Alfa Defender 9mmL v praxi

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 22 zář 2008 18:04

predator píše: Pokud zbraň nemá blokaci, je prakticky možné, aby s nábojem v komoře a s vypuštěným kohoutkem došlo k odpálení náboje, ale pouze v případě, že něco narazí extra velkou silou a extra velkou prudkostí do vypuštěného kohoutku (třeba pádem z velké výšky). Ta pravděpodobnost je ale při správné manipulaci naprosto zanedbatelná
Je možnost nosit takovouhle pistoli se spuštěným kohoutem na pojistným ozubu. Nedokážu si představit v běžným životě ten náraz, kterej by strhl ozub kohoutu (nebo jej přelomil) a ještě měl sílu iniciovat zápalku.
Vím že náboj v komoře je takovej trochu strašák, ale jak už jsem napsal, pokud člověk má všech 5 pohromadě tak se není čeho bát....


SINCITYMAN
Příspěvky: 527
Registrován: 21 srp 2005 09:02

Příspěvek od SINCITYMAN » 22 zář 2008 18:48

U revolveru,máš kromně westernu,náboj dokoce v pěti a více komorách najednou a nějak jsem neslyšel,že by byla mezi revolveráři vyšší úmrtnost....
Blbec nikdy nepochopí, že je blbcem skutečně, pravdu o tom, že je blbcem, blbci říkáš zbytečně.
Uživatelský avatar
predator
Příspěvky: 1041
Registrován: 07 říj 2007 13:14

Příspěvek od predator » 22 zář 2008 21:15

Jo, máš recht, pojistnej ozub jsem jaksi nebral v potaz, nicméně některý krochny nemaj ani ten ozub, takže tak...
Myslím že kokoweet už to chápe.
"Dokud žiju, ani jedna fašistická kurva přes nás neprojde."
V.I.Čujkov
SINCITYMAN
Příspěvky: 527
Registrován: 21 srp 2005 09:02

Příspěvek od SINCITYMAN » 22 zář 2008 21:41

No třeba CZ 75 bez blokace bych s nábojem v komoře nosil,ale spuštěnou až na konec a ne na ozub,Cz75B bych nosil klidně i sopuštěnou na ozub ale pozor,ranné verze neměly pojistný ozub a tyto je nosit s nábojem v komoře nebezpečné....
Blbec nikdy nepochopí, že je blbcem skutečně, pravdu o tom, že je blbcem, blbci říkáš zbytečně.
ramires
Příspěvky: 366
Registrován: 19 kvě 2007 22:03

Příspěvek od ramires » 22 zář 2008 23:36

http://martinhessler.blog.cz/0801/pistole-alfa-proj ,zde je vcelku kvalitní popis pistole Alfa ,doporučuji přečíst všem, hlavně těm co si nejsou jisti jak a co jejich pistole (Alfa)... ,no prostě popis konstrukce, materiálu a "srovnání" z pistolí cz75b :wink:
In vino veritas...
kokoweet

Příspěvek od kokoweet » 25 zář 2008 01:51

Predator: Diky, takys mi to napsal pěkně...hezky jsem si pocetl a dost věci ujasnil...

Ramirez: dobrej článek, myslim,že jsem ho cetl pred tim,nez jsem si alfu poridil, ale prectu znova :)

no...nevim, co bylo tak pohoršujícího na úvaze o bezpečnosti zbraně a munice :roll: Nikdo mi to tak pěkně nenapsal, jako někteří z vás...teď se cítím o mnoho bezpečněji :) díky a pěknej den všem, kteří si ho zaslouží :wink:

edit:
to alfonss: Tak tos řekl moc hezky a výstižně, že náboj v komoře je strašák :) přitom dává zbrani, mno jak si podobně podotkl sám... tak 1000x větši učinnost v krizové situaci. Bych jen zcvaknul pojistku do polohy odjištěno a byl bych krytej. Takle bych musel vytahnout v podstate nenabitou zbran, nez bych to natahnul, no radsi ani nemyslet :)

Mě prostě fakt zmátlo, jak někdo psal na strelectvi.cz prihodu, jak jsem zminoval, s prodavacem z alfy proj, co mu nedoporucoval nosit alfu s nabojem v komore. Urcite by se to dalo najit. Na kazdym sprochu pravdy trochu, no ale tohle byl moc velkej sproch :)

ps. asi se to už tady probíralo, ale taky vám dá takovou práci narvat do zásobníku víc jak 10 nábojů? Mně se to zatím ještě nepovedlo a to sklepávám jako divej.
glock69
Příspěvky: 386
Registrován: 07 dub 2006 22:05
Bydliště: UH

