Altaros sa Assassin

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
sartel
Příspěvky: 30
Registrován: 14 lis 2018 16:01

Re: Altaros sa Assassin

Příspěvek od sartel » 26 kvě 2019 20:34

Ta puška je prostě ideální adept pro výrobce aftermarket pažeb. Tak šup, kdo se hlásí? 8)


Uživatelský avatar
Mini Me
Příspěvky: 1436
Registrován: 31 pro 2015 21:44

Re: Altaros sa Assassin

Příspěvek od Mini Me » 26 kvě 2019 20:51

Presne jak pise Coroner i negativni zpetna vazba muze byt pro vyrobce pozitivni.Vzdy jsem vyrobky od Altarose doporucoval a nadale take budu protoze jsem presvedcen ze jsou kvalitni.
Zminoval jsem marketing a to jsem myslel globalne co se vyrobku Altaros tyka.Procitam ruzna zahranicni fora a vim ze Altaros ztraci hodne zakazniku jen diky tomu ze tem vyrobkum schazi ta ,, poleva na dortu ,, co zakaznika upouta a oci daji signal mozku - ANO tohle CHCI.Treba kompresorovy nasobic - osobne nemam s obalem plastovy box zadny problem,protoze to bude slouzit v dilne nebo garazi a takze to tam i pasuje a navic uvnitr je kvalitni booster ale u hodne lidi to vzbuzuje neduveru a radeji koupi treba horsi a drazsi americkou verzi nasobice.Muzem pokracovat dale - regulatory - kdo znal pred par lety HUMA ? Nemyslim si ze je HUMA regulator lepsi jak od Altarose a mozna ma i zaklady z Altarosovych regulatoru,jenze HUMA to umi zakaznikovi prodat a proto kdyz se zeptas - potrebuji regulator tak z 90% dostanes odpoved HUMA.
A tahle kvalitni semi-auto vetrovka ma veliky handicap prave v te pazbe a bohuzel tenhle nazor sdili i mnoho potencialnich kupcu v zahranici a nektere prispevky byly az hanlive.Kazdy vyvoj je nakladny a proto by mela byt navratnost co nejkratsi aby mohl zacit i profitovat.
Pockame si jestli se Ondra k tomu vyjadri a treba i objasni proc byl zvolen tento druh pazby.
mildot
Příspěvky: 947
Registrován: 18 zář 2012 17:55

Re: Altaros sa Assassin

Příspěvek od mildot » 26 kvě 2019 22:04

Ty regulátory bych sem moc netahal.V kuloárech se šušká, že fungují půl roku. Kdo je má ať zhodnotí. Určitě by to zajímalo dost lidí včetně mě.Nebo jsou to jen pomluvy.
Liebe ist in der luft! Sudet agenci.
matkoo
Příspěvky: 131
Registrován: 29 zář 2016 10:11

Re: Altaros sa Assassin

Příspěvek od matkoo » 26 kvě 2019 22:51

ja som bol medzi prvymi co vzhlad vycital ,hovoril som o tom aj s altarosom .A na zaklade jeho vyjadrenia, pazba je od Klinskeho a tvar je z dovodu ze je pevnou a neodelitelnou sucastou zbrane.Hlavne je to ich prvy pocin ako vyrobcu celej zbrane dajme im cas a verim ze dalsia verzia bude aj pre oko lubivejsia.
j.bill
Příspěvky: 112
Registrován: 25 zář 2016 12:52

Re: Altaros sa Assassin

Příspěvek od j.bill » 27 kvě 2019 10:42

Jen aby ten čas byl. Předpokládám, že uspět na trhu mezi takovou konkurencí je potřeba na první dobrou. Udělat si pověst a to hned, než to číňani obšlehnou a budou to prodávat za polovinu. A vzhled odjakživa prodává (něco ve stylu "Šaty dělaj člověka"). Tady se to podle mého silně subjektivního názoru dost podcenilo...
___________________________________________________
Slávia 631 4.5, SPA CP1 5.5, QB78 5.5, Benjamin Maximus 5.5
Uživatelský avatar
Altaros
Příspěvky: 839
Registrován: 08 dub 2006 22:24
Bydliště: Jičín, Liberec

Re: Altaros sa Assassin

Příspěvek od Altaros » 28 kvě 2019 16:38

Předně všem děkuji za příspěvky a vaše názory.
Jak zde zazněla zpětná vazba je pro nás jakožto výrobce velmi důležitá.

