Alfa Defender versus Glock 19

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

andrewl
Příspěvky: 104
Registrován: 18 zář 2006 21:10

Alfa Defender versus Glock 19

Příspěvek od andrewl » 11 srp 2009 20:20

Ahoj, tak jsem se rozhodl, že se podělím o názory porovnání těchto dvou zbraní. Myslím, že se jedná o zcela nezaujatý názor člověka, který není ve zbraních vyložený začátečník, ale zase ne nějaký profík. Zkrátka jsem nezaujatý laik, který porovnává dvě velmi známé zbraně.
Situace je taková: Alfu jsem si koupil hned jak jsem udělal ZP.(cca 3 roky zpět) Tenkrát jsem moc peněz neměl a velmi mě nalákala nízká cena. V porovnání s ostatními totiž Alfa vyšla opravdu velmi levně. Nezapomeňte, že tehdy stál Glock 19 kolem 17 500,- Kč. Dnes je o cca 1 500 levnější. Za tu cenu jsem to vyhodnotil jako velmi dobrou koupi. Za necelých 11 000,- Kč jsem dostal férovou devítku, moderní provedení na plastovém rámu, osvědčená a spolehlivá konstrukce CZ 75, úchop vyloženě dobrý (dalo by se říci komfortní). Střelba je velmi příjemná a přesná. Zkoušel jsem různé střelivo a Alfa neměla s ničím problém. V podstatě nevím co to je, když se zbraň zasekne nebo něco podobného. V životě se mi to nestalo.
Teďka jsem měl možnost si pořídit výhodně téměř nového Glocka. Už v minulosti jsem z Glocků střílel a musím říct, že úchop mi moc nevyhovoval. Měl jsem pocit, že v ruce držím nevytvarovaný kus železa. Zkrátka mi nepřišel tak ergonomický. Spoušť mi taky příliš nevyhovovala, ale tady si myslím hrál roli zvyk. S mým novým Glockem mám pocity v zásadě stejné. Alfa se mi stále drží mnohem lépe. Taky stojí za zmínku, že Glock je podle mě méně vhodný pro kratší ruku. Jde totiž o to, že pokud máte delší prsty, tak je vzdálenost mezi ostruhou zbraně (snad to říkám dobře) a koncem spouště poměrně krátká. Jinými slovy, abyste dosáhli na spoušť, tak musíte prst hodně pokrčit. To mi u Glocku celkem vadí. Alfa to má ovšem řekl bych akorát. Taky jsem si zvykl na hubenější rukojeť u Alfy, pistole mi zkrátka vyloženě padne do ruky. S Glockem jsem měl a stále mám pocit, že držím příliš tlustý kus klacku.
Co se týče nošení, tak zde jednoznačně vede Glock! V první řadě nelze opomenout safe action systém těchto pistolí. Je vskutku nádherné, když prostě jenom natáhnete, hodíte do pouzdra a jdete. Vypouštění kohoutu u Alfy mě vadí. Zejména i proto, že je to nutno dělat manuálně. (čekám kdy si prostřelím postel). Velmi mě překvapilo, že Glock je znatelně lehčí než Alfa. Měl jsem za to, že Alfa je velmi lehká zbraň. Ona tedy je, ale Glcok je skutečně ještě o poznání lehčí. Při nošení se to dost projevuje. Další velmi příjemná vlastnost Glocka je, že má oblé hrany. Při strkání do vnitřního pouzdra mezi tělem a kalhotami je to opravdu mnohem jednodušší. Alfa má hrany ostré a do pouzdra se "cpe" o poznání hůře.
Kterou pistoli si nechám a kterou prodám (jestli se nenechám obě) ukáže ještě čas. Pujdu to párkrát provětrat na střelnici, aby nebyl Glock znevýhodněn tím, že jsem na Alfu zvyklý. Ještě si chci ujasnit z které se opravdu lépe stříli a která spušt více vyhovuje... Co vy? máte někdo podobné srovnání? Souhlasíte s něčím nebo ne??

PS: A která je hezčí? Velmi subjektivní, ale mě se jednoznačně Alfa líbí víc, podle mě nejhezčí zbraň na trhu...