Příspěvek od glock69 » 25 zář 2008 05:33

Zkus zjistit,jestli to náhodou nejsou zásobníky určené pro USA z doby omezení kapacity na 10 nábojů v zásobníku.Někde se to opravdu probíralo.
Uživatelský avatar
reaktor
Příspěvky: 1079
Registrován: 15 lis 2006 17:06
Bydliště: Brno-venkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od reaktor » 25 zář 2008 07:21

To kokoweet:
Na některých lidech je vidět jejich paranoia a psychopatizmus. Jednoho takovýho znám. A kudy chodí, tudy vypráví jak by střílel cig... a zbroják má taky. Tomu bych být prodavačem v Alfě taky nedoporučil nosit náboj v komoře, vlastně nenosit náboje vůbec. Ale alfa je kopie Tanfoglia, jestli se nepletu. Takže žádná vlastní neodzkoušená konstrukce. Nebál bych se nosit náboj v komoře.
all
Příspěvky: 301
Registrován: 24 kvě 2006 10:27
Bydliště: sever jihu Čech

Příspěvek od all » 25 zář 2008 09:09

to kokoweet: Už jsem to tu psal a tušim že nejednou - do zásobníku mé Alfy dostat víc než 10 nábojů bylo nemožné. Prostě 10 a dost. Problém byl v tom, jak už je tu psáno, že zásobníky byly na vývoz, omezené právě na 10 nábojů. Zajímavé bylo, že botka zásobníků byla o kousek kratší, při zasunutí nenavazovala přesně na pažbičku. Po reklamaci, kterou Alfa-proj vyřídila v pohodě a s omluvou, jsem dostal zásobníky, do kterých dostat 13 nábojů není nejmenší problém. Nevím jak to bude s těmi Tvými, pokud tam ale dostaneš 11 nábojů, byť s obtížemi, problém bude asi jinde. Do těch vývozních se víc než 10 dát opravdu nedá.
kokoweet

Příspěvek od kokoweet » 25 zář 2008 23:37

hmm aha...já jsem zkoušel hledat, ale už je to dost stran o alfě, takže jsem o zásobníku nic nenašel. Každopádně narvu tam přesně 10 ran, poslední už se silou,ale jakmile padne desátý,už náboje nejdou zatlačit ani prstem,takže tam nezkoušim rvát dalsi.No hezky, zavolam si do alfy, děkuji za radu,to jsem fakt netusil...

jo a presne jak je receno,botka je kratsi :) hm,ja myslel,ze je to vykroj na malicek,omg :lol:
all
Příspěvky: 301
Registrován: 24 kvě 2006 10:27
Bydliště: sever jihu Čech

Příspěvek od all » 26 zář 2008 07:04

Tak to je jasný, je to zásobník určený do US. Zavolej do Alfy, myslím, že budou ochotní to i poslat, poté co jim zašleš ty svoje emerický. A počkej jak budou ty správný sedět na pažbičku - úplně jiný pohled.
ramires
Příspěvky: 366
Registrován: 19 kvě 2007 22:03

Příspěvek od ramires » 26 zář 2008 07:34

kokoweet: dej sem foto těch emerických zásobníkú i v pistoli ,zajímá mně jak to vypadá (ne jenom mně) :wink: dík.
In vino veritas...
all
Příspěvky: 301
Registrován: 24 kvě 2006 10:27
Bydliště: sever jihu Čech

Příspěvek od all » 26 zář 2008 11:40

ramire, ty zásobníky vypadají úplně stejně, na pohled je od sebe nepoznáš. Koukni na mojí Alfu v "Pro milovníky fotografie", osmá strana. Po zvětšení uvidíš ten cca dvoumilimetrový rozdíl v délce botky docela dobře.
ramires
Příspěvky: 366
Registrován: 19 kvě 2007 22:03

Příspěvek od ramires » 26 zář 2008 12:02

ok, dík :wink:
In vino veritas...
kokoweet

Příspěvek od kokoweet » 26 zář 2008 22:57

No, já si tedy myslím, že ten rozdíl je vážně patrný. Když jsem se mrknul na fotky z ageisu, tak je ten zásobník navazující, ale u mý je zub. No nafoti jsem to a hodím to sem pro porovnání. Je to tedy zvláštní :) ale nevadí, vyreklamuju, doufám :)
Přílohy
ageis2.jpg
Z Ageis...a asi jako u většiny z vás
zmensenaA.jpg
Moje. Spodek zásobníku se mi zdá menší vpředu i vzadu. Myslel jsem,že je to normal:)
Odpovědět