Proč je pažba taková jaká je, jsem zde pokud vím již zmiňoval. Pokud to shrnu, tak základní můj požadavek byl na plně stavitelnou pažbu, jelikož z mých 25let zkušenosti se střelbou vím, že pro perfektní výsledky prostě musí být pažba nastavená tak, aby perfektně padla střelci pro danou střeleckou pozici. U této pušky já osobně mám jiné délkové nastavení pro střelbu v leže a dost výrazně jiné pro střelbu například z lavice a v sedě bez opory je zase jiné.

Samozřejmě tento požadavek, zejména na délkovou stavitelnost, je hlavním zdrojem toho proč zde padají některé výrazně vyhraněné názory na vzhled. Mě osobně se puška líbí i v tomto stavu, ale jsou samozřejmě i mnohem hezčí pažby, ale i koncepty které se mě osobně opravu nelíbí, za mě například Air Arms Galahad, kdy ta mezera mezi hlavní a kartuší je hrozná o to větší překvapení je to, že je to výrobek výrobce který desetiletí dělá klasické, dle mého pohledu, pěkné pušky (technická stránka už je ale horší).

Pokud bych opustil koncept délkové stavitelnosti, což udělalo velké množství výrobců PCP a zejména u Bullpup konstrukce, tak by bylo možné samozřejmě udělat pažbu podobnou vulcanu, edgunu a dalších, kdy by pažbička byla nedělitelnou součástí pažby a podélně spojena se zadní částí botky. Musí se trochu přepracovat koncept spouště, ale jde to.

Pro mě je vždy důležitější finální výsledek použitelnosti nad vzhledem, přestože z prodejního hlediska je to bohužel opačně. Já osobně preferuji především funkci před designem a to je důvod proč první verze pažby je taková jaká je.

Na nové verzi pažby se začne pracovat také. Zde prozatím přikládám jednou variantu, kdy pažba zůstala stejná, jen je v černém provedení. Podle několika lidí co ji viděli v tomto provedení se vzhled změnil k lepšímu, jelikož více sedí do daného konceptu pušky.
Rád bych znal názor i na toto variantu. Jedná se stále o dřevo a toto by se dalo zajisti relativně rychle.

Odkazy na fotky:
http://altaros-compressor.com/BlackAssassin3.jpg
http://altaros-compressor.com/BlackAssassin1.jpg
http://altaros-compressor.com/BlackAssassin2.jpg (detail zdrsnění na pažbě)





Obecně bych se chtěl ještě vyjádřit k tomu, co píše Mini Me ohledně nedostatečného marketingu a musím mu dát za pravdu, jelikož tuto informaci jsem já osobně psal na zahraničních fórech již v minulosti, že prostě marketingu nedáváme tolik, kolik by bylo vhodné.

Tam jsem také jasně uvedl, že například Huma začal tak, že prostě zkopíroval náš popis na webu, materiál, cenu a část technologie regulátoru. Následně věnoval víc času detailům ohledně marketingu a toho pozlátka okolo. Rozhodně nemá lepší regulátory než naše a kdybych já tenkrát patentoval technologii odvzdušnění bez nutnosti vrtání do kartuše, tak by pravděpodobně Humma ani Lane již na trhu neexistovali, jelikož by prostě neměli šanci. Každopádně ohledně regulátoru máme ještě pár es v rukávu a jen musím najít čas na patentování a udělání série.
Důvod, proč marketingu, dotahování výrobku po stránce pozlátka, prezentace na webu, blogování, graficky lepších návodů atd. nedávám dost času je prostý a zde si zase pomůžu jedním citátem a to od zakladatele firmy Bose systém, doktora Amara Bose (pravděpodobně firmu znáte jako předního dodavatele zvukových systému například do aut)

"Ze společnosti vedené MBA manažery bych byl vyhozen již stokrát. Ale já nešel podnikat kvůli vydělávání peněz. Já šel podnikat, abych mohl dělat zajímavé věci, které do té doby nikdo neudělal"

doktor Amar Bose

A tuto filozofii mám já také, dělám to co chci dělat, ne to co by mělo vydělat nejvíc peněz a především to co zatím nikdy nikdo neudělal !