Uživatelský avatar
PB
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1622
Registrován: 26 lis 2005 15:36
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od PB » 11 srp 2009 22:53

hezke srovnani, akorat co bych ti poradil je ať se zbytecne nezbavujes nektere z nich. takove momentalni prodeje casto potom mrzi ale to uz byva pozde.
CZ 85 COMBAT, SUHL 150+BSA 4-16x40 AO, PM Makarov, GLOCK 17, MOSIN 1891/30 Iževsk 1927, TOZ 35, ZKM 456,
Smazaný uživatel 3413

Příspěvek od Smazaný uživatel 3413 » 12 srp 2009 06:55

andrewl - velice pěkně jsi popsal svůj subjektivní názor na obě zbraně. Nechápu pouze jednu věc a to, proč jsi vlastně toho Glocka kupoval, když ti vlastně nijak nevyhovuje. Já osobně jsem ani jednu z těchto zbraní neměl, ale střílel jsem z obou. Pokud přemýšlíš o prodeji některé z nich, tak podle mého názoru půjde z domu Glock, vzhledem k tomu, jak ho popisuješ. Domnívám se, že jsi ho koupil zřejmě z toho důvodu, že se jedná o hodně opěvovanou zbraň. Jenom se divím, že jsi při koupi nevyzkoušel takovou maličkost, jako dojem ze zbraně v ruce, který ti asi vadí nejvíce. Mimochodem, já jsem taky takovou chybu udělal, když jsem koupil Walther P99 a za dva roky šel z domu, nemohl jsem si zvyknout na spoušť. Prostě jsem obdivoval pouze vzhled. Měl jsem zhruba 10 pistolí a nakonec jsem si nechal pouze starou klasiku, která je pro někoho nevhodná na skryté nošení a to je P38. Jak píše PB, hlavně se ale neunáhli. Já jsem před několika lety prodal PPK, které jsem koupil z výprodeje za směšných 200,-Kč s tím, že jsem na něm v té době vydělal balík, tedy přesněji 300 poctivých marek a do dneska toho lituji.
jachymko

Příspěvek od jachymko » 14 srp 2009 21:21

Horacio, me se nezda ze by na Glocka nejak nadaval.

Adrewl, byt tebou bych nic neprodaval. Bude te to pak jenom mrzet. Pripadne doporucuju zkusit Hogue Hand-all navlek, stoji to tri stovky a uchop je, alespon pro mne 100x lepsi.
andrewl
Příspěvky: 104
Registrován: 18 zář 2006 21:10

Příspěvek od andrewl » 14 srp 2009 22:50

Dík za postřehy. Souhlasím s jachymko. Na Glocka skutečně nenadávám! Jenom tvrdím, že úchop není tak komfortní jako alfa. Na druhou stranu je to právě nošení zbraně, co mě zajímá. Tam vede Glock, takže pokud bych se měl rozhodnout, tak si asi nechám právě Glocka. Ale nápad nechat si obě není vůbec špatný. Popravdě jsem o tom příliš neuvažoval. Prodejní cena Alfy není už nic moc. Víc jak 7000 za ni asi nedostanu. Skutečně vážně uvažuji, že si nechám obě, i když jsem doposavaď razil názor, že tu krátkou mam na nošení a musím mít pouze jednu neboť si na ní pořádně zvyknu, budu s ní umět a nepotřebuju si to komplikovat další zbraní. Primární asi bude Glock, ale s Alfy si taky rád prásknu.... no uvidíme...
jachymko

Příspěvek od jachymko » 15 srp 2009 01:15

Kazdopadne zkus dat na Glocka ten navlek! I kdyz, pokud ti prijde rukojet moc tlusta, tak to asi nepomuze. Me naopak tak jakoby "plaval" v ruce, a ten Hogue navlek ma takovou vybouleninu, ktera mi akorat krasne zapadne do dlane. Jenze rikam, resil jsem spis opacnej problem, pac mam malou ruku a pomerne dlouhy prsty.
Zajic
Příspěvky: 215
Registrován: 26 říj 2006 19:50

.

