Ako si vybrat dobru vzduchovku

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Aku značku si vybrať ???

Slavia
70
88%
Gamo
10
13%
 
Celkem hlasů: 80
Mendik

Ako si vybrať dobrú vzduchovku

Příspěvek od Mendik » 05 zář 2007 14:15

Zdravim, chcel by som si zadovažiť nejakú vzduchovku ale neviem sa rozhodnut, pacia sa mi modely od Gamo, ..... ale cital som forum a vyplyva mi z neho ze nic moc, stavit na klasiku ??? mylsim Slaviu ?, nasiel som na nete iba modely 630,, 631, alebo ak mi viete poradit aj nejaku inu znacku som zatial amater a necham si poradit od profikov :D :D a aky je napr, max. dostrel pri zachovani akej takej presnosti ?? a co poviete na puskohlad na vzduchovku, ci ma zmysle ak ano tak nieco do Delty,?? viem ze maju ine montazne rozmery ( slavia ma myslim na 13 ,mm a optiky su 11 mm ) alebo opacne,..skratka ine..... no asi tolko z mojej strany tesim sa na vase odpovede,.. a este jedna vec ci by sa dalo zmestit tak do 10000 sk na dobru vzduchovku


Mendik

Příspěvek od Mendik » 05 zář 2007 14:18

a este dotaz co poviete na niektoru z nich ???

http://www.militaria.pl/wiatrowki/wiatr ... i_c111.xml
Uživatelský avatar
risopepi
Příspěvky: 1373
Registrován: 30 srp 2007 06:21
Bydliště: Rimavská Sobota,SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od risopepi » 05 zář 2007 16:08

Mendlík

O všetkom tu rozprávaš(píšeš),iba o tom nie,čo je najdôležitejšie:načo tú vzduchovku chceš používať.Či chceš strielať suťažne,alebo na strielanie na terč,na kovové figurety zo zábavy,na hlodavce,konzervové krabičky,zápalky atď.Ja by som ti odporúčal na začiatok si kúpiť klasiku S-630,631,ale keď chceš do toho investovať viac,tak S-634.Aj s lacnejšou puškou sa dá presne strielať,záleží aký je strelec.Keď sa popozeráš po fóre,uvidíš kolký kolko zbraní majú,jedna lepšia ako druhá,ale tú svoju prvú Slávku stále majú radi.
Toto je moja prvá Slavia 612 .Nasporil som si na ňu z vreckového.Stála tvrdých 90 Kčs !
Přílohy
P1010052a5.jpg
Alpha Whisky Romeo
(Allah's waiting room)

http://www.risopepi.sk/index.php?page=galeria
Mendik

Příspěvek od Mendik » 05 zář 2007 16:37

no strilat drobnu zver, na plechovky,. a zo zabavy, sutazne isto nie, ale ako ste pisali ze je medzi slaviami 631 a 634 je rozdiel asi 800 sk tak radsej uz dam viac,.. asi tu slaviu 634, a pytal som sa aj na dostrel, taky realny, niekde pisu 30 m niekde 60 m tak neviem ale isto je pravda ze zalezi hlavne na strelcovi :-) a ta optika ? asi je lepsia ako len tak bez nej ?
Voris
Příspěvky: 302
Registrován: 05 črc 2006 10:10
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od Voris » 05 zář 2007 16:44

Puškohled není v žádném případě nezbytnost. Spíš taková móda poslední doby. Radím nejdřív střílet přes otevřená mířidla.
Nikdy neházej flintu do žita.
Uživatelský avatar
risopepi
Příspěvky: 1373
Registrován: 30 srp 2007 06:21
Bydliště: Rimavská Sobota,SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od risopepi » 05 zář 2007 17:20

Pripájam sa k Vorisovi.Tá optika je móda,lebo to dobre vypadá na puške,dodá takú vážnosť zbrani,ale to je iná kategoria.S puškohladom srielať z volnej ruky je ťažšie,ako cez otvorené mieridlá.´Tažšie sa aj hladá cielový objekt.Na mierenú srelbu z opory na väčšiu vzdialenosť sa už hodí.To by podľa mňa stačilo potom,keď si kúpiš druhú zbraň,aby si mal aj to,aj to.