Tuto filozofii můžete vidět sami, jelikož zkuste dát příklad byť jediné firmu z odvětví co dokázala zabrat tak velký rozsah, jako jsem to zvládl já a moje firma Altaros:

Děláme regulátory na světové špičkové úrovni, technologicky pravděpodobně na nejvyšší úrovni, proto od nás ostatní musí tu technologii kopírovat.

Dále nabízíme kompresorovou násobiče pro plnění lahví (kovová modrá verze krytu pro lepší vzhled je v nabídce již více jak rok a půl)

Aktuálně poloautomatickou větrovku na unikátním patentovaném principu a připravujeme další unikátní větrovku (Altaros M24 ), která je aktuálně nejpřesnější vzduchovkový systém v ráži .22 na této planetě a toto již 3 týdny nikdo nezpochybnil na tomto ani světovém fóru či youtube.

Vyvinul jsem a vyrobil si vlastní střely a u kterých pracuji na finálním výrobním stroji, abychom střely mohli nabídnout zákazníkovi.

Toto vše v aktuálním počtu lidí : já a +2 spolupracovníci a brigádník, přičemž veškerý vývoj a výrobu prototypu a testování si dělám sám a k tomu se musím starat ještě o standardní chod firmy, výrobní část (skoro vše ohledně obrábění si děláme sami) a ještě dělat část zákaznického servisu. Zbylí dva moji spolupracovníci dělají sestavování výrobku, sériové obrábění a zasílání zásilek.

V odvětví máme firmy či jednotlivce, například Huma , Lane na regulátory, které dělají "JEN" regulátory.
Máme tu JSB kteří dělají "JEN" diabolky
Máme tu ShoeBox, který dělá "JEN" kompresoroví násobič
máme tu AirArms či FX firmu, která dělá "JEN" pušky a pak tu máme nás-Altaros, co dělá všechny výše zmíněné produkty a ne "JEN" jeden.

I přes takhle velkou šíři záběru jsme schopni dodávat konkurenční či v některých ohledech revoluční technologickou kvalitu, ale samozřejmě nemůžeme zatím konkurovat v dokonalých detailech firmám, které mají rozpočet na 14 dnů, jako je náš rozpočet roční a jen prodejní team početnější než naše celá firma.

Na toto prosím myslete, až mě někdo z vás zase bude žádat, zda bych mu neudělal kusový výrobek, speciálku, či jen ladění pušky. Neodmítám vás proto, že bych vás chtěl naštvat i když to dost z vás takhle vidí, ale prostě proto, že buď budu vyvíjet nové produkty z kterých budou těžit stovky a tisíce střelců a nebo se budu plácat na úrovni puškaře a to mě, ani vzduchovkový svět nikam neposune.

Pravděpodobně by jste asi nezkusili zavolat Fredriku Axelssonovi ( zakladateli a řiditeli firmy FX ) a ptát se jaký puškohled by vám doporučil na vaši novou FX větrovku. Možná srovnání trochu úsměvné, ale kromě velikosti firmy řeší úplně stejné věci jako každý jiný vývojář a majitel firmy v jedné osobě - mě takto ale lidé volají a pak jsou naštvaní, když si snimi nechci po telefonu povídat.

Tedy ano chápu, že většina chce prostě raději nablískanou karosérii u auta u které si třeba hold ale nemůže nepolohovat opěrku hlavy tak dobře jako v jiném autě, která ale nevypadá tak cool. Pokusím se tedy v dohlednější době dodat druhou variantu pažby, které by byla více líbivá, přestože to hold bude na úkor především délkové stavitelnosti pažby.

Chci vás tímto požádat o trpělivost, jelikož přednost má aktuálně puška M24 a střely. Příští měsíc nastupuje nový zaměstnanec, který u nás při studiu na VŠ dělat 5 let brigádníka, takže by se mohly některé věci, na které už opravdu nezbývá můj čas začít pohybovat rychleji.

