Airsoft vs Paintball

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Roman-nejedly
Příspěvky: 2
Registrován: 31 bře 2012 15:17

Airsoft vs Paintball

Příspěvek od Roman-nejedly » 31 bře 2012 15:34

Ahoj, zajímá mě v čem je hlavní rozdíl mezi airsoftem a paintballem
Tedy vím, že u airsoftu se nestřílí kuličky s barvou, ale to je tak celé.
V čem je lepší airsoft a v čem paintball podle vás?


fanlan
Příspěvky: 32
Registrován: 31 srp 2011 22:20

Re: Airsoft vs Paintball

Příspěvek od fanlan » 02 dub 2012 19:09

No i u airsoftu se dneska dají koupit kuličky s barvou.
Jinak airsoft má oproti paintbalu malinko větší dostřel,váha kuličky je podstatně menší než u paintballu,tudíž letí dál, ale není tolik cítit zásah na delší vzdálenost(kulička obyčejně 0,2 -0,35g , u paintbalu to jsou 2g) kalibr kuličky je 6mm, nebo 8mm. Realisticky zpracované zbraně, větší kapacita zásobníku.Levnější střelivo(ale není odbouratelné v přírodě).Pohon zbraní může být manuální,elektrický,CO2, nebo plynem ze spreje.

Paintball má malinko menší dostřel(kolem 50 metrů), ale znatelně citlivější zásah,kuličky se dělají s náplní barvy, nebo prachovky, na trénovaní se dají koupit i gumové rebaly, ale ty jsou jenom na cvičnou střelbu(opakovaně použitelné).kalibr paintbalovích kuliček je 0.68 a 0.43 (menší není tak rozšířen).Kuličky jsou dražší než airsoftové(kulička vyjde kolem 50 hal.jedna).Zbraně nevypadají tak realisticky(ale dost se to již lepší),zásobník nepojme tolik munice.
pohon zbraně je pouze z tlakové lahve na ztlačený vzduch, nebo na CO2(buďto z velké lahve nebo 12g bombičky.
rychlost střelby bych řekl že je asi srovnatelná záleží na tipu zbraně.
Uživatelský avatar
PEPAN
Příspěvky: 1695
Registrován: 11 říj 2009 22:19
Bydliště: z5 na 9

Re: Airsoft vs Paintball

Příspěvek od PEPAN » 03 dub 2012 13:56

Airsoft příliš nechápu, pořád se nemůžu zbavit dojmu že jsou to hračky akorát na pokojovou střelbu, ten bordel co po nich zůstává to je taky mazec, a když už si mam hrát na vojáčky asi je lepší se bát zásahu opravdu, ne jen kvuli hře, a už vidim jak se fšichni poctivě přiznávaj že to slízly :lol:
Nehraju teda ani jedno, ale když už šel bych do paintbalu, věrohodnost zbraní je taky jen povrchní hodnocení, ve skutečnosti má ke zbrani blíž taky spíš PB -žádná elektrika nebo plyn do zapalovačů... mě se prostě některý PB vyloženě líbí, už i tim že to výrobce nemůže doj**bat tim že z toho udělá prašivou maketu :)
Jinak s realitou moc her asi nicmoc společnýho nemají, co jsem nakoukl na PB forum, problematiku spodního nabíjení přecházely s kňučením že to má jen 20 ran :lol: to bidlo na 200 kulí je zas mě proti srsti, a už sem zjistil že těch 200 kulí je v háji během chviličky, a to jsem střílel jen tak pro srandu, když procházim kolem AS tam toho lítá ještě mnohem víc ať už při hře nebo jen tak, mě by fakt vadil ten bordel, prostě do uzavřenýho prostoru a pak uklidit!
Nejde!Prostě NNe
Uživatelský avatar
Beaver
Příspěvky: 540
Registrován: 11 bře 2012 15:43
Bydliště: Brno - venkov

Re: Airsoft vs Paintball

Příspěvek od Beaver » 03 dub 2012 15:02

No na PaintBall a la military akce jsou super pusky RAP4, zasobnik na 20 ran potom akci vic priblizuje realu, protoze vykropit 50 kuli proste nejde a clovek si pak vic rozmysli, jestli a kam bude strilet, protoze musi prebijet :D Ovsem je to draha sranda...

http://www.rap4.com/store/paintball/t68 ... ntball-gun

Airsoft.... no jako klidne, ale vysypat z malyho samopalu sto kulicek mi prijde divny kdyz ty zbrane delaji jako makety skutecnych... nabijeni se moc nekona, zasah vesmes moc citit neni (pokud to clovek nechytit zblizka primo na kuzi) a vypada to, jako by vsichni meli tlumice :D
Alfa 641
Fesoj
Příspěvky: 213
Registrován: 25 srp 2010 23:10
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Airsoft vs Paintball

Příspěvek od Fesoj » 04 dub 2012 21:28

Soft i PB je super akce když hrajou rozumný lidi a ne mamlasi co jak zde píšete jdou vysypat 1000kulí a jít domu...
Prostě když se hraje na realitu tak to nemá chybu!!