Malá ukážka:
Přílohy
P2270024c1.jpg
GAMO CF-30 ( 24,9J 290 m/s)
P2270050c2.jpg
S-631
Alpha Whisky Romeo
(Allah's waiting room)

http://www.risopepi.sk/index.php?page=galeria
Uživatelský avatar
pechi
Příspěvky: 381
Registrován: 30 čer 2007 12:28
Bydliště: Brno

Příspěvek od pechi » 05 zář 2007 17:41

Samozřejmě pokud nemáš vzduchovku bez pevných mířidel že :) To je potom optika nutnost... :wink:
Uživatelský avatar
risopepi
Příspěvky: 1373
Registrován: 30 srp 2007 06:21
Bydliště: Rimavská Sobota,SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od risopepi » 05 zář 2007 17:58

A aby to bolo "komplet service",na optiku namontovať diopter a na diopter kulimátor !!!!!!!!!!!!!!!!!!
Alpha Whisky Romeo
(Allah's waiting room)

http://www.risopepi.sk/index.php?page=galeria
Uživatelský avatar
pechi
Příspěvky: 381
Registrován: 30 čer 2007 12:28
Bydliště: Brno

Příspěvek od pechi » 05 zář 2007 18:02

A na kolimátor laserový zaměřovač a vodováhu :) Ale zpět k tématu - myslím že optika je fajn věc, pokud to s ní člověk umí. Začít s pevnými by se ale asi mělo...
Uživatelský avatar
risopepi
Příspěvky: 1373
Registrován: 30 srp 2007 06:21
Bydliště: Rimavská Sobota,SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od risopepi » 05 zář 2007 20:29

Mám jednu aj s diopterom
Přílohy
P1010046c6.jpg
Alpha Whisky Romeo
(Allah's waiting room)

http://www.risopepi.sk/index.php?page=galeria
Mendik

Příspěvek od Mendik » 05 zář 2007 21:27

cize najskor bez s 634 a ....neskor aj optiku, plan je z pevnej pozicie nie z volnej ruky alebo zobrat to naraz ??
DeeM

Příspěvek od DeeM » 05 zář 2007 21:47

Mendik píše:cize najskor bez s 634 a ....neskor aj optiku, plan je z pevnej pozicie nie z volnej ruky alebo zobrat to naraz ??
Neváhaj, kúp si z tých slávií S 634 a samo, že aj dobrú optiku...tú budeš používať omnoho častejšie a v prípade nutnosti ju môžeš kedykoľvek zhodiť, pričom pochybujem, že tak niekedy urobíš....
Mendik

Příspěvek od Mendik » 05 zář 2007 22:19

diky za odporucenia idem kupit teda slavku 634 aj s optikou, pocuj Deem si z PB kde je dobre polovnictvo okrem toho v podchode ?? v byvalom sčokine (oproti lekarni )??
Uživatelský avatar
risopepi
Příspěvky: 1373
Registrován: 30 srp 2007 06:21
Bydliště: Rimavská Sobota,SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od risopepi » 06 zář 2007 08:57

Už iba jedna rada,kúp si aj púzdro na zbraň,budeš môcť ľahšie prevážať svoj miláčik a zabrániš poškodeniu tak zbrane ako aj optiky.
Alpha Whisky Romeo
(Allah's waiting room)

http://www.risopepi.sk/index.php?page=galeria
DeeM

Příspěvek od DeeM » 06 zář 2007 10:06

Mendik píše:diky za odporucenia idem kupit teda slavku 634 aj s optikou, pocuj Deem si z PB kde je dobre polovnictvo okrem toho v podchode ?? v byvalom sčokine (oproti lekarni )??
Ty si odkiaľ, že to v PX tak dobre poznáš...:-) No ešte je tu jedno poľovníctvo v Orlovom a je to umiestnené v jednom rodinnom dome...Orlové je mestská časť, keď prejdeš mostom ponad Váh od Bystrice a zahneš doľava, tak si na mieste...ale tam má myslím len vzduchovky Gamo...ale zasa celkom dobrý výber diaboliek...
Odpovědět