Příspěvek od Zajic » 15 srp 2009 07:31

Me ten hogue navlek na G17 nevyhovoval, pouzil jsem kousek urezane duse z kola, kterou jsem ocistil oriznul na pozadovanou delku a tvar a navlekl.
Uchop byl o mnohem lepsi, nez s origo hogue navlekem. Pouzij treba dusi z horskeho kola, nejlepe starou, at zbytecne nenicis novou :wink:
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 15 srp 2009 12:16

a zkoušel jsi tu gumu držet v mokré ruce?

Další zaručená rada: Když praskne u Glocka rám, tak je nejjednodušší smíchat vodu s moukou a vytvořit tzv. "kvásek" a tím to zalepit.... Doporučuju !!!
Uživatelský avatar
admix
Příspěvky: 325
Registrován: 01 led 2008 23:01
Bydliště: Plzen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od admix » 15 srp 2009 14:10

To by se pak melo vypect v troube na 200 ne?
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 15 srp 2009 14:42

Stačí vysušit na sluníčku...
cmk
Odborník na zbraně
Příspěvky: 624
Registrován: 17 srp 2005 09:56
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cmk » 25 srp 2009 14:41

Ja slysel, ze by se mela pridat vajicka na "hnilicku", aby to lepilo opravdu poradne.
Zajic
Příspěvky: 215
Registrován: 26 říj 2006 19:50

.

Příspěvek od Zajic » 25 srp 2009 16:11

Alfonss : Kdyz jsem strilel v lete, a mel spocene ruce, nezaznamenal jsem nejaky problem. Konec koncu, ja zbran drim pevne a tak asi nehrozi, ze by me z ruky vyklouzla, jako kus mydla.

Alfonss napsal : Další zaručená rada: Když praskne u Glocka rám, tak je nejjednodušší smíchat vodu s moukou a vytvořit tzv. "kvásek" a tím to zalepit.... Doporučuju !!!
Asi nechapu na co tady narazis ? Zda se ti snad ta duse natolik spatny napad, ze tady pises takove blbosti ?
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 25 srp 2009 19:21

Zdá se mi to asi tak dobrej nápad, jako když bych u auta upadenej výfuk přidrátoval....

Narážím na "tuningový" snahy některých jedinců...
Zajic
Příspěvky: 215
Registrován: 26 říj 2006 19:50

.

Příspěvek od Zajic » 25 srp 2009 19:44

Alfonss : Pridratovany vyfuk, asi nebude uplne presne srovnani :wink: Nehlede na to, ze kdyz by ti opravdu nahodou nekde prasknul gumovy zaves vyfuku, rad bys uvital nejaky drat, abys nemusel vlacet vyfuk pozemi, ale to jen na okraj, vidim ze tomu asi rozumis vic :wink:

Vim ze se snazis ukazat, ze mas pravdu. Ja muj nazor nikomu nenutim, ale takhle jednoduse ho odmitnout a prirovnavat k mouce a pridratovanemu vyfuku, je ponekut smesne. Me se to osvedcilo, a znam par lidi co to takhle maji uz nejakou dobu, a jsou spokojeni. Tudis tvoje mouka a vyfuk patri asi trosku nekam jinam.

:!: TADY NA FORU, JE JEDEN VELKY PROBLEM ! NEJDE ANI TAK O TO, CO SE TADY NAPISE, ALE SPIS O TO, KDO TO TADY NAPISE. :!:
Uživatelský avatar
leos
Příspěvky: 189
Registrován: 22 srp 2009 18:26

Příspěvek od leos » 25 srp 2009 20:04

navlekla duse z kola je stara vec,ktera se hojne vyuziva u ozbrojenych slozek.Zejmena lidi kteri temer denne strili(napriklad instruktor strelby) si to pochvaluji.Nejak jsem nepochopil proc si z toho nekdo dela srandu.Stejne tak jako nechapu neustale narazky na Glock.Co se tyka vyuziti zbrane v praxi,muze Glocku jen velice malo zbrani konkurovat.
Odpovědět