Děkuji všem co dočetli až sem a co nám vyjadřuí podporu, jako i těm co nám dávaj zpětnou vazbu a to jak negativni tak i pozitivní, jelikož obojí je důležitá.
Uživatelský avatar
Coroner
Příspěvky: 317
Registrován: 10 črc 2014 15:40
Bydliště: North Bohemia

Re: Altaros sa Assassin

Příspěvek od Coroner » 28 kvě 2019 16:53

Děkujeme za vysvětlení situace a alespoň já si vážím toho ,že jste se vůbec zapojil do diskuze a vysvětlil nám,jak se věci mají.Držím palce s novou puškou i se střelami.
My day begins when your day ends.
°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°
r1j1
Příspěvky: 89
Registrován: 06 kvě 2013 12:13

Re: Altaros sa Assassin

Příspěvek od r1j1 » 28 kvě 2019 18:13

Altaros to je přesně ono, ta černá pažba je daleko líbivější. Kdyby byla z plastu, tak by možná ještě víc seděla k té pušce. Toť můj názor. Ať se daří.
Uživatelský avatar
Mini Me
Příspěvky: 1436
Registrován: 31 pro 2015 21:44

Re: Altaros sa Assassin

Příspěvek od Mini Me » 28 kvě 2019 18:36

Taky se pripojim s kladnym hodnocenim,ten uceleny vzhled uz na me nepusobi jako ,,kockopes,,jeste si ovsem pockam jaka bude nova pazba :)
B/ONE
Příspěvky: 293
Registrován: 11 črc 2009 22:12

Re: Altaros sa Assassin

Příspěvek od B/ONE » 28 kvě 2019 18:46

I já jsem rád, že si Altaros najde čas sem zavítat a zareagovat. Přidám i svou zkušenost na zbraň, kterou jsem si zkoušel minulý rok v Cholticích.
Pažba - nevím jestli jí dělá Klinský či nikoliv, ale stačilo by změnit radiusy spodních hran za větší a už by to bylo více user-friendly. Nevím, kolika osé CNCčko to obrábí, ale tuhle pažbu by zvládlo i 2D v přípravcích.

Celková délka - zbraň je bullpup ale délka jako klasika, v batohu na zádech budí moc pozornosti, právě kvůli tomu si bullpup pořizujete. Chápu, že hodně délky bere "moderátor" který zajišťuje funkci, ale ta délka je prostě mooc, zvláště když nemohu nic demontovat kvůli přepravě.

Kapacita vzduchu - nemálo zbraní představených za poslední roky nabízí opravdu velkou zásobu vzduchu, takže tady těch 155 ml(?) působí nedomrle.

Hlučnost - mechanizmus musí být spolehlivý a vyladěný, rozumím, ale asi nebudu sám, kdo má rád co nejmenší hlučnost a to i v samonabíjecím módu. A třeba B96 není jiná cenová liga.

Jinak nápad s barvou dobrý, kde jsem to jen viděl, že by u TAU? :mrgreen:
B 96, TAU 7, TAU MK 300, Crosman 1720T
Uživatelský avatar
shadowmage
Příspěvky: 104
Registrován: 16 črc 2018 09:35
Bydliště: Praha

Re: Altaros sa Assassin

Příspěvek od shadowmage » 28 kvě 2019 18:58

Altaros: Možná nemusíš všechno zvládnout sám, strojařinu umíš parádně a tady bys určitě našel někoho, kdo by pažbu navrhl a malosériově dělal. Mohlo by to probíhat tak, že by na webu byla verze s původní pažbou, a pak dražší, s alternativní. Kdo by chtěl tu alternativní, poslal by zálohu, Ty bys pušku předal tomu, kdo dělá pažby a pak by se poslala zákazníkovi. Vyděláte oba, u pušky v téhle cenové relaci dá spousta lidí pár tisícovek za to, aby se jim puška fakt líbila. K nástroji, co se mi líbí si člověk udělá snadno vztah a nebere ho jen jako věc. Za pěkný nůž s rukojetí z pěkného dřeva nebo elforynu, v pěkném koženém pouzdře taky rád dám peníze, i když bych u táboráku maso a buřta nakrájel stejně dobře plasťákem z dobré oceli. Beru to dle kámoše, který dělá stejným stylem parádní čelovky, drahý špičkový výrobek. Několik měsíců se na ní čeká, vývoj nových verzí vázne, ale rotační součástky dělá na frézce, protože nemá soustruh a neměl by ho ve své malé dílně kam dát... všichni mu říkáme, ať to někam zadá, na CNC soustruhu mu za chvilku vyrobí pár set bateriových pouzder, když má výkresy stejně v CADu, ale ne.
Optimista ten svou hlavu mučí, ve svém volnu anglicky se učí, pesimista, ten má obzor dosti úzký, ve volnu se tedy učí rusky, realista nechce jenom v demonstracích kvílet, pořídí si zbraň a jde se učit střílet...
Uživatelský avatar
Deathbull
Příspěvky: 192
Registrován: 11 bře 2019 13:41