Airsofťákům bych dal jako povinnost požívat ekologický střelivo !!! Nejsem ekolog ale je po nich fakt děsnej mrdník !!

Sám jsem kdysi chodil na akce, ale to byli tyhle kule dost drahý tak se střílelo plastem teď je cena skoro rovna. 8)

Lepší sport neznam než lítat po lesích či budovách a bojovat !!
Arminius HW-4mm"2,5" ,ALFA 420, ALFA 461, Reck Mod.40 Peacemaker 4mm, TOZ 17-01,Slavia 631, Derringer GG .45, GG Eleanor .45, (Dikar)Ardesa Kentucky 45

a stále s ženou....
Uživatelský avatar
Warthog
Příspěvky: 1638
Registrován: 20 bře 2010 23:59
Bydliště: Rijnland (NL), Sudetenland (CZ)

Re: Airsoft vs Paintball

Příspěvek od Warthog » 04 dub 2012 21:42

Mně tedy pro hry v otevřeném terénu nepřijde realistické ani jedno. Nedá se vést boj na větší vzdálenost, v zásadě se nedá hrát nikde mezi nezúčastněnými civily (hráči jsou v terénu snadno identifikovatelní jako hráči, navíc sejmout nějakého civila taky není úplně ideální...). Mám připravených pár scénářů na rozsáhlejší bojové hry, před lety jsme to zkoušeli, ale výsledky nic moc.

Daleko víc by se mi líbila buď laser game, kde je ovšem astronomická cena vybavení (u profesionálních sad na outdoor), nebo nějaká obdoba fotokulometu, ale samozřejmě s přenosem informace o zásahu v reálném čase.

Na nácvik čištění budov a podobných zásahů je obojí celkem fajn, pokud se použijí rozumně realistické zbraně (tj. kadence, kapacita zásobníku, velikosti a hmotnost..). Osobně bych na to preferoval airsoft kvůli menší bolestivosti zásahu.

Laßt uns fest zusammenhalten - In der Eintracht liegt die Macht - Mit vereinter Kräfte Walten - Wird das Schwere leicht vollbracht
Uživatelský avatar
Self-Def-Enthusiast
Příspěvky: 99
Registrován: 13 kvě 2011 19:35

Re: Airsoft vs Paintball

Příspěvek od Self-Def-Enthusiast » 04 dub 2012 23:51

To bych rekl, ze neni uplne spravne. Strach ze zasahu hraje ukrutnou roli pri bojovem nacviku. Kdyz vite, ze vas zasah bude hodne bolet, pak si 3x rozmyslite, jestli zkusite jen tak vlitnout do mistnosti s tim, ze "to kdyztak nevyjde no :)"

Pri strachu ze zasahu jste mnohem opatrnejsi a tim se blizite realite, protoze v realu to vazne predevsim koupit nechcete.... :idea:
člen LEX o.s. - sdružení na ochranu práv majitelů zbraní
Uživatelský avatar
PEPAN
Příspěvky: 1695
Registrován: 11 říj 2009 22:19
Bydliště: z5 na 9

Re: Airsoft vs Paintball

Příspěvek od PEPAN » 05 dub 2012 00:05

no právě, reálný to být prostě nemůže, a má to asi být hlavně zábavný. Já si zas neumim představit hrát něco kde tě vypínaj laserem. To ba zas muselo být spojený z nějakym nepříjemnym detonačním zařízaním co tě pobleje barvou aspoň :D ale jo, asi by to bylo docela psycho.
mi z toho pořád vychází paintbal, hlavně se mi zamlouvaj ty pušky a o to mi de :P hry třeba časem
Nejde!Prostě NNe
Uživatelský avatar
undead
Příspěvky: 552
Registrován: 17 bře 2008 23:36

