem ostuda :lol: zatím jsou důležitější věci, tak se věnuji jim a čekám až bude tady na Vysočině větší teplo.
Ale vyzkouším porovnat hluk z DU10 Eagle a Assassina - měřák žádný nemám.
Ale co si pamatuji, tak to nebude o moc hlasitější než DU10.
Taky beru ohled na sousedy, hlavně když jsem uprostřed obce. :(
Uživatelský avatar
Kavy
Příspěvky: 2858
Registrován: 24 bře 2009 19:52

Re: Altaros sa Assassin

Příspěvek od Kavy » 19 bře 2019 19:02

Takový dárek a zahálí ve skříni,ostudo :-)
Eagle mě díky dlouhé hlavni tichý výstřel,ale "prděl" z boku od samonatahování.
A jak je na tom u Assassina spušť ? U svojí AA 400 jsem si s ní hrál a jsem na limitu mechanismu. Když jsem dostal do ruky MPR,sednul jsem si na zadek. A potom přišlo EVOLUTION 2 EV2 ....spoušť na fouknutí.
Altaros píše že flinta je vhodná na plinking,na přiložených videích je vidět že trefuje víc než dobře.Takže nevím jestli je to vztaženo vzhledem k charakteru spouště.
Odpovědět