Re: Altaros sa Assassin

Příspěvek od Deathbull » 28 kvě 2019 20:28

Já bych raději byl zalezlý a věnoval se puškám jako vývojář a pokračoval s násobičem a regulátory. Pažby i olovo bych navázal plodnou spolupráci s někým kdo to už umí. Obzvláště, pokud finance nejsou hlavní důvod vzniku firmy. Jinak černá pažba je u mě posun v líbivosti designu z 20 na 90% ze sta.
Pidlooký ponocný
Uživatelský avatar
Mini Me
Příspěvky: 1436
Registrován: 31 pro 2015 21:44

Re: Altaros sa Assassin

Příspěvek od Mini Me » 28 kvě 2019 21:38

@ Altaros - Ja jsem predtim nemel moc casu se rozepisovat, tak na to navazu az ted.To sladeni do jedne barvy podle meho nazoru je velke plus.
Bylo tady uz vyse zmineno zeby nebylo naskodu treba zakladni pazba a potom drazsi premiove na zakazku na kterou by si zakaznik musel pockat a nedelat je do zasoby jen je mit v nabidce.Jestli mam utratit skoro 1200 euro anebo 1500 a byt spokojeny tak nevaham a priplatim.
Zminujes Galahad od AirArms ,sohlasim s tebou vetsinove je to propadak ktery moc netahne.Jenze firmy jako Air Arms nebo treba i Hatsan a dalsi si nejaky ten experiment mohou dovolit protoze maji ve svem portfoliu prodejni tahouny ktere ten propad prodeje zalepi.
O tvem nasobici v novem boxu samozrejme vim,jen si myslim ze to prislo uz pozde kdy cinan zaplavil trh malyma kompresorkama a tvoji potencialni zakaznici sli jinym smerem.
Zminujes BOSE ano mam ho taky rad a nekolik bedynek je rozmisteno po obyvaku - i kdyz audiofilove maji na kvalitni zvuk jina meritka :D ,me se ten plny zvuk libi ale co je podstatne tohle vse vnimam usima ale vzduchovku ocima.No a kdyz napises cituji ,, Preferuji funkcnost pred designem ,, tak jak uz jsem psal bude to jen pro par nadsencu.Pokud mam v nabidce jen jeden model tak zakonite musi platit funkcnost + design = uspech,ktery ti zaplati dalsi vyvoj toho co nosis v hlave.
Mozna tohle vse pisu zbytecne a jsi uz v pozici kdy si pouze plnis sve vize jen tak pro zabavu a svuj dobry pocit jako treba panove Richard Branson a Elon Musk
Presto i nadale budu sledovat jaky bude posun v budoucnu.At se ti dari
j.bill
Příspěvky: 112
Registrován: 25 zář 2016 12:52

Re: Altaros sa Assassin

Příspěvek od j.bill » 28 kvě 2019 22:10

Černá k tomu sedí o mnoho lépe. To mohl být základní model. Světlejší model v přírodní barvě dřeva by mohl mít (pokud je tak těžké změnit trochu profil) alespoň nějakou rybinu, nějaké vybrání (v místech na obrázku), úkos vpředu, dole více oválnější tělo, prostě aby to nebyl jen kus hranolu...
Přílohy
BlackAssassin1.1.JPG
___________________________________________________
Slávia 631 4.5, SPA CP1 5.5, QB78 5.5, Benjamin Maximus 5.5
Uživatelský avatar
tomkony
Příspěvky: 85
Registrován: 12 pro 2017 20:32
Bydliště: okres Opava

Re: Altaros sa Assassin

Příspěvek od tomkony » 28 kvě 2019 22:43

Tahle debata se rychle rozhořela :D . Nabídnul jsem Altarosovi pomocnou ruku na onu "líbivější" pažbu. Vymyslet vnější desing není až tak náročné, ale skloubit to s vnitřním prostorem železa je někdy oříšek, spíše ořech. Tak že zcela chápu proč někdy pažba vypadá tak jak vypadá.
Brocock Compatto .177 + Valiant 4-16x50
Slavia 630
Odpovědět