Re: Airsoft vs Paintball

Příspěvek od undead » 05 dub 2012 09:31

tu súhlasím s pepanem, nejde o čo najviac realiistickejšie napodobenie boja ale o akčnú bojovú zábavu :)
Self-Def-Enthusiast-Pri strachu ze zasahu jste mnohem opatrnejsi a tim se blizite realite,- pravda :) sj s tým nerealným paintballom sa da úplne v pohode naučiť realne spravanie sa v boji.. napr. taka guľka zblízka zozadu do lýtka bolí jak hovado, to si každý rozmyslí či bude opatrný alebo niekde vybehne ako rambo s akčnho filmu.. :)
a osobne by ma hra s nejakým laserom či podobne nebavila, paintball je fakt super :) airsoft mne osobne nesedi, je to take moc detské a môžem tam povedať netrafil si ma aj ked ma trafil..
a ani nema zmysel kupovať vybavenie domov, ked si za prijatelnu cenu môže človek požičiať celu profi výstroj a poriadne sa vyblázniť :)
duffioso
Příspěvky: 2978
Registrován: 02 zář 2006 20:18
Bydliště: Plzen

Re: Airsoft vs Paintball

Příspěvek od duffioso » 05 dub 2012 14:24

Ja bych laserovy system i uvital,ale v kombinaci se slepymi naboji.Zkratka realna rana a laserovy paprsek ktery nejakym zpusobem upozorni na zasah.
RZKP 54 .22 Flobert
Drulov 70 .22 Flobert
Uživatelský avatar
Warthog
Příspěvky: 1638
Registrován: 20 bře 2010 23:59
Bydliště: Rijnland (NL), Sudetenland (CZ)

Re: Airsoft vs Paintball

Příspěvek od Warthog » 05 dub 2012 14:53

Souhlas, kravál jako skutečná zbraň by to dělat mělo.

Pokud jde o akčnost ve smyslu "hrrrr, zničit krtka!", tak ano, na to jsou jak as tak pb v pohodě. Já mám ale radši rozsáhlejší a realističtější hry - dělávali jsme například hon na nepřátelskou radiostanici nebo ostrahu území, kde se hrálo na ploše asi 4 x 8 km. A to, že podle masky bylo z dálky jasné, kdo k nám patří a kdo ne, bylo dost limitující.

Laßt uns fest zusammenhalten - In der Eintracht liegt die Macht - Mit vereinter Kräfte Walten - Wird das Schwere leicht vollbracht
duffioso
Příspěvky: 2978
Registrován: 02 zář 2006 20:18
Bydliště: Plzen

Re: Airsoft vs Paintball

Příspěvek od duffioso » 05 dub 2012 16:44

My jsme na vojne meli specialne upravene SA 58 se stekrem.Pripojil se k tomu nejakej modul a strilelo se na betonove "strelnici".Bohuzel jsem se k tomu nikdy nedostal,tak ani nevim o co presne slo.Na tech betonech byla namalovana krajina,mesto,auta,atd...
RZKP 54 .22 Flobert
Drulov 70 .22 Flobert
milius
Příspěvky: 3134
Registrován: 19 črc 2006 09:05

Re: Airsoft vs Paintball

Příspěvek od milius » 05 dub 2012 18:27

Tak neznám nic trapnějšího,než je airsoft.Potkávat po Milovicích 15letý děcka,co si hrajou na vojáky s tím,že jako že trénink nebo imitace taktiky :roll: ....Tak ať jdou do armády hrdinové.Kdyby vedle nich opravdu něco řáplo,tak z nich vyběhne i mlíko. :lol: Když jedu autem přes starý sidliště a potkám je,tak se modlím,aby mi to nechcíplo a nevypadalo to,že mě to zajímá.Asi bych se dost styděl.
Vybavení za desetitisíce,pomalovaný obličeje,zaretušovaný chmýří pod nosem a výraz Arnolda.A pak jen "ft-ft-ft" :lol:

Tohle sem musim dát.Ten konec je nejlepší :D
Narazit na špatný kus se stane.... ,ale je to určité procento blížící se pravděpodobnosti......
Uživatelský avatar
drát
Příspěvky: 1672
Registrován: 28 zář 2008 20:35
Bydliště: Dudákov

Re: Airsoft vs Paintball

Příspěvek od drát » 05 dub 2012 18:41

:D
CZ200 .177 , SPA M16 .25 , Hatsan Invader auto .25
DU-10 Condor, HDR 50 , Chiappa SAA , rev.Rex L 4", Alfa 441,Slavia 631
Walther Sportmodell,H.S.model 21F, Buck Trail Flint 48
prak s gumou č.6
deef
Příspěvky: 563
Registrován: 23 úno 2011 15:12

Re: Airsoft vs Paintball

Příspěvek od deef » 05 dub 2012 18:46

Pořád lepší, když si 15ti letý děcka hrajou na vojáky, než když vysedávaj celý dny u PC...
Odpovědět